GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 01-12-2010, 16:00
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά προσοχή, αυτή η μαλακισμένη κυκλοφορεί παντού!

Εδώ την είδα πριν λίγο καιρό να αγνοεί το σήμα του τροχονόμου που "χτυπιόταν" να σταματήσει γιατί είχε ήδη επιτρέψει την κυκλοφορία στο κάθετο ρεύμα και αυτή δεν πήρε χαμπάρι γιατί μίλαγε στο κινητό!

Την είδα με τα μάτια μου, μετά το στουκάρισμα (γιατί έχασε τον έλεγχο όταν συνειδητοποίησε ότι μπροστά της βγήκε ένα Χριστιανός με το παπάκι του που του είχε κάνει σήμα ο τροχονόμος) να βγαίνει από το αυτοκίνητο και να συνεχίζει να μιλάει στο κινητό!!!



Σήμερα μια άλλη μίλαγε στο κινητό, άλλαξε απροειδοποίητα λωρίδα δεξιά και για να μην πέσει πάνω μου καβάλησα πεζοδρόμιο...

Με το συμπάθειο φίλε jarhead ούτε εμείς σαν οδηγοί εφαρμόζουμε το νόμο μιλώντας στο κινητό όταν οδηγάμε, αλλά ούτε και σεις όταν μας βλέπετε.
Φιλε μου δεν μπορεις να μαθεις σε ενα γερικο σκυλο νεα κολπα...Και φυσικα ριχνοντας του προστιμο,γιατι προσωπικα γνωριζω πως βγαινουν τα λεφτα...Αν τωρα ολους σας σας ξεχειλιζουν απο τα μπατζακια τοτε θα αρχισω να "ζωγραφιζω" κατα βουληση...Αυτο που με την δινει οταν πας απο διπλα....σε κοιταει και συνεχιζει....Και μετα ερχεται το αυτονοητο....Κανε δεξια !!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 01-12-2010, 16:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρίτους πρέπει να τιμωρούνται αυστηρά! Ετυχε πριν καιρό να περπατάω στην Ερμού, στην Αθήνα, και να ένας τύπος με σκούτερ στον πεζόδρομο. Τον σταμάτησε αστυνομικός κι επειδή έτυχε να είμαι δίπλα του είπε απλά να κατέβει και να τη σπρώξει. Του έκανα την παρατήρηση γιατί δεν του έδωσε το πρόστιμο. Μου είπε ότι το πρόστιμο είναι τσουχτερό κι οι καιροί είναι δύσκολοι.
Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.

Αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, έχω ένα θεματάκι με τους ένστολους γενικά, θεωρώ ότι πρέπει στους παραβάτες να μη δείχνουν συμπόνοια. Κυρίως στις επικίνδυνες παραβάσεις. Οταν βλέπω τη ΔΙΑΣ να σταματάει κανά ζευγαράκι με παπί γιατί δε φοράν κράνος μου γυρνάν τα μάτια!

Πριν 2 χρόνια με σταμάτησαν κι εμένα για έλεγχο. Ρώτησα τι ψάχνουν και το παληκάρι μου είπε ότι είναι τυπικός έλεγχος. Και μου λέει ότι με σταμάτησαν διότι φορούσα το κράνος και δεν είδαν το πρόσωπό μου, αλλά αν δεν το φορούσα πάλι θα με σταματούσε! Πάρε το αυγό και κούρεφτο!
Αλλά ήταν ευγενέστατος και το διασκέδασα

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 01-12-2010, 18:24
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάλι καλά Σωκράτη...

Τελικά μερικοί και μερικές,
θέλουν πολλές κλωτσές!!!
ατελειωτο ξυλο θελουν αλλα μετα θα χουμε παλι δικαστηρια και θα βγουν κι απο πανω οι κυριοι και θα πληρωνουμε παλι για ξυλοδαρμο......για το δικιο μας

Last edited by taksidiotis; 01-12-2010 at 18:26.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 01-12-2010, 18:34
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρ........

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!

έχεις όμως το δικαίωμα να του πάρεις τον αριθμάκο που είναι επάνω στον ώμο του και να του κάνεις μια καλή αναφορά.

Όταν το έκανα σε έναν ιπτάμενο στην μονάδα, που σκότωσε γεράκι εν γνώσει του, να μη σου πω τι μου έγλυφε για να την αποσύρω.

Τα ίδια με οδηγό περιπολικού, που έκανε μαγκιές βράδυ 2 η ώρα στη Κηφισιά.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 01-12-2010, 19:30
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δεν μπορεις να μαθεις σε ενα γερικο σκυλο νεα κολπα...Και φυσικα ριχνοντας του προστιμο,γιατι προσωπικα γνωριζω πως βγαινουν τα λεφτα...Αν τωρα ολους σας σας ξεχειλιζουν απο τα μπατζακια τοτε θα αρχισω να "ζωγραφιζω" κατα βουληση...Αυτο που με την δινει οταν πας απο διπλα....σε κοιταει και συνεχιζει....Και μετα ερχεται το αυτονοητο....Κανε δεξια !!!!
Δεν φταίτε εσείς που είστε στο δρόμο. Υπάρχει σύστημα Διοίκησης και έχει επικεφαλείς που δίνουν τη γενική κατεύθυνση.

Το θέμα είναι ότι το σύστημα είναι έτσι φτιαγμένο και στημένο από τους πολιτικούς οι οποίοι καμιά εκπαίδευση δεν έχουν πάνω σε Διοίκηση και μεταχείριση ανθρώπων - εν αντιθέσει με εσάς που έχετε - αλλά για φτάσετε στα υψηλά αξιώματα θα πρέπει να πάτε με τα νερά τους, που είναι πολύ βρώμικα...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 02-12-2010, 09:41
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρίτους πρέπει να τιμωρούνται αυστηρά! Ετυχε πριν καιρό να περπατάω στην Ερμού, στην Αθήνα, και να ένας τύπος με σκούτερ στον πεζόδρομο. Τον σταμάτησε αστυνομικός κι επειδή έτυχε να είμαι δίπλα του είπε απλά να κατέβει και να τη σπρώξει. Του έκανα την παρατήρηση γιατί δεν του έδωσε το πρόστιμο. Μου είπε ότι το πρόστιμο είναι τσουχτερό κι οι καιροί είναι δύσκολοι.
Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.

Αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, έχω ένα θεματάκι με τους ένστολους γενικά, θεωρώ ότι πρέπει στους παραβάτες να μη δείχνουν συμπόνοια. Κυρίως στις επικίνδυνες παραβάσεις. Οταν βλέπω τη ΔΙΑΣ να σταματάει κανά ζευγαράκι με παπί γιατί δε φοράν κράνος μου γυρνάν τα μάτια!

Πριν 2 χρόνια με σταμάτησαν κι εμένα για έλεγχο. Ρώτησα τι ψάχνουν και το παληκάρι μου είπε ότι είναι τυπικός έλεγχος. Και μου λέει ότι με σταμάτησαν διότι φορούσα το κράνος και δεν είδαν το πρόσωπό μου, αλλά αν δεν το φορούσα πάλι θα με σταματούσε! Πάρε το αυγό και κούρεφτο!
Αλλά ήταν ευγενέστατος και το διασκέδασα

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!
Kαλημερα,διαφωνω οχι απλα εχεις το δικαιωμα εχεις και την υποχρεωση να το κανεις....φιλικα Jarhead
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 02-12-2010, 09:52
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

το θεμα ομως ειναι μην εχεις καποιο αντιποινο μετα...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 02-12-2010, 10:09
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα ομως ειναι μην εχεις καποιο αντιποινο μετα...
Σαν τι δηλαδη? Να στοχοποιηθει και καθε φορα που τον βλεπω να τον σταματαω για ελεγχο? Δεν θα με εφτανε ολη η μερα με ολους αυτους εκει εξω....

Last edited by jarhead; 02-12-2010 at 10:11.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 02-12-2010, 14:19
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.



τι γίνεται ρε παιδιά;! πέφτει λογοκρισία κι εδώ;!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 02-12-2010, 15:35
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

φαύλος κύκλος...τι να λέμε!!!
ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο γραμμένος...κάπου...!
όλα μας τριγύρω μπάχαλο...ατελείωτο
κάπου εκεί, είναι κριμένη μια αλήθεια...
για να σε σωστός πρέπει τον νόμο να τον κάνεις και πράξη
επιτελούς...
για όλους ισχύει αυτό
και μετά ας
κουνηθεί ο οποιοσδήποτε μακακας...
τα βλέπουμε στο εξωτερικό και τα χειροκροτούμε
λες και πήγες το τρίχρονο παιδί σου στην παιδική χαρά...
και όλα παύουν να ισχύουν στην Ελλάδα μας
που ο καθένας έχει και τον δικό του νόμο...

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Συνηθης βλαβη σε r1200gs! Προσεχετε! fguy Τεχνικά θέματα διάφορα 20 03-11-2010 17:06
Πως θα ήταν μια Africa Twin 1200; S.T Άλλες εταιρίες 22 22-07-2010 07:06
βομβα εξω απο την βουλη............ gsmaniac Ελλάδα 9 10-01-2010 13:53
Δειτε το ιστορικο καιρου εκει που θα ταξιδεψετε!!! georgekostas Χρήσιμα 14 25-10-2009 08:15
Tαξιδεύοντας με μια BMW F 800 GS!!!! riko46 Ταξίδια στο εξωτερικό 8 19-01-2009 10:38


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!