GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 22-10-2010, 10:30
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Και μένα κάτι δεν μου πάει καλά.........
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 22-10-2010, 17:26
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

ενα καλοκαιρι στην μαρινα αλιμου,σε σκαφος που ειχε 400 λιτρα δεξαμενη,μου χρεωσε 460.....
και δεν ημουν αδειος......φυσικα και δεν πληρωσα,αφου του εδειξα τα χαρτια του σκαφους,στα οποια γραφει τα λυτρα...
μετα απο μανουρα και απειλες,του πληρωσα 300 λιτρα και πολλα του ηταν...
εγω αν καταλαβω οτι μου βαζουν παραπανω ΔΕΝ πληρωνω και ας φωναξει την αστυνομια ο βενζινας...
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 22-10-2010, 17:54
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Ρε παιδιααααααα!!!!!!!!!!


Τί φοβία ειναι αυτη?????

εχω το adve του 2008....και έχω γίνει ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ των βενζινο######κων..........Μόλις δω εστω και ενα λιτρο παραπάνω ΑΡΧΙΖΩ----και μόλις δω τσαμπουκα----ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΛΕΝΤΙΑ.....εδω και κανένα 6μηνο...δεν έχω πληρωσει πανω απο 32,5 λίτρα ...και να πάνε να βάλουν την μάνικα εκει που δεν μπαινει το φως....


ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ με την κατανάλωση ΚΑΥΣΙΜΟΥ----και ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ---το ΔΙΕΚΔΙΚΩ..........




(σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια---ενταξει μωρε--2-3 ευρω μου φαγανε......)

Ρε-----μην ΚΟΛΟΝΕΤΕ......ολοι στην αρχη---σου λενε μηπως κανεις λαθος...κ.τ.λ........ΜΟΛΙΣ ομως βγαλεις την κινητουμπα να ερθει η αστυνομια για καταγραφη συμβαντος----εκει να δεις πως βαζουν την ΜΥΤΗ στον ΚOLO τους........τη μου λετε για απειλες και ιστοριες......ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ........καταννοω οτι εδω μεσα--υπαρχουν πολλοι οικογενειαρχες που δεν εχουν την ευχαιρια για φωνες και τσαμπουκαδες--αλλα ρε παιδια.....οσο δεν μιλαμε--ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........



(Εχω δει κατι βενζιναδες μαγκες---στην αρχη με ......ΦΡΥΔΙΑ.....και μολις ειπα για καταγραφη.....της αστυνομιας και του ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ.....με αποκάλεσαν<<<μα Κ.Βασίλη....>>>..........Τσαμπα μάγκες ειναι σας λέω!!!!!!


εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 22-10-2010, 17:58
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιααααααα!!!!!!!!!!


Τί φοβία ειναι αυτη?????

εχω το adve του 2008....και έχω γίνει ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ των βενζινο######κων..........Μόλις δω εστω και ενα λιτρο παραπάνω ΑΡΧΙΖΩ----και μόλις δω τσαμπουκα----ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΛΕΝΤΙΑ.....εδω και κανένα 6μηνο...δεν έχω πληρωσει πανω απο 32,5 λίτρα ...και να πάνε να βάλουν την μάνικα εκει που δεν μπαινει το φως....


ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ με την κατανάλωση ΚΑΥΣΙΜΟΥ----και ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ---το ΔΙΕΚΔΙΚΩ..........




(σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια---ενταξει μωρε--2-3 ευρω μου φαγανε......)

Ρε-----μην ΚΟΛΟΝΕΤΕ......ολοι στην αρχη---σου λενε μηπως κανεις λαθος...κ.τ.λ........ΜΟΛΙΣ ομως βγαλεις την κινητουμπα να ερθει η αστυνομια για καταγραφη συμβαντος----εκει να δεις πως βαζουν την ΜΥΤΗ στον ΚOLO τους........τη μου λετε για απειλες και ιστοριες......ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ........καταννοω οτι εδω μεσα--υπαρχουν πολλοι οικογενειαρχες που δεν εχουν την ευχαιρια για φωνες και τσαμπουκαδες--αλλα ρε παιδια.....οσο δεν μιλαμε--ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........



(Εχω δει κατι βενζιναδες μαγκες---στην αρχη με ......ΦΡΥΔΙΑ.....και μολις ειπα για καταγραφη.....της αστυνομιας και του ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ.....με αποκάλεσαν<<<μα Κ.Βασίλη....>>>..........Τσαμπα μάγκες ειναι σας λέω!!!!!!


εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......
βαρανε προσοχες γιατι σε εχουν δει με το μαρακι μαζι,οχι γιατι σε φοβουνται......
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 22-10-2010, 18:01
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
βαρανε προσοχες γιατι σε εχουν δει με το μαρακι μαζι,οχι γιατι σε φοβουνται......

Μήπως φταιει το.......ΜΟΥΣΤΑΚΙ????
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 22-10-2010, 18:40
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
φωνάζεται τον ΝίκοΧ
Έλα, ποιος ; Τι ;



Καλέ και 'γω νύφη είμαι.


Η αλήθεια είναι πως μου έχει συμβεί μία φορά με το αυτοκίνητο.

Φουλάρισα το τουτού και όταν κάποια στιγμή έφτασα να διανύω το 150στο χιλιόμετρο, ο δείκτης της βενζίνης είχε μπει στο κόκκινο.
Ήταν γείτονας και απλά του υπενθύμισα ότι είναι "κερατάς" και του ευχήθηκα να συνεχίσει να είναι.

Μόνος στο αυτοκίνητο, στην Εγνατία και με ταχύτητες 130 - 140 χιλιόμετρα την ώρα.

Για όσους έχουν ασχοληθεί έστω και λίγο με τα καύσιμα, γνωρίζουν ότι το μέγεθος των κόλπων που σκαρφίζονται για να μας κλέψουν, δεν έχει όρια.

Από την άλλη, έχω βάλει κατά καιρούς και όταν είναι στον δρόμο μου, σε κάποια πολύ φθηνά βενζινάδικα, χωρίς μέχρι σήμερα να διαπιστώσω, μεγαλύτερες ποσότητες στο ρεζερβουάρ από αυτή που μπορεί να χωρέσει, όπως επίσης και η μηχανή δεν μου έχει διαμαρτηρηθεί ούτε έχω διαφορά στην κατανάλωση, την οποία μετράω σχεδόν πάντα.

Γενικά βάζω σταθερά και στις διαδρομές που ακολουθώ, από 5 - 6 βενζινάδικα, ανάλογα από το σημείο που βρίσκομαι.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 22-10-2010, 23:40
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς στο χωριό μου τους λέμε ρουφιάνους αυτούς, αλλά κι εγω θα του την έλεγα κι αν μου έλεγε μα και μου θα τον απειλούσα για καταγγελία...
Εκει χέζονται..
Στην Ελλαδα τους λεμε ετσι!στην Γερμανια λενε τον σωστο πολιτη!
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 23-10-2010, 08:52
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων

εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......
Εσύ έχεις την τάση να τα πρήζεις σε όλους!!!! Οι βενζινοπώλες θα την γλίτωναν?
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 23-10-2010, 09:29
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Εξυπηρέτηση ή απάτη;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Ελλαδα τους λεμε ετσι!στην Γερμανια λενε τον σωστο πολιτη!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Η απάτη της δήθεν χρεοκοπίας της χώρας αποδεικνύεται πλέον και με στοιχεία! γιαγια αρκουδα Διάφορα 14 20-09-2010 16:59
Εξυπηρέτηση ΑΑΑ Carduelis Γενικά - Μοτοσυκλέτα 21 08-05-2010 12:58
Διαδικτυακή απάτη VILLY Χρήσιμα 9 30-06-2009 19:01
Ηλεκτρονική απάτη! Arkas Χρήσιμα 6 27-03-2009 20:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!