GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 30-09-2010, 14:09
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Reply With Quote
  #42  
Παλιό 30-09-2010, 17:08
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Σήμερα και ενώ ψιλοέπιζα στη τράπεζα....με πήρανε πρώην συνάδελφοι μόνιμοι απο την ΕΡΤ ΑΕ (25ετιας) .....λέω βρε για δες τους με πήρανε να δω τι κάνω!!!!

Αμ δε...οι ιερόσυλοι είχανε το θράσος να μου ζητήσουνε/απαιτήσουνε να τους κλείσω λογιστικα το εξάμηνο 7-8-9/2010 απο τα εκτος έδρας των υπαλλήλων!!!!

Με το στυλάκι του μόνιμου που μιλάει στον απολυμένο συμβασιούχο, που έλιωσε 2,5 χρόνια και τους έκανε όλα τα λογιστικα και τα οικονομικά των ειδήσεων για να ξύνονται αυτοί, ότι πρέπει να το κάνω και ότι θα βγεί κάποια στιγμή η προκήρυξη και αυτό θα είναι για όφελος μου!!!

Αφού λοιπόν έγινε ο χαμός στο τηλέφωνο.......τους είπα ότι θα πρέπει να ντρέπεστε για αυτά που κάνετε....και ότι σας έχω χεσμένους............1ον γτ βρήκα μια άλλη δουλειά και δεν προκυται κ ούτε θέλω να ξαναγυρίσω(μάλιστα το ενδιαφέρον δεν ήταν πώς είναι η δουλειά ή κάτι άλλο......αλλά ποιόν βρήκα βύσμα κ με έβλαε........η νοοτροπία αυτή δεν αλλάζει.....και 2ον αν βγεί ποτέ προκύρηξη και γυρίσω.....αυτή θα πάει μέσω ΑΣΕΠ με τα πτυχία μου και αυτά που έχω κάνει στη ζωή μου.....και να παρακαλάνε να μην γυρίσω γτ τότε οι όροι θα έχουνε αλλάξει και θ είστε σούζα τους είπα!!!! Μάλιστα αποκάλεσα έναν ρέμπελο...που τόλμησε να με πάρει να μου πεί να κάνω τη δουλειά....οικονομικός υπάλληλος των 2500ευρο που όσο ήμουνα εκεί δεν κάθησε καν να του μάθω κάτι να ξέρει να μπορεί να δουλέψει...είχε μάθει στους δούλους τους συμβασιούχους βλέπετε!!!!

Παραξενεύτηκαν όλοι γτ με είχανε συνηθισει να είμαι με το χαμόγελο και να κάνω ότι μου λένε.......αυτό όμως το πετύχατε όπως τους είπα......γτ ήταν ο πατέρας μου στη δουλεία και επείδη αυτός με έβαλε.......είχα υποχρέωση και δεν ήθελα να λένε ο γιός του τάδε το κολόπεδο(κολόπαιδο που δεν θα έκανε τις δουλειές των άλλων εννοείται)!!!!!

Αυτά βλέπεις ώρες ώρες και λές ναι οι μισοί απο αυτούς είναι άσχετοι κ ρέμπελοι.....σορρυ για το σπαμ και το προσωπικο περιστατικό ....αλλά κόλλαγε.....!!!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 30-09-2010, 18:07
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Νίκο, τώρα λες αλήθειες.
Και καλά κάνεις.
Και σου έχω απαντήσει και εδώ.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 30-09-2010, 18:07
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ΑΣΕΠ νικόλα δεν φωτογράφιζε, δεν μπορεί άλλωστε, δεν του δίνετε η δυνατότητα. Οι οργανισμοί έδιναν κάποια ``γραμμή`` του στυλ <<μοριοδοτήστε εμπειρία η μοριοδοτήστε πτυχία>>. Και αυτό γινόταν για να γίνει αποσυμφώρηση από εκτάκτους. Έγινε και σε εμάς, το είπε στα ψυχοτεχνικά τεστ ο ίδιος ο Βέης. Αυτό που φώναζαν και οι πυροσβέστες 5ετίας. Που τελικά δεν έγινε και πήραν ...αλλιώς. Αυτό το εκμεταλεύονταν κάποιοι, και έδιναν λάθος ας τις πούμε <<συμβουλές>>.

Νικόλα δεν το ξέρω αυτό. Φυσικά και την ΕΡΤ δεν την γνωρίζω, και φυσικά πιστεύω αυτό που λες. Στον Χώρο μου (που μπορώ να απαντήσω) θα έλεγα είναι 50-50 (σαν την σειρά χαχα). Και το σωματείο εκτάκτων του ΥΠΟΤ έχει 8 χρόνια πρόεδρο (θα τον ξέρεις) τον συνεργάτη του Βουλγ....η. Νίκος κ αυτός. ΑΔΕΔΥ κλπ ΠΟΣΙΠΟ και κ Κόλιας και Αλβανός (μιας κ τους ξέρεις και το είχαμε κ πει λίγο το θέμα) εκεί δεν χωρούν κόματα, παρά μόνο <<κέρδη>> και ωφέλη. Για την ενημέρωση κ μόνο οι 2 παραπάνω είναι αριστερόμενοι με δεξιό (Κανελό.....ς) σπόνσορα (μ άρεσε έτσι όπως το έθεσα, καλό έτσι?).

Δεν το ξέρω Νικόλα.

Το εύχομαι πραγματικά αν και δεν μ βολεύει .

Ναι συμφωνώ, το αλισβερίσι ήταν και για τον πολίτη και τον πολιτικό. Και δεν συμφωνώ με τον Παχουλούλη. Τώρα τα είδε και αυτός.

Μαζι σου. Τελικά που διαφωνούμε βρε διάολε . Στο 75% που εγώ από την δουλειά μου λέω ότι είναι 50-50.. Λίγο το κακό
Αν και στο θέμα εγώ είπα λίγο την λειτουργία (που την έχω ζήσει) του κρατικού μηχανισμού. Και ότι σε 20 ατομα ίδια (εννοώ γνώσεων και διοίκησης) τι να επιλέξεις. Άσχετα ότι βολεύει καποιους η πολιτική αξιολόγιση.
Εδώ ή μάλλον πας στην 3η σελίδα και τα βλέπεις όλα
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 01-10-2010, 07:09
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων


δεν μας είπε η αναλογία περιλαμβάνει και την βουλή ??
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι τρεις ξανθιες.... georgekostas Ανέκδοτα 3 07-12-2009 13:09
Ανέκδοτο για τους.... δημόσιους υπαλλήλους Alext Ανέκδοτα 5 31-10-2009 19:22
Ένας στους τρεις ασθενείς του HIV «δεν γνωρίζει ότι είναι οροθετικός» riko46 Υγεία 3 27-10-2009 23:12
Φυλακή επειδή σκότωσε τρεις γίδες georgekostas Επικαιρότητα 2 22-10-2009 22:44
Ποιά είναι η γνώμη σας για τη πώληση του Λιμανιού στους Κινέζους. VILLY Ελλάδα 7 09-01-2009 16:49


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!