GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 09-10-2013, 23:25
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα τον Δια δεν μπορω να σε καταλαβω..........
Ειναι παπαγαλοι οσοι δεν συμφωνουν μαζι σου? Συγχαρητηρια........
Ειναι παπαγαλοι οσοι κανουν διαλογο? Συγχαρητηρια δις.......

Καλα, οταν σφυριζουν απο πανω σου οι σφαιρες να σε δω εγω εσενα τι θαρρος, στα σκελια, θα εχεις..........θα ψαχνεις για παμπερς αλλα δεν θα υπαρχουν!!! Θα τα εχουν παρει οι ''θαρραλεοι επαναστατες φιλοι σου''....οι αγνακτισμενοι που ξε-αγανακτησαν ξαφνικα και την εκαναν απο το Συνταγμα......
Σαν την ''αγανακτισμενη'' την Σκορδελη του Αγ.Παντελεημονα ενα πραμα.......πρωτοστατουσα στο συνταγμα με τους ''αγανακτισμενους''' και στον Αγ.Παντελεημονα εναντια στους μεταναστες. Τωρα με την ουρα στα σκελια ειναι.....και χωρις σφαιρες να σφυριζουν πανω απο το κεφαλι της, σκεψου να σφυριξει και καμια.
Πιπέρι πιπέρι
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 09-10-2013, 23:57
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΓΙΩΡΓΗ ΟΝΕΙΡΑ ΠΡΑΣΙΝΟΚΙΤΡΙΝΟΚΟΚΚΙΝΑ
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 10-10-2013, 00:39
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο αυτο που ζεις σημερα κρινεις ολοκληρο το αυριο....το αυριο στο διηνεκες. Πως το κανεις αυτο?

Χθες, προ κρισης, και συμφωνα με αυτο που ζουσες ελεγες δηλαδη οτι το μελλον διαγραφεται ευοιωνο και λαμπερο στο διηνεκες και για παντα??
Ε, τοτε επεσες εξω....κι απο οτι φαινεται θα ξαναπεσεις οξω.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Χρηστο,

Tο ιδιωτικο χρέος επιβαρυνει τον κρατικο προυπολογισμο οταν δεν αποπληρωνεται απο τον δανειζομενο. το κρατος καλειται τοτε μεσω ανακεφαλαιοποιησεων, απο το ιδιο αν εχει χρημα οποταν τοτε η τραπεζα κρατικοποιειται ¨η απο εξωτερικους δανειστες οπου τοτε η τραπεζα παραμενει στον ιδιωτη αλλα συμμετεχει και η ιδια στο προγραμμα αποπληρωμης των κρατικων δανειων.
Αυτο για να εχεις μιαν ιδεα τι σημαινει τραπεζα που εδινε αλογιστα δανεια.......

Τωρα, γιατι οι τραπεζες εδιναν αυτα τα αλογιστα δανεια? ηταν ηλίθιες? Μεχρι το 1995 για να παρεις μια πιστωτικη καρτα σε περναγαν γενιες δεκατεσσερεις απο ελεγχους για να στην δωσουν, τωρα τι εγινε?
Πολυ απλα το χρημα φθηνυνε!!!!!!
Τοτε οι τραπεζες δανειζοντουσαν η μια απο την αλλη με ακριβα επιτοκια (πληθωρισμος στο 30% κι επιτοκια καταθεσεων στο 22% και χορηγησεων στο 36%) αλλα και απο το εξωτερικό σε συναλλαγμα. Δλδ δανειζοντουσαν δολαρια π.χ τα οποια μετετρεπαν στις διεθνεις αγορες κατ' ευθειαν ¨η εσωτερικα μεσω της ΤτΕ σε δραχμες για να τις κυκλοφορησουν στην Ελλαδα. Τα δολαρια που αλαζοντο στο εσωτερικο παρεμεννα στην ΤτΕ σαν συναλαγμα για αγορα φαρμακων, καυσιμων κ.α. Υποχρεωση τους προς τις αγορες ηταν να γυρισουν τα δολαρια του δανειου εντοκως και σε δολαρια και παλι ¨η αλλο ξενο νομισμα ¨η ενα μερος του δανειου σε δραχμες και το αλλο σε ξενο νομισμα. Στην ΤτΕ δεν ειχαν υποχρεωση διοτι η τραπεζα κρατουσε την δικη της κρατικη προμηθεια περαν των δολαριων.
Αυτο οπως καταλαβαινεις ηταν ΠΟΛΥΥΥΥ ακριβο κι ετσι οι τραπεζες ηταν πολυ φειδωλες και προσεκτικες.

Μετα το 1995 ομως με την καθιερωση του ECU σαν ευρωπαικο αϋλο νομισμα συναλαλγων το δανειζομενο χρημα απο το εξωτερικο φθηνηνε δραματικα. Μην σε μπερδεψω με νουμρα και επιτοκια του τοτε , δεν ειανι της παρουσης.

Ετσι οι τραπεζες, κακως, χαλαρωσαν τις προυποθεσεις δανειοδοτησης προσελκυοντας και κοινους θνητους στο δανειζομενο χρημα που ως τωρα ησαν αποκλεισμενοι.
Θεωρησαν, παλι κακως, οτι το δανειζομενο χρημα θα παραμεινει φθηνο για παντα...ετσι το μονο που ειχαν να κανουν ηταν να ανακυκλωνουν το δανειζομενο χρημα μεταξυ αυτων, των δανειζομενων και των δανειστων. Ετσι το χρημα επεστρεφε στην αρχικη του πηγη και ενας νεος κυκλος αρχιζε........
Υπο αυτην την χαλαροτητα κι ευμαρεια θεσπιστηκε το ευρο.......κι ολα πηγαιναν μια χαρα.

Ξαφνικα ομως ξεσπασε η κριση των ακινητων στην αμερικη, η Λημαν κατερευσε, το δολαριο κινηθηκε πτωτικα με γοργους ρυθμους και το ευρο φανταζε παραδεισος για τους επενδυτες ανα τον κοσμο. Ετσι εγινε πανακριβο........
Οι τραπεζες δεν μπορουσαν να δανειστουν για να καλυψουν παλαιοτερα δανεια τους, αφου ως γνωστόν ο δανειοδοτουμενος πολιτης ξοφλαει σε 25 χρονια ενω η τραπεζα σε μηνες ¨η το πολυ σε 10 χρονια μεσω ομολογων του Ελληνικου ¨η αλλου δημοσιου, κι ετσι την πατησαν!!!
Μαζι με τις τραπεζες που δεν μπορουσαν να δανειστουν και το ελληνικο κρατος δεν μπορουσε να δανειστεί διοτι χρωσταγε παρα πολλα κι αυτο.....
Για να ανταπεξελθει μερικως στις υποχρεωσεις του εναντι των δανειστων το ελληνικο Κρατος εκοψε τις αποδοσεις των ομολογων ελληνικου δημοσιου κατα 73% κοινως PSI. Σημειωσε εδω οτι το χαρτοφυλακιο των τραπεζων σε ομολογα ελληνικου δημοσιου αποτελει το 75% της ρευστοτητας τους!!!
Αρα το ιδιωτικο χρεος ειναι αναποσπαστα δεμενο με το κρατικο χρεος διοτι το κρατος δανειζοτανε χρηματα, ΚΑΙ απο τις Ελληνικες τραπεζες, μεσω ομολογων που το ιδιο εξεδιδε.
Παει κι απο εκει η ρευστοτητα......

Αν το κρατος δεν ειχε προβει στο PSI -με την προυποθεση οτι ειχε τα λεφτα για να εξωφλησει τους δανειστες του και συνεπως και τις τραπεζες - οι ελληνες δεν θα βιωναμε αυτο που βιωνουμε σημερα, οχι σε τετοιον βαθμο τουλαχιστον. Διότι το κρατος θα εξωφλουσε τα εντοκα ομολογα που το ιδιο εξεδωσε προς τις τραπεζες, οι τραπεζες θα επαιρναν ζεστο χρημα στα χερια τους το οποιο και θα διακινουσαν αρα οι επιχειρησεις θα συνεχιζαν να χρηματοδοτουνται και δεν θα απελυαν υπαλληλους, εσυ κι εγω θα ψωνιζαμε και οι επιχειρησεις θα συντηρουταν......... και παει λεγοντας.
Σημειωσε επισης εδω οτι PSI δεν θα ειχε συμβει αν ειχαν απολυθει ολοι οι συμβασιουχοι του δημοσιου κι ειχαν απολυθει Δημοσιοι Υπαλληλοι μεσω του κλεισιματος των ανενεργων Οργανισμων (π.χ 2004)...δλδ καμια 400αρια χιλιαδες ανθρωποι.........

Ειναι απο τις λιγες φορες που τραπεζες την πατησαν με τοσο αποτομο κι απροσμενο τροπο απο ολες τις παντες χρηματοδοτησης τους..

Αυτο το παθημα ομως εγινε ντομινο για οτιδηποτε κινειται κι αναπνεει απο τις τραπεζες, δλδ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!!!!
Οσοι δεν ειχαν δανεια ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν, οσοι ομως εχουν υποφερουν περισσοτερο απο ολους.

Εν κατακλειδι, οι τραπεζες δεν μπορουσαν να προβλεψουν μια τετοια εξελιξη κι ετσι εγω ο πανηλίθιος που δεν ακουγα τους παλιους που ελεγαν ''οσο φτανει το χερι σου να πας'' κι επαιρνα το ενα δανειο μετα το αλλο την πάτησα διπλα!! Εγινα μερος του προβληματος!!!!! Διότι η τραπεζα σαν αναποσπαστο κομματι του συστηματος και σαν αποκλειστικος και κυριος προμηθευτης-διακινητης χρηματος σε ολον τον κοσμο θα την γλυτωσει με καποιον τροπο. Κρατικοποιηση το λενε, ανακεφαλαιοποιηση το λενε.....με καποιον τροπο θα ορθοποδησει, οχι ομως με το αζημιωτο για να εξηγουμαστε. Ο δανειζομενος απο αυτην ομως οχι....οχι τοσο ευκολα τουλαχιστον.

Αυτο ειναι το ιδιωτικο χρεος αγαπητε μου, το οποιο για να καλυφθεί πρεπει να βρουν λεφτα οι τραπεζες αφου εσυ κι εγω δεν τις πληρωνουμε, και πως αλλωστε........!

Εγω λοιπον ο πανηλίθιος δεν μπορω να ζητω ευθυνες απο την τραπεζα επειδη μου δανειζε αλλα πρεπει να κοιμηθω οπως εστρωσα, ακομα και σε καρφια αναποδα σαν φακιρης.
διάβασε τι γράφεις. κατηγορείς εμένα αλλά όχι τις τράπεζες.
το λέω ξανά, το παιχνίδι είναι στημένο κι η παρτίδα χαμένη
όποιος το καταλάβει μπορεί να τη γλυτώσει.
με εισοδήματα Κινέζου εργάτη και τιμές Αθήνας δε ζει άνθρωπος!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 10-10-2013, 08:27
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Δείτε για παράδειγμα όταν πάτε σε μια δημόσια υπηρεσία που σας λέει τα δικά της , ενώ έχετε δίκιο εκείνη εξακολουθεί και παραμένει ψυχρή , ανάλγητη . Αν όμως κάνετε ένα μεγάλο σαματά με κίνδυνο να σας πανε μεςα πως δια μαγείας εξαφανίζεται η γραφειοκρατεία και βρίσκεται το δίκιο σας.

Το ίδιο γίνεται και με τις εξεγέρσεις , ως δια μαγείας μετά όλοι κόπτονται για το καλό των πολιτών, γιατί απλά τους φοβούνται.
Βέβαια μια εξέγερση έχει θύματα ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΥΜΑΤΑ.
Προσπαθώ να σκεφτώ τι θα εμποδίσει τους ανθρώπους που έρχονται καθημερινά κάτω απο το σπίτι μου ψάχνοντας τους κάδους σκουπιδιών για αποφάγια , να σηκώσουν την πέτρα και να την πετάξουν !!!

Αυτό δεν ειναι κρίση ειναι εξευτελισμός !!
Βάλτον να σου δουλέψει , να σου παράγει χρήματα για να ξεχρεώσει αυτό το ριμαδι το κράτος γρηγορότερα. Όχι όμως να τον κανεις ζητιάνο !!



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 10-10-2013, 08:42
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Αυτο που τους εμποδίζει ειναι οτι μας έχουν διχάσει και στρέψει τον έναν εναντίων του αλλου ,,ειναι η καλύτερη μέθοδος καταστολής ευκολο ειδικά για την χωρα μας με τόσα χρονια δικομματισμού
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 10-10-2013, 10:37
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
ενας ΑΠΛΟΣ υπαληλος ειμαι...και αφου εισαι ενα τετοιο καθικι και το δεχεσε
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΡΕ ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΚΟΣΜΟ,
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.ΟΣΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ (ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ)ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.

....αν εχεις τετοια συνεργεια ΔΙΩΞΤΑ η κανε καταγγελια....



ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΟ ΠΑΠΑΓΑΛΟ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΩΡΓΟ ...ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ...ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΑ...ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΘΑΡΑΛΕΟ ..
Μια και δεν κατάλαβες τι ήθελα να σου πω και αναφέρεσαι προσωπικά χωρις να ξέρει τι λες και σε ποιόν, να σου πω και εγω προσωπικά τι βλεπω σε σενα, βλεπω κάποιον που μονο γράφει κείμενα αγανάκτησης και προφανώς δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ, πως λέγεσαι; φαφλατας;
Σκέψου προτού βρίζεις τους παντες αν αυτα που λες ισχύουν για ολους και μην εισαι απόλυτος και εριστικός.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 10-10-2013, 11:29
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια και δεν κατάλαβες τι ήθελα να σου πω και αναφέρεσαι προσωπικά χωρις να ξέρει τι λες και σε ποιόν, να σου πω και εγω προσωπικά τι βλεπω σε σενα, βλεπω κάποιον που μονο γράφει κείμενα αγανάκτησης και προφανώς δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ, πως λέγεσαι; φαφλατας;
Σκέψου προτού βρίζεις τους παντες αν αυτα που λες ισχύουν για ολους και μην εισαι απόλυτος και εριστικός.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου
χχμμμμ αν ηθελες να μην σου απαντησω προσωπικα να μην μου απαντουσες με οτι εγραψες....τωρα για τους ποσους τονους χημικα και πετρες εχω φαει και ποσες ωρες για να φωναξω αυτα που δικαιουμαι προφανος δεν μπορεις να το ξερεις.
Μια και αναφερεσε ομως οτι γραφω και ειμαι φαφλατας,μπορεις να κανεις το κοπο να δεις σε αλλα θεματα πως και τι γραφω.
Φιλε μου καποια στιγμη φτανουμε στο αμην.ειχα φτασει και στο παρελθον..φωναξα,εκλαψα απο τα χημικα,θυμωσα,εβρισα,τρελαθηκα,ψυχοπλακωθηκα,οργανωθηκα σε ομαδες πολιτων,τιμωρησα τον εαυτο μου για την ψηφο που κατα διαστηματα εδωσε,βλεπε Γιωργακη..,καπου κουραστηκα καπου βαρεθηκα να τρεχω εγω που ειχα δουλεια και οι ανεργοι να αδιαφορουν και χαλαρωσα.
Ομως η ζωη μας αλλαζει συνεχως...περασαν 6-7 μηνες τα πραγματα συνεχως χειροτερευουν για ολους εμας τους απλους ανθρωπους(για τα παπαγαλακια αυτο δεν ισχυει ταιζονται καλα και με ακριβη τροφη)ερχετε και ενα παιδι,η ανεργια ειναι μεσα στο σπιτι μου,η εταιρεια που δουλευω ,και βαζω και εγω πλατη οπου και οσο πραγματικα μπορω,σημερα ειναι αυριο μπορει να μην ειναι,τα χρηματα ειναι λιγα,η δεη,εφορια,τραπεζα κ τα καθημερινα εξοδα σε πνιγουν και εχω και τον ανεραστο υπαλληλο της τροικα και του δντ στουρναρα να βγαινει κ να λεει του κοσμου τις ηλιθιοτητες.
Εχω και εσενα να προκαλεις περιεργα και να απαντας σε κατι που μαλον ανηκεις.αν κανω λαθος ,γραψε λαθος και συγνωμη,αν δεν κανω και ανηκεις δεν περνω πισω ουτε γραμμα.
Να ξεκαθαρισω και κατι.ξερω πολυ καλα οτι και ο εργοδοτης εστησε με κοπο και αιμα και αγωνιες και ρισκο την επιχειριση του.ξερω πολυ καλα οτι τα βγαζει και αυτος πολυ δυσκολα περα,ξερω ομως και πολυ καλα οτι το μεγαλυτερο ποσοστο πατανε στο λαιμο ανθρωπους που εχουν αναγκη και ξερω πολυ καλα οτι με 500 ευρω 8ωρο,και πολλα λεω,δεν ζει ανθρωπος στην Ελλαδα.ολα τα αλλα ειναι θεωριες επαγγελματιων παπαγαλων που μολις τους στριμωξεις με λογικα επιχειρηματα σου πετανε το κλασικο¨ε ωραια πες μου εσυ μια λυση¨
αυτα φιλε και να εισαι παντα καλα
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 10-10-2013, 11:40
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
χχμμμμ αν ηθελες να μην σου απαντησω προσωπικα να μην μου απαντουσες με οτι εγραψες....τωρα για τους ποσους τονους χημικα και πετρες εχω φαει και ποσες ωρες για να φωναξω αυτα που δικαιουμαι προφανος δεν μπορεις να το ξερεις.
Μια και αναφερεσε ομως οτι γραφω και ειμαι φαφλατας,μπορεις να κανεις το κοπο να δεις σε αλλα θεματα πως και τι γραφω.
Φιλε μου καποια στιγμη φτανουμε στο αμην.ειχα φτασει και στο παρελθον..φωναξα,εκλαψα απο τα χημικα,θυμωσα,εβρισα,τρελαθηκα,ψυχοπλακωθηκα,οργανωθηκα σε ομαδες πολιτων,τιμωρησα τον εαυτο μου για την ψηφο που κατα διαστηματα εδωσε,βλεπε Γιωργακη..,καπου κουραστηκα καπου βαρεθηκα να τρεχω εγω που ειχα δουλεια και οι ανεργοι να αδιαφορουν και χαλαρωσα.
Ομως η ζωη μας αλλαζει συνεχως...περασαν 6-7 μηνες τα πραγματα συνεχως χειροτερευουν για ολους εμας τους απλους ανθρωπους(για τα παπαγαλακια αυτο δεν ισχυει ταιζονται καλα και με ακριβη τροφη)ερχετε και ενα παιδι,η ανεργια ειναι μεσα στο σπιτι μου,η εταιρεια που δουλευω ,και βαζω και εγω πλατη οπου και οσο πραγματικα μπορω,σημερα ειναι αυριο μπορει να μην ειναι,τα χρηματα ειναι λιγα,η δεη,εφορια,τραπεζα κ τα καθημερινα εξοδα σε πνιγουν και εχω και τον ανεραστο υπαλληλο της τροικα και του δντ στουρναρα να βγαινει κ να λεει του κοσμου τις ηλιθιοτητες.
Εχω και εσενα να προκαλεις περιεργα και να απαντας σε κατι που μαλον ανηκεις.αν κανω λαθος ,γραψε λαθος και συγνωμη,αν δεν κανω και ανηκεις δεν περνω πισω ουτε γραμμα.
Να ξεκαθαρισω και κατι.ξερω πολυ καλα οτι και ο εργοδοτης εστησε με κοπο και αιμα και αγωνιες και ρισκο την επιχειριση του.ξερω πολυ καλα οτι τα βγαζει και αυτος πολυ δυσκολα περα,ξερω ομως και πολυ καλα οτι το μεγαλυτερο ποσοστο πατανε στο λαιμο ανθρωπους που εχουν αναγκη και ξερω πολυ καλα οτι με 500 ευρω 8ωρο,και πολλα λεω,δεν ζει ανθρωπος στην Ελλαδα.ολα τα αλλα ειναι θεωριες επαγγελματιων παπαγαλων που μολις τους στριμωξεις με λογικα επιχειρηματα σου πετανε το κλασικο¨ε ωραια πες μου εσυ μια λυση¨
αυτα φιλε και να εισαι παντα καλα
Πολυ θετική προσεγκιση σε ολα τα επίπεδα.
Μπράβο για τον λόγο σου και τις απόψεις σου και μπράβο που μπορείς και ρίχνεις τους τόνους συμφωνώ σε όσα γράφεις και για τα αφεντικά και για τους υπαλλήλους απλα πιστευω οτι και οι 2 μεριές αυτή την εποχή ειναι χαμένες άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 10-10-2013, 11:47
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Φίλε mpampis,
θα σε παρακαλέσω να είσαι πιο ήπιος και πιο ευπρεπής στους χαρακτηρισμούς σου,
ιδιαιτέρως όταν απευθύνεσαι σε συναδέλφους μοτοσυκλετιστές
και δη συμφορουμίτες !
"Καθήκια, παπαγαλάκια και ντροπές",
είναι λέξεις που δεν ταιριάζουν στο κλίμα και στην ιδιοσυγκρασία της μεγάλης παρέας του GS Forum !
Ίσως η μόλις δίμηνη παραμονή σου στην παρέα μας,
δεν σου έδωσε τον απαραίτητο χρόνο να αντιληφθείς
τη συντροφικότητα και αλληλεγγύη που διακρίνει την πλειονότητα των μελών μας !
Ελπίζω να έγινα σαφής και κατανοητός.
.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 10-10-2013, 12:02
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΟΣΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ...

Προσωπικά δεν ξερω καμιά μικρή τουλάχιστον επιχείρηση που να εχει κέρδος. Εγω ειμαι κατι δεκαδες χιλιαδες μέσα και προς το παρών ειμαι σωστός σε ολες τις υποχρεώσεις μου. Για πες μου όμως πόσο θα αντέξω; τι να κανω οταν δεν πάει άλλο; να την κλείσω και να πετάξω με μία πτώχευση 9 παιδια στο δρομο ή να τα κανονίσουμε με τους τροπους που δεν συμφωνείς και να δώσουμε παράταση ζωής σε ολους μας. (Ο αντίλογος ειναι υποθετικος αλλα το λεω για να δεις και στην αντίπερα όχθη) . Δυστυχώς αλλα αν ηταν όλοι σωστοί η ανεργία θα ηταν στο 50%. Προς θεου δεν λεω να κλέβουν απο τους υπαλλήλους, μπερδεμένη κατάσταση

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!