GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 17-10-2012, 17:15
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φταίει κανείς άλλος.. η ελευθερία που μας έχει δωθεί εδώ μέσα και την εκμεταλλευόμαστε όσο μπορούμε φταίει.
Αν δεν μπορούμε να σεβαστούμε τις απόψεις κάποιου καλύτερα να απέχουμε από την συζήτηση.
Σε άλλα φόρα αρκετοί θα είχαν φάει πόρτα πολύ καιρό τώρα.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι κακό να διαγράφονται μηνύματα, όταν πρέπει....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το delete στο χέρι είμαι Κωστή αλλά ευελπιστώ (μάταια) πως κάποιοι θα μπορούσαν να συνετιστούν κάποτε και (άκουσον άκουσον) να ζήταγαν ίσως και συγνώμη για απρέπειες στα γραφόμενά τους και έλλειψη σεβασμού σε όσους τους διαβάζουν. Επίσης κάποια post δεν διαγράφονται καθότι σκιαγραφούν τον χαρακτήρα των συγραφέων τους, έτσι ώστε να γνωρίζουν όλοι με ποιους έχουν να κάνουν.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι ειναι εύκολο να καταλάβεις κάποια πράγματα
Σε θέματα όπως αυτο, πρέπει να διαγράφονται μηνύματα, χωρίς δεύτερη σκέψη
Πρέπει να σταματήσει το κυνηγητό μεταξύ κάποιων, σε όλα τα θεματα
Μαζι με το ΕΛΕΟΣ, παει και το ΗΜΑΡΤΟΝ
Καντε το ομως διαγραψτε τα αφου ενοχλουν κι αφου ειστε moderator δλδ τι αλλο πρεπει να γινει για να διαγραφτει ενα μηνυμα, ακομα και εδω σε κατι τοσο αγνο και ομορφο επικρατησαν οι υβρεις...ΗΜΑΡΤΟΝ που λεει και ο Κωστας και ΕΛΕΟΣ που λεω κι εγω....

ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...ενοχλει καποιους που θελουν να μιλησουν ομορφα με αποψεις και επιχειρηματα στο φορουμ, δλδ θερουμε ενα φορουμ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕ ΜΠΑΧΑΛΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΙΕΣ ΠΑΝΤΟΥ??

Εδω εμενα μου εχουν σβησει μηνυμα που ουτε εβρισα ουτε τπτ απλα για να μην αναψουν τα αιματα (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ) ενω ειχα δικιο...το δεχτηκα ομως και τωρα σε ολα αυτα ουτε ΜΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ??? Ε ΟΧΙ...ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΚΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΒΡΕΙΣ???
ΑΥΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΑΣ???.....ΟΧΙ... ΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΑ ΕΔΩ?????
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 17-10-2012, 17:44
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΘΕ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑς TRELOSS


ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΝΕΜΕΛΑ ΤΙς ΣΚΕΨΕΙς ΣΑς

Reply With Quote
  #43  
Παλιό 17-10-2012, 18:02
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχως κ η αλλη οψη του νομισματος,καθως οι υποδομες, για αξιοπρεπεια στη ζωη στα χωρια ,ολο κ γινονται ελλειπεστερες κ εξαφανιζονται γιατι μαλλον η αποκεντρωση σε καποιους δεν αρεσει.θελουν να τα εχουν ολα κατω απο την ματια τους καθως δεν συμφερει να ζησεις αλλιως απο οτι αυτοι ''σε εμαθαν''(οχι εσενα προσωπικα ,αλλα ολους μας)

Ο φίλος intruder με τα κόκκινα που παρέθεσε στην απάντηση του φίλου BOXER, τα λέει σωστά από μια άποψη. Η αλήθεια πιστεύω βρίσκεται πίσω απ' το αν αγαπάς αυτό που κάνεις όπου το κάνεις. Είτε χωριό είν' αυτό, είτε πόλη. Γεννήθηκα, μεγάλωσα σε χωριό. Τώρα, εδώ και 3 χρόνια, λόγω δουλειάς, βρέθηκα πάλι στην επαρχία. Προσωπικά μου αρέσει, παρά τα προβλήματα που προκύπτουν. Αλλά, για να επιστρέψει κάποιος στο χωριό του, χρειάζεται και ένα στήριγμα οικονομικό πίσω του. Εδώ που βρίσκομαι, έχω τον κήπο μου, κόβω τα ξύλα μου, απολαμβάνω τον καθαρό μου αέρα, την επικοινωνία με τον διπλανό μου, τον μηδενισμό του άγχους, την ξενοιασιά των παιδιών μου που παίζουν στο κτήμα και στις ακρογιαλιές, αλλά ... έχω τη δουλειά μου και στηρίζομαι εκεί. Αν μου στερήσεις τη δουλειά μου, η παραμονή μου εδώ θα γίνει κόλαση. Αν πάλι, με πάρεις τώρα και με πετάξεις πίσω στο χωριό μου, που έχω τουλάχιστον ένα δικό μου σπίτι, για να ξεκινήσω απ' το μηδέν, χωρίς να έχω ένα οικονομικό υπόβαθρο, δεν θα είναι ακατόρθωτο μεν, αλλά σίγουρα θα είναι πολυυυύ χοντρό φυστίκι. Γι' αυτό κι οι περισσότεροι που γυρνάνε στα χωριά τους, είναι οι συνταξιούχοι. Δεν έχουν να αντιμετωπίσουν το βιοποριστικό θέμα, απλά κάνουν την ψυχοθεραπεία τους.

Μακάρι να υπήρχαν/δινόταν τα κατάλληλα κίνητρα για επιστροφή στα χωριά μας.

Last edited by Fuji; 17-10-2012 at 18:05.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 17-10-2012, 18:10
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Σωστός....
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 17-10-2012, 18:59
JohnGS1100 O/H JohnGS1100 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Αλήθεια τι ακριβώς σας πείραξε από όλα τα παραπάνω ? Το ποστ μου διαγράφηκε, ειστε οκ τώρα ?
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 17-10-2012, 19:50
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια τι ακριβώς σας πείραξε από όλα τα παραπάνω ? Το ποστ μου διαγράφηκε, ειστε οκ τώρα ?
Λάθος...έπρεπε να σβηστει τελείως το ποστ του TEOSS και ΚΑΤ επέκταση και το δικό σου μετα...ότι να ναι γίνεται...
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 17-10-2012, 19:59
JohnGS1100 O/H JohnGS1100 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Οκ. Δεν καταλαβαίνω επίσης που προκαλούν τα δικά μου λεγόμενα που είναι τελείως προσωπικά κ δεν αναφέρονται ούτε άμεσα με παράθεση ούτε έμεσα, σε άλλα άτομα.

Αν ενοχλεί το ύφος μου μπορώ να σταματήσω να γράφω κ να συμμετέχω ελάχιστα σε συζητήσεις. Ας πάρει θέση παρακαλώ κάποιος υπεύθυνος, γιατί αν ξαναπροσβάλει κάποιος εμένα ή τους γονείς μου δε θα αρκεστώ απλά με το να τον χαρακτηρίσω "τρελό" του forum. Το εν λόγω άτομο που με βρίζει δεν τον γνωρίζω προσωπικά ούτε με γνωρίζει, εδώ τον συνάντησα.
Έχω ξαναζητήσει παρέμβαση αλλά αγνοήθηκα.
Λυπάμαι !!


Last edited by JohnGS1100; 17-10-2012 at 20:06.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 17-10-2012, 21:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φίλος intruder με τα κόκκινα που παρέθεσε στην απάντηση του φίλου BOXER, τα λέει σωστά από μια άποψη. Η αλήθεια πιστεύω βρίσκεται πίσω απ' το αν αγαπάς αυτό που κάνεις όπου το κάνεις. Είτε χωριό είν' αυτό, είτε πόλη. Γεννήθηκα, μεγάλωσα σε χωριό. Τώρα, εδώ και 3 χρόνια, λόγω δουλειάς, βρέθηκα πάλι στην επαρχία. Προσωπικά μου αρέσει, παρά τα προβλήματα που προκύπτουν. Αλλά, για να επιστρέψει κάποιος στο χωριό του, χρειάζεται και ένα στήριγμα οικονομικό πίσω του. Εδώ που βρίσκομαι, έχω τον κήπο μου, κόβω τα ξύλα μου, απολαμβάνω τον καθαρό μου αέρα, την επικοινωνία με τον διπλανό μου, τον μηδενισμό του άγχους, την ξενοιασιά των παιδιών μου που παίζουν στο κτήμα και στις ακρογιαλιές, αλλά ... έχω τη δουλειά μου και στηρίζομαι εκεί. Αν μου στερήσεις τη δουλειά μου, η παραμονή μου εδώ θα γίνει κόλαση. Αν πάλι, με πάρεις τώρα και με πετάξεις πίσω στο χωριό μου, που έχω τουλάχιστον ένα δικό μου σπίτι, για να ξεκινήσω απ' το μηδέν, χωρίς να έχω ένα οικονομικό υπόβαθρο, δεν θα είναι ακατόρθωτο μεν, αλλά σίγουρα θα είναι πολυυυύ χοντρό φυστίκι. Γι' αυτό κι οι περισσότεροι που γυρνάνε στα χωριά τους, είναι οι συνταξιούχοι. Δεν έχουν να αντιμετωπίσουν το βιοποριστικό θέμα, απλά κάνουν την ψυχοθεραπεία τους.

Μακάρι να υπήρχαν/δινόταν τα κατάλληλα κίνητρα για επιστροφή στα χωριά μας.
\

Τα είπες όλα Νίκο..... χωρίς οικονομική βάση δε μπορείς να κουνηθείς, ούτε μπρος ούτε πίσω....
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 17-10-2012, 21:59
dimag7 Ο/Η dimag7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: Κέρκυρα
Μoto: R 1200 ADV '10
Μηνύματα: 375
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Φίλε Γιάννη (jmar) πραγματικά πολλή ωραίο το κείμενο όπου ανάρτησες εκφράζει πολλούς εδώ μέσα ακόμη κι εμένα. Θα ήθελα να συμπληρώσω και εγώ στο θέμα από προσωπική εμπειρία αλλά μερικές φορές υπάρχουν κάποιοι παράγοντες όπου τα χαλάνε όλα.
Keep Walking
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 17-10-2012, 22:31
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Όσοι ξέκοψαν από τη γη τους, έχασαν τον δρόμο για την Ιθάκη.

Γιάννη πάρε ένα iPhone και ολα θα φτιάξουν,θα δεις!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!