GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 13-03-2011, 23:23
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

καλα θα κανουν μερικοι οταν γραφουν για ατομα τα οποια δεν γνωριζουν να προσεχουν τι γραφουν...αυτα τα καραγκιοζιλικια περι "θα βγαζαν το σκασμο" και τετοια τα επιστρεφο και ειναι το τελευταιο μηνυμα που μιλαω κοσμια .......ολα τα κομματοσκυλα τα εχω γραμμενα...απο ακρω δεξια μεχρι ακρω αριστερα.....μερικοι απο εδω μεσα εχουμε μαθει να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να ζουμε για να δουλευουμε το κοσμο!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 14-03-2011, 01:10
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Διάβασα κάπου παραπάνω, ότι είναι σώφρον, να δικαιολογεί η κυβέρνηση επίδειξη πλούτου, οικονομικής ευρωστίας και γενικά χλιδής, σε ένα γεγονός, την ετήσια έκθεση seatrade στο Μαϊάμι (ομολογώ δεν την γνώριζα).
Η λογική του να δείξω ότι σκορπάω τον παρά και είμαι κοινώς large, ενώ μας γνωρίζουν οι λοιποί παρευρισκόμενοι
-σαν το περίγελο της κακοδιαχείρισης,
-σαν κράτος που ισορροπεί μεταξύ χρεοκωπίας και οικονομικο -πολιτικού τέλματος,
-σαν παγκόσμιους πρωταθλητές στη διαφθορά τους Έλληνες πολιτικούς σύμφωνα με το Παγκόσμιο Βαρόμετρο της διαφθοράς,
-σαν χώρα με αν όχι ανύπαρκτες, τουλάχιστον άθλιες λιμενικές εγκαταστάσεις και ευκολίες (μιας και μιλάμε για προσέλκυση κρουαζιεροπλοίων),
-σαν ...
-σαν...

με βρίσκει απλά άφωνο!

Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο από μέρους μου, περιττέυει.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 14-03-2011, 09:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

μερικοι εχουν την μυγα και μυγιαζονται!!
Καλα θα κανουν να σιωπαινουν και να κοιταξουν τα του οικου τους, δηλαδη την συμβολη τους (μικρη ¨η μεγαλη) στο σημερινο γιγνεσθαι αντι να κατακρινουν τους παντες και τα παντα αφηνοντας, φυσικα, ημετερους στην απέξω!!
Αυτο το ''δεν ειδα δεν ακουσα, αρα δεν φταιω'' κατανταει βαρετο!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 14-03-2011, 10:06
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα κάπου παραπάνω, ότι είναι σώφρον, να δικαιολογεί η κυβέρνηση επίδειξη πλούτου, οικονομικής ευρωστίας και γενικά χλιδής, σε ένα γεγονός, την ετήσια έκθεση seatrade στο Μαϊάμι (ομολογώ δεν την γνώριζα).
Η λογική του να δείξω ότι σκορπάω τον παρά και είμαι κοινώς large, ενώ μας γνωρίζουν οι λοιποί παρευρισκόμενοι
-σαν το περίγελο της κακοδιαχείρισης,
-σαν κράτος που ισορροπεί μεταξύ χρεοκωπίας και οικονομικο -πολιτικού τέλματος,
-σαν παγκόσμιους πρωταθλητές στη διαφθορά τους Έλληνες πολιτικούς σύμφωνα με το Παγκόσμιο Βαρόμετρο της διαφθοράς,
-σαν χώρα με αν όχι ανύπαρκτες, τουλάχιστον άθλιες λιμενικές εγκαταστάσεις και ευκολίες (μιας και μιλάμε για προσέλκυση κρουαζιεροπλοίων),
-σαν ...
-σαν...

με βρίσκει απλά άφωνο!

Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο από μέρους μου, περιττέυει.
Απο την άλλη αγαπητε Νικο το να πηγαινεις σαν φτωχος κι ελεημοστυνη ζητων πολιτης ειναι καταδικασμενο σε αποτυχια!!!
Σε καποια απο τα απραπανω εχεις δικιο, στο τελευταιο ομως, περι αθλιων λιμενικων εγκαταστασεων, να σου πω οτι η Κωνσταντινουπολη που μας εχει παρει τα σωβρακα σε προσεγγισεις Κ/Ζ ειναι απλα τρισαθλιες!!!!! Το σουδαν ειναι καλυτερο!!!!!!!
Το μονο λιμανι σε ολοκληρη την Τουρκικη επικρατεια το οποιο ειναι συχρονο και συγκρινομενο με αντιστοιχα ευρωπαικα ειναι ΜΟΝΟΝ το Κουσαντασι!! και αυτο διοτι εδω και 15 χρονια το εχει παρει ακι διαχειριζεται Γερμανικη Εταιρεια!!!
Στο λεω διοτι πηγαινοερχομαι στην τουρκια με Κ/Ζ (Κων/λη, Κουσαντασι, σμυρνη, ανταλυα, φετιγε κ.α) τα τελευται 30 χρονια!!!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 14-03-2011, 18:11
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Επιδη είναι το τελευταίο μήνυμα μου σε αυτο το φόρουμ...ένα πράμα θα πω και δεν ξαναγραφω γιατί περνάς εντυπώσεις που είναι ψεύτικες.....ότι ακριβώς κάνει το κόμμα που υπηρετής....εγω δουλεύω και πληρώνω τους φόρους που μου αναλογούν για να πληρωθούν μερικοί τεμπέληδες που είναι άνεργοι γιατί δεν γουσταρουν να δουλέψουν και παίρνουν χρήματα απο το ταμείο ανεργίας και απο άτομα που τα έχουν πραγματικά ανάγκη.....Τώρα αν πληρώνουμε και τα εφάπαξ τον δ.υ......τουλάχιστον μερικοί τα έχουν δουλέψει....με Χρόνια στις θάλασσες,στην εγκληματικωτιτα,στα σύνορα,στον αέρα κτλ...άντε τώρα καληνύχτα Ελλαδα!!!!!!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 14-03-2011, 19:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη είναι το τελευταίο μήνυμα μου σε αυτο το φόρουμ...ένα πράμα θα πω και δεν ξαναγραφω γιατί περνάς εντυπώσεις που είναι ψεύτικες.....ότι ακριβώς κάνει το κόμμα που υπηρετής....εγω δουλεύω και πληρώνω τους φόρους που μου αναλογούν για να πληρωθούν μερικοί τεμπέληδες που είναι άνεργοι γιατί δεν γουσταρουν να δουλέψουν και παίρνουν χρήματα απο το ταμείο ανεργίας και απο άτομα που τα έχουν πραγματικά ανάγκη.....Τώρα αν πληρώνουμε και τα εφάπαξ τον δ.υ......τουλάχιστον μερικοί τα έχουν δουλέψει....με Χρόνια στις θάλασσες,στην εγκληματικωτιτα,στα σύνορα,στον αέρα κτλ...άντε τώρα καληνύχτα Ελλαδα!!!!!!
Βαζω παραθεση τα γραφομενα σου διοτι ειναι φανερο οτι απευθυνεσαι σε εμενα, και φυσικα σου απαντω το ιδιο απαξιωτικα!!

Παρεκτρεπεσαι ασυστολως!! Χανεις το οποιο δικιο σου με αυτα που γραφεις. Λυπάμαι πολυ κορωνα μου!!!

Το ''δικο μου'' κομμα ψευδεται ασυστολως, μαλιστα, δεν μας λες τιποτα ομως για το δικο σου κομμα!! Το κρατας κρυφο ¨η ειναι του αναρχοαυτονομου στυλ οπου προτιμα την ελλαδα ερειπια?


Μετα, απο 9000 ενσημα - τοσα εχω ητοι 30 ολοκληρα χρονια δουλειας ουτε μια μερα χαμενη απο το 1981 -, ελα να μου πεις τι θα σημαινει ανεργια για σενα στα 48 σου χρονια με ενα παιδι στην πλατη!! Τοτε θα δεις ποσο τεμπελης θα εισαι κι εσυ και ποια χρηματα θα παρεις απο το ταμειο ανεργιας ''που ανηκουν σε ατομα που τα εχουν πραγματικα αναγκη!!''


Ακομα εισαι μικρος και δεν κατεεις πραμα απο πραγματικα προβληματα ζωης, οταν μεγαλωσεις............

Προς το παρον..... εισαι μουτσος στο καραβι που λεγεται εργασια και στο υπερωκεανειο που λεγεται ζωη!!!!

Last edited by GeorgeP; 14-03-2011 at 19:27.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 14-03-2011, 19:54
Neo Ο/Η Neo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω ξεφτίλα !!!!!!γίναμε το δελτίο ειδήσεων του mega στο Ίντερνετ η να πω το γραφειο τύπου του ΠΑΣΟΚ .....ακόμα πιο ξεφτίλα !!!!!
Πες τα ρε παλίκαρε, να αγιάσει το στόμα σου!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη είναι το τελευταίο μήνυμα μου σε αυτο το φόρουμ...ένα πράμα θα πω και δεν ξαναγραφω γιατί περνάς εντυπώσεις που είναι ψεύτικες.....ότι ακριβώς κάνει το κόμμα που υπηρετής....εγω δουλεύω και πληρώνω τους φόρους που μου αναλογούν για να πληρωθούν μερικοί τεμπέληδες που είναι άνεργοι γιατί δεν γουσταρουν να δουλέψουν και παίρνουν χρήματα απο το ταμείο ανεργίας και απο άτομα που τα έχουν πραγματικά ανάγκη.....Τώρα αν πληρώνουμε και τα εφάπαξ τον δ.υ......τουλάχιστον μερικοί τα έχουν δουλέψει....με Χρόνια στις θάλασσες,στην εγκληματικωτιτα,στα σύνορα,στον αέρα κτλ...άντε τώρα καληνύχτα Ελλαδα!!!!!!
Διαβάζω πολύ καιρό τα ποσταρίσματα σου και δεν εννοώ μόνο τα πολιτικά.

Σε αυτό το forum αν και για δικούς μου λόγους δεν γράφω πια συχνά είσαι από τα άτομα που έχω ξεχωρίσει. Ο κύριος λόγος είναι οι φοβερές εκδρομές που έχεις κατά καιρούς σηκώσει αλλά πέρα από αυτό είναι και ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα πέρα από τα παχιά λόγια του καθενός που εξυπηρετούν διάφορες σκοπιμότητες. Μπορείς να βλέπεις παρακάτω από οσο επιτρέπεπουν στον πολύ κόσμο οι χρωματιστές παρωπίδες και έχεις αξίες και ιδανικά.
Επειδή είμαι σίγουρος πως δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτές τις απόψεις αλλά υπάρχουν και αρκετοί άλλοι σε παρακαλώ ξανασκέψου το, είναι κρίμα να αποχωρήσεις από το forum ειδικά για ένα ........τέτοιο λόγο.

Σε διαφορετική περίπτωση θα είναι μια μεγάλη απώλεια για το gsforum.

Last edited by Neo; 14-03-2011 at 20:06.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 14-03-2011, 20:02
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Reply With Quote
  #39  
Παλιό 14-03-2011, 20:27
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Neo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες τα ρε παλίκαρε, να αγιάσει το στόμα σου!!!



Διαβάζω πολύ καιρό τα ποσταρίσματα σου και δεν εννοώ μόνο τα πολιτικά.

Σε αυτό το forum αν και για δικούς μου λόγους δεν γράφω πια συχνά είσαι από τα άτομα που έχω ξεχωρίσει. Ο κύριος λόγος είναι οι φοβερές εκδρομές που έχεις κατά καιρούς σηκώσει αλλά πέρα από αυτό είναι και ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα πέρα από τα παχιά λόγια του καθενός που εξυπηρετούν διάφορες σκοπιμότητες. Μπορείς να βλέπεις παρακάτω από οσο επιτρέπεπουν στον πολύ κόσμο οι χρωματιστές παρωπίδες και έχεις αξίες και ιδανικά.
Επειδή είμαι σίγουρος πως δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτές τις απόψεις αλλά υπάρχουν και αρκετοί άλλοι σε παρακαλώ ξανασκέψου το, είναι κρίμα να αποχωρήσεις από το forum ειδικά για ένα ........τέτοιο λόγο.

Σε διαφορετική περίπτωση θα είναι μια μεγάλη απώλεια για το gsforum.
Εμένα φιλαράκι μου κάνει και η φάτσα σου.
Φυσικά συμφωνώ σε όλα όσα λέει και ο Neo..
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 14-03-2011, 21:20
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Κυβερνητική αξιοπιστία...

Μια διαφορετική άποψη με βάση τους αριθμούς...........

Zougla online - Ο μύθος του Έλληνα «κηφήνα»
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!