GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιό 02-11-2010, 22:49
AntonisD Ο/Η AntonisD βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: KOLONOS
Μoto: GS 1200 09 HONDA SH 150 KAWASAKI KAZE R 115
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Ηρθε η ωρα να κανω και εγω servis 10.000 χλμ. Πως μπορουμε να το κανονισουμε?
Reply With Quote
  #242  
Παλιό 03-11-2010, 03:08
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AntonisD Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηρθε η ωρα να κανω και εγω servis 10.000 χλμ. Πως μπορουμε να το κανονισουμε?


Απόσπασμα:
Για να συμμετάσχει κάποιος στην προσφορά της "Motion n’ Style AE"....





1) Ποστάρεις στο συγκεκριμένο θέμα το ενδιαφέρον σου .....

2) Στέλνεις με pm (προσωπικό μήνυμα) τα παρακάτω στοιχεία:

Nickname:
Ονοματεπώνυμο:
Τηλέφωνο επικοινωνίας:
Τύπο μοτοσυκλέτας:

3) Τηλεφωνείς στην εταιρεία την επομένη για ραντεβού,
την ημέρα κ ώρα που σ' εξυπηρετεί ...

4) Αφού ολοκληρώσεις (την επισκευή ή το service ), γράφεις - αν θέλεις - τις εντυπώσεις σου ....



__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #243  
Παλιό 03-11-2010, 10:34
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 1200GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θερμαινομαινα ειναι αλλα αλλαξα μονο τα λαστιχα οχι και τις αντιστασεις.

Τιμη: εργασια (24 ευρω -25%) 18 & γκριπς (49.12 ευρω -15%) 41,75
Συνολο: 59,75 + φπα = 73,49 ευρω
Αυτα μαλιστα ειναι καλα νεα .
Αυτην την αλλαγη θελω και εγω ... Ευχαριστω για την ενημερωση ...
Reply With Quote
  #244  
Παλιό 03-11-2010, 10:38
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
εχτες παρελαβα την μοτο απο τον θαναση. τελικα αυτος οπως και εγω δεν πιστευουμε σε εξωγηινους , ουτε οτι αυτοι μου πεταξαν τα λαδια στο διαφορικο .
αν και στον β######## μου ειπαν (επισιμαμε εγραφο) οτι η μοτο δεν εχει διαροη λαδιου αυτην που ειδατε στην φωτο ο θανασης βρικε οτι εχανα λαδια απο την τσιμουχα εξωδου του αξωνα. λογο του οτι ηταν ελλατοματικη.
οποτε ουτε φαντασια μου,κατα β########. ειναι ουτε τα ψηχολογικα προβληματα που πρεπει να ξεπερασω, κατα τον υπευθηνο τησ bmw hellas του μ###.
βλεπετε υπαρχουν μαστοροι με αρχ###α που ειναι αγνωστοι στον κοσμο , και αρχ###α μαστοροι που ειναι επωνιμοι και τρανοι. που ολοι αυτοι οι επωνυμοι δεν αξιζουν ουτε μια τριχα απο τα αρχ###α του.
τωρα ειναι δικια μας επιλογη σε πιον θα εμπιστευτουμε στην ασφαλεια μας.
εγω μερχη τωρα ψηφιζω θαναση δαγκοτο. και οχι επωνυμουσ καραγκιοζηδες...

Πραγματικα ευχομαι η καλη δουλεια του συγκεκριμενου συνεργειου να συνεχισει και σε βαθος χρονου γιατι η αυξηση της πελατειας και η <<αναβαθμιση>> του ονοματος του στον χωρο συνηθως αλλαζει και τις ισσοροπιες ...
Reply With Quote
  #245  
Παλιό 03-11-2010, 10:47
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα ευχομαι η καλη δουλεια του συγκεκριμενου συνεργειου να συνεχισει και σε βαθος χρονου γιατι η αυξηση της πελατειας και η <<αναβαθμιση>> του ονοματος του στον χωρο συνηθως αλλαζει και τις ισσοροπιες ...
να εισαι συγουρος οτι αν στο βαθοσ χρωνου το χαλαση εγω θα ειμαι ο πρωτοσ που θα τον κραξει και ας μου κανει και αγωγη και οτι θελει.
μεχρη τορα παντος ειναι ΜΑΚΡΙΑ ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.:sm5:
Reply With Quote
  #246  
Παλιό 03-11-2010, 10:53
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα ευχομαι η καλη δουλεια του συγκεκριμενου συνεργειου να συνεχισει και σε βαθος χρονου γιατι η αυξηση της πελατειας και η <<αναβαθμιση>> του ονοματος του στον χωρο συνηθως αλλαζει και τις ισσοροπιες ...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
να εισαι συγουρος οτι αν στο βαθοσ χρωνου το χαλαση εγω θα ειμαι ο πρωτοσ που θα τον κραξει και ας μου κανει και αγωγη και οτι θελει.
μεχρη τορα παντος ειναι ΜΑΚΡΙΑ ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.:sm5:
Δικαιολογημένη και απόλυτα σωστή η ανησυχία σου Γιάννη, αλλά πολύ σωστή και η απάντηση του Γιώργου... (με πρόλαβε) !
Reply With Quote
  #247  
Παλιό 03-11-2010, 11:05
Epsime Ο/Η Epsime βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Ιλιον
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

:sm5::sm5:
Reply With Quote
  #248  
Παλιό 03-11-2010, 23:19
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Έκανα σήμερα το σέρβις των 10.000 (χωρίς βαλβολίνες και υγρά φρένων διότι τα είχε αλλάξει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης).

Κυριολεκτικά η αίσθηση που αποκόμισα είναι ότι πήγα για καφέ με έναν καινούριο φίλο, και το λέω με την απόλυτα καλή έννοια.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες διότι όλα έχουν ήδη αναφερθεί σε προηγούμενες δημοσιεύσεις.

Ομολογώ όμως ότι ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι το λιγότερο που μπορώ να πω για τη σημερινή μου εμπειρία.
Reply With Quote
  #249  
Παλιό 03-11-2010, 23:57
sotaris Ο/Η sotaris βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Stomio-Larisa
Μoto: F650GS k pleon R1150GS
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Λεοντοκαρδε οπως σου ειπα μολις γυρισω απ'το καφε θα σου στειλω για να παω στη M n'S για τον τεντοτηρα κ ενα τσεκαρισμα.
Εχεισ π.μ
Reply With Quote
  #250  
Παλιό 04-11-2010, 00:20
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
........
.....?
Και για τοσα αλλα.......
Και μου ελυνε τις αποριες με απλες λεξεις και παραδειγματα που καταλαβαινα....
Το κοστος...24,90 ευρω!!!!
Κ αι ο Θανασης ΑΨΟΓΟΣ.


ΤΕΛΟΣ.
παλαιότερα είχα γράψει, στο θέμα ΄πόσο μας κλέβουν οι αντιπροσωπείες'

παιδιά διόρθωση που χρωστάω για τον Παναγιωτόπουλο. τελικά ζήτησε για το service €140 αντί των €160, που περιλαμβάνει και την έκπτωση, της MnS. Μπερδεύτηκα, πρώτα από όλα έχει σημασία αν κάνουν τα ίδια πράγματα, παρ΄ όλο που είναι και οι δύο εξουσιοδοτημένα. αν όχι, γιατί? τελικά θα ζητήσω λεπτομερή προσφορά για αναλυτικές εργασίες και ανταλλακτικά και από τους δύο και θα ενημερώσω το forum.

επίσης κατάλαβα σωστά ότι μπορούμε να πηγαίνουμε δικά μας ανταλλακτικά?[/QUOTE]

Λεπτομερή προσφορά για τα ανταλλακτικά και τις εργασίες δίνει μόνο το MnS αλλά χωρίς τιμή / προιόν. Δίνει συνολική τιμή πχ €150. Σε αυτά περιλαμβάνεται και συγχρονισμός κυλίνδρων, που για τον παναγιωτόπουλο δεν χρειάζεται, λόγω του ότι αυτό γίνεται αυτόματα!!!???
Ο παναγιωτοπουλος τώρα, λέει λάδια φίλτρο και... διάφορες ρυθμίσεις €130!!! και αν χρειάζεται βαλβολίνες και υγρά φρένων με το όλο ξήλωμα του κυκλώματος €30.
Κατέληξα ότι δεν υπάρχει κοινή λίστα εργασιών από την μαμά, για τα 50,000χλμ πχ. αλλά ούτε κοινά αποδεκτά εργασίες...
Αν δεν υπάρχει κοινή λίστα εργασιών και ούτε καν απαραίτητες εργασίες, δεν μπορεί να γίνει και σύγκριση τιμών. Όπως είπε και ο arkas σε παλιότερο post προτιμάς το ένα συνεργείο ή το άλλο, από την ποιότητα των υπηρεσιών. Τώρα αν είναι και φθηνότερο, ακόμη καλύτερα. μόνο που αυτό δεν διαπιστώνεται.
Τώρα, για να συμπληρώσω 500ml να πληρώσω €130, θα με συγχωρέσετε αλλά θα το κάνω μόνος μου ή θα πάω στον Στέφανο της γειτονιάς μου...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόγραμμα για το πώς θα "τηρήσουμε" το αρχείο αποδείξεων της Εφορίας ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 165 09-05-2011 21:06
MOTION & STYLE THANASIS Τεχνικά θέματα διάφορα 6 31-05-2010 11:32
Στην "αγκαλιά" της Τζούλιας το "αυγό του φιδιού" MARK Επικαιρότητα 0 13-03-2010 12:45
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53
φόβοι των ευρωπαίων ότι το "κλίμα της αθήνας" θα φτάσει και σε αυτούς Vakalos Επικαιρότητα 6 16-01-2009 12:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!