GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-08-2010, 15:31
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμμμ..... απ'όσο γνωρίζω... και γνωρίζω αρκετά επί του θέματος καθώς έχω συγγενείς μετανάστες NYC και Μόναχο... ΔΕΝ έχουν ακουστεί αποβράσματα και εγκληματίες Έλληνες μετανάστες... στην Ελλάδα υπάρχουν... αλλά για μετανάστες... εγώ προσωπικά ΔΕΝ έχω ακούσει...
Eμείς φίλε Κώστα πλεόν έχουμε εξευρωπαϊστεί, είμαστε πιό πολιτισμένοι και έχουμε αλλάξει επίπεδο λαμογιάς....

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την Ελλάδα του σήμερα με την Αλβανία του σήμερα, μπορείς να συγκρίνεις την Αλβανία του σήμερα με την Ελλάδα του 1960, και από ιστορίες του μπαμπά (μετανάστης από το 1957 εώς το 1973) τα μαχαιρώματα ανάμεσα σε Έλληνες και Τούρκους εκείνες τις εποχές ήταν στην ημέρησια διάταξη...

Και με την ευκαρία να γίνει μία σύγκριση, εγώ γεννήθηκα 1966 στην Γερμανία και πήγα 2 τάξεις του δημοτικού εκεί όπου 3 ώρες την ημέρα κάναμε ελληνικά και άλλες 3 γερμανικά με ΕΛΛΗΝΑ δάσκαλο...

Στο νηπιαγωγείο και στις πρώτες τάξεις του δημοτικού μας πήγαιναν σε πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής, σήμερα 40 χρόνια μετά ακόμα δεν έχουμε δει κάτι ανάλογο στην Ελλάδα....

Επίσης βαπτίστηκα σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ εκκλησία στην Γερμανία... και κάτι τελευταίο άσχετο με το θέμα....(για να μην ξεχνιόμαστε και τι φόρουμ είμαστε)

"Όταν ο πατέρας μου έδωσε εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης (1960) καλοκαίρι και πέρασε, του το δώσανε αλλά του είπανε ότι το χειμώνα
με το που θα πιάσουν οι παγωνιές θα πρέπει να πάει να δώσει συμπληρωματικές εξετάσεις και για οδήγηση σε παγωμένους δρόμους...
  #22  
Παλιό 26-08-2010, 15:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμμμ..... απ'όσο γνωρίζω... και γνωρίζω αρκετά επί του θέματος καθώς έχω συγγενείς μετανάστες NYC και Μόναχο... ΔΕΝ έχουν ακουστεί αποβράσματα και εγκληματίες Έλληνες μετανάστες... στην Ελλάδα υπάρχουν... αλλά για μετανάστες... εγώ προσωπικά ΔΕΝ έχω ακούσει...

Άσε που οι περισσότεροι απο αυτούς έμειναν/μένουν μόνιμα εκεί... κι έρχονται μόνο κανα Αυγουστο στην Ελλάδα...
1,500,000 Ελληνες πηγαν και ηρθαν απο το 1960 μεχρι το 1990 στην γερμανια!! Οι μονιμοι ηταν και ειναι καμια 300,000....τι εγκληματικο περιμενεις να ακουσεις απο 300,000 ψυχες εδω κατω στην Ελλαδα!!! νομιζεις οτι δεν υπαρχουν περιστατικα? Υπαρχουν αλλα ελαχιστα και τα οποια δεν φτανουν εδω στην Ελλαδα στις ειδησεις για ευνοητους λογους!!
Εξάλλου εμεις εχουμε πολιτισμο και δεν ανοιξαμε τις φυλακές μας να τους ξαμολυσουμε σαν ''μεταναστες'' στις άλλες χωρες!!!! Αλλα καποια χασικλακια της Τρουμπας την εποχη εκεινη μετακομισαν εκει ως εργατες!!! μονον που εργατες δεν εγιναν και τους μετακομισαν πισω αβλεπι!!! Βεβαια τοτε υπηρχε η σχετικη συμβαση μεταξυ Ελλαδας και Γερμανιας που το προεβλεπε αυτο!!! Τελος Κωστα, η γερμανια απεχει κατι χιλιαδες κμ και οχι 6μ μιας διαχωριστικης συνοριακης γραμμης πανω στην Πινδο στον Γραμμο και το Βιτσι!!!
  #23  
Παλιό 26-08-2010, 15:38
spot Ο/Η spot βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΦΙΛΟΘΕΗ
Μoto: R1200GS 6-08
Μηνύματα: 165
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο μου, το ΜΠΡΑΒΟ ειναι λιγο!!!!!!

Υποκλινομαι!!!!!!!!

Μεγάλο λάθος.Οι Έλληνες δεν ήταν ΠΟΤΕ "αλλοδαποί" (δεν λέω Αλβανοί, γιατί δεν μου φταίνε σε τίποτα οι άνθρωποι). Ούτε το1960, ούτε το 1950, ούτε το 1940!!!!!!!!
  #24  
Παλιό 26-08-2010, 15:50
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Eμείς φίλε Κώστα πλεόν έχουμε εξευρωπαϊστεί, είμαστε πιό πολιτισμένοι και έχουμε αλλάξει επίπεδο λαμογιάς....

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την Ελλάδα του σήμερα με την Αλβανία του σήμερα, μπορείς να συγκρίνεις την Αλβανία του σήμερα με την Ελλάδα του 1960, και από ιστορίες του μπαμπά (μετανάστης από το 1957 εώς το 1973) τα μαχαιρώματα ανάμεσα σε Έλληνες και Τούρκους εκείνες τις εποχές ήταν στην ημέρησια διάταξη...

Και με την ευκαρία να γίνει μία σύγκριση, εγώ γεννήθηκα 1966 στην Γερμανία και πήγα 2 τάξεις του δημοτικού εκεί όπου 3 ώρες την ημέρα κάναμε ελληνικά και άλλες 3 γερμανικά με ΕΛΛΗΝΑ δάσκαλο...

Στο νηπιαγωγείο και στις πρώτες τάξεις του δημοτικού μας πήγαιναν σε πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής, σήμερα 40 χρόνια μετά ακόμα δεν έχουμε δει κάτι ανάλογο στην Ελλάδα....

Επίσης βαπτίστηκα σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ εκκλησία στην Γερμανία... και κάτι τελευταίο άσχετο με το θέμα....(για να μην ξεχνιόμαστε και τι φόρουμ είμαστε)

"Όταν ο πατέρας μου έδωσε εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης (1960) καλοκαίρι και πέρασε, του το δώσανε αλλά του είπανε ότι το χειμώνα
με το που θα πιάσουν οι παγωνιές θα πρέπει να πάει να δώσει συμπληρωματικές εξετάσεις και για οδήγηση σε παγωμένους δρόμους...
Ξανα-υποκλινομαι!!!!!!

Σημ. Μην το συνεχισεις ομως θα......κοψομεσιαστώ!!!!!

Αυτο συμαινει ''ενσωματωση'' κυριοι!!!! Και οχι αντιδρασεις του τυπου ''δεν θελουμε μουσουλμανικο τεμενος'', ''να πανε να μαμηθουνε οι αλλοθρησκοι'' και άλλα πολλα!!!
Θα πρέπει επιτελους να το δεχτουμε και να το παραδεχτουμε οτι τα παιδια μας πανε σχολειο με αλβανακια, Πακιστανακια (οσα το καταφερνουν) κ.α. με τα οποια και μαζι τρωνε, και μαζι παιζουνε και μαζι θα παιξουν τον γιατρο και μαζι θα παντρευτουνε και θα κανουνε άλλα παιδια!!!!!
Οτι ακριβως εγινε και με τους Ελληνες μεταναστες σε ολες τις χωρες που μεταναστευσαν!!!!
Τωρα, αν για το τελευταιο μου προταξετε την θρησκεια θα σας πω οτι.... δε πατε να τον/την αποκληρωσετε, δεν πατε να τον/την κρυψετε απο τον ατιμο Μουσουλμανο, Σιωνιστη και δεν ξερω κι εγω τι άλλο, αυτος/η οταν βρει 2 λεπτα καιρο εκει θα τρεξει.... και αν το αποφασισει η κουτρα του/της θα τον δειτε να γονατιζει στα τεσσερα κοιτωντας την ανατολη να προσευχεται και θα την δειτε με μαντηλα να μεγαλωνει τα παιδια της!!!!!!

Δεν το θελουμε αυτο? τοτε μονον μια ειναι η λυση σωστη ''ενσωματωση'' των αλλοδαπων νομιμων και μη και σωστη διαπαιδαγωγηση των δικων μας παιδιων ωστε να αλλαξοπιστουν ''οι αλλοι''!! με τα λαβαρα της επαναστασης οξω θα πετυχουμε ακριβως το αντιθετο!!!

Σημ. Οι Ελληνες στην 2,5χιλιαρη ιστορια τους εχουν ενσωματωση γραγκους, Γάλλους, γοτθους, Βησιγοτθους και δεν ξερω κι εγω ποσους άλλους ''ξενους'' και εφτασαν στον 21ο αιωνα!!!! Μυαλο θελει και οχι ''πολεμο''!!
  #25  
Παλιό 26-08-2010, 15:53
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Η απάντηση μου μπορεί να προκαλέσει ποικίλα σχόλια... αλλά θα το πω και θα προσπαθήσω να σωπάσω...

Όταν είδα τον τίτλο του Thread... αφενός έβγαλα καπνούς... αφετέρου δε είπα στον εαυτό μου "δε θα μπεις να ποστάρεις τίποτα"... αλλά τελικά δεν κρατήθηκα...

Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"...??????

Τι σημαίνει αυτό??? Συγκρίνουμε τους Έλληνες με τους Αλβανούς??? Πότε?? Ποια ακριβώς περίοδο θέλετε να συγκρίνουμε?? Πριν πόσα χρόνια θέλετε???

Τι ακριβώς συγκρίνουμε??? Την Αρχαία Ελλάδα?? Τη νεότερη??? Την ιστορία της Ελλάδας και της Αλβανίας??? Τον Πολιτισμό??? Τη Θρησκεία??? Τις τεράστιες προσωπικότητες που πέρασαν από αυτό τον τόπο...???????

Θέλετε να πάθω τίποτα και είμαι και σε περίεργη ηλικία???? Σας παρακαλώ πολύ... αλλάξτε τον τίτλο του thread μην πάθω τίποτα...
  #26  
Παλιό 26-08-2010, 15:55
Captain_Andreas Ο/Η Captain_Andreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 279
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

ΟΚ απ όσο καταλαβαίνω κάνουμε εξομοίωση στους 10/100/1000 Έλληνες λαθρομετανάστες οι οποίοι ενσωματώθηκαν κατα τρόπο υποδειγματικό στις εκεί κοινωνίες, με τις ορδές που εισβάλλουν αθρόα καθημερινώς... νομίζω η συζήτηση πάει αλλού. Αναφορικά με τα μουσουλμανικά τεμένη κλπ οι Γερμανοί δεν τους είχαν στο κεφάλι τους 400 χρόνια... και κάτι τελευταίο. Οι συγκρίσεις μεταξυ ημών και των Βορειοευρωπαϊκών κρατών είναι τελείως άκαιρες. Δεν έχουμε τα ίδια γεωπολιτικά δεδομένα όπως και να το κάνουμε.
  #27  
Παλιό 26-08-2010, 16:06
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spot Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγάλο λάθος.Οι Έλληνες δεν ήταν ΠΟΤΕ "αλλοδαποί" (δεν λέω Αλβανοί, γιατί δεν μου φταίνε σε τίποτα οι άνθρωποι). Ούτε το1960, ούτε το 1950, ούτε το 1940!!!!!!!!
Ακουσε φιλε μου, οι Ελληνες σωστα τα λες δεν ηταν ποτε αλλοδαποι για τους ητημμενους γερμανους αλλα ''τεμαχια''!!!!! Ακομα χειροτερο!!!

----------------------------------------------------------------------

Ζητούσαν «τεμάχια»

Με την υπογραφή της σύμβασης άνοιξαν στην Αθήνα (επί της οδού Βίκτωρος Ουγκώ) και στη Θεσσαλονίκη (επί της οδού Δωδεκανήσου) οι εν Ελλάδι Γερμανικές Επιτροπές, που ενέκριναν την πρόσληψη των Ελλήνων εργατών, εξετάζοντας εξονυχιστικά την καταλληλότητά τους, από άποψη υγείας και ειδικών γνώσεων, ενώ οργάνωναν και το ταξίδι τους. Η τακτική προσέλκυσης την εποχή εκείνη θύμιζε «σύγχρονο σκλαβοπάζαρο», όπως έχει παραδεχτεί και ένας πρώην διευθυντής της Γερμανικής Επιτροπής στην Αθήνας.
-----------------------------------------------------------------------


«Έπρεπε να επιλέξουμε καλό ανθρώπινο υλικό, αυτή ήταν η εντολή. Από Γερμανία μας λέγανε 'στείλτε μας τόσα τεμάχια', και αυτό πιστέψτε με, με πονούσε πολύ, καθώς αντίκριζα καθημερινά νέους ανθρώπους να ψάχνουν για ελπίδα, ένα καλύτερο αύριο», δηλώνει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ, από τη Στουτγκάρδη, ο 67χρονος σήμερα Χανς Γιόργκ Έκχαρντ.
-----------------------------------------------------------------------


«Γραμμή της Ελπίδας»

Αν, λοιπόν, ήταν τυχεροί οι υποψήφιοι μετανάστες, που κατακλύζανε καθημερινά τις Γερμανικές Επιτροπές, έπαιρναν την πολυπόθητη «πράσινη κάρτα» εργασίας. Γι' αυτούς που έκαναν αίτηση στην Αθήνα, το ταξίδι ξεκινούσε συνήθως από τον Πειραιά, με το θρυλικό φέριμποτ «Κολοκοτρώνης», για να φτάσουν στο Μπρίντεζι της Ιταλίας και στη συνέχεια, με τρένο, για τη Γερμανία. Από τη Θεσσαλονίκη ταξίδευαν προς το Μόναχο, με ειδικές αμαξοστοιχίες, που ήταν συνήθως υπερπλήρεις, καθώς μετέφεραν, σε πολλές περιπτώσεις, πάνω από 1.000 άτομα.
Τα μαζικά αυτά ταξίδια, τα οποία η γερμανική διοίκηση μέχρι το 1972 τα ονόμαζε «μεταφορές»,
έχουν χαραχτεί βαθιά στη μνήμη των μεταναστών.

Ολα τα παραπανω εδω Οι Ελληνες μετανάστες στην Γερμανία

Αν ολα αυτα δεν υποδυλωνουν ''αλλοδαπο'' της χειροτερης μορφης τοτε τι ειναι????
  #28  
Παλιό 26-08-2010, 16:18
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Captain_Andreas Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΚ απ όσο καταλαβαίνω κάνουμε εξομοίωση στους 10/100/1000 Έλληνες λαθρομετανάστες οι οποίοι ενσωματώθηκαν κατα τρόπο υποδειγματικό στις εκεί κοινωνίες, με τις ορδές που εισβάλλουν αθρόα καθημερινώς... .
Το 90% σταλθηκε πισω!!!!
Εξάλλου την εποχη εκεινη Η Γερμανια και η Αμερικη φανταζαν πλανητες στο διαστημα σε αποσταση για να ειναι περισσότεροι!!!!!!!! Τοτε δεν υπηρχαν και τα κυκλωματα που υπαρχουν σημερα και τα οποια δυσκολα εντοπιζονται απο ολες τις αστυνομιες και αρχες του κοσμου ανεξαιρετα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Captain_Andreas Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω η συζήτηση πάει αλλού. Αναφορικά με τα μουσουλμανικά τεμένη κλπ οι Γερμανοί δεν τους είχαν στο κεφάλι τους 400 χρόνια....
τι να πουν και οι Γαλατες (Γάλλοι) που ειχαν τους Ρωμαιους 1000 τοσα χρονια στην πλατη τους!!!
Τι να πουν και οι ''Αμερικανοί'' που ειχαν τους Εγγλεζους και Ισπανους να τους σκοτωνουν (γενοκτονια) απο το 1492 μεχρι την ανεξαρτοποιηση της απο αυτους το 1776!!!
Τι να πουν και οι λαοι που κατακτηθηκαν (ποδοπατηθηκαν ειναι η καλυτερη λεξη) απο τον Μ.Αλεξανδρο στο πλαισιο της μακεδονικης εκστρατειας!! Εκει να δεις τι εγινε!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Captain_Andreas Εμφάνιση μηνυμάτων
και κάτι τελευταίο. Οι συγκρίσεις μεταξυ ημών και των Βορειοευρωπαϊκών κρατών είναι τελείως άκαιρες. Δεν έχουμε τα ίδια γεωπολιτικά δεδομένα όπως και να το κάνουμε.
Εδω συμφωνουμε! Αλλα μονοι μας δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα στο θεμα της μεταναστευσης.....λαθραιας και μη!!!
  #29  
Παλιό 26-08-2010, 16:20
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση μου μπορεί να προκαλέσει ποικίλα σχόλια... αλλά θα το πω και θα προσπαθήσω να σωπάσω...

Όταν είδα τον τίτλο του Thread... αφενός έβγαλα καπνούς... αφετέρου δε είπα στον εαυτό μου "δε θα μπεις να ποστάρεις τίποτα"... αλλά τελικά δεν κρατήθηκα...

Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"...??????

Τι σημαίνει αυτό??? Συγκρίνουμε τους Έλληνες με τους Αλβανούς??? Πότε?? Ποια ακριβώς περίοδο θέλετε να συγκρίνουμε?? Πριν πόσα χρόνια θέλετε???

Τι ακριβώς συγκρίνουμε??? Την Αρχαία Ελλάδα?? Τη νεότερη??? Την ιστορία της Ελλάδας και της Αλβανίας??? Τον Πολιτισμό??? Τη Θρησκεία??? Τις τεράστιες προσωπικότητες που πέρασαν από αυτό τον τόπο...???????

Θέλετε να πάθω τίποτα και είμαι και σε περίεργη ηλικία???? Σας παρακαλώ πολύ... αλλάξτε τον τίτλο του thread μην πάθω τίποτα...
Και φίλε Κώστα τα εισαγωγικά τα έβαλα εγώ για να γλυτώσεις το εγκεφαλικό , Ο τίτλος είναι έτσι προφανώς γαι να προκαλέσει το ενδιαφέρον και όπου "Αλβανοί" βάλε το μετανάστες, αλλά αν διαβάσεις ειδικά την τελευταία παράγραφο θα δεις ότι για κάποιους (αμερικάνους) είμασταν Αλβανοί...

Από εκεί και πέρα για να είμαι ειλικρινής και μένα το θέμα των τελευταιών ημερών με έχει κουράσει, προτιμώ να διαβάζω για τις βόλτες των φίλων στην Ελλάδα, την Ευρώπη, στα Χανιά....
Δεν μπορώ όμως να αφήνω αναπάντητα σχόλια που βάζουν ταμπέλες στο φόρουμ και μας χαρακτηρίζουν ΟΛΟΥΣ όσους έχουμε ενεργή (καθημερινή) συμμετοχή σε αυτό.

Προσωπικά αυτές τις μέρες δεν θα πρότεινα σε κανένα φίλο μου να μπει στο φόρουμ για να διαβάσει τι...; Για δολοφόνους Πακιστάνους, Γυφτοβούλγαρους κλέφτες, σκυλιά Αλβανούς....ας μπει στο site της Χρυσής Αυγής,

Εδώ δεν κάνουμε αθώα λογοπαίγνια για VARADERO & GS αλλά γίνεται προσπάθεια να περάσουν μηνύματα με τα οποία εγώ δεν συμφωνώ καθόλου.

Δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό, αλλά όσο ανεβαίνουν τέτοια πόστ εγώ θα λειτουργώ εώς αντίβαρο,(πρέπει να ακούγετε η αντίθετη άποψη) νομίζω έχω αυτό το δικαίωμα όπως και ο καθένας από εμάς αν δεν το έχω τότε θα πάψω να είμαι μέλος αυτού του φόρουμ.
  #30  
Παλιό 26-08-2010, 16:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση μου μπορεί να προκαλέσει ποικίλα σχόλια... αλλά θα το πω και θα προσπαθήσω να σωπάσω...

Όταν είδα τον τίτλο του Thread... αφενός έβγαλα καπνούς... αφετέρου δε είπα στον εαυτό μου "δε θα μπεις να ποστάρεις τίποτα"... αλλά τελικά δεν κρατήθηκα...

Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"...??????

Τι σημαίνει αυτό??? Συγκρίνουμε τους Έλληνες με τους Αλβανούς??? Πότε?? Ποια ακριβώς περίοδο θέλετε να συγκρίνουμε?? Πριν πόσα χρόνια θέλετε???

Τι ακριβώς συγκρίνουμε??? Την Αρχαία Ελλάδα?? Τη νεότερη??? Την ιστορία της Ελλάδας και της Αλβανίας??? Τον Πολιτισμό??? Τη Θρησκεία??? Τις τεράστιες προσωπικότητες που πέρασαν από αυτό τον τόπο...???????

Θέλετε να πάθω τίποτα και είμαι και σε περίεργη ηλικία???? Σας παρακαλώ πολύ... αλλάξτε τον τίτλο του thread μην πάθω τίποτα...
Απο που θελεις να αρχισουμε?
Αλλα πριν απαντησεις αρχισε πρωτα να ξεφυλιζεις το ιντερνετ για αυτα που διερωτασαι για να διαμορφωσεις αποψη ΔΙΚΗ ΣΟΥ και μην βασιζεσαι μονον στα του σχολειου μαθηματα που διδάχτηκες!!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
GfK: "λιγότεροι οι Γερμανοί, περισσότεροι οι Γάλλοι τουρίστες φέτος στην Ελλάδα" MARK Ελλάδα 1 31-03-2010 10:24
Πόσα παίρνουν και δεν "βγαίνουν" οι μισθοσυντήρητοι βουλευτές μας ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΥΣ.... pirate Διάφορα 5 04-03-2010 09:43
"Οι Πρώην και οι Επόμενες..." Lerian Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 8 26-12-2009 15:26
για να μαθαινουν οι νεοτεροι "Walter Röhrl" Alext Αυτοκίνητο 5 26-05-2009 19:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!