GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 18-04-2011, 10:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιός το επέτρεψε αυτό παλικάρι μου.... και γιατί;
μήπως είναι το άλλοθι τους σήμερα ;
οι ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ αυτής της ατιμωρησίας ποιοί είναι ;
Ποιοί μετέθεταν στο Έβρο όποιον ταλαίπωρο υπάλληλο προσπαθούσε να κάνει την δουλειά του και δεν έκανε τα στραβά μάτια στις λαμογιές των κολλήτων τους..

Τους υπόλοιπους 4.700.000 (τα οχήματα στην Ελλάδα είναι περίπου 5.000.000) που πλήρωναν τα τέλη κανονικά γιατί τους βάζεις στο ίδιο τσουβάλι...

Πρόσεχε γιατί στο τέλος θα πιστέψεις ότι είσαι ίσος και όμοιος με τον Τζοχατζόπουλο, τον Μαντέλη, τον Ψωμιάδη και άλλους ταπεινούς συμπολίτες μας που μοιράστηκαν τον κόπο και τον ιδρώτα τους μαζί μας....

Ξερεις οτι μου αρεσουν οι αντιπαραθεσεις ενδοφορουμικα και δεν θα σε αφησω ασεντόνιαστο!!

Δηλάδη Σταυρο μου επειδη σου αφηναν ενα παραθυρακι -ηθελημενα και για ψηφοθηρικους λογους- να κλεψεις γινοσουν κλεφτης?
Δηλαδη αν ειχες μια διαβεβαιαωση οτι αν πας να κλεψεις την ΕτΕ θα εμενες κατα 90% ατιμωρητος θα την εκλεβες???
Δηλαδη Σταυρο μου εσυ δεν ηξερες οτι εισαι παρανομος για να φυλαγεσαι αφου καπου μεσα σου φανταζοσουν οτι δεν μπορει καποια μερα θα μας ''τιμωρησουν''!!!
Μυαλο στον ελληνα δεν υπαρχει?? ¨η μηπως κοιταμε το σημερα και δεν βλεπουμε ουτε το αυριο αλλα ουτε περαν της μυτη μας!!!!

Ξερεις τι μου θυμιζουν αυτα που γραφεις??? Το 2008 για να τονωθει η αγορα αυτοκινητου, καταργηθηκαν φοροι και τελη ουτως ωστε να παει ο ελληνας και να γορασει αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου!! Κι ετρεξαν οι μωροί και ανεξαντλητα ''πανεξυπνοι'' μεσα στην βλακεια και την μεγαλομανια τους Ελληνες κι αγορασαν απο cayenne μεχρι Hummer οι περισσοτεροι ΔΑΝΕΙΖΟΜΕΝΟΙ!!!!!! Δεν ηξεραν οτι αυτο θα γυρισει εναντιον τους? δεν ηξεραν, απο το παρελθον, οτι η κυβερνησεις στην Ελλαδα το κυνηγανε το αυτοκινητο με τον ενα ¨η το άλλο τροπο?

Δηλαδη Σταυρο μου σου πετανε το καροτο εσυ το τσιμπας και μετα λες ''οχι δεν φταιω εγω αλλα ο αλλος που με παρεσσυρε?????''
Ετσι για να καταλαβεις οτι φταιμε ολοι μας.......εστω και λογω βλακειας!!!!!

Παμε τωρα στο αλλο εκεινο του ιδιου τσουβαλιου των 4,700,000 αυτοκινητων που πληρωνουν κανονικα τελη κυκλοφοριας οι οποιοι ειναι μειον 1,000,000 απο το παραπανω νουμερο!!! Δες το http://news247.gr/oikonomia/oikonomika/sto_1_ekat_ta_anasfalista_oxhmata.833709.html

Ειναι λιγοι????? να πω δεν πειραζει...δυσκολοι καιροι??
Μενουν 3,000,000 οι οποιοι ειναι τυπικοι και μπραβο τους!!!

Οπως σου εξηγησα και σε άλλο νημα κι εγω διαχειριστηκα καποτε μαυρο χρημα......πολυυυυυυ μαυρο χρημα, σε τι διαφερω λοιπον απο τους Μαντελη, Τσοχα, Ψωμιαδη?
Κι εγω εχω αγορασει προιοντα χιλαδων ευρω ανευ αποδειξεως......σε τι διαφερω λοιπον απο τους Μαντελη, Τσοχα, Ψωμιαδη?
Δηλαδη, το ενα χερι νιβει το αλλο και τα δυο το προσωπο? Ωραια λογικη, αλλα δυστυχως ΜΟΝΟΝ ελληνικη..........λογω κουτοπονηριας!!!!!!!

Ειχα κι εχω το θαρρος να κανω την αυτοκριτικη μου και να δω που εφταιξα κι εγω ο ιδιος! Δεν γυρναω την πλατη μου στο προβλημα ριχνοντας ΟΛΕΣ τις ευθυνες σε άλλους γιατι με πιασανε κοροιδο κι εγω τσιμπησα το δολωμα αγαπημενε μου φιλε!!!

ΕΣΕΙΣ?????

Σας το ξαναλεω και οποιος θελει ας ακουσει οποιος δεν θελει.........
Αντι να ριχνετε τις ευθυνες ενθεν και κειθεν βγαζοντας την ουρα σας απεξω ΟΛΟΙ ΣΑΣ κοιταχτητε στον καθρεπτη και ρωτηθειτε που φταιξατε!! Ετσι θα μπορεσετε να συνεισφερετε στην ανασταση αυτης της χωρας ειδαλλως θα υποστειτε ολοι τις συνεπειες μιας χρεωκοπιας και τοτε δεν θα μπορειτε να κανετε τιποτε!!!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 18-04-2011 at 10:33.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 18-04-2011, 16:44
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις οτι μου αρεσουν οι αντιπαραθεσεις ενδοφορουμικα και δεν θα σε αφησω ασεντόνιαστο!!

Δηλάδη Σταυρο μου επειδη σου αφηναν ενα παραθυρακι -ηθελημενα και για ψηφοθηρικους λογους- να κλεψεις γινοσουν κλεφτης?
Δηλαδη αν ειχες μια διαβεβαιαωση οτι αν πας να κλεψεις την ΕτΕ θα εμενες κατα 90% ατιμωρητος θα την εκλεβες???
Δηλαδη Σταυρο μου εσυ δεν ηξερες οτι εισαι παρανομος για να φυλαγεσαι αφου καπου μεσα σου φανταζοσουν οτι δεν μπορει καποια μερα θα μας ''τιμωρησουν''!!!
Μυαλο στον ελληνα δεν υπαρχει?? ¨η μηπως κοιταμε το σημερα και δεν βλεπουμε ουτε το αυριο αλλα ουτε περαν της μυτη μας!!!!

Ξερεις τι μου θυμιζουν αυτα που γραφεις??? Το 2008 για να τονωθει η αγορα αυτοκινητου, καταργηθηκαν φοροι και τελη ουτως ωστε να παει ο ελληνας και να γορασει αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου!! Κι ετρεξαν οι μωροί και ανεξαντλητα ''πανεξυπνοι'' μεσα στην βλακεια και την μεγαλομανια τους Ελληνες κι αγορασαν απο cayenne μεχρι Hummer οι περισσοτεροι ΔΑΝΕΙΖΟΜΕΝΟΙ!!!!!! Δεν ηξεραν οτι αυτο θα γυρισει εναντιον τους? δεν ηξεραν, απο το παρελθον, οτι η κυβερνησεις στην Ελλαδα το κυνηγανε το αυτοκινητο με τον ενα ¨η το άλλο τροπο?

Δηλαδη Σταυρο μου σου πετανε το καροτο εσυ το τσιμπας και μετα λες ''οχι δεν φταιω εγω αλλα ο αλλος που με παρεσσυρε?????''
Ετσι για να καταλαβεις οτι φταιμε ολοι μας.......εστω και λογω βλακειας!!!!!

Παμε τωρα στο αλλο εκεινο του ιδιου τσουβαλιου των 4,700,000 αυτοκινητων που πληρωνουν κανονικα τελη κυκλοφοριας οι οποιοι ειναι μειον 1,000,000 απο το παραπανω νουμερο!!! Δες το http://news247.gr/oikonomia/oikonomika/sto_1_ekat_ta_anasfalista_oxhmata.833709.html

Ειναι λιγοι????? να πω δεν πειραζει...δυσκολοι καιροι??
Μενουν 3,000,000 οι οποιοι ειναι τυπικοι και μπραβο τους!!!

Οπως σου εξηγησα και σε άλλο νημα κι εγω διαχειριστηκα καποτε μαυρο χρημα......πολυυυυυυ μαυρο χρημα, σε τι διαφερω λοιπον απο τους Μαντελη, Τσοχα, Ψωμιαδη?
Κι εγω εχω αγορασει προιοντα χιλαδων ευρω ανευ αποδειξεως......σε τι διαφερω λοιπον απο τους Μαντελη, Τσοχα, Ψωμιαδη?
Δηλαδη, το ενα χερι νιβει το αλλο και τα δυο το προσωπο? Ωραια λογικη, αλλα δυστυχως ΜΟΝΟΝ ελληνικη..........λογω κουτοπονηριας!!!!!!!

Ειχα κι εχω το θαρρος να κανω την αυτοκριτικη μου και να δω που εφταιξα κι εγω ο ιδιος! Δεν γυρναω την πλατη μου στο προβλημα ριχνοντας ΟΛΕΣ τις ευθυνες σε άλλους γιατι με πιασανε κοροιδο κι εγω τσιμπησα το δολωμα αγαπημενε μου φιλε!!!

ΕΣΕΙΣ?????

Σας το ξαναλεω και οποιος θελει ας ακουσει οποιος δεν θελει.........
Αντι να ριχνετε τις ευθυνες ενθεν και κειθεν βγαζοντας την ουρα σας απεξω ΟΛΟΙ ΣΑΣ κοιταχτητε στον καθρεπτη και ρωτηθειτε που φταιξατε!! Ετσι θα μπορεσετε να συνεισφερετε στην ανασταση αυτης της χωρας ειδαλλως θα υποστειτε ολοι τις συνεπειες μιας χρεωκοπιας και τοτε δεν θα μπορειτε να κανετε τιποτε!!!!!!!!

Αν νομίζεις ότι είσαι ίσα και όμοιος με αυτούς τότε φίλε έχεις μεγάααλο πρόβλημα .....

Δεν αναφέρθηκα δε αυτούς που δανείστηκαν να πάρουν αυτοκίνητα και μοτό αλλά σε αυτούς που δεν πλήρωναν τις υποχρεώσεις τους οι οποίοι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες.
Τους αφελείς-τσαμπατζήδες που εκμετελεύτηκαν τον ωχαδερφισμό των υπηρεσιών ελέγχου που με την σειρά του ήταν αποτέλεσμα των ομοιών σου (η πλειοψηφία αυτών που ήταν σε καλές θέσεις ήταν χάρη στον μπάρμπα από την Κορώνη τον οποίο και επικαλεζόντουσαν κάθε φορά που έπρεπε να κάνουν την δουλειά τους )
Και οι άλλοι που έφαγαν τα πολλά ήταν οι κολλητοί του συστήματος που το έκαναν συνειδητά και με σύστημα αποκομίζοντας κέρδη και για τα "αφεντικά" τους

Τώρα τι σχέση έχεις εσύ και εγώ με αυτούς δεν ξέρω...

Και αν τέλος πάντων άλλαξες, αναγνωρίζοντας τις ευθύνες σου που πάντα περιόριζονται στο να μην ζητάς απόδειξη βγες να καταγγείλεις τα σημερινά κακώς κείμενα ή έχεις την εντύπωση ότι έχει αλλάξει κάτι εκτός από το ότι έχουμε λίγοτερα λεφτά στην τσέπη μας....

Γιώργο αυτοί που τόσα χρόνια έστησαν αυτό το σύστημα είναι οι ίδιοι που μας κυβερνούν σήμερα και εξακολουθούν να κάνουν πρώτα από όλα αυτό που έκαναν τόσα χρόνια "ΝΑ ΦΥΛΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΤΟΥΣ"

Και εσύ κάθεσαι και αυτομαστιγώνεσαι, γράψε ένα σεντόνι πρώτα από όλα για τις δικά τους εγκλήματα και μετά μπορείς να γράψεις και για τα πταίσματα του κάθε ένα από εμάς...

Διαχειρίστηκες εσύ μαύρο χρήμα και διαχειρίστηκε και ο Τζοχατζόπουλος

Ρε μπας και έχεις κανένα ακίνητο στην Πλάκα και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί....

Έχεις δηλαδή την εντύπωση ότι ο Γερμανός φορολογούμενος π.χ δεν έχει στο μυαλό του να κλέψει ;;;;
Το έχει και το παραέχει και μερικές φορές το κάνει αλλά εκεί τις περισσότερες φορές τον πιάνουν και τον χτυπάνε σαν χταπόδι.

Δεν έχουν Ψωμιάδη και άλλα ασπόνδυλα να κάνουν εξυπηρετήσεις για το κόμμα...και να σβήνουν πρόστιμα..ή μπορεί να έχουν αλλά δεν τολμάνε γιατί εκεί υπάρχει ΚΡΑΤΟΣ...

Όσο για την χρεωκοπία την αποφάσισαν ήδη φίλε και την προτίμησαν γιατί μετά από ένα χρόνο δεν τόλμησαν να βάλουν χέρι στην πελατεία τους, την προτιμούν χρεοκοπημένη παρά να μην την έχουν καθόλου....

Last edited by frits; 18-04-2011 at 16:50.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 18-04-2011, 17:25
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν νομίζεις ότι είσαι ίσα και όμοιος με αυτούς τότε φίλε έχεις μεγάααλο πρόβλημα .....
Ο κλεφτης Σταυρο μου, ο καταχραστης, ο μιζαδορος ο...... δεν κρινεται απο το ποσον που εχει κλεψει, καταχραστει, παρει ως μιζα αλλα απο την πραξη του αυτη καθε αυτη και ως τερτοιος κρινεται και δικαζεται (αν κριθει και αν δικαστει)!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αναφέρθηκα δε αυτούς που δανείστηκαν να πάρουν αυτοκίνητα και μοτό αλλά σε αυτούς που δεν πλήρωναν τις υποχρεώσεις τους οι οποίοι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες.
Γιατι Σταυρο μου, αυτοι που πληρωναν και πληωνουν (ακομα) τις δανειακες τους υποχρεωσεις ειναι αμοιροι της χρεωκοπιας της χωρας??? απο που βρισκονταν τα λεφτα που δανειζοντουσαν ρε Σταυρο? Μα φυσικα απο τα φθηνα δανεικα που επαιρναν οι τραπεζες απο τις αγορες πουλωντας ομολογα του Ελληνικου Δημοσιου τα οποια σημερα το Δημοσιο δεν μπορει να εξυπηρετησει!!!!
Ακομη και απο τις δικες μας τις καταθεσεις που τρεξαμε να βγαλουμε στο εξωτερικο με την πρωτη στραβη!!! Παρεπιπτοντως το τελευταιο ειναι 600 δις!! Ολα φορολογηθεντα???? δεν νομιζω!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους αφελείς-τσαμπατζήδες που εκμετελεύτηκαν τον ωχαδερφισμό των υπηρεσιών ελέγχου που με την σειρά του ήταν αποτέλεσμα των ομοιών σου (η πλειοψηφία αυτών που ήταν σε καλές θέσεις ήταν χάρη στον μπάρμπα από την Κορώνη τον οποίο και επικαλεζόντουσαν κάθε φορά που έπρεπε να κάνουν την δουλειά τους ).
Ενταξει, αυτοι εκμεταλευθηκαν τον ωχ-αδερφισμο που λες, και τι νομιζαν δηλαδη οτι οι ''ωχ-αδερφιστες'' δεν θα ξυπνουσαν καποτε???? Εστω και χωρις να χρεωκοπησουμε!! καποτε θα ξυπναγαν και καποτε θα τα πληρωναμε μαζεμενα!! Διοτι μεχρι τοτε παλι εμεις θα τα πληρωναμε αλλα λιγα-λιγα οπως και μεχρι τοτε!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και οι άλλοι που έφαγαν τα πολλά ήταν οι κολλητοί του συστήματος που το έκαναν συνειδητά και με σύστημα αποκομίζοντας κέρδη και για τα "αφεντικά" τους

Τώρα τι σχέση έχεις εσύ και εγώ με αυτούς δεν ξέρω...

200,000δρχ καθε εβδομαδα στα μπουζουκια εν ετη 1988-1990 με μισθο 35000δρχ σου λεει τιποτε?????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Και αν τέλος πάντων άλλαξες, αναγνωρίζοντας τις ευθύνες σου που πάντα περιόριζονται στο να μην ζητάς απόδειξη βγες να καταγγείλεις τα σημερινά κακώς κείμενα ή έχεις την εντύπωση ότι έχει αλλάξει κάτι εκτός από το ότι έχουμε λίγοτερα λεφτά στην τσέπη μας....
Αυτο κανω, καταγγελω τα κακως κειμενα και τεκτανομενα ΑΠΟ ΕΜΑΣ επι σειρα ετων. αντι να βγαζω την ουρα μου απεξω οποως κανουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!! Και ναι, πιστευω οτι αλλαζει κατι!! Οχι οτι εχει αλλαξει, δεν μπορει να αλλαξει κατι που συμβαινει επι 40 χρονια σε 1,5 χρονια!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο αυτοί που τόσα χρόνια έστησαν αυτό το σύστημα είναι οι ίδιοι που μας κυβερνούν σήμερα και εξακολουθούν να κάνουν πρώτα από όλα αυτό που έκαναν τόσα χρόνια "ΝΑ ΦΥΛΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΤΟΥΣ"....
Ψηφισες? ψηφισες κατι άλλο εκτος πΑΣΟΚ και δεν βγηκε? Θα ψηφισεις στις επομενες εθνικες εκλογες?? Πως θα ψηφισεις? αν εβγαινε άλλος θα ειχε αξιοπιστοτερη λυση για την σημερινη κατασταση μας?
Αυτα πρέπει να σε απασχολουν πριν δηλωσεις τα της παραπανω παραγραφου!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εσύ κάθεσαι και αυτομαστιγώνεσαι, γράψε ένα σεντόνι πρώτα από όλα για τις δικά τους εγκλήματα και μετά μπορείς να γράψεις και για τα πταίσματα του κάθε ένα από εμάς...
ΛΑΘΟΣ!!!! Εμεις τους ψηφιζουμε, εμεις ζηταμε ρουσφετια για να τους ψηφισουμε, εμεις βολευομαστε.....εμεις τους εκλεγουμε!! Σε εμας οφειλουν αυτο που ειναι σημερα και σε εμας οφειλονται αυτα που εκαναν για να μας φερουν εδω που ειμαστε σημερα!!
ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥς ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕς ΕΚΛΟΓΕΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαχειρίστηκες εσύ μαύρο χρήμα και διαχειρίστηκε και ο Τζοχατζόπουλος ...
Πολυυυυυ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε μπας και έχεις κανένα ακίνητο στην Πλάκα και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί.......
Θα μπορουσα!!! Αν δεν τα τρωγανε τα 2 μετρα με τα ψηλοτακουνα και τα μινι!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις δηλαδή την εντύπωση ότι ο Γερμανός φορολογούμενος π.χ δεν έχει στο μυαλό του να κλέψει ;;;;
Το έχει και το παραέχει και μερικές φορές το κάνει αλλά εκεί τις περισσότερες φορές τον πιάνουν και τον χτυπάνε σαν χταπόδι...
η ιστορια το Γερμανου λει οτι μετα τον πολεμνο δουλευε 2 ωρες ημερησιως παραπανω συν τα Σ/Κ αφιλοκερδως για να βοηθησει την χωρα του!!! Αδυνατω να πιστεψω οτι καν περναει απο το μυαλο του να φοροδιαφυγει λογω μονον νομων!! ειναι και στο DNA του να μην φοροδιαφυγει!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχουν Ψωμιάδη και άλλα ασπόνδυλα να κάνουν εξυπηρετήσεις για το κόμμα...και να σβήνουν πρόστιμα..ή μπορεί να έχουν αλλά δεν τολμάνε γιατί εκεί υπάρχει ΚΡΑΤΟΣ...
και σου ξαναλεω, το ΚΡΑΤΟΣ το φτιαχνουν οι πολιτες με αυτους που θα εκλεξουν!!!! Αν τοσα χρονια οι πολιτες εκλεγανε βασει προσωπικου και κομματικου συμφεροντος, αγνοωντας την προς εκλογη προσωπων ιστορια τους τοτε καλα να παθουμε!!!! Οταν ενα κομμα εβγαινε επι χρονια (η Δεξια απο 1950 μεχρι 1981, εξαιρεση η 7ετια) και το πασοκ απο το 1981 μεχρι το 2011 (εξαιρεση το 1990-1993 και 2004-2009) βασιζομενο μονον στις προεκλογικες εξαγγελιες περι παροχων.....τι μπορει να περιμενει κανεις?????
Οταν ζευγαρια χωριζουν διοτι ο ενας ειναι ΝΔ και ο άλλος ΠΑΣΟΚ εχεις μια ιδεα!!
Και μην ξεχνας, οσο και να σου φανει παραξενο, οτι η σημερινη κατασταση του ''ποιον θα ψηφισω'' πηγαζει απο τον εμφυλιο, τοτε που αδερφος σκοτωνε αδερφο διοτι ο ενας ηταν Κου#####στης και ο αλλος Δεξιος!!! Τοτε δημιουργηθηκε ο δικομματισμος και η πολιτικη εμμονη με κομματα και προσωπα, και κραταει ως σημερα! Στα επομενα χρονια κυριαρχησε το ρουσφετι ''για να σε ψηφισω'' με αποκορυφωμα τα χρονια του ΑΓΠ.
Αλλα αυτο θελει μεγαλη αναλυση!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 18-04-2011, 18:09
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα αυτο θελει μεγαλη αναλυση!!! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
Δηλαδή όλα τα ανωτέρω είναι μικρή ανάλυση????
ΩΩΩχχχχχχχχχχχχχχχ………..

Reply With Quote
  #25  
Παλιό 18-04-2011, 22:02
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κλεφτης Σταυρο μου, ο καταχραστης, ο μιζαδορος ο...... δεν κρινεται απο το ποσον που εχει κλεψει, καταχραστει, παρει ως μιζα αλλα απο την πραξη του αυτη καθε αυτη και ως τερτοιος κρινεται και δικαζεται (αν κριθει και αν δικαστει)!!!!!


Γιατι Σταυρο μου, αυτοι που πληρωναν και πληωνουν (ακομα) τις δανειακες τους υποχρεωσεις ειναι αμοιροι της χρεωκοπιας της χωρας??? απο που βρισκονταν τα λεφτα που δανειζοντουσαν ρε Σταυρο? Μα φυσικα απο τα φθηνα δανεικα που επαιρναν οι τραπεζες απο τις αγορες πουλωντας ομολογα του Ελληνικου Δημοσιου τα οποια σημερα το Δημοσιο δεν μπορει να εξυπηρετησει!!!!

Γιώργο φίλε, τι συλλογισμός είναι αυτός;! Ρϊχνεις ευθύνες και στους δανειολήπτες; Δεν αναφέρομαι στα δανεικά για τα μπουζούκια, αλλά για ένα σπίτι, ένα αυτοκίνητο.... Για τα φθηνά δάνεια που έπαιρναν οι τράπεζες φταίνε οι δανειολήπτες; Ασε που πληρώνουμε και τοκογλυφικά επιτόκια.
Ακομη και απο τις δικες μας τις καταθεσεις που τρεξαμε να βγαλουμε στο εξωτερικο με την πρωτη στραβη!!! Παρεπιπτοντως το τελευταιο ειναι 600 δις!! Ολα φορολογηθεντα???? δεν νομιζω!!!



Ενταξει, αυτοι εκμεταλευθηκαν τον ωχ-αδερφισμο που λες, και τι νομιζαν δηλαδη οτι οι ''ωχ-αδερφιστες'' δεν θα ξυπνουσαν καποτε???? Εστω και χωρις να χρεωκοπησουμε!! καποτε θα ξυπναγαν και καποτε θα τα πληρωναμε μαζεμενα!! Διοτι μεχρι τοτε παλι εμεις θα τα πληρωναμε αλλα λιγα-λιγα οπως και μεχρι τοτε!!!


[/COLOR][/SIZE][/FONT]
200,000δρχ καθε εβδομαδα στα μπουζουκια εν ετη 1988-1990 με μισθο 35000δρχ σου λεει τιποτε?????

Επειδή το έκανες εσύ σημαίνει ότι έκανε η πλειοψηφία;

Αυτο κανω, καταγγελω τα κακως κειμενα και τεκτανομενα ΑΠΟ ΕΜΑΣ επι σειρα ετων. αντι να βγαζω την ουρα μου απεξω οποως κανουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!! Σε έχει πείσει η προπαγάνδα τους. Και ναι, πιστευω οτι αλλαζει κατι!! Οχι οτι εχει αλλαξει, δεν μπορει να αλλαξει κατι που συμβαινει επι 40 χρονια σε 1,5 χρονια!! Σε δύο φράσεις λες δύο αντιδιαμετρικά αντίθετα πράγματα.



Ψηφισες? ψηφισες κατι άλλο εκτος πΑΣΟΚ και δεν βγηκε? Θα ψηφισεις στις επομενες εθνικες εκλογες?? Πως θα ψηφισεις? αν εβγαινε άλλος θα ειχε αξιοπιστοτερη λυση για την σημερινη κατασταση μας?
Αυτα πρέπει να σε απασχολουν πριν δηλωσεις τα της παραπανω παραγραφου!!!


ΛΑΘΟΣ!!!! Εμεις τους ψηφιζουμε, εμεις ζηταμε ρουσφετια για να τους ψηφισουμε, εμεις βολευομαστε.....εμεις τους εκλεγουμε!! Σε εμας οφειλουν αυτο που ειναι σημερα και σε εμας οφειλονται αυτα που εκαναν για να μας φερουν εδω που ειμαστε σημερα!!
ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥς ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕς ΕΚΛΟΓΕΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ!!


Πολυυυυυ!!!


Θα μπορουσα!!! Αν δεν τα τρωγανε τα 2 μετρα με τα ψηλοτακουνα και τα μινι!!!

Είσαι και ψηλός ρε φίλε, με τα κοντοπο.τανα θα έμπλεκες;

η ιστορια το Γερμανου λει οτι μετα τον πολεμνο δουλευε 2 ωρες ημερησιως παραπανω συν τα Σ/Κ αφιλοκερδως για να βοηθησει την χωρα του!!! Αδυνατω να πιστεψω οτι καν περναει απο το μυαλο του να φοροδιαφυγει λογω μονον νομων!! ειναι και στο DNA του να μην φοροδιαφυγει!!!

Οι φοροαπαλλαγές που έχουν οι Γερμανοί φίλε μου είναι πέρα από την ικανότητα του Ελληνα να τις φανταστεί. Δεν έχει λόγο να προσπαθήσει να φοροδιαφύγει.

και σου ξαναλεω, το ΚΡΑΤΟΣ το φτιαχνουν οι πολιτες με αυτους που θα εκλεξουν!!!! Αν τοσα χρονια οι πολιτες εκλεγανε βασει προσωπικου και κομματικου συμφεροντος, αγνοωντας την προς εκλογη προσωπων ιστορια τους τοτε καλα να παθουμε!!!! Οταν ενα κομμα εβγαινε επι χρονια (η Δεξια απο 1950 μεχρι 1981, εξαιρεση η 7ετια) και το πασοκ απο το 1981 μεχρι το 2011 (εξαιρεση το 1990-1993 και 2004-2009) βασιζομενο μονον στις προεκλογικες εξαγγελιες περι παροχων.....τι μπορει να περιμενει κανεις????? Εδώ συμφωνούμε
Οταν ζευγαρια χωριζουν διοτι ο ενας ειναι ΝΔ και ο άλλος ΠΑΣΟΚ εχεις μια ιδεα!! Κι εδώ υπερβάλλεις
Και μην ξεχνας, οσο και να σου φανει παραξενο, οτι η σημερινη κατασταση του ''ποιον θα ψηφισω'' πηγαζει απο τον εμφυλιο, τοτε που αδερφος σκοτωνε αδερφο διοτι ο ενας ηταν Κου#####στης και ο αλλος Δεξιος!!! Τοτε δημιουργηθηκε ο δικομματισμος και η πολιτικη εμμονη με κομματα και προσωπα, και κραταει ως σημερα! Στα επομενα χρονια κυριαρχησε το ρουσφετι ''για να σε ψηφισω'' με αποκορυφωμα τα χρονια του ΑΓΠ.
Αλλα αυτο θελει μεγαλη αναλυση!!!
Εχεις δίκιο ότι μεγάλο κομμάτι της κακοδαιμονίας της σημερινής ξεκινά στον εμφύλιο. Ας μην ξεχνάμε όμως ότι από τη γέννεση του ελληνικού κράτους είχαμε μόνιμες εξαρτήσεις από τρίτες χώρες, με αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου η πολιτική τάξη της χώρας να εξυπηρετεί ξένα συμφέροντα κυρίως παρά τα δικά μας. Μην παραβλέπουμε τον εκμαυλισμό που με κάθε τρόπο προωθούν πολυεθνικές εταιρείες.....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 18-04-2011, 23:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δίκιο ότι μεγάλο κομμάτι της κακοδαιμονίας της σημερινής ξεκινά στον εμφύλιο. Ας μην ξεχνάμε όμως ότι από τη γέννεση του ελληνικού κράτους είχαμε μόνιμες εξαρτήσεις από τρίτες χώρες, με αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου η πολιτική τάξη της χώρας να εξυπηρετεί ξένα συμφέροντα κυρίως παρά τα δικά μας. Μην παραβλέπουμε τον εκμαυλισμό που με κάθε τρόπο προωθούν πολυεθνικές εταιρείες.....
Ναι για τα δανεια φταινε και οι δανειοληπτες αυτοκινητων, σπιτιων, καρτων κ.λ.π., διοτι δανειζονταν περαν των δυνατοτητων τους!!!!!
Οταν το 1986 τα στεγαστικα δανεια ηταν με επιτοκιο 36% πηγαινε κανεις να παρει δανειο???? ΚΑΝΕΙΣ!! Μονον οσοι ειχαν επαιρναν, και μαλιστα για να στο δωσουν σε περναγανε απο χιλια μυρια κοσκινα οι τραπεζες!!! Το 1985 εβγαλα την πρωτη μου πιστωτικη καρτα, μονον το σωβρακο που φορουσα δεν μου ζητησαν!! και πιστωτικο οριο 1000δρχ κια ςειχα μισθο 25000 μηνιαιως!!

Το οτι εγω επαιρνα μαυρα λεφτα δεν σημαινει οτι το εκανε και η πλοιοψηφια σημαινει ομως οτι τα μπουζουκια ηταν γενματα επι 2 δεκαετιες, σημαινει οτι αγοραζαμε πραγματα που δεν χριεαζομασταν, σημαινει οτι αλλαζαμε αυτοκινητο καθε 2-3 χρονια και σημαινει οτι το 80% των ελληνων επι δυο δεκαετιες δανειζοντουσαν για να πανε διακοπες σε εσωτερικο κι εξωτερικο....απο που εβγαιναν ολα αυτα τα χρηματα Ιωαννη???? ¨η δανεικα θα ηταν ¨η μαυρα θα ηταν!!

Καμια προπαγανδα δεν καταφερε να με πεισει εμενα!! Εξάλλου γιαυτην την προπαγανδα απεχωρησα απο δυο πολιτικα σχηματα που ημουν μελος στο παρελθον!!! Αυτοκριτικη της ζωης μου κανω!!!


Οι φοροαπαλλαγες του Γερμανου που ειναι περαν απο την ικανοτητα των Ελληνων να τις αντιληφθουν ειναι απόρροια της φορολογικης συνεοειας του καθε Γερμανου!! Πληρωνει τους φορους του ανελιπως και επειτα αυτοι οι φοροι γυριζουν σε αυτον με μορφη παιδειας, υγειας, κρατικων υπηρεσιων κ.λ.π.!!! Οποτε σωστα λες οτι ειναι περαν απο την ικανοτητα των Ελληνων να τις φανταστουν!!

Οι ετειρειες φιλε Ιωαννη, ειτε πολυεθνικες ειτε ντοπιες θα εξακολουθησουν να υπαρχουν .......κι ευτυχως!! Δεν μπορουμε να γινουμε ολοι Δ.Υ., και αυτοι που δεν ειναι Δ.Υ. που θα πανε να δουλεψουν αν δεν υπαρχουν οι εταιρειες οποιασδηποτε μορφης και Εθνικοτητας??
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 19-04-2011, 00:12
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Γιατί με βάζετε στην ίδια κατηγορία με εσάς.
Εγώ ένα αξιόπιστο Honda έχω και μάλιστα 700cc.
Ούτε Λαμόγιο είμαι , ούτε 1200cc έχω. Και αερόψυκτο για να μην ξεχνιόμαστε.
Καλό σας βράδυ
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 19-04-2011, 01:18
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κλεφτης Σταυρο μου, ο καταχραστης, ο μιζαδορος ο...... δεν κρινεται απο το ποσον που εχει κλεψει, καταχραστει, παρει ως μιζα αλλα απο την πραξη του αυτη καθε αυτη και ως τερτοιος κρινεται και δικαζεται (αν κριθει και αν δικαστει)!!!!!
Για ρώτα κανένα δικηγόρο βρε Γιώργη,
Για αυτό φαίνεται ο Μαντέλης έφαγε 1 χρόνο με αναστολή για 200.000 μάρκα..


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι Σταυρο μου, αυτοι που πληρωναν και πληωνουν (ακομα) τις δανειακες τους υποχρεωσεις ειναι αμοιροι της χρεωκοπιας της χωρας??? απο που βρισκονταν τα λεφτα που δανειζοντουσαν ρε Σταυρο? Μα φυσικα απο τα φθηνα δανεικα που επαιρναν οι τραπεζες απο τις αγορες πουλωντας ομολογα του Ελληνικου Δημοσιου τα οποια σημερα το Δημοσιο δεν μπορει να εξυπηρετησει!!!!
Ακομη και απο τις δικες μας τις καταθεσεις που τρεξαμε να βγαλουμε στο εξωτερικο με την πρωτη στραβη!!! Παρεπιπτοντως το τελευταιο ειναι 600 δις!! Ολα φορολογηθεντα???? δεν νομιζω!!!
Εγώ πάντως δουλεύω 14 ώρες την μέρα, μόλις τελείωσα...έτσι τα βρίσκω τα λεφτά...και φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος...



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει, αυτοι εκμεταλευθηκαν τον ωχ-αδερφισμο που λες, και τι νομιζαν δηλαδη οτι οι ''ωχ-αδερφιστες'' δεν θα ξυπνουσαν καποτε???? Εστω και χωρις να χρεωκοπησουμε!! καποτε θα ξυπναγαν και καποτε θα τα πληρωναμε μαζεμενα!! Διοτι μεχρι τοτε παλι εμεις θα τα πληρωναμε αλλα λιγα-λιγα οπως και μεχρι τοτε!!!
Μου θυμίζεις αυτόν που έλεγε ότι δεν τον σκότωσα εγώ κύρις πρόεδρε, εγώ την σκανδάλη πάτησα, η σφαίρα τον σκότωσε...





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψηφισες? ψηφισες κατι άλλο εκτος πΑΣΟΚ και δεν βγηκε? Θα ψηφισεις στις επομενες εθνικες εκλογες?? Πως θα ψηφισεις? αν εβγαινε άλλος θα ειχε αξιοπιστοτερη λυση για την σημερινη κατασταση μας?
Στο έχω ξαναγράψει ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ, τουλάχιστον όσο οι επιλογές είναι αυτές που υπάρχουν σήμερα.
Προσωπικά θεωρώ το όλο σύστημα ΕΚΛΟΓΕΣ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ στημένο παιχνίδι. Ο Γιωργάκης είχε υποσχεθεί δημοψηφίσματα (εκεί θα μπορούσε να υπάρχει πραγματική δημοκρατία) τώρα είσαι δημοκράτης μία φορά στα 4 χρόνια.

Και μόνο το γεγονός ότι στο Σύνταγμα υπάρχει παράγραφος που λέει ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε ίσοι απέναντι στο νόμο με κάνει να γελάω (κλαίω), όλο αυτό είναι μία καλά στημένη παρώδια.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΑΘΟΣ!!!! Εμεις τους ψηφιζουμε, εμεις ζηταμε ρουσφετια για να τους ψηφισουμε, εμεις βολευομαστε.....εμεις τους εκλεγουμε!! Σε εμας οφειλουν αυτο που ειναι σημερα και σε εμας οφειλονται αυτα που εκαναν για να μας φερουν εδω που ειμαστε σημερα!!
ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥς ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕς ΕΚΛΟΓΕΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ!!
Εδώ γελάμε, για περιεγραψέ μου το καλό για εσένα σενάριο που θα οδηγήσει στην όποια μορφή τιμωρίας τους (σαν σύστημα εννοώ) όχι σαν πρόσωπα, δεν με νοιάζει αν φύγει ο Χ και έρθει ο Ψ, όλα τα γουρούνια την ίδια μούρη έχουν...(άντε ο Πάγκαλος ξεχωρίζει....)



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
η ιστορια το Γερμανου λει οτι μετα τον πολεμνο δουλευε 2 ωρες ημερησιως παραπανω συν τα Σ/Κ αφιλοκερδως για να βοηθησει την χωρα του!!! Αδυνατω να πιστεψω οτι καν περναει απο το μυαλο του να φοροδιαφυγει λογω μονον νομων!! ειναι και στο DNA του να μην φοροδιαφυγει!!!
Αυτά είναι κουταμάρες, η κλεψιά είναι στο DNA κάθε ανθρώπου...(εκτός και αν ξεχωρίζεις την φοροδιαφυγή από το λάδωμα.)

Διάβασε εδώ..... TA NEA On-line - «Θα συνεργαστώ για τους έλληνες φοροφυγάδες»
Κυρίως την τελευταία παράγραφο του άρθρου....εδώ θα πουν ότι τα στοιχέια είναι προϊόν υποκλοπής και δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν.
Βολικό έ ;;;

Καληνύχτα...

Last edited by frits; 19-04-2011 at 01:19.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 19-04-2011, 04:04
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για ρώτα κανένα δικηγόρο βρε Γιώργη,
Για αυτό φαίνεται ο Μαντέλης έφαγε 1 χρόνο με αναστολή για 200.000 μάρκα..
.........................

Διάβασε εδώ..... TA NEA On-line - «Θα συνεργαστώ για τους έλληνες φοροφυγάδες»
Κυρίως την τελευταία παράγραφο του άρθρου....εδώ θα πουν ότι τα στοιχέια είναι προϊόν υποκλοπής και δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν.
Βολικό έ ;;;

Καληνύχτα...
Νομίζω (εάν θυμάμαι καλά) ότι η καταδίκη Μαντέλη ήταν για μη υποβολή πόθεν εσχες και όχι για την υπόθεση της <χορηγίας> που εκκρεμεί.

Τα στοιχεία που δίνονται με αυτόν τον τρόπο δεν χρησιμοποιούνται δικαστικά αλλά για να ανοίξει μια έρευνα που μπορεί να καταλήξει σε ποινική δίωξη. Δηλαδή δεν μπορεί μια χώρα να κάνει έρευνα και να ζητήσει από μια τράπεζα όλους τους λογαριασμούς καταθέσεων. Μπορεί όμως να ζητήσει συγκεκριμένους λογαριασμούς για εξέταση και τότε να χρησιμοποιήσει τα στοιχεία δικαστικά . Το όφελος δηλαδή αυτών των αποκαλύψεων είναι η στόχευση στην έρευνα!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 19-04-2011, 09:52
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έκανε και η μύγα κ***...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω (εάν θυμάμαι καλά) ότι η καταδίκη Μαντέλη ήταν για μη υποβολή πόθεν εσχες και όχι για την υπόθεση της <χορηγίας> που εκκρεμεί.

Τα στοιχεία που δίνονται με αυτόν τον τρόπο δεν χρησιμοποιούνται δικαστικά αλλά για να ανοίξει μια έρευνα που μπορεί να καταλήξει σε ποινική δίωξη. Δηλαδή δεν μπορεί μια χώρα να κάνει έρευνα και να ζητήσει από μια τράπεζα όλους τους λογαριασμούς καταθέσεων. Μπορεί όμως να ζητήσει συγκεκριμένους λογαριασμούς για εξέταση και τότε να χρησιμοποιήσει τα στοιχεία δικαστικά . Το όφελος δηλαδή αυτών των αποκαλύψεων είναι η στόχευση στην έρευνα!
Γιατι δεν με αφηνεις να τον ''σεντονιασω'' τον φιλο μου τον Σταυρο παρα μου παιρνεις την μπουκια απο το στομα?????
Για 'ντα δεν με αφηνεις να του πω οτι η παραδοχη οτι ''πηρα μιζα-χορηγια'' δεν συνιστα αυταποδεικτο αδικημα πουθενα στον κοσμο?

Για 'ντα δεν με αφηκεις να του πω οτι και ο Αλ Καπονε οπως και ολοι οσοι καταχραστηκαν δημοσιο χρημα σε ολες τις χωρες του κοσμου ΠΟΤΕ δεν καταδικαστηκαν γιαυτην καθεαυτην την πραξη αλλα για.......φοροδιαφυγη, διοτι η καμια καταχραση-κλοπη δεν μπορει να αποδειχτει με στοιχεια εκτος κι αν σε πιασουν επ αυτοφορω ¨η με τα κλοπιμαια στα χερια?????

Αλλα δεν θα μου γλυτωσει, θα τον σεντονιασω μολις τελειωσω τις εξωτερικες μου εργασιες που εχω σημερα!!!

Last edited by GeorgeP; 19-04-2011 at 09:59.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αναδιάρθρωση και εθνική ασφάλεια: Πανικός και εξέγερση... ckalfas Ελλάδα 6 14-04-2011 22:41
Μετά από Aldi και Fnac φεύγει και ο “Τιτάνας”; gsmaniac Επικαιρότητα 9 25-10-2010 00:29
Έκανε λαθρανασκαφή στον αρχαιολογικό χώρο της Επιδαύρου kostas_366 Επικαιρότητα 6 03-08-2010 22:32
"Έκανε την πάπια;" Alext Χρήσιμα 6 05-10-2009 11:29
Έκανε το γύρω του θριάμβου... και έπεσε από την μηχανή! Black_Shadow Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 7 24-08-2009 23:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!