GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-04-2012, 12:50
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Έχω και εγώ μια απορία που θα ήθελα να μου λυθεί . Υπάρχει μια παρά φιλολογία για τις ζημιές στα Gs , μήπως μπορεί κάποιος να μου πει εκτός απο την ανάρτηση τι αλλες ζημιές βγάζουν ;
Γιατι όλο για ζημιές ακούω και ζημιές δεν βλέπω .
Επίσης η μεγάλη διάφορα ανάμεσα στα 10-11 με τα πιο παλιά είναι το μοτέρ . Πως γίνεται ενα μοτέρ που είναι φορεμενο σε μηχανές που έχουν κάνει απο 50000-20000 χλμ και δεν έχει βγάλει ζημιές να συγκρίνεται με ενα μοτέρ που είναι καινούργιο και δεν έχουμε δει ακόμα αν θα βγάζει κάτι .
Διευκρινίζω παλι εκτός της ανάρτησης .




Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-04-2012, 13:55
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 1050 ABS - πωλείται ή ανταλλάσσεται

Εγω προσωπικα ειχα gs1200 του 2008 αγορασμενο ολοκαινουργιο απο αντιπροσωπεια εδω στην ελλαδα και η ιστορια μου ειναι γνωστη στην bmw ελλαδος,γερμανιας αλλα και στα περιοδικα.η μηχανη μου εμεινε για φτιαξιμο στην αντιπροσωπεια συνολο 8 μηνες.ειχε διαρροη ρευματος και μου αδειαζε την μπαταρια σε 3 μερες.στην αρχη μου αλλαζανε μπαταριες αλλα το προβλημα δεν λυνοταν.μετα ξεκινησαν τα γραμματα στην bmw ελλαδος μετα γερμανιας και παει λεγοντας.για να μην κουραζω η μηχανη πηγε Παναγιωτοπουλο ο οποιος ασχοληθηκε σοβαρα και αφου ειχε αλλαξει τα παντα στην μηχανη μονο τις ροδες δεν ειχε αλλαξει βρηκαν οτι ειχε διαρροη ρευματος απο τα κοντερ τα οποια ηταν ελλατωματικα και τα οποια
αλλαχτηκαν.το κακο για μενα ηταν οτι μολις ειχα αγορασει την μηχανη και ημουνα μεσα στην τρελη χαρα και τελικα δεν ειχα μηχανη και εχασα ολο το καλοκαιρι.πιστευω οτι οντως τα συγκεκριμενα μοντελα ειχα τα περισσοτερα προβληματα αλλα εγω δεν θα ειχα προβλημα να ξαναπαρω του 08 η του 09 γιατι οτι παιδικες ασθενειες ηταν να βγαλουν τις βγαζαν κατευθειαν στην αρχη στην εγγυηση και μετα παρεμεναν χωρις προβληματα.δεν γνωριζω να μιλησω καθολου για την αξιοπιστια των ηλεκτρονικων αναρτησεων ESA οσο αφορα την διαρκεια χρονου πχ μετα απο 5 χρονια.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 22-04-2012, 12:09
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απο τον άλλο μήνα θα αρχίσουν και οι εντυπώσεις μου σχετικα με το μοντελο 2012,καθώς θα πάρω το special edition adv...ελπίζω να ειναι οσο καλο ακούγεται απο μηχανικούς.Το κλαπετο μονο θα καταργηθεί.
Το άτιμο ειναι ερωτας.
Απο τις νεες on/off δεν καταφερε καμία να με κερδίσει έστω κι αν έχουν παραπάνω δύναμη.



Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Last edited by taksidiotis; 22-04-2012 at 12:26.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 22-04-2012, 13:10
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τον άλλο μήνα θα αρχίσουν και οι εντυπώσεις μου σχετικα με το μοντελο 2012,καθώς θα πάρω το special edition adv...ελπίζω να ειναι οσο καλο ακούγεται απο μηχανικούς.Το κλαπετο μονο θα καταργηθεί.
Το άτιμο ειναι ερωτας.
Απο τις νεες on/off δεν καταφερε καμία να με κερδίσει έστω κι αν έχουν παραπάνω δύναμη.



Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
Όχι που δεν θα το'παιρνες!!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 22-04-2012, 13:31
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι που δεν θα το'παιρνες!!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Χαχαχαχαχα,τι να κάνω που όλα με τραβούσαν προς τα κει...
Σοβαρα τωρα,περίμενα να δω τι θα παρουσιαστεί φέτος,δεν με τράβηξε τίποτα πέρα απο το triumph κάπως.μπορει να ειναι ειναι τεχνολογικά καλυτερα τα νεα μοντέλα,μπορει να πηγαίνουν καλυτερα,όμως,απο την άλλη έχω και μια φιλοσοφία σχετικα με τις on/off,τι να το κάνω το άφθονο γκάζι,δεν ειναι η δουλεια τους αυτη,τα 110 αλογατα με ικανοποιούν και δόξα το Θεό ο boxer δείχνει για τα καλα την ροπή του απο τις χαμηλές στροφές όταν ακόμα άλλες μηχανές με παρόμοια ροπη δεν λένε στα χαμηλά.
Άλλη μια σκέψη ήταν και η gtl 1600 αν και η μηχανη αυτη για Κρήτη δε κανει,όλοι μου είπαν μακρια όμως.μηχανικοί και κάποιοι απο καποιες αντιπροσωπείες,πολλές ζημιές,πάντρεμα.
Χαλαρές βολτουλες λοιπόν και στροφιλικη θελω.και το gs ξέρουμε οτι στις στροφές δεν μασάει,πάμε όπως παλια λοιπόν.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Last edited by taksidiotis; 22-04-2012 at 13:34.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 22-04-2012, 17:01
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 1050 ABS - πωλείται ή ανταλλάσσεται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχαχαχα,τι να κάνω που όλα με τραβούσαν προς τα κει...
Σοβαρα τωρα,περίμενα να δω τι θα παρουσιαστεί φέτος,δεν με τράβηξε τίποτα πέρα απο το triumph κάπως.μπορει να ειναι ειναι τεχνολογικά καλυτερα τα νεα μοντέλα,μπορει να πηγαίνουν καλυτερα,όμως,απο την άλλη έχω και μια φιλοσοφία σχετικα με τις on/off,τι να το κάνω το άφθονο γκάζι,δεν ειναι η δουλεια τους αυτη,τα 110 αλογατα με ικανοποιούν και δόξα το Θεό ο boxer δείχνει για τα καλα την ροπή του απο τις χαμηλές στροφές όταν ακόμα άλλες μηχανές με παρόμοια ροπη δεν λένε στα χαμηλά.
Άλλη μια σκέψη ήταν και η gtl 1600 αν και η μηχανη αυτη για Κρήτη δε κανει,όλοι μου είπαν μακρια όμως.μηχανικοί και κάποιοι απο καποιες αντιπροσωπείες,πολλές ζημιές,πάντρεμα.
Χαλαρές βολτουλες λοιπόν και στροφιλικη θελω.και το gs ξέρουμε οτι στις στροφές δεν μασάει,πάμε όπως παλια λοιπόν.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
καλοριζικη και καλες βολτες!παντα ορθιος!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-04-2012, 09:47
angelo_balto Ο/Η angelo_balto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: 30th Anniversary R1200GS Adventure
Μηνύματα: 250
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 1050 ABS - πωλείται ή ανταλλάσσεται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τον άλλο μήνα θα αρχίσουν και οι εντυπώσεις μου σχετικα με το μοντελο 2012,καθώς θα πάρω το special edition adv...ελπίζω να ειναι οσο καλο ακούγεται απο μηχανικούς.Το κλαπετο μονο θα καταργηθεί.
Το άτιμο ειναι ερωτας.
Απο τις νεες on/off δεν καταφερε καμία να με κερδίσει έστω κι αν έχουν παραπάνω δύναμη.



Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
καλορίζικη να είναι !!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-04-2012, 10:42
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 1050 ABS - πωλείται ή ανταλλάσσεται

Άντε πάλι φίλε καλορίζικη!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-04-2012, 11:25
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Να στε καλα παιδια


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 25-04-2012, 15:11
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 1050 ABS - πωλείται ή ανταλλάσσεται

Άντζελο περιμένουμε φωτό απο τον καινούριο σου έρωτα! ακους?????? o lo devo ripetere cazzo?!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
triumph tiger 1200 crazy artist Άλλες εταιρίες 31 13-05-2012 14:45
Triumph Tiger 800 XC vs BMW F 800 GS black_hawk Γενικά - Μοτοσυκλέτα 16 15-09-2011 09:25
Triumph Tiger 800 ADV christosms Άλλες εταιρίες 88 01-02-2011 19:39
R100GS VS Triumph 1050 sansiro.sugata Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 3 06-04-2010 19:58
Νέο Τriumph Tiger 1050 S.E. riko46 Άλλες εταιρίες 10 25-05-2009 02:34


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!