GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 09-12-2012, 20:38
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Πήγε κανείς?

ειχε κινηση?
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 09-12-2012, 21:09
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγε κανείς?

ειχε κινηση?

Χάρη βιάζεσαι, στις 23/12 είναι.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-12-2012, 21:10
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγε κανείς?

ειχε κινηση?

Xαρούλη Κυριακή 23/12/12 θα γίνει...
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 12-12-2012, 01:18
AUFGEBRACHT Ο/Η AUFGEBRACHT βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Λουτράκι
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Ρε παιδιά μία λέξη μόνο ΉΜΑΡΤΟΝ!!! Έπεσα από τα σύννεφα με αυτά που διάβασα εδώ μέσα!!! Ότι είμαι κομπλεξικός με τους αναβάτες BMW και ας είμαι κι εγώ ένας από αυτούς, ότι είμαι παπάρας, κουτός, ότι σας αποκάλεσα Πακιστανούς, ότι είμαι ρατσιστής..., μέχρι ζητήθηκε από μοντεράτορες του άλλοθ φόρουμ να κατέβουν τα σχόλιά μου.ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!! Δύο άτομα είπαν μια σωστή κουβέντα, ο Vaskas προς το πρόσωπο του οποίου τρέφω απεριόριστη εκτίμηση, ότι πάνω και πρώτα από όλα είμαστε μοτοσυκλετιστές και κάποιος άλλος ότι δυστυχώς ο γραπτός λόγος ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΤΑΙ. Και αμφιταλαντεύτηκα αρκετά για το εάν είναι σωστό να απαντήσω, μιας και όταν ο άλλος έχει ήδη βγάλει λάθος συμπεράσματα και είναι προκατειλημμένος, μπορεί να παρεξηγήσει ακόμα και την εξήγηση. Δημιούργησε κάποιος θέμα χωρίς να υπάρχει!!!
Μπάινω σήμερα μετά από καιρό εδώ μέσα και λαμβάνω προσωπικό προειδοποιητικό μήνυμα από κάποιον μοντεράτορα, ότι για σχόλιο που έκανα ΑΛΛΟΥ παραβιάζω τις αρχές του φόρουμ ΕΔΩ και με προτρέπει να φύγω από εδώ γιατί οι απόψεις μου είναι προσβλητικές και ότι εν ολίγοις σας αποκάλεσα Πακιστανούς!!! ΕΛΕΟΣ!!! Να φτάνω στο σημείο να απολογούμαι για κάτι που ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΛΑΘΟΣ. Άλλος πάλι εδώ κατάλαβε ότι οι διαχειριστές του Moto δε σας θεωρούν ευπρόσδεκτους στην εκδήλωση!!! Το τραγελαφικό είναι πως το σχόλιό μου, το περίφημο "εσωτερικό αστείο" γράφτηκε για να σαρκάσει την αντίληψη που υπάρχει για τους αναβάτες BMW και το κάζο που γίνεται όπως με τους αναβάτες VStrom, ΤDM,KTM, GSXR,κτλ ο Vaskas σας παρέθεσε και σχόλια για μέλος που πήρε BMW προς επίρρωσην. Το να προσπαθήσω να εξηγήσω το περίφημο πλέον αστείο -που για κάποιους δεν είναι αστείο- είναι περιττό και δύσκολο, εάν κάποιος δεν έχει παρακολουθήσει το άλλο φόρουμ εξαρχής. Για να τελειώνει αυτό το χαζό θέμα που δεν έπρεπε ΚΑΝ να δημιουργηθεί, ούτε παρακατιανούς σας θεωρώ, ούτε Πακιστανούς σας είπα, ούτε Χρυσαυγίτης είμαι, ούτε έχω κανένα πρόβλημα μαζί σας, έχω ιδιαίτερο στύλ γραφής και δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό. Οι εξηγήσεις δόθηκαν στο άλλο φόρουμ και από εμένα και από άλλα μέλη, αλλά κάποιος ήθελε να δημιουργήσει θέμα χωρίς να υπάρχει, υπερβολικά εύθικτος και χωρίς διάθεση να καταλάβει παρόλες τις εξηγήσεις που δόθηκαν ΕΓΚΑΙΡΑ. Μοιραζόμαστε το ίδιο πάθος, τις 2 ρόδες, αλλά δυστυχώς κάποιοι είναι πρώτα οπαδοί και ζητούν πιστοποιητικά μοτοσυκλετιστικής νομιμοφροσύνης που έχει σαν σημείο αναφοράς την πίστη σε αυτό που οδηγούν είτε λέγεται BMW, HONDA,LIFAN, δεν ξέρω κι εγώ τί...Οι κολλημένοι ας ξεκολλήσουν, μόνο κακό κάνουν... Και λυπάμαι που το λέω, αλλά δυστυχώς την λανθασμένη εικόνα που μπορεί να έχουν οι υπόλοιποι αναβάτες για τους αναβάτες BMW, κάποιοι κάνουν ό,τι μπορούν για να συντηρήσουν αυτό το στερεότυπο. Και το λέω με πλήρη επίγνωση, καθώς όπως ανέφερα και στο άλλο φόρουμ, πρίν κάποια χρόνια γνώρισα τυχαία κάποιον που μου συστήθηκε ως ένας εκ των ιδρυτών του GS Forum, μου έπιασε συζήτηση γιατί με είδε να φοράω τζάκετ της BMW και με ρώτησε που έχω παρκαρισμένη την 1200...Όταν του είπα πως έχω την 650 μου απάντησε πως δεν είναι πραγματική BMW και δε θεωρεί τις 650 BMW, όπως χαρακτηριστικά είπε "μόνο όσες έχουν άξονα και boxer είναι BMW" και μου γύρισε την πλάτη απαξιωτικά. Δεν ξέρω εάν όντως ήταν πράγματι ιδρυτής του GS Forum, ξέρω όμως πως με έκανε και ντράπηκα που θεωρούσε τον εαυτό του μοτοσυκλετιστή και συντήρησε το στερεότυπο του κακού αναβάτη BMW στους άλλους που ήταν παρόντες. Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο, ελπίζω να έγινα κατανοητός, πραγματικά το ελπίζω... Καλές βόλτες σε ΟΛΟΥΣ και ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ. Αντί να ψάχνουμε να ξεσκίζουμε τις σάρκες μας και να στεναχωρούμαστε χωρίς λόγο, αντί να δημιουργούμε αντιπαλότητες εκεί που δεν υπάρχουν, ας κάνουμε αυτό που μας αρέσει με 2 ρόδες. Καλό σας βράδυ.

Last edited by AUFGEBRACHT; 12-12-2012 at 01:26.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 12-12-2012, 06:36
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Χσνω τελικα λογω υποχρεωσεων τη μεγαλη ευκαιρια!!
Να συναντησω ολους αυτους τους υπεροχους
συνοδοιπορους με την εξαιρετικη αισθηση του
χιουμορ και την ελευθερη κλειδωμενη αποψη περι δημοκρατιας..
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΤΟ.GR KAI ΣΕ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΟΤΟ FORUM!!!



Καλη επιτυχια στο Bazaar...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 12-12-2012, 07:56
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Οταν σ ένα θεμα που αφορά μια εκδήλωση προσκαλούνται όλοι οι μοτοσικλετιστές και εσύ υποτιμάς μέρος αυτών,αμφισβητώντας τη χρησιμότητα της παρουσίας τους στην εκδήλωση,τοτε μόνο τιμητης του μοτοσυκλετιστικου ιδεώδους δε μπορείς να χαρακτηριστεις και φυσικά ουτε ...χιουμοριστας!
Και αντί να δώσεις μια απάντηση ρίχνοντας τους τόνους και λύνοντας την παρεξήγηση,εσυ εξακολουθεις να είσαι προκλητικός και προσπαθείς να δημιουργησεις εντυπώσεις γράφοντας οτι ...κάποιος,που σου συστήθηκε καπως,κάπου,κάποτε σου είπε οτι δεν έχεις BMW...
Καλα κρασιά...
Ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος...
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 12-12-2012, 10:36
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AUFGEBRACHT Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά μία λέξη μόνο ΉΜΑΡΤΟΝ!!! ....Καλό σας βράδυ.

+1

Καλή επιτυχία στη διοργάνωση!

Last edited by stavrouliasp; 12-12-2012 at 10:38.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 12-12-2012, 11:42
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις 23/12/12 από 10:00 έως 17:00 στο Ammos Club Ammos Beach Club | Contact θα υλοποιηθεί η ιδέα του φίλου Αντώνη (από αδελφό φόρουμ) για ένα Bazzar, από μοτοσυκλετιστές για μοτοσυκλετιστές. Κάποιοι ίσως ψάχνουν εξοπλισμό, κάποιοι πουλάνε εξοπλισμό, οπότε είναι μια καλή ιδέα να βρεθούμε, να γνωριστούμε, να τα πούμε από κοντά και ίσως ν΄αγοράσουμε ή πουλήσουμε μοτο-πραγματάκια.

Όσοι λοιπόν ενδιαφέρεστε για αγορά, πώληση ή ακόμα ακόμα για μπλα μπλα με φίλους, θα έχει ενδιαφέρον.

Το θέμα τρέχει εδώ (1ο Moto-Bazaar Μηχανόβιων 23/12/12) μπορείτε να το παρακολουθείτε ή και να δηλώσετε συμμετοχή ως πωλητές. Χώρος πάρκιν για τις καλές μας υπάρχει, ελπίζω μόνο ο καιρός να κρατήσει.

Τα λέμε εκεί.
Kαλή επιτυχία στην διοργάνωση Βασίλη.

Είμαι σίγουρος πως όποιος συμμετάσχει,
είτε ως πωλητής,
είτε ως αγοραστής,
θα έχει κάτι να κερδίσει.

Και πάλι καλή δύναμη
και καλή επιτυχία !
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 12-12-2012, 11:50
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Ο Τρωϊκός πόλεμος ξεκίνησε για τα μάτια της "όμορφης Λενιώς"
εμείς ας μην τον ξεκινήσουμε για μια ωραία ιδέα σαν αυτό το bazaar.
Όλοι είμαστε "κάπως" αυτούς τους καιρούς...μόνο ενωμένοι θα αντιμετωπίσουμε τα δύσκολα





Καλή επιτυχία!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 12-12-2012, 12:34
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
..............Όλοι είμαστε "κάπως" αυτούς τους καιρούς...μόνο ενωμένοι θα αντιμετωπίσουμε τα δύσκολα
.............
το αυτό

για γενικότερα και όχι (μόνο) για το μπαζάρ...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!