GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 20-08-2010, 22:27
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

πρωταγωνιστής των επεισοδίων του ΟΑΚΑ, Νέναντ Κρστιτς κατά την αναχώρηση του από την Ελλάδα ζήτησε συγγνώμη από τον Γιάννη Μπουρούση.

Με δηλώσεις του στο MEGA ο Σέρβος σέντερ μίλησε για την απαράδεκτη κίνηση του να πετάξει καρέκλα στον Γιάννη Μπουρούση:

"Δυστυχώς ήταν ένα άσχημο ατύχημα! Δεν κοιμήθηκα όλη τη νύχτα. Αισθάνομαι πολύ άσχημα. Γνωρίζω πολλούς Έλληνες παίκτες, είναι καλοί άνθρωποι αλλά αυτά συμβαίνουν στην αθλητισμό.

Νομίζω ότι οι διαιτητές άσκησαν πίεση στους παίκτες, Ο προπονητής μας αποβλήθηκε με τεχνικό φάουλ, οι συμπαίκτες μου κι εγώ ήμασταν λίγο εκνευρισμένοι. Ήταν μια πολύ κακιά στιγμή και αισθάνομαι πολύ άσχημα. Δεν θέλω καν να δω το βίντεο του γεγονότος, θέλω να το ξεχάσω και να ζητήσω συγγνώμη από του Έλληνες παίκτες και τον ελληνικό λαό. Ήταν πολύ άσχημο αυτό που έγινε. Είμαστε αδέλφια!

Προσπάθησα να ζητήσω συγγνώμη από τον Μπουρούση. Πέταξα κατά λάθος την καρέκλα. Θέλω όμως να πω ότι η διοργάνωση ήταν πολύ άσχημη, Δεν υπήρχαν αστυνομικοί ή σεκιούριτι και έβλεπα οπαδούς πίσω από την πλάτη μου οπότε έριξα την καρέκλα! Εύχομαι να γυρνούσα τον χρόνο πίσω."



Reply With Quote
  #42  
Παλιό 21-08-2010, 19:59
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

Έγγραφο της FIBA έφθασε στα γραφεία της ΕΟΚ με το οποίο η Παγκόσμια Ομοσπονδία ζητά από την Ελληνική Ομοσπονδία να την ενημερώσει μέχρι τις 24 Αυγούστου για όσα θλιβερά συνέβησαν στο ΟΑΚΑ, στο φιλικό Ελλάδα-Σερβία, το βράδυ της 19ης Αυγούστου.

Μιλώντας στο Αθηναίκό Πρακτορείο ο παράγοντας της ομοσπονδίας Τάκης Τσαγκρώνης εξήγησε πως το έγγραφο αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι κλήση σε απολογία, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Δεν υπάρχει καμία κλήση σε απολογία. Έχει έρθει επιστολή από τη FIBΑ, η οποία ζητά να την ενημερώσουμε και να τις δώσουμε λεπτομέρειες για το τι συνέβη. Επίσης μας ζητά να αποστείλουμε το φύλλο αγώνα και τις εκθέσεις των διαιτητών, αλλά και των κομισάριων».

Η απόφαση της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας ενδέχεται να βγει μία ημέρα μετά, στις 25 Αυγούστου, σύμφωνα με δηλώσεις του προέδρου της σερβικής ομοσπονδίας, Ντράγκαν Κάπιτιτς, στη σερβική ιστοσελίδα «b92.net».

«Από την εμπειρία μου και τις συζητήσεις που έχω κάνει με διάφορους ανθρώπους όλες οι πληροφορίες που ακούγονται περί τιμωρίας δεν ισχύουν. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Eμείς όπως είμαστε υποχρεωμένοι να καταθέσουμε το υπόμνημα της απολογίας μας στις 24 του μήνα και στις 25 θα μάθουμε την απόφαση της υπόθεσης.Από κει και πέρα ότι και ν΄ ακούγεται τώρα δεν μπορούμε να το λάβουμε ως δεδομένο.Δεν μπορούμε να βγάζουμε ιστορίες και να κάνουμε σχόλια πριν την τελική απόφαση.Εμείς περιμένουμε αυτή την απόφαση και ελπίζουμε να μην μας επηρεάσει τόσο πολύ» δήλωσε ο Κάπιτιτς.

Πλέον το ζήτημα έχει να κάνει με το ποιοι παίκτες της Ελλάδας και της Σερβίας θα τιμωρηθούν και με πόσα παιχνίδια θα αποκλειστούν από τις επίσημες υπχορεώσεις των Εθνικών τους ομάδων. Η Παγκόσμια Ομοσπονδία έχει τη δυνατότητα να εξετάσει το βίντεο του αγώνα όπου οι Τσαρτσαρής, Φώτσης, Σχορτσιανίτης, Τεόντοσιτς, Κέσελι και Κρστιτς είναι... άμεσα εμπλεκόμενοι.
δεν πιστευω να τιμωρηθει κανεις.....
η μασονια σε αυτο το αθλημα,ειναι απιστευτη...
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 22-08-2010, 02:17
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν πιστευω να τιμωρηθει κανεις.....

η μασονια σε αυτο το αθλημα,ειναι απιστευτη...

Reply With Quote
  #44  
Παλιό 22-08-2010, 08:43
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
O μικρός μου γιός (6 ετών) μου έχει ζητήσει να τον γράψω σε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα (ακαδημίες), μην συμπαθώντας καθόλου το ποδόσφαιρο προσπαθούσα νε τρόπο να του περάσω το μήνυμα ότι είναι καλύτερα να πάμε στο μπάσκετ....ότι είναι ποιό κυριλέ άθλημα με λιγότερες πιθανότητες τραυματισμού και γενικά ότι έχει ένα επίπεδο καλύετρο από αυτό του ποδοσφαίρου...

Γυρνάω λοιπόν σπίτι τώρα το βράδυ και δείχνοντας μου την τηλεοράση μου λέει "μπαμπά τι βλακείες μου έλεγες εδώ πετάνε καρέκλες"

Τον βλέπω για τέννις......
ιππασια σταυρο μου...ευγενες αθλημα και δε χρειαζεται καν...αλογο!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 22-08-2010, 09:05
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ντινο θα σε μαλώσω ...επείδη ήσουνα μέσα δεν τα είδες καλά.....ο τεό...ο οποίος έχει τσακωθεί με τους περισσότερους παίχτες σε όλη την ευρώπη.....στο σουτ του Φώτση του έσκασε μπουνιά κανονικότατη χαμηλά και ύπουλη...εκεί τρελάθηκε ο φώτσης που είναι πολύ ηθικό άτομο.....πήγε να του ζητήσει το λόγο και αυτός τον έβρισε και τον έφτυσε ο Φώτσης μετά..και εκεί ξεκινήσανε όλα!!!

Όσο για το φτύσιμο του Διαμαντίδη στο Τεόντσιτς...να τα λές όπως έχουν...ναι πέρυσι τον έφτυσε ο Διαμαντίδης.....πρόπερσι όμως τον είχε φτύσει πρώτα το μεγαλύτερο κολοπέδι(τεόντοσιτς) που παίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα!!

Απο εκεί και πέρα Δεν υπάρχει θέμα ομάδων στην εθνική(άσχετα αν 4/5 βασικούς είναι παναθηναικοί χαχαχαχαχ)....όταν παιζει εθνική είναι όλοι μαζί!!!

Οι Σέρβοι καλά θα κάνουνε να σέβονται τους ικοδεσπότες τους και να μην προκαλούνε!!!

Μπράβο σε Διαμαντίδη-Τσαρτσαρή που προσπάθησαν να ηρεμήσουνε τα πνεύματα...χωρίς να το καταφέρουνε......

Θα μπορούσε ο μπουρούσης να είχε χτυπήσει τόσ άσχημα που μπορεί να μιλάγαμε και για χειρότερα τώρα!!!

Η εθνική πάνω απο όλα και απο όλους!
καλα σιγα μην ειδες εσυ τι εγινε...,κανα γκομενακι θα χαζευες(και ηταν και πολλα εκει τριγυρω)!
ναι το καλοπαιδο ο φωτσης μονο καροτσακι τον πηγαινε τον τεο και του κολλαγε τα χερια του στα μουτρα!αλλα ξεχασα,του ειχε κανει υπουλο φαουλ πρωτα...,αλλα φιλαρακι τα φαουλ τα σφυριζει και τα τιμωρει ο διαιτητης,δε εχουν δικαιωμα οι παικτες να ξεκαθαριζουν τους λογαριασμους τους οπως ο φωτσης...!
και το αλλο καλοπαιδο ο τσαρτσαρης μονο κατι μπουκετα μοιρασε...
α και παρ οτι εγινε απαγορευση δηλωσεων απο την ομοσπονδια για να ηρεμησουν τα πνευματα τσατσορης ηταν ο μονος που ανοιξε το στοματακι του και τι ειπε λες νικο μου?οτι αυτα να τα βλεπουν οι ομαδες που φερνουν ξενους αλητες και αμφιβολου ποιοτητος και δεν παιρνουν τα ελληνοπουλα...τι κανεις γιαννη,κουκια σπερνω δηλαδη...!
α!!!και ο manager του παο σουλατσαρε στα αποδυτηρια λιγο πριν...!τι δουλεια ειχε εκει?αυτα που ελεγε ο τσατσορης απο χαρτακι τα διαβαζε?

παντως δεν εχει αδικο ο κριστιτς....σε καποια φαση μπουκαραν κατι καλοπαιδα ανενοχλητα και δεν υπηρχε ουτε ενας αστυνομικος για δειγμα στον αγωνιστικο χωρο...δεν ειναι δυσκολο να τρομαξαν οι σερβοι...!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 22-08-2010, 09:40
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.

Χωρίς να θέλω να υπερασπίσω τους δικούς μας, οι Σέρβοι έχουν ιστορία σε τέτοια πράγματα.
Οι παλιότεροι θα θυμούνται ίσως το Ευρωμπάσκετ του 1983 σε παιχνίδι Ιταλίας - Γιουγκοσλαβίας (τότε) τον Γκρίποβιτς να κυνηγά τους Ιταλούς μετά από αντίστοιχη κλωτσοπατινάδα με ένα ψαλίδι που πήρε από φαρμακείο.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στα 12 € το πακέτο τα τσιγάρα (για το κόψιμο του καπνίσματος) ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Υγεία 32 05-03-2011 13:09
Η μεταμόρφωση της Ελλάδας μετά το 2010 -του κ. Στάθη Ν. Καλύβα καθηγητή του Πανεπιστη MARK Ελλάδα 1 08-07-2010 19:04
Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 3-1 από τη Σταντάρ στο ΟΑΚΑ κ θα πάει στη Λιέγη για το θαύμα pirate Αθλητισμός 31 13-03-2010 12:14
το κρασακι του tsου Alext Χιούμορ 2 20-01-2010 07:25
Το 2036 και οχι το 2012 το τελος του κοσμου!!! georgekostas Διάφορα 6 15-01-2010 15:02


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!