GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 16-03-2012, 08:44
vraxnos Ο/Η vraxnos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: athina
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
CAMPING CLUB AGIA ANNA GR
PAPADES VILAGE GR

ΘΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΧΕΙΡΑ

Reply With Quote
  #32  
Παλιό 16-03-2012, 14:21
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ενα ΠΜ με το τηλέφωνο του να τον πάρω...
Υπάρχει ένας παράδεισος σε λιγότερο από 1μιση ώρα από Αθήνα...
πρόπερσι έκατσα 14 μέρεις εκεί...δεν ήθελα να φύγω...
Η παρέα μου,το ποτάμι,τα πλατάνια, και μία παραλία βγαλμένη από Παραμύθι για πάρτη μας... (και μία καντίνα και μία ταβέρνα στα 3 λεπτά με τα πόδι για όποιες ευκολίες )
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 16-03-2012, 19:15
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PapasouzasReal Εμφάνιση μηνυμάτων
Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ενα ΠΜ με το τηλέφωνο του να τον πάρω...
Υπάρχει ένας παράδεισος σε λιγότερο από 1μιση ώρα από Αθήνα...
πρόπερσι έκατσα 14 μέρεις εκεί...δεν ήθελα να φύγω...
Η παρέα μου,το ποτάμι,τα πλατάνια, και μία παραλία βγαλμένη από Παραμύθι για πάρτη μας... (και μία καντίνα και μία ταβέρνα στα 3 λεπτά με τα πόδι για όποιες ευκολίες )
Γιατί φίλε μου, δεν μας το λες εδώ μέσα, να το μάθουμε και εμείς για αυτόν το παράδεισο...
Ολοι μας εδώ μέσα, μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας,
ώστε όλοι μας, σαν μια μεγάλη παρέα που είμαστε, να μπορούμε να ζούμε όμορφες στιγμές..
Εκτός και εάν αυτό το μέρος που μιλάς είναι ιδιωτικό μέρος, άρα πάω πάσο!!
Πάντα φιλικά
Αργύρης (Argi)
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 16-03-2012, 19:54
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί φίλε μου, δεν μας το λες εδώ μέσα, να το μάθουμε και εμείς για αυτόν το παράδεισο...
Ολοι μας εδώ μέσα, μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας,
ώστε όλοι μας, σαν μια μεγάλη παρέα που είμαστε, να μπορούμε να ζούμε όμορφες στιγμές..
Εκτός και εάν αυτό το μέρος που μιλάς είναι ιδιωτικό μέρος, άρα πάω πάσο!!
Πάντα φιλικά
Αργύρης (Argi)
Δεν το έγραψα για να μην το βγάζει στο google σε πιθανή αναζήτηση, μιας και δεν θέλω να το μάθει όλη η Ελλάδα, για να πηγένουμε και να συνεχίσουμε να έχουμε την υσηχία μας

Αλλά παρατήρησα ότι αν δεν είσαι μέλος δεν μπορείς να δεις την συζήτηση οπότε όλα ΟΚ.

Μιλάω για το Ποτάμι(όνομα τοποθεσίας και παραλίας) στην Νότια Εύβοια.
Από Ραφήνα καραβάκι φτηνό και σε λιγότερο από ώρα είσαι απέναντι, μετά οδηγάς περίπου 50 λεπτά, με 2-3 χλμ βατό χωματόδρομο στο τέλος.

Υπάρχει τουαλέτα (χτισμένη από τον δήμαρχο για τους free campers[!!!!] μιας και δεν υπάρχει οργανωμένο camping) καντίνα και ταβέρνα και φυσικά πηγή με νερό και προσαρμοσμένη ντουζιέρα(!), αλλά πάρτε μια ψησταριά μαζί και πηγέντε μέχρι κάρυστο ή Μαρμάρι και ψωνίστε τα κρέατα, είναι ότι καλύτερο!
Α!Ξέχασα να πω ότι η παραλία είναι όνειρο....
Και η σκιά από τα πλατάνια επίσης...

Τις καθημερινές επικρατεί απίστευτη ηρεμία, ειδικά μέχρι τέλος Ιούλη, αλλά τα ΣΚ έρχεται αρκετός κόσμος πλέον, αλλά και πάλι δεν υπάρχει συνοστισμός!
Πάντως αν είναι να πάει κάποιος Παρασκευή όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα για να προλάβει καλή καβάτζα!
Ειδικά φέτος που το ποτάμι θα είναι πολύ φουσκομένο με τόσες βροχές και χιόνια θα είναι όαση!Δεν μπορείς να πιστέψεις ότι μέσα σε αυτή την ξερα'ί'λα της Νότιας Εύβοιας υπάρχει αυτό το μέρος!

Υ.γ: Επειδή είναι ουσιαστικά στο Κάβο ντόρο, αν δείτε πρόγνωση με πάνω από 6 μποφόρ Βοριά για περισσότερο από μία μέρα καλύτερα να μην πάτε...θα συχτιρίσετε...
Εγώ πάντως πρόπερσι έκατσα 13 μέρες και τις 2 μόνο είχε 7-8 μποφόρ(ούτε που βγαίναμε από την σκηνή...) και τις υπόλοιπες από 3 και κάτω!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 16-03-2012, 19:58
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
CAMPING CLUB AGIA ANNA GR
PAPADES VILAGE GR

ΘΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΧΕΙΡΑ
Το κάμπινγκ της Αγ. Άννας προσφέρει τα πάντα αλλά πέζει να είναι το πιο ακριβό της Ελλάδας (στα πάντα του) και με τον πλέον κακό και υπερβολικό κόσμο από Ιούλιο και μετά...
Από κει και πάνω παίζουν επίσης άριστες τοποθεσίες σε όλη την Β.Εύβοια είτε από Αιγαίο είτε από Ευβο'ι'κό.
Η καταγωγή μου είναι από ένα χωριό κοντά στη Λίμνη οπότε έχω γυρίσει τα πάντα, άμα χρειάζεστε συγκεκριμένα ίνφο ενημερώστε!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 16-03-2012, 20:07
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PapasouzasReal Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το έγραψα για να μην το βγάζει στο google σε πιθανή αναζήτηση, μιας και δεν θέλω να το μάθει όλη η Ελλάδα, για να πηγένουμε και να συνεχίσουμε να έχουμε την υσηχία μας

Αλλά παρατήρησα ότι αν δεν είσαι μέλος δεν μπορείς να δεις την συζήτηση οπότε όλα ΟΚ.

Μιλάω για το Ποτάμι(όνομα τοποθεσίας και παραλίας) στην Νότια Εύβοια.
Από Ραφήνα καραβάκι φτηνό και σε λιγότερο από ώρα είσαι απέναντι, μετά οδηγάς περίπου 50 λεπτά, με 2-3 χλμ βατό χωματόδρομο στο τέλος.

Υπάρχει τουαλέτα (χτισμένη από τον δήμαρχο για τους free campers[!!!!] μιας και δεν υπάρχει οργανωμένο camping) καντίνα και ταβέρνα και φυσικά πηγή με νερό και προσαρμοσμένη ντουζιέρα(!), αλλά πάρτε μια ψησταριά μαζί και πηγέντε μέχρι κάρυστο ή Μαρμάρι και ψωνίστε τα κρέατα, είναι ότι καλύτερο!
Α!Ξέχασα να πω ότι η παραλία είναι όνειρο....
Και η σκιά από τα πλατάνια επίσης...

Τις καθημερινές επικρατεί απίστευτη ηρεμία, ειδικά μέχρι τέλος Ιούλη, αλλά τα ΣΚ έρχεται αρκετός κόσμος πλέον, αλλά και πάλι δεν υπάρχει συνοστισμός!
Πάντως αν είναι να πάει κάποιος Παρασκευή όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα για να προλάβει καλή καβάτζα!
Ειδικά φέτος που το ποτάμι θα είναι πολύ φουσκομένο με τόσες βροχές και χιόνια θα είναι όαση!Δεν μπορείς να πιστέψεις ότι μέσα σε αυτή την ξερα'ί'λα της Νότιας Εύβοιας υπάρχει αυτό το μέρος!

Υ.γ: Επειδή είναι ουσιαστικά στο Κάβο ντόρο, αν δείτε πρόγνωση με πάνω από 6 μποφόρ Βοριά για περισσότερο από μία μέρα καλύτερα να μην πάτε...θα συχτιρίσετε...
Εγώ πάντως πρόπερσι έκατσα 13 μέρες και τις 2 μόνο είχε 7-8 μποφόρ(ούτε που βγαίναμε από την σκηνή...) και τις υπόλοιπες από 3 και κάτω!
Δήμο να σε ευχαριστήσω εκ μέρους ολονών μας, που μας είπες για
τον μικρό & κρυφό Παράδεισο σου!!! Οντως όπως τα λές, πρέπει να είναι super!!! Δεν θα το πω πουθενά, μεταξύ μας θα μείνει!!!

Reply With Quote
  #37  
Παλιό 16-03-2012, 20:12
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PapasouzasReal Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κάμπινγκ της Αγ. Άννας προσφέρει τα πάντα αλλά πέζει να είναι το πιο ακριβό της Ελλάδας (στα πάντα του) και με τον πλέον κακό και υπερβολικό κόσμο από Ιούλιο και μετά...
Από κει και πάνω παίζουν επίσης άριστες τοποθεσίες σε όλη την Β.Εύβοια είτε από Αιγαίο είτε από Ευβο'ι'κό.
Η καταγωγή μου είναι από ένα χωριό κοντά στη Λίμνη οπότε έχω γυρίσει τα πάντα, άμα χρειάζεστε συγκεκριμένα ίνφο ενημερώστε!
Αφού είσαι κοντά από την Λίμνη (καταπληκτικό παραθαλάσσιο χωριό, πήγαμε σαν Forum, αρκετές φορές!!), πες μας λίγα λόγια τι παίζει με τα Camping γενικά στην Β. Ευβοια?? (Ροβιές, Πευκί κ.α)
Εχω κάτι στο μυαλό μου, που το έχω τάξει σε όλους τους μονοκύλινδρους φίλους μας, εδώ μέσα!!
(σίγουρα θα ενδιαφέρει και τον Jtnako, που θέλει πληροφορίες τέτοιες)
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 16-03-2012, 20:14
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Δήμο να σε ευχαριστήσω εκ μέρους ολονών μας, που μας είπες για
τον μικρό & κρυφό Παράδεισο σου!!! Οντως όπως τα λές, πρέπει να είναι super!!! Δεν θα το πω πουθενά, μεταξύ μας θα μείνει!!!

Χαρά μου, άλλωστε εγώ έχω πάρει ήδη τόνους πληροφορίας από το forum για το ταξίδι που ετοιμάζω το καλοκαίρι, οπότε τα λίγα γραμμάρια που έδωσα δεν κάνουν τίποτα
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 16-03-2012, 20:27
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού είσαι κοντά από την Λίμνη (καταπληκτικό παραθαλάσσιο χωριό, πήγαμε σαν Forum, αρκετές φορές!!), πες μας λίγα λόγια τι παίζει με τα Camping γενικά στην Β. Ευβοια?? (Ροβιές, Πευκί κ.α)
Εχω κάτι στο μυαλό μου, που το έχω τάξει σε όλους τους μονοκύλινδρους φίλους μας, εδώ μέσα!!
(σίγουρα θα ενδιαφέρει και τον Jtnako, που θέλει πληροφορίες τέτοιες)
Απ'όσο ξέρω είναι σχετικά φτηνά και ο κόσμος που μαζεύουν κυρίως είναι οικογένοιες οπότε είναι ήσυχα!
Από ίσκιο όμως δε ξέρω τι γίνεται!
Γενικά δεν έχω πάει σε οργανωμένο κάμπινγκ (προτιμάω το ελεύθερο, που συνήθως είναι και απόκοσμο) ποτέ πέρα από Χαλκιδική,και ειδικά Βόρεια Εύβοια όπου έχω και σπίτι!
Σίγουρα πάντως για ελεύθερο είναι καλύτερη η πλευρά του Αιγαίου της Β.Ευβοιας μιας και οι παραλίες είναι τεράστιες και συνήθως δεν υπάρχει κόσμος!Μόνο μειονέκτημα ο πολύς αέρας που μπορεί να τύχει που βγάζει σκουπίδια από το Αιγαίο η θάλασσα στις ακτές και είναι απαίσια για μπάνιο (Από κρύα βρύση μέχρι Ψαροπούλι που το έχω δει από κοντά τουλάχιστον).
Για ελεύθερο από την μεριά του Ευβοικού κάποια ωραία σημεία είναι η Μονή Γαλατάκη(πολύ κοντά στην Λίμνη), και Χρόνια και Ροβιές ίσως στις άκρες της παραλίας, αν και δεν με τρελένουν οι παραλίες!
Μόνο προς Γιάλτρα και Λιχάδα(και γύρω περιοχές) δεν έχω πάει καθόλου και δεν ξέρω, ίσως να έχει κι εκεί κάποια ωραία σημεία!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 16-03-2012, 20:30
PapasouzasReal Ο/Η PapasouzasReal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Τenere xt660z
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
[I][B]
Εχω κάτι στο μυαλό μου, που το έχω τάξει σε όλους τους μονοκύλινδρους φίλους μας, εδώ μέσα!!
(σίγουρα θα ενδιαφέρει και τον Jtnako, που θέλει πληροφορίες τέτοιες)
Αν αφορά χώμα αυτό που έχεις στο μυαλό σου κι εγώ μέσα!
(Έχω κάνει σχεδόν όλη την Β.Εύβοια από χώμα αλλά πάντα το ίδιο μου αρέσει!)
Επίσης δεν είναι ανάγκη να καταλήξεις σε οργανωμένο κάμπινγκ αν έχεις αυτό στο μυαλό σου!Ειδικά το καλοκαίρι στα ψηλά με την δροσούλα είναι πολύ καλύτερα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!