GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Κράνη

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 16-12-2010, 09:49
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς παρανόησες το μήνυμά μου και εκπλήσσομαι...

1/ Το ζουμί ήταν, να αποδειχθει ότι ακόμα κ´ μέσω Internet, υπάρχει και ισχύει κανονικότατα 2ετής εγγύηση

2/ Όσο για τις π@π@ριές... δεν είναι ότι είμαι αγενής όπως δυστυχως παρουσίασες... ούτε φταίει η ωρα... Αν δεν ήταν φόρουμ θα έγραφα πολύ χειρότερα για την απαράδεκτη αντιμετώπιση των Ελληνων αντιπροσώπων στα θέματα εγγυήσεων ΟΛΩΝ των ειδών... "Αν δεν το ´χεις πάρει απ´την Ελλάδα δεν έχεις εγγύηση"....

Είμαστε με τα καλά μας...??? Γιατί σε όόόόλες τις άλλες χώρες να έχει δηλαδή...???

Και κλείνοντας........ έλεγα στο Δημήτρη (Arkas) χθες για ένα περιστατικό εγγυησης που συνέβη σε μένα με αυτοκίνητο αγορασμένο στην Ελλαδα που αναγκαστηκα να το επισκευάσω στην Γαλλία και αντίστοιχα ένας άμοιρος Εγγλεζος με αυτοκίνητο αγορασμένο από Αγγλία που ήρθε για διακοπες εδώ και επαθε ζημια που επρεπε να επισκευασει...

Η δική μου εγγύηση έληγε σε 20 μέρες... Το αυτοκίνητο του Εγγλέζου... αγορασμένο πριν απο 3 μηνες...

Το αποτέλεσμα...??? Εγω τοτε πληρωσα 0 γαλλικα φραγκα για ζημια που θα ήταν περιπου 500-600.000 δρχ και του Εγγλεζου του χρεώσανε τοτε πανω απο 1.000.000 δρχ προφασιζόμενοι ότι η εγγύησή του δεν ισχύει στην Ελλαδα!!!

Είμαι πολύ περισσότερο ευγενικός απ´ ότι ανέφερες Σταυράκο μου... αγανακτισμένος είμαι!!!
Κώστα μην στεναχωριέσαι για το παπαριές εξάλλου για αυτό έβαλα και το χαμόγελο...απο εκεί και πέρα κανένας δεν είπε ότι η κάμερα που αγοράζεται από το εξωτερικό δεν έχει εγγύηση.
ΕΧΕΙ αλλά παρέχετε από την μαμά εταιρεία ΚΑΙ το μαγαζί που την αγόρασες.
Συμφωνώ ότι οι αντιπρόσωποι (όχι όλοι) προσπαθούν να αποφύγουν τις υποχρεώσεις τους ακόμα και απέναντι σε αυτά που αυτοί που πουλάνε αλλά το να ζητάμε να μας καλύψουν κάτι από το οποίο δεν είχαν κέρδος δεν νομίζω ότι είναι σωστό.
Εξάλλου φροντίζουν και αυτοί στα συμβόλαια που κάνουν με την εταιρεία να υπάρχουν όροι που τους καλύπτουν.
Το πιό σωστό για μένα είναι αυτό που κάνει μία εταιρεία στα φωτογραφικά της οποίας τα προίόντα επισκεύαζονται στην Λισαβώνα-Πορτογαλία. Αν ο σειριακός δεν είναι δικός της σου λέει κύριε 10 ευρώ είναι τα έξοδα μεταφοράς στην Πορτογαλία, η επισκευή δωρεάν. Έτσι κρατάει και την φήμη της και εξυπηρετεί και τον πελάτη. Τώρα αν αυτός αν δεν θέλει να πληρώσει ούτε τα δέκα ευρώ τότε ας πάει στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και εγώ βάζω στοίχημα μία ContourHD για το αποτέλεσμα.
Ακόμα και ο νόμος περί 2 ετών εγγύηση έχει παραθυράκια τα οποία εκμεταλεύονται π.χ η Sony και η Canon (οι εταιρείες όχι οι αντιπρόσωποι) και δίνουν 1 έτος πανευρωπαϊκά. όπου βρίσκετε 2 έτη την παρέχει ο dealer.

Τα αυτοκίνητα είναι άλλο πράγμα που δεν γνωρίζω, γράφω μόνο για αυτά που γνωρίζω και είμαι σίγουρος μιας και είναι η δουλεία μου.

Tέλος γράφω το όλο θέμα με σκοπό την ενημέρωση των φίλων και όχι για να αντιπαρατεθώ με κανέναν, έχω τον GeorgeP για αυτό.

Last edited by frits; 16-12-2010 at 10:11.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 16-12-2010, 09:52
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα μην στεναχωριέσαι για το παπαριές εξάλλου για αυτό έβαλα και το χαμόγελο...απο εκεί και πέρα κανένας δεν είπε ότι η κάμερα που αγοράζεται από το εξωτερικό δεν έχει εγγύηση.
ΕΧΕΙ αλλά παρέχετε από την μαμά εταιρεία ΚΑΙ το μαγαζί που την αγόρασες.
Συμφωνώ ότι οι αντιπρόσωποι (όχι όλοι) προσπαθούν να αποφύγουν τις υποχρεώσεις τους ακόμα και απέναντι σε αυτά που αυτοί που πουλάνε αλλά το να ζητάμε να μας καλύψουν κάτι από το οποίο δεν έιχα κέρδος δεν νομίζω ότι είναι σωστό.
Εξάλλου φροντίζουν και αυτοί στα συμβόλαια που κάνουν με την εταιρεία να υπάρχουν όροι που τους καλύπτουν.
Το πιό σωστό για μένα είναι αυτό που κάνει μία εταιρεία στα φωτογραφικά της οποίας τα προίόντα επισκεύαζονται στην Λισαβώνα-Πορτογαλία. Αν ο σειριακός δεν είναι δικός της σου λέει κύριε 10 ευρώ είναι τα έξοδα μεταφοράς στην Πορτογαλία, η επισκευή δωρεάν. Έτσι κρατάει και την φήμη της και εξυπηρετεί και τον πελάτη. Τώρα αν αυτός αν δεν θέλει να πληρώσει ούτε τα δέκα ευρώ τότε ας πάει στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και εγώ βάζω στοίχημα μία ContourHD για το αποτέλεσμα.
Ακόμα και ο νόμος περί 2 ετών εγγύηση έχει παραθυράκια τα οποία εκμεταλεύονται π.χ η Sony και η Canon (οι εταιρείες όχι οι αντιπρόσωποι) και δίνουν 1 έτος πανευρωπαϊκά. όπου βρίσκετε 2 έτη την παρέχει ο dealer.

Τα αυτοκίνητα είναι άλλο πράγμα που δεν γνωρίζω, γράφω μόνο για αυτά που γνωρίζω και είμαι σίγουρος μιας και είναι η δουλεία μου.

Tέλος γράφω το όλο θέμα με σκοπό την ενημέρωση των φίλων και όχι για να αντιπαρατεθώ με κανέναν, έχω τον GeorgeP για αυτό.

+1,200,000
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 16-12-2010, 11:42
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Καταλήξαμε λοιπόν από εκεί που αρχίσαμε....Ότι πήραμε μία πολύ καλή τιμή για τα δεδομένα της Ελλάδας από κατάστημα και όχι απο internetομάγαζο που μας καλύπτει με εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας,και μπορεί άνετα να συναγωνιστεί τιμές εξωτερικού αφού έχει διαφορά μόνο 20€ αλλά κυρίως έχεις ήσυχο το κεφάλι σου σε περίπτωση βλάβης.Και προσθέσω οτι μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα ότι σε περίπτωση που υπάρξει ενδιαφέρον για 10τμχ η τιμή θα πάει περίπου 265€,καθώς θα πετύχει καλύτερη τιμή από τον αντιπρόσωπο.......Όσοι πιστοί προσέλθεται.......
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 16-12-2010, 12:02
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταλήξαμε λοιπόν από εκεί που αρχίσαμε....Ότι πήραμε μία πολύ καλή τιμή για τα δεδομένα της Ελλάδας από κατάστημα και όχι απο internetομάγαζο που μας καλύπτει με εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας,και μπορεί άνετα να συναγωνιστεί τιμές εξωτερικού αφού έχει διαφορά μόνο 20€ αλλά κυρίως έχεις ήσυχο το κεφάλι σου σε περίπτωση βλάβης.Και προσθέσω οτι μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα ότι σε περίπτωση που υπάρξει ενδιαφέρον για 10τμχ η τιμή θα πάει περίπου 265€,καθώς θα πετύχει καλύτερη τιμή από τον αντιπρόσωπο.......Όσοι πιστοί προσέλθεται.......
Μέσα .......αν γίνει ομαδική
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 16-12-2010, 13:01
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Cool Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

είναι δύσκολο να ρωτηθεί και τιμή για την

GoPro’s HD Helmet HERO


είναι και οι δυο top στο είδος τους...

εγώ θα προτιμούσα την
GoPro’s HD Helmet HERO για αγορά...

tnx
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 16-12-2010, 14:00
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέσα .......αν γίνει ομαδική
Και εγω μέσα Άμα θα γίνει ομαδική και καταφέρουμε να πάρουμε την δεύτερη τιμη!!!!!
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 16-12-2010, 14:34
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι δύσκολο να ρωτηθεί και τιμή για την

GoPro’s HD Helmet HERO


είναι και οι δυο top στο είδος τους...

εγώ θα προτιμούσα την
GoPro’s HD Helmet HERO για αγορά...

tnx

+1 κι από μένα
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 16-12-2010, 15:34
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι δύσκολο να ρωτηθεί και τιμή για την

GoPro’s HD Helmet HERO


είναι και οι δυο top στο είδος τους...

εγώ θα προτιμούσα την
GoPro’s HD Helmet HERO για αγορά...

tnx

Βασίλη το συγκεκριμένο κατάστημα μόνο αυτή την εταιρία δουλεύει...
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 16-12-2010, 15:40
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Σε περίπτωση ομαδικής έχουμε λοιπόν :

1. GS MANIAC

2. COMMANDER

3. STRATS

4. TATOOPANTHER

5. ?????????

Last edited by MARK; 16-12-2010 at 15:44.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 16-12-2010, 15:51
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΜΕΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Δώσε και μένα καλέ κύριε ένα κομμάτ.....

Οπότε:
6.kostasx
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ panagiotis.farmer Κράνη 18 24-11-2010 09:18
ΧΑΧΑΧΑΧ ΑΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ..ΜΕΤΑ ΓΡΑΨΤΕ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΕΙ.. scorpiobmw Χιούμορ 10 07-11-2010 10:23
ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ZUMO 660 KAI ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ dimisp Πλοήγηση - Hardware και Software 30 09-08-2010 10:48
ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ vaskoukou Κράνη 6 10-06-2010 23:45
ΚΛΟΠΗ ΚΡΑΝΟΥΣ BOXER Τι μας έτυχε 30 13-03-2010 09:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!