GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-03-2011, 20:34
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Σορρυ Ζωρζ, αλλά σε αυτοκινητόδρομο, δεν παίζει να βάζεις αλυσίδες....
Ναι, αλλά στην Ελλάδα ζούμε και αφού τη ρημάδα τη Μαλακάσα οι μαλακάσες το ξέρουν ότι πάντα κλείνει και έχει ανηφόρες που δεν τις βγάζεις άμα δεν έχεις αλυσίδες, δεν πάνε έτσι κι αλλιώς να την ανοίξουν...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-03-2011, 21:00
VagosGT Ο/Η VagosGT βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Athens
Μoto: K1600GT
Μηνύματα: 398
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντε να βαλω κι εγω την φυτιλιά μου...........!!!

Υ.Γ. Εννοειται οτι το παραπανω δεν θεωρειται άλλοθι για την μη πληρωμη διοδιων αφου ο πολιτης εχει το δικαιωμα της δικαστικης οδου αν θεωρει οτι η παρπαανω αμελεια λειτουργησε βλαπτικα απεναντι του.
Την ξερεις την ρηση?
.... πιασε το αυγο και κουρευτο,
ετσι θα βρεις το δικιο σου.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-03-2011, 21:37
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Ρε παιδιά ας πούμε και κάτι που δεν λεει κανένας ποτέ.Εαν δεν υπάρχει μεγάλη ανάγκη να μετακινηθούμε γιατι το κάνουμε??Αφού στην Ελλάδα ζούμε.Δεν γνωρίζουμε το μεγαλείο της??

Και μην μου πείτε οτι ολοι αυτοί που εγκλωβίζονται κάθε φορά υπάρχει μεγάλη ανάγκη να μετακινηθούν.Μία με δύο ημέρες κράτησε η κακοκαιρία.Ας καθίσουμε στο σπιτάκι μας να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο μιας και οι δρόμοι μας καθώς και ο κρατικός μηχανισμός είναι πράγματα ανύπαρκτα.

Θα μου πεί κάποιος εύλογα.Ε και να μην πάω κάπου το τριήμερο??Αφού ζούμε ακόμη στην λίθινη εποχή απαντώ οχινα μην πάς.Γιατί για μιας ημέρα απόλαυση να ταλαιπωρήσω τον ευατό μου,την οικογένεια μου??Γιατί τόση αδικαιολόγητη ταλαιπωρία??

Η κακοκαιρία αυτή μου θυμίσε μία περίπτωση το 2002 η 2003 αν θυμάμαι καλά που τα μέσα μαζικής ενημέρωσης ελεγαν στον κόσμο να μην μετακινηθεί αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη κι αυτοί πήγαν και εγκλωβίστηκαν στην Μαλακάσα σχεδόν 48 ώρες και χωρίς αλυσίδες.

Τι μπορεί να πεί κανείς??Νομίζουμε οτι ζούμε στην Γερμανία??Μήπως τελικώς αφού ολοι γνωρίζουμε την κατάσταση θα έπρεπε να είμαστε πιο σώφρονες και αντί να φωνάζουμε και να βρίζουμε (οχι αδίκως) χωρίς ανταπόκριση να εκτιμάμαι καλύτερα τις καταστάσεις και να ενεργούμε ανάλογα των υπαρχόντων συνθηκών και οχι των θέλω μας??Την καλησπέρα μου.

Last edited by pkiriakos; 08-03-2011 at 21:46.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-03-2011, 22:05
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkiriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά ας πούμε και κάτι που δεν λεει κανένας ποτέ.Εαν δεν υπάρχει μεγάλη ανάγκη να μετακινηθούμε γιατι το κάνουμε??Αφού στην Ελλάδα ζούμε.Δεν γνωρίζουμε το μεγαλείο της??

Και μην μου πείτε οτι ολοι αυτοί που εγκλωβίζονται κάθε φορά υπάρχει μεγάλη ανάγκη να μετακινηθούν.Μία με δύο ημέρες κράτησε η κακοκαιρία.Ας καθίσουμε στο σπιτάκι μας να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο μιας και οι δρόμοι μας καθώς και ο κρατικός μηχανισμός είναι πράγματα ανύπαρκτα.

Θα μου πεί κάποιος εύλογα.Ε και να μην πάω κάπου το τριήμερο??Αφού ζούμε ακόμη στην λίθινη εποχή απαντώ οχινα μην πάς.Γιατί για μιας ημέρα απόλαυση να ταλαιπωρήσω τον ευατό μου,την οικογένεια μου??Γιατί τόση αδικαιολόγητη ταλαιπωρία??

Η κακοκαιρία αυτή μου θυμίσε μία περίπτωση το 2002 η 2003 αν θυμάμαι καλά που τα μέσα μαζικής ενημέρωσης ελεγαν στον κόσμο να μην μετακινηθεί αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη κι αυτοί πήγαν και εγκλωβίστηκαν στην Μαλακάσα σχεδόν 48 ώρες και χωρίς αλυσίδες.

Τι μπορεί να πεί κανείς??Νομίζουμε οτι ζούμε στην Γερμανία??Μήπως τελικώς αφού ολοι γνωρίζουμε την κατάσταση θα έπρεπε να είμαστε πιο σώφρονες και αντί να φωνάζουμε και να βρίζουμε (οχι αδίκως) χωρίς ανταπόκριση να εκτιμάμαι καλύτερα τις καταστάσεις και να ενεργούμε ανάλογα των υπαρχόντων συνθηκών και οχι των θέλω μας??Την καλησπέρα μου.
Εχεις δίκιο. Αλλά φυσικά με το ίδιο σκεπτικό κι όταν βρέχει δεν πρέπει να παίρνουμε τα οχήματά μας κι ιδίως τις μηχανές διότι δεν ξέρεις που θα έχει φύγει η άσφαλτος, ακόμη και σε δρόμο που περνάς καθημερινά, και θα έχει μιά λακκούβα γεμάτη νερό που μπορεί να σε στείλει αδιάβαστο.
Αλλά έχεις δίκιο, με τέτοιο κράτος και τόσο αξιόπιστη μετεο υπηρεσία, καλύτερα να μην ξεκινά κανείς.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 09-03-2011, 08:50
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λέω και εγώ που χάθηκε σε τέτοιο θέμα
αποκλεισμενος στη ######σα...,
τωρα ξεμπλοκαρε...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 09-03-2011, 10:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkiriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
.....................................................
Τι μπορεί να πεί κανείς??Νομίζουμε οτι ζούμε στην Γερμανία??............................................................
Ο πολυταξιδεμενος νταλικιερης της παρεας μας Νικος-Χ εγραψε:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
...........................................................
Σε άλλες χώρες, μπορεί να μείναμε εγκλωβισμένοι και τρις ημέρες, αλλά με πολύ ακραίες καιρικές συνθήκες.

Πρόπερσι στην Δανία, όταν παρέλυσε η χώρα από τον χιονιά, χωρίς ρεύμα, χωρίς να δουλεύει και να κυκλοφορεί κανένας στους δρόμους, είχαν ενημερωθεί οι πάντες, δύο ημέρες πριν.

.........................................................
Οσο για την ενημερωση Κυριακο, απο την περασμενη εβδομαδα φωναζουν ολα τα ΜΜΕ για τον επερχομενο χιονιά της Δευτερας βραδυ με Τεταρτη μεσημερι!!!!!!
Τι άλλο επρεπε να γινει ηθελα να 'ξερα ουτως ωστε να κατσουμε στα σπιτια μας ¨η εστω να κουβαλησουμε ενα ζευγαρι αλυσιδες για παν ενδεχομενο!! ειδικα αυτοι που ταξιδευαν βορεια και αυτοι που μενουν στα Β.Προαστεια και μοι οποιοι εχουν χρονια πειρα, καθε χρονο σχεδον, απο τετοια φαινομενα!!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 09-03-2011, 10:55
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Reply With Quote
  #28  
Παλιό 09-03-2011, 13:07
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πολυταξιδεμενος νταλικιερης της παρεας μας Νικος-Χ εγραψε:



Οσο για την ενημερωση Κυριακο, απο την περασμενη εβδομαδα φωναζουν ολα τα ΜΜΕ για τον επερχομενο χιονιά της Δευτερας βραδυ με Τεταρτη μεσημερι!!!!!!
Τι άλλο επρεπε να γινει ηθελα να 'ξερα ουτως ωστε να κατσουμε στα σπιτια μας ¨η εστω να κουβαλησουμε ενα ζευγαρι αλυσιδες για παν ενδεχομενο!! ειδικα αυτοι που ταξιδευαν βορεια και αυτοι που μενουν στα Β.Προαστεια και μοι οποιοι εχουν χρονια πειρα, καθε χρονο σχεδον, απο τετοια φαινομενα!!
με 2 ποντους χιονι,να καθομαστε σπιτια μας.....
αυτο λεγεται προοδος και ευρωπαικο κρατος;;;;;
παλι ο κοσμος φταιει;;ποτε εχει ευθυνες το #########κρατος,ρε γιωργη;;;
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 09-03-2011, 14:20
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Εγώ, και ως κάτοικος των ΒΠ, αρνούμαι να μπω στην νοοτροπία του Πόντιου, που βλέποντας την πεταμένη μπανανόφλουδα λέει: όχι ρε ###### μου, πάλι θα πέσω.

Ή σε παρατήρηση του πελάτη όταν έσπασαν οι καρέκλες, ο επιπλάς τον ρωτάει αν έκατσαν επάνω… ΟΧΙ. Όπως το κράτος μου παίρνει φόρους, έτσι και εγώ ΑΠΑΙΤΩ υπηρεσίες και προϊόντα. Αλλιώς θα συνεχίσω να μην πληρώνω φόρους, διόδια, ασφαλιστικά ταμεία κλπ. Και όπου βγάλει. Πάντως όπου βγάλει, δεν θα είμαι μόνος μου - αισθανόμενος ηλίθιος/νομοταγής πολίτης, αδικημένος κλπ. Αν πέσω, θα έχω πάρει κόσμο μαζί μου.

Δυστυχώς, έτσι γίνομαι ίδιος με αυτούς. Αλλά μόνον έτσι θα επιβιώσω. Έτσι επιβιώνουν και αυτοί, από ότι βλέπουμε. Και όχι μόνον επιβιώνουν, αλλά και ευημερούν. Δυστυχώς.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 09-03-2011, 15:09
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η κυβέρνηση αναζητά ευθύνες για το χάος στην Εθνική Οδό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
με 2 ποντους χιονι,να καθομαστε σπιτια μας.....

αυτο λεγεται προοδος και ευρωπαικο κρατος;;;;;

παλι ο κοσμος φταιει;;ποτε εχει ευθυνες το #########κρατος,ρε γιωργη;;;

Φίλε γιατί προσπαθείς να με εκνευρίσεις Μεσημεριάτικα.
Πρέπει να είσαι παντελώς άσχετος με τους οίκους ανοχής.
Σε παρακαλώ μην τους συγκρίνεις με το Ελληνικό κράτος. Πίστεψε με καμία σχέση .
Να σε πάρω ένα βράδυ και να σε ξεναγήσω. Να δεις οργάνωση που έχουν.
Τα υπόλοιπα από κοντά….
Καλό μεσημέρι να έχεις...........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Την Αττική Οδό "φωτογραφίζουν" οι κινήσεις πολιτών για το άνοιγμα των διοδίων MARK Διάφορα 22 30-01-2011 19:09
"Stop" από το ΣτΕ στην Ιονία Οδό, λόγω των επιπτώσεων στο περιβάλλον MARK Περιβάλλον 10 23-07-2010 16:11
Αυξάνονται οι τιμές των διοδίων στην Αττική Οδό S.T Επικαιρότητα 16 13-07-2010 15:14
Εκτεταμένες υλικές ζημιές από την έκρηξη στην Εθνική Ασφαλιστική wolferin Ελλάδα 2 28-12-2009 15:13
Στενεύει η Εθνική για έναν χρόνο Kwstas_kef Επικαιρότητα 3 08-10-2009 22:19


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!