GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 02-12-2010, 18:40
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
φαύλος κύκλος...τι να λέμε!!!
ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο γραμμένος...κάπου...!
όλα μας τριγύρω μπάχαλο...ατελείωτο
κάπου εκεί, είναι κριμένη μια αλήθεια...
για να σε σωστός πρέπει τον νόμο να τον κάνεις και πράξη
επιτελούς...
για όλους ισχύει αυτό
και μετά ας
κουνηθεί ο οποιοσδήποτε μακακας...
τα βλέπουμε στο εξωτερικό και τα χειροκροτούμε
λες και πήγες το τρίχρονο παιδί σου στην παιδική χαρά...
και όλα παύουν να ισχύουν στην Ελλάδα μας
που ο καθένας έχει και τον δικό του νόμο...

ακριβως ετσι ειναι.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 02-12-2010, 20:50
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δικιο φιλε Ortho, εχουμε "ακολουθησει" πολλες φορες μηχανες χωρις πινακιδες και οταν τους σταματας σε βγαζουν με περισση περηφανια την υπηρεσιακη ταυτοτητα...Συναδελφος με λεει....του απαντησα στα α....α μου "Συναδελφε" βαλε την πινακιδα μην αρχισουμε την ζωγραφικη...και μια φορα το εκανα γιατι πηγε να μας βγει και λαδι!!!Το 90% των συναδελφων σουλατσαρει χωρις κρανος και πινακιδα....Γ.....ε τους....Πολιτες ειστε εχετε την δυναμη!!!Αυτα για αποφυγη παρεξηγησεων!!!
Πάντα έτσι <<ευγενικά >> εκφράζεσαι ???
Και για να μαθαίνουν όσοι δεν γνωρίζουν , για τις πταισματικες παραβάσεις δεν είναι υποχρεωτική η βεβαίωση τους.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 02-12-2010, 21:26
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλημερα,διαφωνω οχι απλα εχεις το δικαιωμα εχεις και την υποχρεωση να το κανεις....φιλικα Jarhead
Φίλε Jarhead,
μου έτυχε πριν καιρό στη Β. Κωνσταντίνου στο ανέβασμα προς Χιλτον να κινείται στη λεωφοριολωρίδα παππούς με ένα χάρβαλο, ο οποίος δεν άφηνε και χώρο να περάσει μηχανή. Ακριβώς πίσω του περιπολικό που προφανώς σερνόταν κι αυτό. Εφτασα δίπλα του και ρωτάω τον οδηγό γιατί δεν τον βγάζει δεξιά ή τουλάχιστον να τον βγάλει από τη λεωφορειολωρίδα. Ο μάγκας με πολιτικά που καθόταν δίπλα μου λέει...Θα μας κάνεις υποδείξεις στη δουλειά μας; Οταν του είπα ναι διότι δεν την κάνεις γύρισε και μου είπε να την κάνω μη γράψει εμένα.

Αν τον έστελνα να πάει να κάνει τη γεννετήσια πράξη (σωστός; )τι θα συνέβαινε;

Γι'αυτό λέω, η στολή γενικά χαλάει τον άνθρωπο.

Μιά άλλη φορά ζήτησα το όνομα αστυνομικού κι ο συνάδελφός του έκανε ότι δεν τον είχε ξαναδεί. Τι να λέμε τώρα!!! Κακώς εννοούμενη συναδελφική αλληλεγγύη.

Last edited by ortho; 02-12-2010 at 21:28.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 04-12-2010, 20:23
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Εγώ διαφωνώ στην … διαφωνία !
Όχι δεν έχει την υποχρέωση πολίτης να υποδεικνύει το οποιοδήποτε συμβάν (δια νόμου - υποχρεωτική - ρουφιανια δεν έχω ξανακούσει!)


Όπως ένας εφοριακός που κόβει παράβολα δεν υποχρεούται να ελέγχει φόρο εισοδήματος, έτσι κι ένας αστυνομικός δεν είναι πασπαρτού αλλά έχει συγκεκριμένα καθήκοντα .

Επαναλαμβάνω ότι οι πταισματικές παραβάσεις είναι στην διακριτική ευχέρεια του αστυνομικού να τις βεβαιώσει `η όχι. Δεν αποτελεί υπηρεσιακό `η νομικό παράπτωμα η μη βεβαίωση πταισματικων παραβάσεων.

Υ.Γ. Όλοι οι εργαζόμενοι είναι μέρος του λαού . Δεν γίνεται ειδική επιλογή χαλασμένων στα σώματα ασφαλείας και τις ένοπλες δυνάμεις και βέβαια δεν χαλάει η στολή την προσωπικότητα … τίποτα δεν την χαλάει εάν δεν το `χει από πριν.

Πάντα και παντού θα υπάρχει μια μικρή χαλασμένη μερίδα, είναι φυσιολογικό.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 13-12-2010, 17:19
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
τους σταματας σε βγαζουν με περισση περηφανια την υπηρεσιακη ταυτοτητα...Συναδελφος με λεει....του απαντησα στα α....α μου

Βέβαια εάν σου έλεγε δικηγόρος, θα σου κοβόταν η μαγκιά .



Δεν μιλάμε να δήλωνε εισαγγελέας …. θα έκανες στριπτίζ .
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 13-12-2010, 18:31
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Βέβαια εάν σου έλεγε δικηγόρος, θα σου κοβόταν η μαγκιά .



Δεν μιλάμε να δήλωνε εισαγγελέας …. θα έκανες στριπτίζ .
Δεν νομιζω αγαπητε μου....σε επεισοδια με αναρχικους ο κυριος δικηγορος αρνηθηκε επιδειξη ταυτοτητος και πηγε αυτοφορω για απειθια...Για τον εισαγγελεα οχι στριπτιζ αλλα ελεγχομενη υποχωρηση.....Αφου ξερεις το συστημα γ....ται!!!
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 14-12-2010, 10:16
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Σωκράτη δε θέλω να σε κολακέψω αλλά πρέπει να είσαι ο πρώτος αστυνομικός με λογική και ορθά σκεπτόμενος που έχω συναντήσει. Τι να πω μου χαλάς την εικόνα των αστυνομικών που είχα στο κεφάλι μου! Πολύ θα ήθελα να είμαστε γείτονες και να τα λέγαμε που και που. Αλήθεια εσύ εκεί που δουλεύεις οι άλλοι συνάδελφοί σου πως σε αντιμετωπίζουν? (αν και οι Ζητάδες γενικά είναι μάλλον οι πιο λογικοί από τα σώματα Α).

Οι άνθρωποι αλλάζουν με την εξουσία. Με όποια μορφή εξουσίας. Αλλά και στην εξουσία να μην εν δώσεις όταν είσαι κομμάτι ενός άδικου συστήματος (όπου ο ανώτερος έχει πάντα δίκιο και κάνεις ότι σου λέει ας είναι ένας αμόρφωτος κολλημένος) κάποια στιγμή θα σκάσεις και θα ξεσπάς όπου σε παίρνει!
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 14-12-2010, 22:23
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jonyp Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωκράτη δε θέλω να σε κολακέψω αλλά πρέπει να είσαι ο πρώτος αστυνομικός με λογική και ορθά σκεπτόμενος που έχω συναντήσει. Τι να πω μου χαλάς την εικόνα των αστυνομικών που είχα στο κεφάλι μου! Πολύ θα ήθελα να είμαστε γείτονες και να τα λέγαμε που και που. Αλήθεια εσύ εκεί που δουλεύεις οι άλλοι συνάδελφοί σου πως σε αντιμετωπίζουν? (αν και οι Ζητάδες γενικά είναι μάλλον οι πιο λογικοί από τα σώματα Α).

Οι άνθρωποι αλλάζουν με την εξουσία. Με όποια μορφή εξουσίας. Αλλά και στην εξουσία να μην εν δώσεις όταν είσαι κομμάτι ενός άδικου συστήματος (όπου ο ανώτερος έχει πάντα δίκιο και κάνεις ότι σου λέει ας είναι ένας αμόρφωτος κολλημένος) κάποια στιγμή θα σκάσεις και θα ξεσπάς όπου σε παίρνει!
Για αυτο ανακαλυψα την πρακτικη σκοποβολη και τα ατελειωτα χλμ με την Μπεμπα....Οντως στα Ζ ειμαστε λιγο ποιο πανω απο τους υπολοιπους...μαλλον θα φταιει ο αερας που μας χτυπα χειμωνα καλοκαιρι και μας το " καθαριζει" εκει πανω!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Συνηθης βλαβη σε r1200gs! Προσεχετε! fguy Τεχνικά θέματα διάφορα 20 03-11-2010 17:06
Πως θα ήταν μια Africa Twin 1200; S.T Άλλες εταιρίες 22 22-07-2010 07:06
βομβα εξω απο την βουλη............ gsmaniac Ελλάδα 9 10-01-2010 13:53
Δειτε το ιστορικο καιρου εκει που θα ταξιδεψετε!!! georgekostas Χρήσιμα 14 25-10-2009 08:15
Tαξιδεύοντας με μια BMW F 800 GS!!!! riko46 Ταξίδια στο εξωτερικό 8 19-01-2009 10:38


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!