GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 08-01-2010, 19:52
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

ερχεται ο αντικαταστατης του varadero?
βοηθεια!!!
οχι αλλο καρβουνοοοο!!!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 08-01-2010, 20:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλικά σου προτείνω να περιορίσεις την μανία, (σε στάδιο ψυχωτικού συνδρόμου), που έχεις με τα μοντέλα GSτης σειράς R, σε κάνει να φαίνεσαι γραφικός και σαφώς σε αδικεί. .
Ρε συ, μην μου μιλας σαν τον NLS...... λες και δεν με ξερεις........ημαρτον δηλαδη!! Δεν εχω καμια ψυχωση με τα GS, εχω προσωπικες αντιρησεις, τις οποιες και αποδικνυω με τα δικα μου στανταρτς στα ποστς μου και με αναφορες σε διαφορα σαιτς, και οι οποιες μου λενε οτι δεν μπορει να κανει 14000-18000 μια μοτοσυκλετα με τοσα κατασκευαστικα προβληματα γιατι η εταιρεια ηθελε λεει να πρωτοτυπησει!! Ετσι πρωτοτυπησε και με τις τσιμουχες/φουσκες του αξονα και να τα χαϊρια!!! Θυμασε που το συζητουσαμε στο πολυδροσο και στο εδειξα κιόλας το γιατι περναει το νερο μεσα στον χωρο του αξονα στεγνωνοντας οτι γρασσο υπαρχει εκει μεσα και σκουριαζοντας (το λιγοτερο) τον αξονα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα προβλήματα είναι γνωστά ,η πτώση της ποιότητας γνωστή, η ¨αστοχία υλικού¨ ψωμί τυρί στα συνεργεία αλλά όχι στο βαθμό που τα υπερθεματίζεις . Η βελτίωση έρχεται όταν ο ανταγωνισμός ανεβαίνει..
Τα οποια προβληματα πολλαπλασιασθηκαν, αντι να περιοριστουν, στην 1200!! Γιατι το δικο σου πηγαινε, παει και θα πηγαινει απροβληματιστο για εκατονταδες κμ ακομα? Γιατι το δικο σου εχει σφιχτηρακια μεταλικα στις φουσκες του αξονα οι οποιες ''πιανουν'' εξωτερικα του σωληνα ενω στην 1200 ουτε σφιχτηρακια υπαρχουν αλλα και ''πιανουν'' και εσωτερικα του σωληνα με αποτέλεσμα να παιρνούν τα νερα μεσα και να γινεται οτι γινεται??? Ειναι πρωτοπορεια/εξελιξη αυτο το πραγμα για μοτο 14000-19000!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν στις 11-8-09 και στο θέμα
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW? Στην ερώτηση :<<
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή δεν έχει τεχνογνωσία η Honda να τοποθετήσει ένα διακόπτη για το abs, δεν έχει αναρτήσεις αντίστοιχες των KTM , MOTOGUZZI , DUCATI ,TRIUMPH ,MOTOMORINI με αξιοπρεπείς διαδρομές (τα 155-145 είναι αστεία ),>> Απαντάς : <<Αναρτήσεις= και γιατί να έχει το Βαραντερο τις Αναρτήσεις των ΚΤΜ και των υπολοίπων που αναφέρεις? δεν είναι φτιαγμένο για την χρήση που είναι φτιαγμένα αυτά που αναφέρεις!!!!!>>

Και συμπληρωνω στα παραπανω που ειπα...και λογω κοστους!!! Οι αναρτησεις του Βαραντερο ειναι μια χαρα για βολτες και ταξιδια, αν θες κατι πιο πολυ πας και βαζεις αφτερμαρκετ το κανεις τρενο και επιβαρυνεσαι ενα χιλιαρικο μονον!!!! Τι να κανω το ΚΤΜ και τις super duper αναρτησεις του οταν ειναι τελειο στο χωμα και μαπα στην ανεση της ασφάλτου?? Αν μπαινει στις ασφαλτινες στροφες καλυτερα απο το βαραντερο? φυσικα και μπαινει αλλα κανει κι αυτο καπου 14000ε, μακρια των 12000 του βαραντερο, και μου ειναι παντελως αχρηστες διότι σπαω την μεση μου στις ευθειες!!!!! Δεν ειναι φτιαγμενα για την ιδια χρηση, ουτε καν για ταξιδια ειναι φτιαγμενο οταν ολοι, ΜΑ ΟΛΟΙ, οι τεσταδοροι γκρινιαζουν οτι ο συνειβατης καιγεται απο τις εξατμισεις του (ΚΤΜ)!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
από εμένα ,έτσι πιέζουμε τις βιομηχανίες για καλύτερα προϊόντα;

Πες μου τι διορθωσε η BMW στο 1200GS απο το 2004 μεχρι σημερα!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως αντί να υπερασπίζεσαι τα λαμπάκια και τον ύπνο (βαπτισμένο σαν ¨άλλη χρήση¨) των ιαπώνων πρέπει να απαιτείς ανταγωνισμό;
Τωρα μην με τρελανεις!!! εισαι νοημων ανθρωπος και κατεχεις 5 πραγματα απο μηχανικα!! Θεωρεις οτι το φλοτερ ειναι αξιοπιστοτερο ως προς την εναπομεινασα ποσοτητα βενζινης στο τεποζιτο απο τον ηλεκτρικο αισθητηρα? Τοτε οταν ο δεικτης σου ειναι στην μεση να πας να βαλεις βενζινη και να μου πεις αν πηρε ακριβως την μιση ποσοτητα απο φουλ γεματο!!!!! τοσα χρόνια προσπαθω να το πετυχω στο αυτοκιντο και δεν μπορω!!! Ο δεικτης ειναι η κατα προσεγγιση εκτιμηση του καυσιμου και ο αισθητηρας η ακριβεια!! Μην τρελαθουμε!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρείς σωστό η γρηγορότερη μότο παραγωγής(
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Busa) να έχει ελλείψεις εξοπλισμού ασφάλειας; Εξοπλισμό που μια Rόπως R1200R,GS,RTέχει αρκετά χρόνια ;Η VMAXπου διαφημίζεται σαν η δυνατότερη μότο παραγωγής και πουλιέται πανάκριβα μόνο με παραγγελιά μέσω διαδικτυου τι ανάλογο εξοπλισμό φέρει;( Δεν εννοώ ότι δεν έχει κανένα)-(και για να μην ξεχνάμε:1.679cc, 200psστις 9000,17kgmστις 6500 ,μετάδοση :ΑΞΟΝΑΣ.). Γιατί ψεκασμό και καταλύτη έβαλαν όταν τους υποχρέωσε ο νόμος; Δεν τα είχαν έτοιμα πάνω από 25 χρόνια;(Δες τι πουλούσαν στην Καλιφόρνια -παλι νομος-τουλάχιστον από το 1982).

Ποιος διαφωνει με αυτά? ΚΑΝΕΙΣ!! Ουτε εγω!!! Αλλα το μαρκετινγκ της BMW λεει ''χ'' και της suzuki ''ψ'', αν θελεις αγοραζεις γερμανο κι αν δεν θελεις Γιαπωνεζο!!! Εδω μεχρι σημερα υπαρχουν αναβατες που σου λενε ως αλλοι Ροσσιδες οτι ''το ABS δεν μου αρεσει γιατι θελω να εχω αισθηση του φρενου!!'' Κι εσυ μου μιλας γιατι δεν εχει ABS το BUSA!!! Παρεπιπτοντως απεκτησε και απο δαυτο!!!
Οσο για τον αξονα, σου ειπε κανενας καλε μου Θεοφιλε οτι ειμαι εναντιον του αξονα? το ονειρο μου ειναι να αποκτησω μοτοσυκλετα, καποτε, τουρισταδικη με αξονα που ΟΜΩς ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΕΙ!! Εχεις δει απο κοντα Γιαπωνεζικο αξονα (πιασε απο τα παλια τρικυλινδρα XS 750 της Γιαμαχα του '80 που ειχε και η ΕΛΑΣ) και πες μου αν βλεπεις πουθενα τσιμουχες/φουσκες!! Πες μου αν εχεις ακουσει/δει πουθενα βλαβη σε αυτα τα μηχανακια!!! Εχεις δει απο κοντα τον αξονα της GoldWing????? O αξονας της αλλα και του VFR 1200 δεν εχει πουθενα ''σταυρό'' αρθρωσης (απο το πρωτο κιόλας μοντέλ εκει στο 1980) κι ετσι εχει μηδενικους τζογους!! Να η εξελιξη!! Λες να μην μπορει και η BMW? Μπορει και παραμπορει αλλα δεν θελει να χαλασει λεει την ''προσωπικοτητα'' των μοτοσυλετων της!!



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κλείνοντας ένα μικρό παράδειγμα του τι εστί βιομηχανικό κατεστημένο :Πόσο κοστίζει μπροστά - πίσω ανάρτηση πχ
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
WP,Ohlinsγια vara- vstromCBF- TDM-Z1000 και πόσο για αντιστιχα σειράς R, πόσο για CBRXXZZR- GTRFJRBusaSTXGLκαι πόσο για αντίστοιχα σειράς K. Ενώ για πίσω οι τιμές γυροφέρνουν μπροστά …χάος .


Για ποιο κατεστημενο μιλας? να σου υπενθυμισω οτι η ducati 1198/1098 εχουν showa aναρτησεις και μονον στην εκδοση R φορανε Ohlins αν θυμαμαι καλα!!!
Και σου ξαναλεω, τα ακριβα περιφερειακα (που ουτε και η BMW πια προσφερει, sachs της σειράς φοραει η 1200) δεν χρησιμευουν σε τιποτε σε καθημερινη νορμαλ χρηση, ακομα και στα χωματα!!!!! Οποταν προς τι το εξτρα κοστος??? για να λεμε οτι εχει WP????
Oσο για το κοστος ενα πιρουνι της OHLINS για π.χ. Βαραντερο κοστιζει 4,500ε, για ενα BUSA, και γενικα για στρηταδικα, ξεκιναει απο τα 3500ε και φθανει και τα 7000!!!! Πολλαπλασια απο ενα αμορτισερ μπροστινο μιας R!!!

Last edited by GeorgeP; 08-01-2010 at 20:51.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 09-01-2010, 17:12
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Γράφουμε για σύστημα μετάδοσης κίνησης με άξονα ,βλέπεις GS ,λέμε για εναλλακτικά συστήματα ανάρτησης ,βλέπεις GS .Ακριβώς επειδή γνωρίζω ότι είσαι αξιόλογο άτομο και στο πλείστο των αναφορών σου έχεις δίκιο, σου απιστώ την προσοχή στην διατύπωση ορισμένων ποστ που δημιουργούν εσφαλμένη εντύπωση, π.χ. κάτοχος μιας(ενδεικτικά) R 1200RT συμπεραίνει ότι είναι εντάξει γιατί αυτά αφορούν GS, ο κάτοχος GS αναρωτιέται γιατί ο Γιώργος ¨¨χώνε騨 μόνο την δική του μηχανή ; ίδιο άξονα και telelever δεν έχουν όλα τα R? και κάπου εκεί ¨ανάβει¨ και ο φίλτατος NLS και χάνεται η μπάλα !

Στο ζουμί τώρα : 1) Η αγωνιστική εμπλοκή αναφέρεται ενδεικτικά ,ζητήματα αξιοπιστίας υπάρχουν αλλά όχι για τους λόγους που αναφέρει ο εκατόνταρχος (στροφές πάνω από 8000 – απότομο κατέβασμα) όπου έγινε αφορμή για την αναφορά μου. Η διπλή άρθρωση και οι σταυροί δεν έχουν πρόβλημα . Όμως Ένας λόγος είναι (σωστά )αυτός που γράφεις για μη καλή στεγανοποίηση , άλλος ένας είναι η ¨¨σύλληψη ¨¨ του, σίγουρα πιωμένου, μηχανικού να φτιάξει σφραγισμένο διαφορικό αφαιρώντας την τάπα αποστράγγισης (ευτυχώς επανήλθε ), και σίγουρα η μείωση μέταλλου για περιορισμό του βάρους (αν κάποιος δεν πείθεται βλέποντας τα R 80-100GS PD R 1100-1150 GS ας δει το HP 2 enduro).Η τελευταία παρατήρηση αφορά μόνο στις εκτός δρόμου αστοχίες. Ιδίως το βαρύτερο Adv θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να έχει μετάδοση σαν του HP. (Δαναέ τι λες).

Η συμμετοχή της Honda ήταν καθοριστική για την ELF και η πρόσβαση στην τεχνολογία και τις πατέντες της άφθονη (π.χ. δες πως ρούφηξε το pro arm ) ELF Racing - ELF Motorcycle Chassis Designs - Retrospective - Motorcyclist Magazine .!
Γιατί διαφωνείς …συμφωνώντας ; <<δεν διαφημίστηκε, δεν πούλησε >>. Το ίδιο είπα <<η Yamaha δεν μπόρεσε(?) να στηρίξει και εξελίξει την GTS 1000 >> και αφού ήταν μπροστά το ’90 σήμερα τι γίνετε; Τότε υπήρχε και η FJ 1100-1200 σήμερα η FJR1300 τι εμποδίζει την δημιουργία μιας GTS 1300 ( η…1700 με τον κινητήρα της Vmax) ;! Αχ ..πάλι όνειρα βλέπω …
Κατά την γνώμη μου η Honda κρατούσε το VFR σαν γέφυρα ανάμεσα στη σειρά VF του ’80 και στην νέα γενιά V κινητήρων αρχής γενόμενης με την VFR1200 .

Δεν ρωτώ γιατί δεν βγήκαν στη παραγωγή τα πρότυπα αλλά γιατί έχουν εναλλακτικά έμπροσθεν ! Δες και ένα Kawaαπό το 2003 (πρόσεξε και πίσω μόνο μπράτσο με άξονα !) The History and Future of Motorcycles and motorcycling - From 1885 to the Future. Electric, Gas, Diesel, Hybrid Motorcycles . Μήπως κάτι μαγειρεύουν ;

Δεν θέτω θέμα πρωτοπορίας . Όμως ουδείς αλάνθαστος και σίγουρα θυμάσαι ότι δεν ήταν (είναι?) όλα αξιόπιστα π.χ. Σειρά VFF του ’80 = εκκεντροφόροι, τα CBR 250 (δεν θυμάμαι καλά ) 90’91 κτυπούσαν μπιέλα στα μεσαία κύλινδρα , μιλάμε για λάθος μηχανολογική σχεδίαση εξ αρχής και όχι βλάβες σχετιζόμενες με υλικό και χρήση. Θυμάσαι τι έγινε με την εσπευσμένη παραγωγή του TL 1000 ; Άνευ έλεγχου tankslapping (δημοσιεύματα της εποχής) ,άμεση ανάκληση και τοποθέτηση stabilizer.! (δες σχετικό: GPR Stabilizer ). Τέλος το… κερασάκι, μήπως θυμάσαι εκείνη την καθολική και επικίνδυνη πατάτα …το antidive που δούλευε στις πιστές και σκότωνε στον δρόμο ;(εδώ του GPZ 900 :Anti Dive Units και γενικότερα: The Anti-Dive Systems of the Late 80s - Motorcycle Thailand ) . Δες και μια ανάλυση περί αναρτήσεων εδώ :Car Bibles: Motorbike suspension types and how they work. .

Το θέμα με τα λαμπάκια το έχουμε ¨¨μαμησε騨.1) Κανείς δεν είπε να καταργηθεί το λαμπάκι της ρεζέρβας, 2)κανείς δεν είπε ότι ο δείκτης αναφέρει ακριβή ποσότητα καυσίμου (γι’αυτό και δεν αναγράφει λίτρα) .

Το vara(όπως και το DTM) είναι από τις πλέον τίμιες μότο με άριστη σχέση τιμής – ποιότητας ,η ένσταση μου υφίσταται στην απουσία ανταγωνισμού (βάση του τεχνολογικού επιπέδου) προς τα ευρωπαϊκά π.χ μια έκδοση vara adv.

Μια ακόμα απορία (που έχουν εκφράσει και οι συντάχτες του ειδικού τύπου ) είναι πως μπορεί η ducαti να πουλά desmosedisi 60.000+ και δεν (?) μπορεί η Honda η Yamaha κ.α ..Εάν δεν μπορούν με αυτά τα εμπορικά σήματα γιατί δεν φτιάχνουν <hiend> θυγατρικές όπως Toyota με Lexus η εξαγοράζοντας φίρμες όπως W.V. με Bugatti ; Σκέφτεσαι τα π.χ. Bimota από το δίκτυο της Honda (διαφήμιση, σέρβις-ανταλλακτικά κ.α.) και μότο ,εκτός των μοντέλων της B., βασισμένα σε παλαιοτέρα αγωνιστικά όπως RCV211V! Μια γεύσηMotoGP Engines (μήπως και NR :Honda NR - Wikipedia, the free encyclopedia)
Μόνο με ανταγωνισμό βελτιώνονται τα προϊόντα .Με νέα TENERE 1200 και VARA 1200 θα αναγκαστούν BMW KTMκ.α. να βελτιώσουν μότο και γραμμή παραγωγής –ποιοτικό έλεγχο .

Το θέμα με τις χρεώσεις των αναρτήσεων δεν το έπιασες. Γράφω ενδεικτικά για τιμές έξτρα αναρτήσεων σαν βάση για την κατανόηση άξιας αναρτήσεων πρώτης τοποθέτησης .Η δικιά μου R1100GS έχει μαμά showa.Τι συμφέρει την showa να πουλήσει στην BMW ένα ολοκληρωμένο μπροστινό η το αμορτισέρ που τελικά πούλησε; Εάν εναλλακτικά μπροστινά τοποθετούσαν σε περισσότερα μοντέλα (υπάρχουν σχεδιάσεις που ΕΝΑ και μόνο αμορτισέρ δουλεύει για μπρος και πίσω ανάρτηση) κάποιοι θα έχαναν τσουβαλιά eurodollar
Japan made άξονα είχα σε VS 750 intruder’88 εισαγωγή από Καναδά! Μιλάμε για τον ορισμό της ποιότητας σε όλα τα σημεία !!! (μικρή δυστυχώς η σχέση με τα σημερινά μοντέλα…) Όπως όμως γράφω και ανωτέρω δεν έχουν πρόβλημα οι σταυροί σαν διάταξη (βλέπε μότο νικητές σε rallyP.D.) .
Φιλικά Teoss
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 09-01-2010, 18:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γράφουμε για σύστημα μετάδοσης κίνησης με άξονα ,βλέπεις GS ,λέμε για εναλλακτικά συστήματα ανάρτησης ,βλέπεις GS ........................................................................................Japan made άξονα είχα σε VS 750 intruder’88 εισαγωγή από Καναδά! Μιλάμε για τον ορισμό της ποιότητας σε όλα τα σημεία !!! (μικρή δυστυχώς η σχέση με τα σημερινά μοντέλα…) Όπως όμως γράφω και ανωτέρω δεν έχουν πρόβλημα οι σταυροί σαν διάταξη (βλέπε μότο νικητές σε rallyP.D.) .
Φιλικά Teoss
Δεν σου απαντω διότι αν τα πουμε ολα τωρα τι θα λεμε στον καφε??????? Αλλα οπως θα καταλαβες, αν και συμφωνω στο 80% του ποστ σου(και για τις βλαβες του '80), εχω τις ενστανσεις μου κυριως ως προς την Elf και στο γιατι οι γιαπωνεζοι ενω παρουσιαζουν εναλλακτικα μοντέλα στις εκθεσεις δεν τα βγαζουν στην παραγωγή!!!!!
Στην αλλη μεγαλη μας βολτα, και μετα το φαϊ δτον καφε, στησε στρογγυλο τραπεζι για λεκτικό bran 'd fair!!!!!!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 09-01-2010, 19:00
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

:sm5::sm5:ειλικρινά χαίρομαι για το επίπεδο της ''κουβέντας'' σας!!!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 09-01-2010, 19:19
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
:sm5::sm5:ειλικρινά χαίρομαι για το επίπεδο της ''κουβέντας'' σας!!!
μεσα στην τρελη χαρα σε βλεπω βασιλη!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 09-01-2010, 19:25
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σου απαντω διότι αν τα πουμε ολα τωρα τι θα λεμε στον καφε??????? Αλλα οπως θα καταλαβες, αν και συμφωνω στο 80% του ποστ σου(και για τις βλαβες του '80), εχω τις ενστανσεις μου κυριως ως προς την Elf και στο γιατι οι γιαπωνεζοι ενω παρουσιαζουν εναλλακτικα μοντέλα στις εκθεσεις δεν τα βγαζουν στην παραγωγή!!!!!
Στην αλλη μεγαλη μας βολτα, και μετα το φαϊ δτον καφε, στησε στρογγυλο τραπεζι για λεκτικό bran 'd fair!!!!!!
που ειναι ο γιωργος που ολοι ξερουμε;;;;;;;;;;;;;;;
NLS..........που σου χρειαζεται

Reply With Quote
  #48  
Παλιό 09-01-2010, 19:28
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
που ειναι ο γιωργος που ολοι ξερουμε;;;;;;;;;;;;;;;
NLS..........που σου χρειαζεται


εγω λεω να μαζεψουμε υπογραφες να γυρισει ο NLS!
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 09-01-2010, 19:31
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Γειά σου Κωστή!!!

Βρε φίλε είναι ωραίο να βλέπεις τέτοιες περιπτώσεις όπου κάποιοι διαφωνούν και συζητούν χωρίς να λογομαχούν και να χαλάνε τις καρδιές τους...

Σε πόσα άλλα θέματα έχουν ξεκινήσει συζητήσεις και καταλήγουν σε αντιπαράθεση των μελών και όχι των απόψεών τους;;;
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 09-01-2010, 19:33
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: super tenere 2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Κωστή!!!

Βρε φίλε είναι ωραίο να βλέπεις τέτοιες περιπτώσεις όπου κάποιοι διαφωνούν και συζητούν χωρίς να λογομαχούν και να χαλάνε τις καρδιές τους...

Σε πόσα άλλα θέματα έχουν ξεκινήσει συζητήσεις και καταλήγουν σε αντιπαράθεση των μελών και όχι των απόψεών τους;;;
εχεις δικιο!
απλα ο γιωργος παραμαλακωσε και αρχιζει και χαλαει την εικονα του!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
΄΄Η ΠΑΠΑΓΑΛΙΝΑ ΄΄ (SUPER) MARK Ανέκδοτα 11 06-02-2010 23:45
Honda CB1300 Super Touring ABS!!!!!!!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 4 22-10-2009 23:13
Tenere 1200 !!!!!!!!!!!!!!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 5 22-10-2009 11:41
Μόνο 75 μοτοσυκλέτες ΚΤΜ 950 Super Enduro ;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Άλλες εταιρίες 17 24-03-2009 06:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!