GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 01-04-2010, 22:48
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

οντως αοριστη περιγραφη ... αλλα δεν πειραζει ... πληρωνεις ktm!!
εχεις απειρες επιλογες σ'αυτα τα χρηματα, αλλα θα κουραστεις πολυ αν το αναλυσουμε ...
τα deore ειναι ακομα χαμηλοτερη σειρα απο τα lx...αλλα δεν πειραζει , η επενσυση σου ειναι μαλλον στην αναρτηση
βγαλε μερικες πιο κοντινες φωτο να το δουμε ...

παντως η δικη μου γνωμη ... μην μας ακους ..λιωσε το ομορφο ποδηλατακι σου , οπου και οπως μπορεις ... αρκει να σου αρεσει εσενα ... βρες τα νουμερα μας απο τα προφιλ μας και οποτε πας ποδηλαταδα ή ψηνεσαι για χαλκιδα μερια , παρε ενα τηλεφωνο ... ισχυει και για εσενα φιλε novo ...
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 01-04-2010, 22:53
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Πανο εσυ mountain κανεις μονο ή εχεις και καμια κουρσιτσα?
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 01-04-2010, 23:03
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

mountain λατρευω βουνο και φυσικα τοπια , λατρευω καταβασεις και ασχημα μονοπατια , αλλα ειναι στο προγραμμα η κουρσα , ολη η παρεα κανει και εγω ειμαι στην απ'εξω...
οπου να'ναι ερχεται ...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 01-04-2010, 23:07
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Εχω παραγγειλει κι εγω κατι και το περιμενω εδω και μερικους μηνες πως και πως. Αλλα οπου να 'ναι ερχεται και το δικο μου
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 01-04-2010, 23:10
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

καλως να ερθει ... ποσταρισε το μολις παραλαβεις ...
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 01-04-2010, 23:19
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Μετα χαρας. Ενα σου λεω, πιο πολυ χαιρομαι καθε φορα που αγοραζω ποδηλατο παρα μοτοσυκλετα ή αυτοκινητο. Σαν μικρο παιδι

Αυτη τη στιγμη ο σκελετος ειναι στην διαδικασια του βαψιματος.

Λογικα δεν θα αργησει η στιγμη που θα μου ερθει

Last edited by novo; 01-04-2010 at 23:21.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 02-04-2010, 01:11
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Γειά σας παιδιά,
από ότι βλέπω μαζευόμαστε και εδώ αρκετοί, και εγώ είμαι σχετικά καινούργιος στο ποδήλατο, ξεκίνησα κυρίως λόγω του μικρού μου γιού που έχει τρέλλα ( ποδηλατεί από 3 ετών χωρίς βοηθητικές και πλέον στα 5μιση κάνουμε παρέα 10 χλμ. για πλάκα). Είχαμε ξεκινήσει στο πάρκο του Τρίτση και τώρα ανεβαίνουμε Τατόι μιάς και μένω σχετικά κοντά.
Από εκεί και πέρα ανεβαίνω και με άλλους φίλους Τατόι, στην διαδρομή στην Κιθάρα που είπε ο φίλος athaneco και γενικά κάνουμε διαδρομές στο βουνό.
Να πω και εγώ ότι αν θέλεις να κάνεις ποδήλατο, πρέπει να έχεις καλό εργαλείο, με τα φτηνά κουράζεσαι εύκολα, απογοητεύσαι και τα παρατάς.

Η φωτό είναι από internet αλλά έχω το ίδιο..



Φίλε Novo, από ότι κατάλαβα έχεις ασχοληθεί πολύ με το αντικείμενο, έχεις καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να πάω τον πιτσιρικό να ασχολήθει πιό οργανωμένα, (όχι αγωνιστικά,)
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 02-04-2010, 02:49
athaneco Ο/Η athaneco βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

ολα τα specs του ποδηλατου ειναι εδω:
KTM Bikes // Bikes vom Besten!
τι γινεται πολλοι ξαναμμενοι ποδηλατες μαζευτηκαμε εδω... μαλλον η κοινη αγαπη του συναισθηματος να οδηγεις τις δυο ροδες. χαλκιδα εχει καποια καλη διαδρομη ? καλη διαδρομη..δηλαδη μεσα σε δασος με μονοπατια και διαφορα τετοια. μια διαδρομη που λεγεται "μεξικανα" ξερει κανεις που βρισκεται? την ειχα βρει τυχαια στο youtube , ψαχνοντας για gsa. πρωτα βρηκα ενα βιντεο ενος που πηγαινε μια gs τελικιασμενη στην εθνικη οδο που παρεπιπτοντως ηταν ελληνας, και στα αλλα βιντεο που ειχε ανεβασει ειχε τη διαδρομη μεξικανα με καμερα στο κρανος που επισης την πηγαινε σαν τρελλος και ηταν τυπου σκουλικι λεπτο δρομακι με πολλες στροφες.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 02-04-2010, 02:51
athaneco Ο/Η athaneco βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από athaneco Εμφάνιση μηνυμάτων
το πηρα περιπου 1450 καινουριο. εαν σκεφτει κανεις οτι εχει υδραυλικα φρενα, αναρτιση αερα ρυθμιζομενη μπροστα και πισω, ειναι καλη η τιμη.
για τους φιλους που λενε για xtr , to δικο μου εχει μονο deore . λενε τιποτα αυτα?
λαθος στην τιμη. 1350 το πηρα
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 02-04-2010, 09:45
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: το νεο μου οχημα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Novo, από ότι κατάλαβα έχεις ασχοληθεί πολύ με το αντικείμενο, έχεις καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να πάω τον πιτσιρικό να ασχολήθει πιό οργανωμένα, (όχι αγωνιστικά,)
Να τον πας στο εξωτερικο, γιατι εδω....

Μπραβο στον πιτσιρικα παντως, κι ο γιος ενος φιλου μου ειναι ακριβως ιδια περιπτωση.

Φιλε μου δεν το καταλαβαινω ομως αυτο που ζητας. Μπορεις να μου περιγραψεις λιγο καλυτερα τι θα ηθελες για τον μικρο?
Οσοι θελουν ν' ασχοληθουν πιο οργανωμενα που λες συνηθως πανε στους συλλογους και κατ' επεκταση στην αγωνιστικη αγωνιστικη ποδηλασια.

Η κατασταση ομως με την Ελληνικη ποδηλασια σε επιπεδο συλλογων, ειναι επιεικως απελπιστικη. Ειματε εντελως υπαναπτυκτοι σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη.
Ασε που το αθλημα οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και παγκοσμιως ειναι ο παραδεισος του ντοπινγκ. Αργα ή γρηγορα οσο καλος αθλητης και να ειναι καποιος αν δεν μπει σ' αυτη την διαδικασια θα υστερει σε σχεση με τους αλλους που θα εχουν γινει "τουρμπο".

Απ' την αλλη επειδη οπως σου ειπα ειμαστε πολυ πισω, ειμαστε πισω και στις μεθοδους αυτες.

Θα μπορουσες να τον πηγαινες σε καποιον κοντινο σου συλλογο, ωστε το παιδι να κανει μια πιο συστηματικη προπονηση, οχι για να γινει πρωταθλητης αλλα για να αποκτηση την καλη συνηθεια να γυμναζεται. Αλλα παντα το παιδι να το εχεις απο κοντα προκειμενου να μην παρασυρθει

Αν δεν θες να το πας σε συλλογο, τοτε μονο εσυ μπορεις να το βοηθησεις κατα την γνωμη μου. Φροντιζε παντα να εχει το σωστο ποδηλατο κυριως να ειναι στο μεγεθος του, και στο σωστο υψος ρυθμισμενη η σελα, ωστε να μην αποκτησει προβληματα με τα γονατα του και βγαζε τον εξω για να κανει οσο πιο συχνα μπορεις. Εχω αρκετα παραδειγματα που μ' ενα μηχανακι ακολουθουν τα παιδια τους (σε μεγαλυτερες ηλικιες συνηθως) προκειμενου να τα βοηθησουν στην προπονηση τους. Βεβαια ολων αυτων τα παιδια κανουν αγωνιστικη ποδηλασια. Εγω απ' την αλλη τα παιδια μου, απλα τα παιρνω και κανουμε μαζι οσο πιο συχνα μπορω. Δεν θελω οπως εσυ να μπλεξουν με συλλογους και αγωνες αν και ειναι πολυ μικρα ακομη οπως και το δικο σου.
Εχω και το παραδειγμα πολυ συγγενικου μου προσωπου, πρωταθλητης Ευρωπης στον στιβο πριν απο αρκετα χρονια, και γυμναστης ο ιδιος. Εχει τεσσερα παιδια και ξερω πολυ καλα πως αυτο που θελει για τα παιδια του ειναι απλα να κανουν αθλητισμο και οχι πρωταθλητισμο
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρωτες φωτο απο το νεο μωρο capo Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 23 24-12-2009 04:46
Πωλείται το αγαπημένο μου τηλεφωνάκι ! Black_Shadow Πωλήσεις γενικώς 9 05-11-2009 09:44
το νεο PUNTO EVO essel Αυτοκίνητο 3 02-10-2009 12:18
ΒΑΛΙΤΣΕΣ (bmw) για το νεο F650GS melpo Ζήτηση 10 29-06-2009 18:26
O γιόs μου το καμάρι μου nek21 Ανέκδοτα 12 09-04-2009 15:58


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!