GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 27-04-2011, 16:44
element Ο/Η element βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Α.Τούμπα
Μoto: GS 1200 ADV 07'
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
μάλλον πρέπει να σταματήσουν οι γνώμες και να μπει και κάνα χέρι

καλή δύναμη

η Αθήνα σου πέφτει μακριά να "πεταγόσουν";
Αν είναι να λυθεί το θέμα έρχομαι και Αθήνα δεν έχω πρόβλημα όμως όταν εδώ η αντιπροσωπεία σου λέει ότι δουλεύει ρολόι και την στιγμή που φεύγεις παρουσιάζεται το πρόβλημα τι κάνεις?Τι να τους πω,ανοίξτε τον κινητήρα με το ζόρι?Και από την άλλη στο συνεργείο που δεν είναι ο επίσημος και σου λέει θα το ανοίξω,τον εμπιστεύεσαι?
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 27-04-2011, 18:33
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Ακου προσεκτικα...
Αυτο που ακους να φτερουγιζει ειναι το μαυρο φλοτερακι που βρισκεραι πισω απο το σωμα του ψεκασμου-εχει ενα ιδιο απο αριστερα επισης.
Εχει φθαρει και δεν μπορει να κανει τη δουλεια του που ειναι να δινει τη σωστη ποσοτητα καυσιμου για να δουλευει ο κινητηρας στο ρελαντι..
Επειδη δεν ειμαι μηχανικος και η περιγραφη αυτη μπορει να παρεξηγηθει πανε στον Μακη 2310902909 και θα γινει η δουλεια σου..
Το ανταλλακτικο αν χρειστει να το παρεις καινουργιο απο την εδω αντιπροσωπεια να απαιτησεις 10% εκπτωση..
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 28-04-2011, 00:38
element Ο/Η element βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Α.Τούμπα
Μoto: GS 1200 ADV 07'
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακου προσεκτικα...
Αυτο που ακους να φτερουγιζει ειναι το μαυρο φλοτερακι που βρισκεραι πισω απο το σωμα του ψεκασμου-εχει ενα ιδιο απο αριστερα επισης.
Εχει φθαρει και δεν μπορει να κανει τη δουλεια του που ειναι να δινει τη σωστη ποσοτητα καυσιμου για να δουλευει ο κινητηρας στο ρελαντι..
Επειδη δεν ειμαι μηχανικος και η περιγραφη αυτη μπορει να παρεξηγηθει πανε στον Μακη 2310902909 και θα γινει η δουλεια σου..
Το ανταλλακτικο αν χρειστει να το παρεις καινουργιο απο την εδω αντιπροσωπεια να απαιτησεις 10% εκπτωση..

Πασχάλη ο Μάκης είναι κάποιο συνεργείο εδώ Θεσσαλονίκη?Αύριο κιόλας παίρνω τηλ να πάω να το δει.
Thanks
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 28-04-2011, 00:47
element Ο/Η element βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Α.Τούμπα
Μoto: GS 1200 ADV 07'
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από element Εμφάνιση μηνυμάτων
Πασχάλη ο Μάκης είναι κάποιο συνεργείο εδώ Θεσσαλονίκη?Αύριο κιόλας παίρνω τηλ να πάω να το δει.
Thanks
Μόλις το εντόπισα 2 στενά από το σπίτι μου είναι.
Απίστευτο
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 28-04-2011, 10:52
element Ο/Η element βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Α.Τούμπα
Μoto: GS 1200 ADV 07'
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Μόλις γύρισα από το συνεργείο που πρότεινε ο Paschalis.Ο τύπος ωραίος και φοβερά εξυπηρετικός.Σχετικά με τον θόρυβο μου είπε πως δεν είναι κάτι το σοβαρό και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τα σβησίματα.Από βδομάδα θα κανονίσω να του αφήσω την μηχανή ώστε να κάνει κάποια βασικά πραγματάκια όπως καθαρισμό μπεκ (jarhead είχες δίκιο) μέτρηση πίεσης αντλίας βενζίνης και κάποιους άλλους βασικούς ελέγχους.
Αυτοί οι έλεγχοι στην αντιπροσωπεία δεν γίνονται?Δεν πιστεύω με την εμπειρία που έχουν από τόσες μηχανές αλλά και την εξειδικευμένη γνώση να μην κάνουν τα βασικά ιδιαίτερα όταν τους έχω πάει δύο φορές την μοτο.Εκτός βέβαια αν ακολουθούν συγκεκριμένα πρωτόκολλα στους ελέγχους τους και δεν παρεκκλίνουν από αυτά.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 28-04-2011, 20:40
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Κριμα που σεν το βρηκαμε με την πρωτη να ξεμπερδευεις.
Ο Μακης φιλε εχει το σπανιο χαρισμα να μη μιλαει αν δεν εχει κατι να πει..
Θα ψαξει μεθοδικα και χωρις εμποδια απο το πρωτοκολλο και θα το βρει..
Απλα λογω φορτου της Ανοιξης θελει λιγο υπομονη για το ραντεβου...
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 20-05-2011, 09:50
element Ο/Η element βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Α.Τούμπα
Μoto: GS 1200 ADV 07'
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Το μοτόρι έγινε.Το πρόβλημα τελικά ήταν στο TPS. Όταν το άνοιξε ο Μάκης στο συνεργείο βρήκε πάρα πολύ λάσπη αλλά και οι βίδες με τις οποίες ρυθμίζετε ήταν ξεβιδωμένες. Ισως μου είπε να προκλήθηκε από κάποιο χτύπημα. Έκανε την κατάλληλη ρύθμιση και πλέον καμμία σχέση. Δουλεύει εντελώς διαφορετικά σαν καινούργιο. Έγινε και ένας καθαρισμός των μπέκ και όλα κομπλέ! Ελπίζω να μην έχω πάλι τα ίδια γιατί πλέον θα μιλάμε για αλλαγή του TPS.

Reply With Quote
  #38  
Παλιό 25-05-2011, 13:52
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Σβησίματα-πρόβλημα με ρελαντί...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από element Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μοτόρι έγινε.Το πρόβλημα τελικά ήταν στο TPS. Όταν το άνοιξε ο Μάκης στο συνεργείο βρήκε πάρα πολύ λάσπη αλλά και οι βίδες με τις οποίες ρυθμίζετε ήταν ξεβιδωμένες. Ισως μου είπε να προκλήθηκε από κάποιο χτύπημα. Έκανε την κατάλληλη ρύθμιση και πλέον καμμία σχέση. Δουλεύει εντελώς διαφορετικά σαν καινούργιο. Έγινε και ένας καθαρισμός των μπέκ και όλα κομπλέ! Ελπίζω να μην έχω πάλι τα ίδια γιατί πλέον θα μιλάμε για αλλαγή του TPS.


:sm5:
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ασταθές ρελαντί σε f650gs; Apirathos Τεχνικά θέματα διάφορα 5 22-01-2011 18:21
πρόβλημα με την πίσω ανάρτηση R1200GS Adv 2009 george1968 Τεχνικά θέματα διάφορα 29 20-01-2011 14:54
Μοτέρ R1200GS μοντ 2004 με πρόβλημα alpaneras Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 0 08-07-2010 13:21
BMW F 650 CS Scarver πρόβλημα με ιμάντα skippybi Τεχνικά θέματα διάφορα 18 11-02-2010 16:26
Νομικό πρόβλημα ...................... gsmaniac Αυτοκίνητο 18 03-12-2009 12:01


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!