GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 09-10-2013, 13:10
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Παιδες θερμη παρακληση μην γινει το θεμα αντιπαραθεση μεταξυ μας...
Ο καθε ενα απο δω μεσα εχει την δικη του ιστορια ....
Οποιος θελει να αντιπαρατεθει στον αλλο ας το κανει σε δικο του θεμα ...

σεβαστες ολες οι αποψεις απο ολους ... αλλα χωρης να θιγουν κανεναν...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 09-10-2013, 13:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

ειδες κανεις καποια ανιπαραθεση?
Ευγενικα μιλαμε ο ενας στον αλλο και μεταξυ μας με δοσεις χιουμορ ενίοτε......

Οποιος εχει την μυγα ομως μυγιαζεται........ε, λοιπον, ας την πλατσουκωσομε με την μυγοσκοτωστρα!!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-10-2013, 14:28
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Ο Στουρνάρας δε δουλεύει ούτε για τη χώρα ούτε για το μέλλον της.
Δουλεύει για το βιογραφικό του, το οποίο θα αξιολογήσουν άλλοι, όχι ο ελληνικός λαός.
Μη λέμε συνέχεια τα ίδια.
Η παρτίδα έχει χαθεί. Οι πολλοί θα δυστυχήσουν.
Είμαστε λαός παρτάκηδων, δεν αγαπάμε καν την πατρίδα μας......
Ολα όσα κάνουν οι υπάλληλοι πολιτικοί δεν έχουν σχέση με το δικό μας μέλλον, δεν τους ενδιαφέρει.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 09-10-2013, 14:40
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Στουρνάρας δε δουλεύει ούτε για τη χώρα ούτε για το μέλλον της.
Δουλεύει για το βιογραφικό του, το οποίο θα αξιολογήσουν άλλοι, όχι ο ελληνικός λαός.
Μη λέμε συνέχεια τα ίδια.
Η παρτίδα έχει χαθεί. Οι πολλοί θα δυστυχήσουν.
Είμαστε λαός παρτάκηδων, δεν αγαπάμε καν την πατρίδα μας......
Ολα όσα κάνουν οι υπάλληλοι πολιτικοί δεν έχουν σχέση με το δικό μας μέλλον, δεν τους ενδιαφέρει.

Εντάξει, είναι γνωστό πως διαφωνούμε!!!!
Για να βοηθήσουμε λίγο την διαδικασία, προσδιόρισε λίγο χρονικά την καταστροφή, για να έχουμε και αφορμή για καζούρα είτε εσύ, είτε εγώ.
Ας πούμε εγώ έλεγα τις προάλλες πως γύρω στην Άνοιξη θα είμαστε καλύτερα...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 09-10-2013, 15:00
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Γιάννη η καταστροφή δεν έχει κάποιο ορόσημο, απλά εξελίσσεται. Κατά τη γνώμη μου πάντα θα υπάρχουν διαστήματα σχετικής ανάκαμψης ώστε να κρατούν το λαό ήσυχο. Η συνολική πορεία όμως θα είναι καθοδική.

Αλίμονο αν συμφωνούσαμε όλοι με όλους, δε θα είχε ενδιαφέρον η ζωή.
Εφόσον κουβεντιάζουμε πολιτισμένα όλα καλά.
:beer:

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 09-10-2013, 15:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Στουρνάρας δε δουλεύει ούτε για τη χώρα ούτε για το μέλλον της.
Δουλεύει για το βιογραφικό του, το οποίο θα αξιολογήσουν άλλοι, όχι ο ελληνικός λαός.
Μη λέμε συνέχεια τα ίδια.
Η παρτίδα έχει χαθεί. Οι πολλοί θα δυστυχήσουν.
Είμαστε λαός παρτάκηδων, δεν αγαπάμε καν την πατρίδα μας......
Ολα όσα κάνουν οι υπάλληλοι πολιτικοί δεν έχουν σχέση με το δικό μας μέλλον, δεν τους ενδιαφέρει.
Απο αυτο που ζεις σημερα κρινεις ολοκληρο το αυριο....το αυριο στο διηνεκες. Πως το κανεις αυτο?

Χθες, προ κρισης, και συμφωνα με αυτο που ζουσες ελεγες δηλαδη οτι το μελλον διαγραφεται ευοιωνο και λαμπερο στο διηνεκες και για παντα??
Ε, τοτε επεσες εξω....κι απο οτι φαινεται θα ξαναπεσεις οξω.....
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 09-10-2013, 15:21
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...



Συμφωνώ με τις μπύρες!!!!!!
Αν θέλεις να με στρέψεις σε πρωτόγονες μορφές αντιπαράθεσης... είναι γνωστός και εύκολος ο τρόπος.

Όπως είπα και του Γιώργη, φεύγω για δουλειά... τα λέμε.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 09-10-2013, 16:56
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

ΚΛΕΦΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ και οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ λες........κανα φτωχο Ελληνα που ηθελε να ζησει το ονειρο με δανεικα δεν ξερεις? Διοτι το συνολικο χρεος της Ελλαδας ειναι 252% του ΑΕΠ της εκ του οποιου το 128,90% ειναι Δημοσιο χρεος (ΔΕΚΟ,ΔΥ, ΙΚΑ κ.λ.π.) και το 123,10% ειναι ιδιωτικο χρεος δλδ εσυ κι εγω και οι απανταχου ιδιωτες Ι.Υ και ελ. επαγγελματιες, Βιομηχανοι κ.α. με οτι κι αν ασχολουνται.....αρα ΟΛΟΙ εμεις δεν ειμαστε εξω απο το καδρο της ευθυνης!! Αρα πρεπει κι εμεις να εχουμε λυσεις κι οχι να τα περιμενουμε ολα απο το Κρατος θεωρωντας το το μονο υπευθυνο.

Ρε συ Γιωργο επειδη το εχεις ξαναγραψει αυτο περι ιδιωτικου χρεους...Εγω οικονομολογος δεν ειμαι κ θα ηθελα να μου το εξηγησεις μιας κ το κατεχεις...

Ας πουμε οτι εγω ειμαι μ@λ@κας κ παω κ παιρνω δανειο 200000 ευρω για να παρω ενα σπιτι!Συνεχιζοντας να ειμαι μ@λ@κας,παιρνω κ 50000 ευρω δανειο για να παρω καινουργιο αυτοκινητο...

Θελωντας να γινω αρχιμ@λ@κας παιρνω κ αλλο δανειο 20000 για διαφορες αγορες ηλεκτρικων ειδων,υπολογιστων κλπ...

Τελος θελωντας να παρω το παρασημο του στρατηγου μ@λ@κα,παιρνω κ αλλο δανειο 10000 για να παω διακοπες στην Μαγιορκα!

Ας προσπερασω το γεγονος,οτι εκεινες οι γ@μημενες τραπεζες που μου τα εδιναν,τυφλες ηταν κ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ οτι ενας μισθωτος πχ, ΔΕΝ θα μπορεσει να τα επιστρεψει ολα αυτα ΠΟΤΕ??Αλλα καλα να παθω τετοιος στραταρχης μ@λ@κας που ειμαι κ αφου δεν εχω κ δεν μπορω να αποληρωσω το χρεος μου στις τραπεζες,ας μου τα παρουν ΟΛΑ!!Χωρις να μπουμε στην διαδικασια να δουμε τους ορους των τραπεζων,αν ειναι καταχρηστικοι,αν εχουν ΝΟΜΙΜΑ επιτοκια κλπ κλπ!!Καλη τη πιστη να πω οτι καλα επαθα κ επαθα αυτα που επαθα!!

Τι σχεση εχει αυτο με τα μνημονια κ αυτο που ζει σημερα ο κοσμος?Αν οι τραπεζες απο μονες τους δεν μπορουσαν να δουν σε ποιος δανειζαν,πρεπει να τις σωσει τωρα ο κοσμος?Γιατι?Ειμαστε μετοχοι στα κερδη,για να ειμαστε κ στις ζημιες?

Εξηγησε το μου σε παρακαλω αυτο το κομματι...Οπως θα παρατηρησες δεν αναφερθηκα καθολου στο δημοσιο χρεος...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 09-10-2013, 17:03
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Μαλλον ισχύει το ουδέν λάθος αναγνωρίζεται με την απομάκρυνση απο το ταμείο
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 09-10-2013, 18:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ Γιωργο επειδη το εχεις ξαναγραψει αυτο περι ιδιωτικου χρεους...Εγω οικονομολογος δεν ειμαι κ θα ηθελα να μου το εξηγησεις μιας κ το κατεχεις...

Ας πουμε οτι εγω ειμαι μ@λ@κας κ παω κ παιρνω δανειο 200000 ευρω για να παρω ενα σπιτι!Συνεχιζοντας να ειμαι μ@λ@κας,παιρνω κ 50000 ευρω δανειο για να παρω καινουργιο αυτοκινητο...

Θελωντας να γινω αρχιμ@λ@κας παιρνω κ αλλο δανειο 20000 για διαφορες αγορες ηλεκτρικων ειδων,υπολογιστων κλπ...

Τελος θελωντας να παρω το παρασημο του στρατηγου μ@λ@κα,παιρνω κ αλλο δανειο 10000 για να παω διακοπες στην Μαγιορκα!

Ας προσπερασω το γεγονος,οτι εκεινες οι γ@μημενες τραπεζες που μου τα εδιναν,τυφλες ηταν κ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ οτι ενας μισθωτος πχ, ΔΕΝ θα μπορεσει να τα επιστρεψει ολα αυτα ΠΟΤΕ??Αλλα καλα να παθω τετοιος στραταρχης μ@λ@κας που ειμαι κ αφου δεν εχω κ δεν μπορω να αποληρωσω το χρεος μου στις τραπεζες,ας μου τα παρουν ΟΛΑ!!Χωρις να μπουμε στην διαδικασια να δουμε τους ορους των τραπεζων,αν ειναι καταχρηστικοι,αν εχουν ΝΟΜΙΜΑ επιτοκια κλπ κλπ!!Καλη τη πιστη να πω οτι καλα επαθα κ επαθα αυτα που επαθα!!

Τι σχεση εχει αυτο με τα μνημονια κ αυτο που ζει σημερα ο κοσμος?Αν οι τραπεζες απο μονες τους δεν μπορουσαν να δουν σε ποιος δανειζαν,πρεπει να τις σωσει τωρα ο κοσμος?Γιατι?Ειμαστε μετοχοι στα κερδη,για να ειμαστε κ στις ζημιες?

Εξηγησε το μου σε παρακαλω αυτο το κομματι...Οπως θα παρατηρησες δεν αναφερθηκα καθολου στο δημοσιο χρεος...


Χρηστο,

Tο ιδιωτικο χρέος επιβαρυνει τον κρατικο προυπολογισμο οταν δεν αποπληρωνεται απο τον δανειζομενο. το κρατος καλειται τοτε μεσω ανακεφαλαιοποιησεων, απο το ιδιο αν εχει χρημα οποταν τοτε η τραπεζα κρατικοποιειται ¨η απο εξωτερικους δανειστες οπου τοτε η τραπεζα παραμενει στον ιδιωτη αλλα συμμετεχει και η ιδια στο προγραμμα αποπληρωμης των κρατικων δανειων.
Αυτο για να εχεις μιαν ιδεα τι σημαινει τραπεζα που εδινε αλογιστα δανεια.......

Τωρα, γιατι οι τραπεζες εδιναν αυτα τα αλογιστα δανεια? ηταν ηλίθιες? Μεχρι το 1995 για να παρεις μια πιστωτικη καρτα σε περναγαν γενιες δεκατεσσερεις απο ελεγχους για να στην δωσουν, τωρα τι εγινε?
Πολυ απλα το χρημα φθηνυνε!!!!!!
Τοτε οι τραπεζες δανειζοντουσαν η μια απο την αλλη με ακριβα επιτοκια (πληθωρισμος στο 30% κι επιτοκια καταθεσεων στο 22% και χορηγησεων στο 36%) αλλα και απο το εξωτερικό σε συναλλαγμα. Δλδ δανειζοντουσαν δολαρια π.χ τα οποια μετετρεπαν στις διεθνεις αγορες κατ' ευθειαν ¨η εσωτερικα μεσω της ΤτΕ σε δραχμες για να τις κυκλοφορησουν στην Ελλαδα. Τα δολαρια που αλαζοντο στο εσωτερικο παρεμεννα στην ΤτΕ σαν συναλαγμα για αγορα φαρμακων, καυσιμων κ.α. Υποχρεωση τους προς τις αγορες ηταν να γυρισουν τα δολαρια του δανειου εντοκως και σε δολαρια και παλι ¨η αλλο ξενο νομισμα ¨η ενα μερος του δανειου σε δραχμες και το αλλο σε ξενο νομισμα. Στην ΤτΕ δεν ειχαν υποχρεωση διοτι η τραπεζα κρατουσε την δικη της κρατικη προμηθεια περαν των δολαριων.
Αυτο οπως καταλαβαινεις ηταν ΠΟΛΥΥΥΥ ακριβο κι ετσι οι τραπεζες ηταν πολυ φειδωλες και προσεκτικες.

Μετα το 1995 ομως με την καθιερωση του ECU σαν ευρωπαικο αϋλο νομισμα συναλαλγων το δανειζομενο χρημα απο το εξωτερικο φθηνηνε δραματικα. Μην σε μπερδεψω με νουμρα και επιτοκια του τοτε , δεν ειανι της παρουσης.

Ετσι οι τραπεζες, κακως, χαλαρωσαν τις προυποθεσεις δανειοδοτησης προσελκυοντας και κοινους θνητους στο δανειζομενο χρημα που ως τωρα ησαν αποκλεισμενοι.
Θεωρησαν, παλι κακως, οτι το δανειζομενο χρημα θα παραμεινει φθηνο για παντα...ετσι το μονο που ειχαν να κανουν ηταν να ανακυκλωνουν το δανειζομενο χρημα μεταξυ αυτων, των δανειζομενων και των δανειστων. Ετσι το χρημα επεστρεφε στην αρχικη του πηγη και ενας νεος κυκλος αρχιζε........
Υπο αυτην την χαλαροτητα κι ευμαρεια θεσπιστηκε το ευρο.......κι ολα πηγαιναν μια χαρα.

Ξαφνικα ομως ξεσπασε η κριση των ακινητων στην αμερικη, η Λημαν κατερευσε, το δολαριο κινηθηκε πτωτικα με γοργους ρυθμους και το ευρο φανταζε παραδεισος για τους επενδυτες ανα τον κοσμο. Ετσι εγινε πανακριβο........
Οι τραπεζες δεν μπορουσαν να δανειστουν για να καλυψουν παλαιοτερα δανεια τους, αφου ως γνωστόν ο δανειοδοτουμενος πολιτης ξοφλαει σε 25 χρονια ενω η τραπεζα σε μηνες ¨η το πολυ σε 10 χρονια μεσω ομολογων του Ελληνικου ¨η αλλου δημοσιου, κι ετσι την πατησαν!!!
Μαζι με τις τραπεζες που δεν μπορουσαν να δανειστουν και το ελληνικο κρατος δεν μπορουσε να δανειστεί διοτι χρωσταγε παρα πολλα κι αυτο.....
Για να ανταπεξελθει μερικως στις υποχρεωσεις του εναντι των δανειστων το ελληνικο Κρατος εκοψε τις αποδοσεις των ομολογων ελληνικου δημοσιου κατα 73% κοινως PSI. Σημειωσε εδω οτι το χαρτοφυλακιο των τραπεζων σε ομολογα ελληνικου δημοσιου αποτελει το 75% της ρευστοτητας τους!!!
Αρα το ιδιωτικο χρεος ειναι αναποσπαστα δεμενο με το κρατικο χρεος διοτι το κρατος δανειζοτανε χρηματα, ΚΑΙ απο τις Ελληνικες τραπεζες, μεσω ομολογων που το ιδιο εξεδιδε.
Παει κι απο εκει η ρευστοτητα......

Αν το κρατος δεν ειχε προβει στο PSI -με την προυποθεση οτι ειχε τα λεφτα για να εξωφλησει τους δανειστες του και συνεπως και τις τραπεζες - οι ελληνες δεν θα βιωναμε αυτο που βιωνουμε σημερα, οχι σε τετοιον βαθμο τουλαχιστον. Διότι το κρατος θα εξωφλουσε τα εντοκα ομολογα που το ιδιο εξεδωσε προς τις τραπεζες, οι τραπεζες θα επαιρναν ζεστο χρημα στα χερια τους το οποιο και θα διακινουσαν αρα οι επιχειρησεις θα συνεχιζαν να χρηματοδοτουνται και δεν θα απελυαν υπαλληλους, εσυ κι εγω θα ψωνιζαμε και οι επιχειρησεις θα συντηρουταν......... και παει λεγοντας.
Σημειωσε επισης εδω οτι PSI δεν θα ειχε συμβει αν ειχαν απολυθει ολοι οι συμβασιουχοι του δημοσιου κι ειχαν απολυθει Δημοσιοι Υπαλληλοι μεσω του κλεισιματος των ανενεργων Οργανισμων (π.χ 2004)...δλδ καμια 400αρια χιλιαδες ανθρωποι.........

Ειναι απο τις λιγες φορες που τραπεζες την πατησαν με τοσο αποτομο κι απροσμενο τροπο απο ολες τις παντες χρηματοδοτησης τους..

Αυτο το παθημα ομως εγινε ντομινο για οτιδηποτε κινειται κι αναπνεει απο τις τραπεζες, δλδ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!!!!
Οσοι δεν ειχαν δανεια ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν, οσοι ομως εχουν υποφερουν περισσοτερο απο ολους.

Εν κατακλειδι, οι τραπεζες δεν μπορουσαν να προβλεψουν μια τετοια εξελιξη κι ετσι εγω ο πανηλίθιος που δεν ακουγα τους παλιους που ελεγαν ''οσο φτανει το χερι σου να πας'' κι επαιρνα το ενα δανειο μετα το αλλο την πάτησα διπλα!! Εγινα μερος του προβληματος!!!!! Διότι η τραπεζα σαν αναποσπαστο κομματι του συστηματος και σαν αποκλειστικος και κυριος προμηθευτης-διακινητης χρηματος σε ολον τον κοσμο θα την γλυτωσει με καποιον τροπο. Κρατικοποιηση το λενε, ανακεφαλαιοποιηση το λενε.....με καποιον τροπο θα ορθοποδησει, οχι ομως με το αζημιωτο για να εξηγουμαστε. Ο δανειζομενος απο αυτην ομως οχι....οχι τοσο ευκολα τουλαχιστον.

Αυτο ειναι το ιδιωτικο χρεος αγαπητε μου, το οποιο για να καλυφθεί πρεπει να βρουν λεφτα οι τραπεζες αφου εσυ κι εγω δεν τις πληρωνουμε, και πως αλλωστε........!

Εγω λοιπον ο πανηλίθιος δεν μπορω να ζητω ευθυνες απο την τραπεζα επειδη μου δανειζε αλλα πρεπει να κοιμηθω οπως εστρωσα, ακομα και σε καρφια αναποδα σαν φακιρης.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!