GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 20-06-2012, 21:47
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπότε αν βγούμε πλήθος με μαχαίρια και λοστούς με τις μηχανές σαν την αγέλη της Χρυσής Αυγής και μαχαιρώνουμε όποιον ξένο βρούμε θα το λύσουμε το πρόβλημα;
νε !

σε μια χωρα που η ανεργια κτηπα πανω απο 20% στο χυλος του κρεμου φτεν οι παντες κε τα παντα

το νεναζηστηκο κομα του χιτλερ το 1928 ηταν 2,8-3% κε στο τελος πηρε την προεδρια με 37 % λες να ηταν τυχεο συγουρα οχι η απογνωση του γερμανικου λαου τον ευγαλε στην εξουσια

αναροτηθηκαμε αν φυγουν ολοι οι λαθρομεταναστες οικονομηκη προσφυγες ρουμανοι βουλγαροι κλπ απο την Ελλαδα ?τα ποσοστα ανεργιας θα πανε στο 2%

οταν με περνουν τηλ. συνεργατες μου απο Μεγαλουπολη Βολο Εβοια (Μηλακι)κε μου κτηπανε αναπαντητη κληση για να παρω πησο διοτι δεν εχου μοναδες στο κυνητο κε ζητανε δουλια κε ξερω οτι στον Ασπροπυργο στηνεται δυλιστηριο κε ολοι σχεδον η τεχνητες ειναι Ρουμανοι τη να πη καπιος ?
φαη να φαμε δεν ηχαμε κε ρεπανια για ορεξη ψαχναμε
οταν περνας απο τα πατσια κυψελη κε φωβασαι διοτι ειναι γεματο οτι θελης εκτος απο Ελληνε ελεως πλεον

αναροτιουμαι ποσους λαθρομεταναστες βαλανε στα σπιτια τους ο Τσιπρας κε Λιανα που μηλαναι εναντιο της ξενοφωβια

για αυτους τους λογους η χρυση αυγη ανεβασε τα ποσοστατης κε θα τα ανεβαση ακομαπιο πανω

μην νωμηζεται οτι ειμαι υπερ τον ακρον παντα ειμουν κε θα μηνο στο κεντρο αλλα κοσμος δεν μπωρη να αντεξη
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 20-06-2012, 22:16
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

O κόσμος δεν αντέχει, αλήθεια. Και με τους λαθρομετανάστες έγινε το γνωστό μπάχαλο που βόλεψε πολλούς. Και καμπόσους από μας, και τους εργολάβους που ρίξανε τα μεροκάματα και αναλάβανε δουλειές με ανασφάλιστους εργάτες -που συχνά τους κατέδιδαν πριν το μηνιάτικο για να μην τους πληρώσουν- και τα δύο μεγάλα κόμματα που εμφάνισαν τρελούς δείκτες ανάπτυξης χάρη στα ανύπαρκτα και παράνομα μεροκάματα που έριξαν το κόστος σε όλα τα μεγάλα έργα. Στους δείκτες με τους οποίους μπήκαμε στην Ευρωζώνη έτσι;

Αλλά για να μην παραμυθιαζόμαστε:

Πριν έρθουν οι λαθρομετανάστες στην Ελλάδα πάλι ανεργία είχαμε και μάλιστα διψήφια και σε εποχές που δεν την δικαιολογούσε τίποτα.

Και όταν φύγουν οι λαθρομετανάστες οι εργοδότες δεν πρόκειται να πουν "α τώρα θα πάρω έλληνα, θα του δίνω τον κανονικό μισθό και θα τον ασφαλίσω κιόλας να πληρώνω εισφορές". Εγώ ξεκίνησα να δουλεύω προ λαθρομετάστευσης και με εκμεταλλεύτηκαν ανασφάλιστο και μισοαπλήρωτο και χωρίς ωράριο και σχεδόν ανήλικο οι συμπατριώτες μου.

Τους ξένους απλά τους βρίσκουν σε μεγαλύτερη ανάγκη οι "γάτοι".

Δεν χρειάζεται ούτε να τους μαχαιρώσεις όμως ούτε να τους βάλεις όλους στο ίδιο σακί. Δεν είναι όλοι τα ίδια, αν μη τι άλλο όλο μου το σόι μετανάστες πήγε σε Γερμανία και Αμερική.

Για βάλε όμως να τους φορολογήσεις, να τους υποχρεώσεις σε ασφάλιση και έλεγχο συνθηκών εργασίας και τότε να δεις πως θα λυθεί το θέμα αυτόματα. Σε dt θα ξεχωρίσουν ποιό είναι για εδώ και ποιοί για "αλλού".
Αλλά σε αυτή τη χώρα είναι πιο ανεκτό να μαχαιρώσεις κάποιον από το να εφαρμόσεις το νόμο.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 20-06-2012, 22:18
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

Μπράβο ρε φίλε!

Πέστα!

Της κοντής ψ...ής οι τρίχες της φταίνε!
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 20-06-2012, 22:27
Mariosg Ο/Η Mariosg βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: θρακομακεδωνες
Μoto: gs 800
Μηνύματα: 550
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

i ali 299? ti diafora exoyn
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 20-06-2012, 22:59
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων
O κόσμος δεν αντέχει, αλήθεια. Και με τους λαθρομετανάστες έγινε το γνωστό μπάχαλο που βόλεψε πολλούς. Και καμπόσους από μας, και τους εργολάβους που ρίξανε τα μεροκάματα και αναλάβανε δουλειές με ανασφάλιστους εργάτες -που συχνά τους κατέδιδαν πριν το μηνιάτικο για να μην τους πληρώσουν- και τα δύο μεγάλα κόμματα που εμφάνισαν τρελούς δείκτες ανάπτυξης χάρη στα ανύπαρκτα και παράνομα μεροκάματα που έριξαν το κόστος σε όλα τα μεγάλα έργα. Στους δείκτες με τους οποίους μπήκαμε στην Ευρωζώνη έτσι;

Αλλά για να μην παραμυθιαζόμαστε:

Πριν έρθουν οι λαθρομετανάστες στην Ελλάδα πάλι ανεργία είχαμε και μάλιστα διψήφια και σε εποχές που δεν την δικαιολογούσε τίποτα.

Και όταν φύγουν οι λαθρομετανάστες οι εργοδότες δεν πρόκειται να πουν "α τώρα θα πάρω έλληνα, θα του δίνω τον κανονικό μισθό και θα τον ασφαλίσω κιόλας να πληρώνω εισφορές". Εγώ ξεκίνησα να δουλεύω προ λαθρομετάστευσης και με εκμεταλλεύτηκαν ανασφάλιστο και μισοαπλήρωτο και χωρίς ωράριο και σχεδόν ανήλικο οι συμπατριώτες μου.

Τους ξένους απλά τους βρίσκουν σε μεγαλύτερη ανάγκη οι "γάτοι".

Δεν χρειάζεται ούτε να τους μαχαιρώσεις όμως ούτε να τους βάλεις όλους στο ίδιο σακί. Δεν είναι όλοι τα ίδια, αν μη τι άλλο όλο μου το σόι μετανάστες πήγε σε Γερμανία και Αμερική.

Για βάλε όμως να τους φορολογήσεις, να τους υποχρεώσεις σε ασφάλιση και έλεγχο συνθηκών εργασίας και τότε να δεις πως θα λυθεί το θέμα αυτόματα. Σε dt θα ξεχωρίσουν ποιό είναι για εδώ και ποιοί για "αλλού".
Αλλά σε αυτή τη χώρα είναι πιο ανεκτό να μαχαιρώσεις κάποιον από το να εφαρμόσεις το νόμο.
εν μερει συμφωνω αλλα για εμενα οι λαθρομεταναστες ειναι τεραστιο προβλημα και δε γουσταρω που μας κατσικωθηκανε.να βοηθησουμε ναι βρε αδερφε ,αλλα στο μετρο που μας αναλογει,δε μπορουμε πως το λενε.Αλλα με το να κυνηγαμε ταλαιπωρους δε λυνει κατι, το πολυ πολυ να συσπηρωθουνε και να γινουν σαν τους τσιγγανους,χεσε μεσα δηλαδη.να τους βαλουμε στα αεροπλανα και σπιτια τους αλλα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.Εχουμε δικαιωμα και καθηκον να διωξουμε οποιον ειναι παρανομα εδω αλλα οχι να τον κακοποιησουμε.αλλωστε νομιζω παραπανω κοστιζει να νοσηλευτει ενας ανθρωπος παρα να συλληφθη και να παει σπιτι του
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 20-06-2012, 23:05
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

το δαμε και αυτο!!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 20-06-2012, 23:07
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Κασιδιάρης αντιπρόεδρος της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
το δαμε και αυτο!!
ποιο?
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 21-06-2012, 02:41
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Απλά ενα σύντομο σχόλιο θα κάνω . Σε αυτή τη χώρα πέθαναν πολλοί για να μπορούμε εμείς σήμερα να μιλάμε ελεύθερα . Να τονίσω οτι ήταν αριστεροί , δεξιοί ( φαντάζομαι ο κολοκοτρώνης δεξιών πεποιθήσεων ήταν ).
Για ενα είμαι σίγουρος , θα τρίζουν τα κόκαλα τους τώρα που βλέπουν τους απογόνους τους .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!