GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 06-06-2009, 15:01
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!![/QUOTE]
συμφωνω απολυτα και γνωριζουμε πολυ καλα οτι γι αυτο φροντιζουν εδω και χρονια αυτοι που μας κυβερνουν.κοιταξτε λιγο πισω,στα σχολεια τι ιστορια μας διδασκουν?η θρησκεια τι παραμυθι μας πουλαει?τελος θα θελα να πω οτι ειναι κριμα για μια χωρα με τετοιο πολιτισμο να χει καταντησει να κινειται με αυτοματο πιλοτο........κουραστηκαμε .
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 06-06-2009, 16:51
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!!
συμφωνω απολυτα και γνωριζουμε πολυ καλα οτι γι αυτο φροντιζουν εδω και χρονια αυτοι που μας κυβερνουν.κοιταξτε λιγο πισω,στα σχολεια τι ιστορια μας διδασκουν?η θρησκεια τι παραμυθι μας πουλαει?τελος θα θελα να πω οτι ειναι κριμα για μια χωρα με τετοιο πολιτισμο να χει καταντησει να κινειται με αυτοματο πιλοτο........κουραστηκαμε .[/QUOTE]
ετσι,ετσι!
δε λεμε να μη φανε!να φανε τα λαμογια,αλλα ας κανουν τουλαχιστον τα βασικα για να νην απαξιωθει και τελειως αυτη η χωρα που εχει καταντησει #########!η οικονομικη κατασταση της χωρας αισχρη,των πολιτων αισχροτερη,αλλα το κοστος ζωης τεραστιο!ο καθενας χτιζει οπου θελει,οπως θελει,καταπατα δημοσια γη!αναρχια!τα σκανδαλα σκανε το ενα μετα το αλλο!υπαρχει ατιμωρησια!ο καθε αλητης καταστρεφει και σπαει ιδιωτικη και δημοσια περιουσια και δεν τρεχει μια!εχουν φτασει οι λαθρομεταναστες περισσοτεροι απο μας!η να πουμε για την εξωτερικη μας πολιτικη?που σε λιγο θα διεκδικησουν και την ακροπολη!αλλα εμεις εκει!δημοκρατες...υπερανω!προστασια των μειονοτητων,ελευθερια λογου και κουραφεξαλα!α!εχουμε και το λεγομενο πολιτικο κοστος,το χα ξεχασει,που ειναι η καραμελα-δικαιολογια για την αδρανεια των αρχων!
ΟΧΙ!ετσι δεν ειμαι με το διαλογο!δεν ειμαι με αυτη τη δημοκρατια!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 07-06-2009, 15:47
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 07-06-2009, 19:57
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

δε λεμε να μη φανε!να φανε τα λαμογια,αλλα ας κανουν τουλαχιστον τα βασικα για να νην απαξιωθει και τελειως αυτη η χωρα που εχει καταντησει #########!η οικονομικη κατασταση της χωρας αισχρη,των πολιτων αισχροτερη,αλλα το κοστος ζωης τεραστιο!ο καθενας χτιζει οπου θελει,οπως θελει,καταπατα δημοσια γη!αναρχια!τα σκανδαλα σκανε το ενα μετα το αλλο!υπαρχει ατιμωρησια!ο καθε αλητης καταστρεφει και σπαει ιδιωτικη και δημοσια περιουσια και δεν τρεχει μια!εχουν φτασει οι λαθρομεταναστες περισσοτεροι απο μας!η να πουμε για την εξωτερικη μας πολιτικη?που σε λιγο θα διεκδικησουν και την ακροπολη!αλλα εμεις εκει!δημοκρατες...υπερανω!προστασια των μειονοτητων,ελευθερια λογου και κουραφεξαλα!α!εχουμε και το λεγομενο πολιτικο κοστος,το χα ξεχασει,που ειναι η καραμελα-δικαιολογια για την αδρανεια των αρχων!
[/QUOTE]
Συμφωνω!και σαν να μην φταναν ολοι αυτοι ,ερχονται και οι αυτοκλητοι θερμοκεφαλοι εθνικοσωτηρες με τις φασιστικες και χουλιγκανιστικες μεθοδους τους, να δωσουν "λυση" στα εθνικα ζητηματα,αγνοωντας οτι ετσι συμμετεχουν στα σχεδια καποιων για "αποσταθεροποιηση"στην περιοχη μας
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 08-06-2009, 00:36
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Ένα πράγμα έχω μόνο να πω...

Η Ελλάδα δεν κινδυνεύει από τις εκδηλώσεις των οπαδών του Ουράνιου τόξου αλλά δυστυχώς από εμάς τους ίδιους που αντί να επικροτούμε ενέργειες σαν αυτήν της Χρυσής Αυγής αντίθετα τις κατακρίνουμε και βαλλόμαστε εναντίων τους!

Λυπάμαι πάρα πολύ...
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 08-06-2009, 00:46
gbmw Ο/Η gbmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 280
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Blackstaf Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα πράγμα έχω μόνο να πω...

Η Ελλάδα δεν κινδυνεύει από τις εκδηλώσεις των οπαδών του Ουράνιου τόξου αλλά δυστυχώς από εμάς τους ίδιους που αντί να επικροτούμε ενέργειες σαν αυτήν της Χρυσής Αυγής αντίθετα τις κατακρίνουμε και βαλλόμαστε εναντίων τους!

Λυπάμαι πάρα πολύ...

1) συμφωνώ !!!

2)Διαφωνώ. Γιατί ;;;; γιατί δεν μπορείς να χτυπάς την φωτιά με την φωτιά ούτε την βία με βία!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 08-06-2009, 01:26
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
1) συμφωνώ !!!

2)Διαφωνώ. Γιατί ;;;; γιατί δεν μπορείς να χτυπάς την φωτιά με την φωτιά ούτε την βία με βία!!!!!!!!!!!!!!!!!
οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος!
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 08-06-2009, 02:03
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Συγγνώμη παιδιά αλλά αν κατάλαβα καλά δεν κινδυνεύει η χώρα μας από αυτές τις εκδηλώσεις?Μια χαρά σας βλέπω.Δε μαζευόμαστε τότε να ανοίξουμε και κανα τζαμί μπροστά από τον Άγνωστο Στρατιώτη.Να για να έχουν τα παιδιά και κάπου να προσεύχονται.Για να πάμε στη χώρα τους να κάνουμε το ίδιο?Δηλαδή "διάλεξη".
Εγώ θα σας περιμένω στα σύνορα.
Και το κουστούμι δωρεάν.Και όσο για τη βία για δείτε το βίντεο φίλοι μου πιο καλά.
Σας προκαλώ όσους δε ξέρετε να πάμε ένα ταξίδι στη Φλώρινα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 08-06-2009, 10:19
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 08-06-2009, 12:16
renos Ο/Η renos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS1200R -07
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια .......

Ευχαριστώ για την αποδοχή της διαφορετικότητας.

Εμείς οι "περίεργοι" να μην έχουμε αποδοχή της ΔΙΚΗΣ μας διαφορετικότητας ;;;;;;Γιατί η δική μας γνώμη να είναι κορόνες ;;;;;Αμάν πια γιατί κάποιος είπε γνώμη διαφορετική από κάποιον άλλο;;;Αμάν πια γιατί κάποιοι "΄κυριοι" βγήκαν παραμονη Ευρωεκλογών για να παρουσιάσουν το ΔΗΘΕΝ λεξικό τους;;;;;;;;;;;;;;;Αμάν πια γιατί δενλέμε YES flafoyhten ή όπως διάολο λένε στην γλωσα τους το ΓΙΕΣ ΣΕΡ ;;;;Αμάν πια γιατί αύριο που θα βγει ενα Τουρκοβουλγαροσκοπιανό λεξικό και θα μας κάνουν την παρουσίασή του παραονή εκλογών, εμείς πρέπει να πουμε ξανα ΓΙΕΣ ΣΕΡ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Φιλικά και με την απαίτηση να μην μου βουλώσετε το στόμα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 09:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 18:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!