GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 23-04-2012, 22:23
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dottmicalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδεχομένως, καμία αντίρρηση!

Προσωπική εμπειρία παρέθεσα, και βέβαια ας έχουμε στο μυαλό μας πάντα οτι αρκεί ένα περιστατικό για να "βγει το όνομα".
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 27-04-2012, 12:34
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Ένα μικρό update σχετικά με το συμβάν. Κ επειδή τα "πολλά λόγια είναι φτώχεια" εγώ άδεια κυκλοφορίας του αυτοκινήτου δεν έχω ακόμα... Τη Δευτέρα πήγα κ μου είπαν να πάω τη Τρίτη πρωί, όταν πήγα Τρίτη πρωί μου είπαν οτι λείπουν έξω όλοι όπως συνέβη κ ολόκληρη τη βδομάδα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τους βρώ ούτε στο τηλέφωνο ούτε από κοντά.. κ σε ερώτηση μου στο τηλέφωνο του αστυνομικού τμήματος η μόνη απάντηση απλά συστεγαζόμαστε δεν μπορούμε να ασχοληθούμε.. Δεν ξέρω ποια θα είναι η νέα κυβέρνηση ξέρω οτι το μόνο σίγουρο είναι οτι χρειάζεται μια μεγάλη φωτεινή κόκκινη λάμπα απέξω από το κυβερνητικο κτίριο για να ξέρουμε που απευθυνόμαστε.....
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 27-04-2012, 15:43
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα μικρό update σχετικά με το συμβάν. Κ επειδή τα "πολλά λόγια είναι φτώχεια" εγώ άδεια κυκλοφορίας του αυτοκινήτου δεν έχω ακόμα... Τη Δευτέρα πήγα κ μου είπαν να πάω τη Τρίτη πρωί, όταν πήγα Τρίτη πρωί μου είπαν οτι λείπουν έξω όλοι όπως συνέβη κ ολόκληρη τη βδομάδα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τους βρώ ούτε στο τηλέφωνο ούτε από κοντά.. κ σε ερώτηση μου στο τηλέφωνο του αστυνομικού τμήματος η μόνη απάντηση απλά συστεγαζόμαστε δεν μπορούμε να ασχοληθούμε.. Δεν ξέρω ποια θα είναι η νέα κυβέρνηση ξέρω οτι το μόνο σίγουρο είναι οτι χρειάζεται μια μεγάλη φωτεινή κόκκινη λάμπα απέξω από το κυβερνητικο κτίριο για να ξέρουμε που απευθυνόμαστε.....
Δεν μου τα πες αυτα!! Μα καλα ειναι δυνατον να σε αφηνουν χωρις αδεια στο αυτοκινητο επειδη απλα την ΧΑΣΑΝΕ?? Τετοια ανευθυνοτητα?? Την κληση ομως στην κοψανε!! Μηπως ειναι ωρα να φανε κι αυτοι μια μηνυσουλα μπας και καταλαβουν οτι περα απο κλησεις θα πρεπει να ειναι και υπευθυνοι γενικοτερα?? Ελεος
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 27-04-2012, 16:00
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Οποιος πιστευεις οτι η χουντα επεσε στις 17 του Νοεμβρη μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτει.Πλεον η χουντα καποιων υπαλληλων ειναι πολυ πιο σκληρη.Μαλλον ειμαι οφ τοπικ εαν ειμαι παρακαλω να μεταφερθει το παρων.Εκανα λοιπον το λαθος να θελω να δημιουργησω στην ζωη μου,να προσφερω εργασια σε συνανθρωπους μου,να τρεξω και να αμοιφθω βαση των δυνατοτητων μου και να καθορισω εγω την ποιοτητα ζωης μου.Μαλλον εκανα λαθος!Εκανα το σφαλμα για μια ακομα φορα να προσπαθησω να δημιουργησω την δικη μου επιχειρηση εν μεσω κρισης και καταστροφολογιας γιατι παραμενω ονειροπολος και ιδεολογος.Πιστευω στην ιδωτικη πρωτοβουλια και στην εργασια.Καποιοι ομως δεν σεβονται τιποτα απο ολα αυτα και ας καιγεται ο κοσμος τριγυρω.Για να μην σας κουραζω εχω να καταγγειλω οτι δημοσιος υπαλληλος και δη προισταμενος σε ταμειο δημοσιας επιχειρησης μου αρνηθηκε διακανονισμο χρεους μου προς το ταμειο(παρολο που η επιβολη του ηταν παρανομη και εχω κινηση τις διαδικασιες)παρολο που ειχε αποκλειστηκα και μονο ο ιδιος την δυνατοτητα να το κανει.Αυτο ειναι και το τραγικοτερο ολων.Δεν υπαρχει νομος που να οριζει συγκεκριμενο διακανονισμο αλλα το αφηνει στην διακριτικη ευχερια του εκαστοτε προισταμενου(κοινως εαν θελει τα ζηταει ολα η σου κανει ΟΣΕΣ δοσεις θελει).Ετσι βαση του ειδους της επιχειρησης που θελω να ανοιξω και της δερματοστιξιας στο αριστερο μου χερι μου αρνηθηκε λεγοντα μου μαλιστα "γιατι ετσι γουσταρω" και "ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε".Συν τις αλλης με κλειδωσε στο γραφειο του για να καλεσει την Αστυνομια και να με μυνηση για εξυβριση διοτι τον αποκαλεσα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.Αυτην ειναι πλεον η χωρα μας κυριοι.Διοικειται απο τον καθε κομπλεξικο αμορφωτο που θα βρεθει στον δρομο σου προς την προσωπικη σου εξελιξη.Δεν ενδιαφερθηκε που μεχρι στιγμης εχω ξοδεψει πανω απο 30.000 ευρω για το καταστημα και μου απαντησε οτι "δεν με νοιαζει αν θα ανοιξης"Εγω τι πρεπει να κανω?Να παρω οπλο η οχι?Ειμαι πολυ απογοητευμενος παιδια και φοβαμαι οτι εαν δεν γινει κατι επειγοντως με ολους αυτους η Ελλαδα απλα θα χαθει απο ολους τους χαρτες και κυριως απο την καρδια μας.

Last edited by Anubis; 27-04-2012 at 16:02.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 27-04-2012, 16:37
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Πάντα έτσι ήταν ανουμπις. τώρα τα βλέπουμε όλοι;
τέλος πάντων, κάλλιο αργά παρά ποτέ...
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 27-04-2012, 17:56
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dottmicalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντα έτσι ήταν ανουμπις. τώρα τα βλέπουμε όλοι;
τέλος πάντων, κάλλιο αργά παρά ποτέ...
Sorry φίλε Μιχάλη, αλλά θα δείς στις 6 Μαίου το βράδυ, οτι ισχύει το ποτέ..................
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 27-04-2012, 18:09
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Sorry φίλε Μιχάλη, αλλά θα δείς στις 6 Μαίου το βράδυ, οτι ισχύει το ποτέ..................
Μπαρουτι με εχεις κανει μ'αυτα που ακουσα φιλαρακι
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 27-04-2012, 18:14
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπαρουτι με εχεις κανει μ'αυτα που ακουσα φιλαρακι
Στο τέλος "ξυρίζουν το γαμπρό"...
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 27-04-2012, 18:19
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Εσσεται ημαρ...
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 27-04-2012, 18:29
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Anubis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσσεται ημαρ...
Ελπίζω αν κ δεν το βλέπω...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Συμβουλές για το τραπέζι της Καθαράς Δευτέρας SenseiG Υγεία 5 06-03-2011 15:08
Στην τελική ευθεία για το ράλι Dakar ο Βασίλης Ορφανός syan Αγώνες 55 27-02-2011 23:52
Συμβουλές για λάστιχα 50-50 Kimwnas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 28-05-2010 10:12
Να γιατί πρέπει να διαβάζουμε το Αθηνόραμα. vellos Κινηματογράφος 11 29-11-2009 10:38
Αμερικανός, Έλληνας, Αφγανός arisxios Ανέκδοτα 8 05-02-2009 16:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!