GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 25-05-2011, 09:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

λαθος! δες παρακατω!!!

Last edited by GeorgeP; 25-05-2011 at 09:53.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 25-05-2011, 09:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε παραπέμπω στο βίντεο που έβαλα πιό πάνω. Ο Παπακ. λέει ότι αν χρειαστούν νέα μέτρα θα είναι αποτυχημένος.
Το επανελαβε και προχθες στον Παπαχελα λεγοντας οτι η τυχη του ειναι στα χερια του Πρωθυπουργου!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Επί του προκειμένου, όσες αυξήσεις στους συντελεστές και να κάνουν, αύξηση εσόδων δε θα έχουν! Διότι απλά δεν κινείται τίποτε.
Πολυ σωστα.......για τωρα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης με την πολιτική τους σβήνουν κάθε αναπτυξιακή κι επενδυτική πιθανότητα.
Παλι πολυ σωστα......για τωρα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάλι καλά που έχεις τους ενδοισμούς σου για το νερό. Το ωραίο είναι ότι ο ΓΑΠ ήταν εν'αντια στην πώληση της ΕΥΑΘ. Θα βάλω το λινκ με τη φωτό που κρατά ένα μπλουζάκι Προεκλογική δέσμευση ΓΑΠ: «Δεν πωλείται η ΕΥΑΘ» | ANTINEWS
Προεκλογικα ειχαμε 6% (κατα Παπαθανασιου) ελλειμα, μετεκλογικα ειχαμε 15% ελλειμα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο πάρτυ κι αν κάναν οι πρασινοφρουροί συνδικαλισταράδες κι φίλοι τους μπλε και κόκκινοι, η ενέργεια είναι δημόσιο αγαθό. Εκτός αυτού μην ξεχνάμε τις ιδιομορφίες της χώρας μας με τα πάμπολλα νησιά.
Δημοσιο αγαθοο????? μονον στην Ελλαδα συμβαινουν αυτα τα πραγματα!!! Πουθενα αλλου!!!
Το 1950 υπηρχαν στην ελλαδα 400(!!!) ιδιωτικες εταιρειες παραγωγης και διαθεσης ηλεκτρικης ενεργειας!!!! Καθε νομος ειχε και απο 10 εταιρειες παραγωγης και διαθεσης ηλεκτρικης ενεργειας!!Ποσοι το ξερουν αυτο?
Μετα, ολες αυτες οι 400 εταιρειες ενωθηκαν σε εναν Δημοσιο φορεα, την ΔΕΗ, και ετσι φθασαμε στο σημερα!!!
Τι θα μας πειραζε να υπαρξουν 4-5 ιδιωτικες εταιρειες παραγωγης (με διαφορους τροπους κυριως οικολογικους και οχι λιγνιτικους) και διαθεσης ηλέκτρικης ενεργειας οπως γινεται σε ολη την ευρωπη? Ετσι και ανταγωνισμος θα υπηρχε και φτηνοτερα τιμολογια!!
Ετσι γινεται και με την τηλεφωνια, κινητη και ακινητη, στην Ελλαδα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κάθε νέος ξένος ιδιοκτήτης θα εχει την απαραίτητη ευαισθησία να διακρίνει τις ιδιαίτερες αυτές ανάγκες; Πολύ αμφιβάλλω....
Φανταζομαι οτι το ιδιο πιστευεις και για τον ΟΤΕ? αν ναι μαλλον διαψευδεσαι γιαννη!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο ΟΤΕ φίλε μου δεν έκανε αυξήσεις διότι πλέον υπάρχει ανταγωνισμός. Κι αν δεν υπήρχαν οι στρεβλώσεις της επιτροπής ανταγωνισμού, θα ήταν ο πιό φθηνός πάροχος. Γι΄αυτό μη μου λες ότι πρέπει να ιδιωτικοποιηθεί. Να κάνουν εξορθολογισμό των δαπανών τους και τέρμα.....
Οπως ο ΟΤΕ ηταν μονοπωλιο, πουληθηκε και μαζι με την πωληση δημιουργηθηκαν αλλοι 10 παροχοι επικοινωνιων δημιουργωντας ανταγωνισμο ετσι μπορει να γινει και στην ενεργεια!!!
Εξορθολογισμος δαπανων σε 100% Δημοσιο φορεα στην Ελλαδα δεν προκειται να υπαρξει λογω συνδικατων. Τα συνδικατα απαιτουν, κυριως αυξησεις και μονον αυξησεις στα μισθολογια τους, τις οποιες αν δεν παρουν κατεβαινουν σε απεργιες! Η καθε ημερα απεργιας στην καθε ΔΕΗ κοστιζει χρημα, του οποιου ενα μερος καλουμαστε να πληρωσουμε εσυ κι εγω μεσω των 13ων αυξησεων στα τιμολογια της, και το υπολοιπο η χωρα μεσω δανεισμου!!
Εγω δεν το θελω αυτο!!!!
Εγω θελω να εχω το δικαιωμα της επιλογης παροχου αλλα και το δικαιωμα αποζημιωσης σε περιπτωση διακοπης/επαναφορας του ρευματος οπου οι βλαβες στις ηλεκτρικες συσκευες ειναι συχνοτατες!! Σημερα ΔΕΝ το εχω αυτο το δικαιωμα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα έγραφα κι άλλα,αλλά μας τρέχει λίγο ο μπέμπης και μου χαλάει τον ειρμό.
Ευχομαι να τρεχει συχνοτερα ο μπεμπης σου κι εμενα η κορη μου να μου ζαλιζει τον αμανε συχνοτερα για να μας κρατανε απησχολημενους περισσοτερο καιρο και να ξεχναμε τα σημερινα δρωμενα!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 25-05-2011, 10:25
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Γιώργη, αυτόν που λες ότι έβαλε να του γυαλίσουν τα παπούτσια, δεν τον θέλουν ούτε οι δικοί του!
Το μισό υπουργικό συμβούλιο, να μην πω όλο, είναι εναντίον του.
Το μισο υπουργικο συμβουλιο αποτελειται απο ανθρωπους που ολοι κατακρινουμε και βριζουμε μηνες τωρες, χρονια τωρα! Ειναι οι ανθρωποι που εφτασαν την χωρα εδω που ειναι σημερα απο παρελθοντες χρησεις της καρεκλας τους!!
Δεν φανταζομαι να πιστευεις οτι ειναι εναντιον του Παπακωνσταντινου επειδη εχουν ''αγνες προθεσεις'' κι ''ενοια για τον λαο''!!!
''Θα προχωρησω με οσους θελουν και μπορουν'' ειχε πει ο ΓΑΠ!! Ελπιζω να το κανει!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Υποψιάζομαι ότι μόνον δύο άνθρωπο τον παραδέχονται παγκοσμίως. Εσύ και ο διοριστής του.
Ποιος ειναι ο διοριστης του? θα ηθελες να μας πεις?
Ακομα, κι αν θελεις, πες μας κατι και για τον μελλοντικο ''διοριστη'' του Σαμαρα!! Το ''διοριστη'' του ΚΚ, του σημιτη....κ.λ.π.
Απο εικασιες συνομωσιας Δημητρη....μπαφιασα πια!!!
Μου θυμιζεις αυτο που λεγοταν απο το 1955 μεχρι το 2000...., ''για ολα φταινε οι αμερικανοι!!''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Από εκεί και πέρα, ένα χρόνο τώρα, κατά τα λεγόμενά σου, ελπίζουμε ή τουλάχιστον οφείλουμε να ελπίζουμε!
Στο διά ταύτα: Σήμερα είμαστε χειρότερα από την εποχή προ μνημονίου, με χειρότερους όρους διαβιώσεως και περισσότερα χρέη στο λαιμό.

Τί άλλο πρέπει να περιμένουμε!
.
Δεν μου λες φιλε μου, κουμπαρε κι επιχειρηματια, αν η επιχειρηση σου παρηγαγε 100 και δανειζοτανε 200 επι σειρα ετων θα της εφτανε ενας χρονος να συνελθει? Οταν μαλιστα δεν εισπραττεις, για οποιαδηποτε αιτια, αυτα που εισεπρατες?
Μεσα σε αυτον τον χρονο πανωτοκια δεν θα υπηρχαν στα +100 της παραγωγης των παρελθοντων ετων???
Τελος, χωρις μνημονιο πες μου που θα ησουν/ημουν/ειμαστε τωρα!!! Θα πηγαινες στην δουλεια σου καθε πρωι ¨η θα στηνοσουν -καθ΄υπερβολη ισως - στις ουρες συσσιτιου?
Με τι λεφτα θα εβαζες βενζινη και με τι λεφτα θα πληρωνες/-αμε το σχολειο των παιδιων μας?

Λυσεις εχεις ¨η εχει κανεις να προτινει????
Αν θεωρεις λυση την με τσαμπουκα μη πληρωμη των χρεων μας, παρελθοντων και νεων, οπως συστηνουν καποιοι ξυπνιοι καθηγητες, ετοιμασου για επιστροφη στην προ '80 εποχη τοτε που για να παρεις φιατ 127 ηθελες 250 μισθους!!! Το θυμασαι? και οχι 10 (δεκα) που θελεις σημερα για για Ηyundai i10!!!

Μην μου πεις κι εσυ για αναπτυξη διοτι αναπτυξη χωρις χρημα δεν υπαρχει!!! Πρωτα εξοικονομεις χρημα και μετα αναπτυσεσαι!!
Και μην τελος μου πεις για το ΕΣΠΑ, διοτι το ΕΣΠΑ δεν κινειται δια τον πολυ απλο λογο, ποιος θα φτιαξει επιχειρηση σημερα οποιουδηποτε ειδους??? Εγω νομιζεις δεν θα μπορουσα? πολυ ευκολα και πολυ συνειδητα στην κατασταση μου, αλλα να πουλησω....σε ποιον????? Το ξερεις κι απο εσενα τον ιδιο που εισαι στο κεντρικοτερο κι εμπορικοτερο σημειο της Αθηνας!! Θα δανειζοσουν σημερα ¨η θα εριχνες λεφτα απο τις οικονομιες σου σημερα στην μεχρι περυσι και για παρα πολλα χρονια ΗΔΗ πετυχημενη επιχειρηση σου? Δεν νομιζω!! πόσο μαλλον να την εφτιαχνες απο την αρχη!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 25-05-2011, 11:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Που ησασταν Αρκας και Ορθο και ΟΛΟΙ οι υπολοιποι γκρινιαρηδες συμφουρμητες τοτε? Χάρης Καστανίδης:"Θα τα διαλύσω όλα αν πουληθεί το λιμάνι, θα τα κάνω λίμπα" ~ eglimatikotita.gr (εχει ξαναπαιξει εδω http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%C...3%CE%B7-20695/ αλλα το ξαναβαζω για εμπεδωση!!!)

θελω να δω τα ποσταρισματα σας που δηλωναν την αντιθεση σας σε αυτην την πωληση επι ΝΔ!!!!
Δεν εχει σημασια σε ποια φορα, αρκει να τα δουμε!!!!!

Τοτε ηταν καλα και σημερα οχι???

Μηπως το ''αλλα καναμε και λεγαμε τοτε και αλλα τωρα'' ισχυει και για εσας???
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 25-05-2011, 11:35
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Μήπως είναι καλύτερα να σταματήσεις να γράφεις?
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 25-05-2011, 11:38
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως είναι καλύτερα να σταματήσεις να γράφεις?

Reply With Quote
  #37  
Παλιό 25-05-2011, 11:45
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

χαλαρώστε...

το "ισχύς εν την ενώσει" δεν το γνωρίζετε ????

διαιρεμένοι σε μαλακοδιαφωνίες που έχουν χρονικά τώρα πια φιλολογικό και μόνο ενδιαφέρον δεν κερδίζουμε τίποτε....όταν έπρεπε δεν διαφωνήσαμε, όταν έπρεπε ποιούσαμε την οίσα.......
τώρα αναγκαστικά άλλος βαράει τον ζουρνά και εμείς πρέπει να χορέψουμε...όλοι μαζί όμως μήπως και γλυκάνουμε το χάπι ο ένας στον άλλο....
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 25-05-2011, 11:58
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μισο υπουργικο συμβουλιο αποτελειται απο ανθρωπους που ολοι κατακρινουμε και βριζουμε μηνες τωρες, χρονια τωρα! Ειναι οι ανθρωποι που εφτασαν την χωρα εδω που ειναι σημερα απο παρελθοντες χρησεις της καρεκλας τους!!
Δεν φανταζομαι να πιστευεις οτι ειναι εναντιον του Παπακωνσταντινου επειδη εχουν ''αγνες προθεσεις'' κι ''ενοια για τον λαο''!!!
''Θα προχωρησω με οσους θελουν και μπορουν'' ειχε πει ο ΓΑΠ!! Ελπιζω να το κανει!!!!!
Αδιάφοροι, άοσμοι, ανεπαρκείς.
Για το αν έφτασαν αυτοί τη χώρα εδώ και συνεχίζουν να μας κυβερνούν αναζήτα τις ευθύνες στον διοριστή τους.
Μου κάνει εντύπωση όμως το γεγονός,
πως προκειμένου να υπερασπιστείς τον άβουλο και ανίκανο Υπ.Οικ. πετάς στην καιάδα όλους τους υπολοίπους!

Μείνε ακόμη με την ελπίδα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Ποιος ειναι ο διοριστης του? θα ηθελες να μας πεις?
Ακομα, κι αν θελεις, πες μας κατι και για τον μελλοντικο ''διοριστη'' του Σαμαρα!! Το ''διοριστη'' του ΚΚ, του σημιτη....κ.λ.π.
Απο εικασιες συνομωσιας Δημητρη....μπαφιασα πια!!!
Μου θυμιζεις αυτο που λεγοταν απο το 1955 μεχρι το 2000...., ''για ολα φταινε οι αμερικανοι!!''
Βλέπεις φαντάσματα μου φαίνεται!
Διοριστής των εκάστοτε υπουργών είναι αποκλειστικά και μόνον ο Πρωθυπουργός.
Κάνε αναστροφή τώρα και πάρτο αλλιώς...

.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων



Δεν μου λες φιλε μου, κουμπαρε κι επιχειρηματια, αν η επιχειρηση σου παρηγαγε 100 και δανειζοτανε 200 επι σειρα ετων θα της εφτανε ενας χρονος να συνελθει? Οταν μαλιστα δεν εισπραττεις, για οποιαδηποτε αιτια, αυτα που εισεπρατες?
Μεσα σε αυτον τον χρονο πανωτοκια δεν θα υπηρχαν στα +100 της παραγωγης των παρελθοντων ετων???
Τελος, χωρις μνημονιο πες μου που θα ησουν/ημουν/ειμαστε τωρα!!! Θα πηγαινες στην δουλεια σου καθε πρωι ¨η θα στηνοσουν -καθ΄υπερβολη ισως - στις ουρες συσσιτιου?
Με τι λεφτα θα εβαζες βενζινη και με τι λεφτα θα πληρωνες/-αμε το σχολειο των παιδιων μας?

Λυσεις εχεις ¨η εχει κανεις να προτινει????
Αν θεωρεις λυση την με τσαμπουκα μη πληρωμη των χρεων μας, παρελθοντων και νεων, οπως συστηνουν καποιοι ξυπνιοι καθηγητες, ετοιμασου για επιστροφη στην προ '80 εποχη τοτε που για να παρεις φιατ 127 ηθελες 250 μισθους!!! Το θυμασαι? και οχι 10 (δεκα) που θελεις σημερα για για Ηyundai i10!!!

Μην μου πεις κι εσυ για αναπτυξη διοτι αναπτυξη χωρις χρημα δεν υπαρχει!!! Πρωτα εξοικονομεις χρημα και μετα αναπτυσεσαι!!
Και μην τελος μου πεις για το ΕΣΠΑ, διοτι το ΕΣΠΑ δεν κινειται δια τον πολυ απλο λογο, ποιος θα φτιαξει επιχειρηση σημερα οποιουδηποτε ειδους??? Εγω νομιζεις δεν θα μπορουσα? πολυ ευκολα και πολυ συνειδητα στην κατασταση μου, αλλα να πουλησω....σε ποιον????? Το ξερεις κι απο εσενα τον ιδιο που εισαι στο κεντρικοτερο κι εμπορικοτερο σημειο της Αθηνας!! Θα δανειζοσουν σημερα ¨η θα εριχνες λεφτα απο τις οικονομιες σου σημερα στην μεχρι περυσι και για παρα πολλα χρονια ΗΔΗ πετυχημενη επιχειρηση σου? Δεν νομιζω!! πόσο μαλλον να την εφτιαχνες απο την αρχη!!!
Πάμε τώρα και στα επιχειρησιακά.

Αν όπως λες από κακοδιαχείριση, σπατάλες, αλόγιστες αυξήσεις ή και οτιδήποτε άλλο η επιχείρησή μου έπνεε τα λοίσθια και ταυτόχρονα χρώσταγε και της Μιχαλούς,
ασφαλώς θα έπρεπε κάτι να κάνω.

Θα ξεκίναγα από περικοπές μισθών;
Θα ξαναδανειζόμουν για να τα βγάλω πέρα;
Θα διέλυα την επιχείρησή μου ώστε τίποτα να μην δουλεύει
και να χάσω και τους εναπομείναντες πελάτες μου;
Θα αύξανα τις τιμές μου με αποτέλεσμα ίδιο με το ακριβώς παραπάνω;

Να σημειώσω ότι οι συγκρίσεις είναι ατυχείς,
αλλά απαντώ στο δικό σου παράδειγμα.

Πρωτ' απ' όλα, σε καμμία περίπτωση δεν θα έβγαινα στη γύρα διαλαλώντας ότι έχω μια κατεστραμμένη επιχείρηση που μπορεί να επιβιώσει για μερικούς ακόμα μήνες.

Σιγά και αθόρυβα θα συνέχιζα το υπάρχον οικονομικό καθεστός,
προσπαθώντας να βάλω μία τάξη.

Στη συνέχεια, θα φτήναινα τις τιμές.
Παλαιά εμπορική αρχή,
"η κατανάλωση φέρνει το κέρδος".

Αν ήμουν ανίκανος να διοικήσω, αθόρυβα θα προσελάμβανα προσωπικό άφθαρτο, τεχνοκρατικό και έμπειρο να μου προτείνει λύσεις.

Για το πρώτο διάστημα, εφόσον χρειαζόταν, θα ξεκινούσα να πουλώ περιουσιακά μου στοιχεία, με την (ψευδή ίσως) εικόνα του κραταιού και δυνατού. Παλαιά αλλά γνωστή η παροιμία "μάθανε πως γαμ........ πλακώσανε κι οι γύφτοι"!

Τί νομίζεις βρε Γιώργη!
Οι πιστωτές είναι κουτοί;
Δοξάζω το Θεό που με παρακαλάνε οι τράπεζες για δανειοδότηση
και δεν τους παρακαλάω εγώ.

Με όλα τα παραπάνω, θέλω να καταδείξω ότι η προδοτική στάση των μνημονιακών,
μας έβαλε σε ένα τρυπάκι όπου οι επιλογές είναι κρεμάλα ή λαιμητόμος.
Ευχαριστώ δεν θα πάρω...

.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Που ησασταν Αρκας και Ορθο και ΟΛΟΙ οι υπολοιποι γκρινιαρηδες συμφουρμητες τοτε? Χάρης Καστανίδης:"Θα τα διαλύσω όλα αν πουληθεί το λιμάνι, θα τα κάνω λίμπα" ~ eglimatikotita.gr (εχει ξαναπαιξει εδω http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%C...3%CE%B7-20695/ αλλα το ξαναβαζω για εμπεδωση!!!)

θελω να δω τα ποσταρισματα σας που δηλωναν την αντιθεση σας σε αυτην την πωληση επι ΝΔ!!!!
Δεν εχει σημασια σε ποια φορα, αρκει να τα δουμε!!!!!

Τοτε ηταν καλα και σημερα οχι???

Μηπως το ''αλλα καναμε και λεγαμε τοτε και αλλα τωρα'' ισχυει και για εσας???
Ακριβώς αυτό σου λέμε κι εσύ πεισματικά αρνείσαι να το καταλάβεις.
Οι υπαίτιοι της χρεωκοπίας, δεν μπορούν να δώσουν λύση.

.

.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 25-05-2011, 12:00
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως είναι καλύτερα να σταματήσεις να γράφεις?
Το οικειοποιούμαι και θα το εφαρμόσω εφεξής!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 25-05-2011, 12:17
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είπε τώρα????

Η πλάκα είναι (και το βλέπουν όλοι βέβαια εκτός από αυτούς που τους αφορά), ότι οι ΜΗ ειδήμονες (που έχουν δηλώσει την επιστήμη τους και είναι άλλη - αν είναι και αυτή), κατηγορούν άλλους (είτε άλλους εδώ μέσα, είτε άλλους που ΕΙΝΑΙ η επιστήμη τους και βγαίνουν στα ΜΜΕ στο διαδίκτυο κλπ.) ως λανθασμένους και αυτοί ξέρουν τη μια και μοναδική αλήθεια.

Και θέλουν να τους πάρουμε και σοβαρά.
Εντωμεταξύ κανείς δεν τους παίρνει σοβαρά αλλά δεν πτοούνται ή ίσως δεν το καταλαβαίνουν. Πιάνουν από τα μαλλιά αν βρουν ΕΝΑΝ να συμφωνεί (έστω εν μέρη) ως επιβεβαίωση τους (λες και αυτό είναι επιβεβαίωση).

ΑΚΡΙΒΩΣ σαν τους πολιτικούς τους αρχηγούς δηλαδή που τους φτύνουν και νομίζουν ότι βρέχει.

Να σας πω εσάς τους συγκεκριμένους. ΔΕΝ βρέχει, έχει λιακάδα. Άλλο είναι αυτό που σας "νότισε".

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Κάποιος είπε billy70 Διάφορα 1 10-05-2011 13:58
Τι GS μου λες τώρα... Αυτά είναι "μηχανές"! gefil Χιούμορ 11 28-01-2011 20:21
Τί είπε ο Καποδίστριας Michael Chatzilias Επικαιρότητα 6 14-11-2010 07:52
Συγγνώμη, μέχρι τώρα ήμουν ο πατέρας σου, αλλά τώρα δεν είμαι... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Κόσμος 11 09-05-2010 04:03
Τι μουσική ακούτε τώρα; riko46 Διάφορα 15 09-01-2009 15:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!