GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 30-08-2009, 22:24
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kwstas_kef Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με εχεις αφησει σε χλορο κλαρι Ντινοπουλε...
Απο ψυχολογικα παντως δεν παμε και πολυ καλα...οποτε ορθη η απαντηση σου...

πως να πηγαινουμε καλα αφου παιρνουμε στα σοβαρα και κανουμε παρεα με varaderους?
παντως αν μεινεις απο βενζινη,παιρνεις τη mobile και λες οτι κατι επαθε και δε παιρνει μπρος!ε,οταν ερθουν και σου πουνε οτι δεν εχει βενζινη,κανεις τον ψοφιο κοριο!να σ αφησουν εκει αποκλειεται!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 31-08-2009, 01:13
edmark Ο/Η edmark βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαματα
Μoto: R1200GS 12/2008 Facelift
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kwstas_kef Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις ευχες....
Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα?
Αν ήμουν στην εθνικη, αν λεω αν, λαλακία για αρχη που δεν ειχα μεριμνηση να βαλω βενζινη αλλα λεω αν, και εμενα ο σωστος τροπος ειναι να βαλω πισω απο την μηχανη το κρανος στο δρομο

Τριγωνο δεν εχεις??? μαζι με το κιτ πρωτης βοηθειας και πυροσβεστηρα??

για να κανω το προβλημα μου αντιλιπτο απο αλλους οδηγους μηχανων?
Ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Και κατι αλλο η οδικη βοηθεια σε τετοια περιπτωση σε καλυπτει?

Εγω εχω μεινει Θερμοπυλες 6πμ Κυριακατικα απο βενζινη με το KR1-S το '92 και το περιπολικο με πηγε 18χλμ πιο κατω να γεμισω μπουκαλακι και με γυρισε και πισω, του εδωσα 5000δρχ. να πιουνε "καφεδακι" και δεν τα επαιρνε με τιποτα! "την δουλεια μας κανουμε, απλα" μου απαντησε........
Τις BMW εννοω που εχουμε οι πιο πολλοι...
Μπορω να την παρω τηλ και να ερθουν?
(ναι , συμφωνω με τον Ντιπνοπουλο)
Μην αρχισετε το κραξιμο ....
πιο κραξιμο? υπαρχει χειροτερη φαση απο να μενεις καπου μονος και να μην εχεις μια χειρας βοηθειας?? οσοι ειναι παλαιοι εδω και την εχουν πατησει, μεσα και εγω εννοιτε, ξερουμε τη θα πει "πικρα"... μην κοιταζεται τωρα εσεις οι πιτσιρικαδες με τα i-phone σας, που παιρνεται το Μοβιλε και ολα καλα......εμεις για να στειλουμε μηνημα τοτε, μαζευαμε ξυλα,αναβαμε φωτια, βγαζαμε την μπλουζα μας και στελναμε μυνηματα καπνου α λα ινδιανικα αστα αδελφε
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 31-08-2009, 01:25
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από edmark Εμφάνιση μηνυμάτων
πιο κραξιμο? υπαρχει χειροτερη φαση απο να μενεις καπου μονος και να μην εχεις μια χειρας βοηθειας?? οσοι ειναι παλαιοι εδω και την εχουν πατησει, μεσα και εγω εννοιτε, ξερουμε τη θα πει "πικρα"... μην κοιταζεται τωρα εσεις οι πιτσιρικαδες με τα i-phone σας, που παιρνεται το Μοβιλε και ολα καλα......εμεις για να στειλουμε μηνημα τοτε, μαζευαμε ξυλα,αναβαμε φωτια, βγαζαμε την μπλουζα μας και στελναμε μυνηματα καπνου α λα ινδιανικα αστα αδελφε
Και εγω που φοβομουν το Ντινοπουλο πως κραζει...(πλακα κανω)...
Αλλος εχει τα πρωτεια...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 31-08-2009, 02:59
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μη ξεχνας οτι αυτο το παλικαρι μπορει να ναι αναμεσα μας γιατι οι ζηταδες ειναι παντου......και να ξερεις οτι τα 3 ευρω αυτα που μονο στο δημοσιο δεν τα χρωστας τα χουν δωσει πολλες φορες και με το παραπανω.
Πολυ σωστος !!!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 31-08-2009, 03:23
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο, μοτοσυκλετιστή, αστυνομικό που λειτούργησε ανθρώπινα και σε βοηθησε σε αντίθεση με τον 800αρι γάιδαρο!
Μια ερωτησούλα τώρα τα GS έχουν τεπόζιτο 20 lt εσύ ήσουν "στεγνός" και έβαλες το μπουκάλι του "Δημοσίου" και 17,5 lt για να φουλάρεις.
Εσύ έκλεψες τον βενζινά ή το μπουκάλι ήταν 2,5λιτρο?
Πάντως το μόνο πράγμα που πρέπει να εμπιστεύσε για την βενζίνα είναι τα χλμ που έχεις κάνει, και ότι τα Gs δεν κάνουν 300xlm με ένα τεπόζιτο.
Στην τελευταια σου προταση επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου.
Με ενα full τεποζιτο βγαζει 330 με 340 χλμ η απλη GS παντα. Σε αυτα τα χλμ συνηθως γεμιζω και η ενδειξη της ρεζερβας στο κοντερ μου λεει ακομα περιπου 10 χλμ.
Σημερα πηγα Λειβαδια και γυρισα. Απο τον κομβο του Καστρου ειναι 145 χλμ. x2= 290χλμ. Μεχρι και στο σπιτι μου στον Πειραια που εφτασα δεν μου εβγαλε ακομα την "αντιστροφη" μετρηση των χλμτρων της ρεζερβας.
Σε χρηση εθνικων δρομων βγαζει τα περιπου 340χλμ. Στην πολη μεσα
φυσικα πεφτει, το ποσο εξαρταται απο τις διαφορες συνθηκες.
Πρεπει να τονισω οτι μεγιστη ταχυτητα που παω παντα, σε ολα μου τα ταξιδια δεν ξεπερνα τα 120 χλμ. Σε μεγαλυτερες ταχυτητες εννοειται φυσικα οτι πεφτουν τα χλμ που μπορεις να κανεις.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 31-08-2009, 16:53
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Κωστα μου τελος καλο ολα καλα λιγο πολυ ολοι την εχουμε ψιλοπατησει.... εγω ξεκινησα για αθηνα και δεν προσεξα οτι ειχε καει η μεγαλη λαμπα απο τα φωτα μπροστα δεν μου εβγαλε προβλημα με τη λειχνια στο ταμπλο γιατι αναβει μονο οταν καει το ΠΙΣΩ φως η βγαλει προβλημα το abs το ειδα στο λιμανι της Κυλληνης και θα με <επιανε> νυχτα περιπου μετα την Πατρα ευτιχως που ειχα τους προβολης μπροστα τους χαμηλωσα λιγο και εκανα το ταξιδι .Την επομενη εκανα την αλλαγη και ΠΗΡΑ και μια εχτρα ετσι να υπαρχει .....
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 31-08-2009, 17:00
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

ΚΑΝΤΕΜΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ΄ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟΣ.........
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 31-08-2009, 17:38
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην τελευταια σου προταση επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου.
Με ενα full τεποζιτο βγαζει 330 με 340 χλμ η απλη GS παντα. Σε αυτα τα χλμ συνηθως γεμιζω και η ενδειξη της ρεζερβας στο κοντερ μου λεει ακομα περιπου 10 χλμ.
Σημερα πηγα Λειβαδια και γυρισα. Απο τον κομβο του Καστρου ειναι 145 χλμ. x2= 290χλμ. Μεχρι και στο σπιτι μου στον Πειραια που εφτασα δεν μου εβγαλε ακομα την "αντιστροφη" μετρηση των χλμτρων της ρεζερβας.
Σε χρηση εθνικων δρομων βγαζει τα περιπου 340χλμ. Στην πολη μεσα
φυσικα πεφτει, το ποσο εξαρταται απο τις διαφορες συνθηκες.
Πρεπει να τονισω οτι μεγιστη ταχυτητα που παω παντα, σε ολα μου τα ταξιδια δεν ξεπερνα τα 120 χλμ. Σε μεγαλυτερες ταχυτητες εννοειται φυσικα οτι πεφτουν τα χλμ που μπορεις να κανεις.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί το κάνεις μόνος σου! Μιλάμε πάντα για μέσους όρους οπότε λέμε τα ίδια αλλά εσύ διαφωνεις!
Για παράδειγμα εγώ στην Εθνική πάω με 120 όταν έχω πυρετό ενώ άλλος τα βλέπει άπιαστο όριο........! Το δικό μου GS με συντηρητική χρήση και με Εθνική δεν έχει φτασει σχεδόν ποτέ τα 300 χλμ το τεπόζιτο!
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 31-08-2009, 17:59
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί το κάνεις μόνος σου! Μιλάμε πάντα για μέσους όρους οπότε λέμε τα ίδια αλλά εσύ διαφωνεις!
Για παράδειγμα εγώ στην Εθνική πάω με 120 όταν έχω πυρετό ενώ άλλος τα βλέπει άπιαστο όριο........! Το δικό μου GS με συντηρητική χρήση και με Εθνική δεν έχει φτασει σχεδόν ποτέ τα 300 χλμ το τεπόζιτο!

Για να μη παρεξηγηθούμε δεν το παίζω πρωταθλητής αλλά όταν ταξιδευεις ακόμα και τα 140 χλμ στην Εθνική είναι βαρετά και επίσης δεν ταξιδευεις ποτέ χωρίς φορτίο που θέλει και αυτό το καύσιμό του! Όταν η μηχανή φτάνει τα 200 χλμ μετά το τελευταίο γέμισμα πάντα ψάχνω για το επόμενο βενζινάδικο ότι και να είναι αυτό και γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι, πως και που θα είναι το επόμενο!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 31-08-2009, 18:03
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεζερβα ποια ρεζερβα????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη παρεξηγηθούμε δεν το παίζω πρωταθλητής αλλά όταν ταξιδευεις ακόμα και τα 140 χλμ στην Εθνική είναι βαρετά και επίσης δεν ταξιδευεις ποτέ χωρίς φορτίο που θέλει και αυτό το καύσιμό του! Όταν η μηχανή φτάνει τα 200 χλμ μετά το τελευταίο γέμισμα πάντα ψάχνω για το επόμενο βενζινάδικο ότι και να είναι αυτό και γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι, πως και που θα είναι το επόμενο!
αστα ψοφια φιλαρακι!ετσι οπως πας εσυ θελεις μια μανικα συνοδεια...
δε μου λες?εθνικη εννοεις και την παραλιακη?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εσεις σε ποια κατηγορια ανηκετε; emix Χιούμορ 19 04-05-2009 00:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!