GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #631  
Παλιό 04-11-2012, 00:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλο τα extra πού δίνουμε λεφτά κάποιοι από δω μέσα για να την κάνουμε πιο ωραία η για άλλους λόγους.εγώ ας πούμε έτσι σκέτη δεν την γουστάρω τόσο,την θέλω τούμπανο.και φυσικά δεν θα πρέπει να το παίρνουμε υπόψιν το μετα γιατί δεν το θεωρώ κόστος απόκτησής μηχανής,αλλά κόστος πού βάζω εγώ μετα,στο κάτω,κάτω ας έβαζε κάποια έξτρα η μαμά εταιρεία μα τόσα αδικαιολόγητα χρήματά παίρνει.
Σημασία όμως έχει η τιμή πού πουλάει μία μηχανή με ότι καλούδια έχει πάνω της πού συγκεκριμένα η gs είναι γυμνή,πέρα από τον πλούσιο και στάνταρ εξοπλισμό και πάλι κοστίζει αδικαιολόγητος πολλά.
Οι εποχές όμως αλλάξαν,οι τσέπες έσφιξαν και το μόνο σίγουρο πλέον είναι ότι τα ίδια λάθη δεν θα επαναληφθούν,ούτε στο κόστος μίας μηχανής ούτε και στο κόστος των έξτρα.

Στάλθηκε από το U9200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δεν σημαίνει ότι επειδή έτσι την θέλεις εσύ (και εγώ ήθελα μια δώρο), πρέπει έτσι να στη δώσει η BMW. Ή η KTM ή η Honda.

Καλά κάνεις και μετράς περισσότερο τα λεφτά σου, ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε όλοι. Αν χωράει μια 1200GS χωράει, αν δεν χωράει κακή μας τύχη τι να κάνουμε, υπάρχει ζωή και χωρίς GS. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει η εταιρία να μς... βολέψει.
Reply With Quote
  #632  
Παλιό 04-11-2012, 00:20
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπλα μπλα
"Μεγάλε" δεν έχω παίξει σε ξένα χρηματιστήρια, άρα πίστεψε με δεν έχω μετοχές της BMW.
Δεν δικαιολογώ της GS την τιμή. Δικαιολογώ οποιουδήποτε καταναλωτικού αγαθού την τιμή. Τόσο κάνει. Θες το παίρνεις, δεν θες δεν πειράζει.
Δεν σου επιτρέπω να εξηγείς γιατί το λέω αυτό. Το λέω γιατί το πιστεύω. Τα σενάρια σου ότι το λέω με τρόπο που δήθεν είναι για να ανεβάσει τη δική μου (πρώτα από όλα γιατί ότι λέω την ανεβάζει;...) είναι καλά για το ΟΚ και το Ciao.
Ξέρω πως δανείζονται οι γερμανικές επιχειρήσεις και πως οι νότιες (οι δικές μας δε... άσε).
Ναι τα σπασμένα του R&D ίσως βγάλουν. Και τι έγινε; Απαγορεύεται; Εδώ ακόμα πληρώνεις (αν δεν πειρατεύεις...) το... R&D του CD πριν 35 χρόνια. Ακόμα και σήμερα.
Τώρα αν κάνει η BMW (ή μια όποια μεγάλη εταιρία) "αρπαχτή" είναι λίγο... αστείο. Αν κάνει, πες κάνει, ΜΗΝ πέσεις θύμα λοιπόν.
Όσο για "αισχροκέρδια" αυτό γίνεται σε μονοπωλιακές καταστάσεις. Σου είπε κανείς να πάρεις GS του 2013; Δεν έχει άλλα; Πάρε από τα άλλα. (ίσως και εγώ ή το πιθανότερο δεν θα πάρω τίποτα αφού ότι έχω μου αρέσει, δεν έπαψε να μου αρέσει ξαφνικά)
Γενικά πας τη συζήτηση σε... φιλοσοφικό επίπεδο, μπλέκοντας όλο το τρέχων σύστημα στην Ευρώπη και την Αμερική κλπ. Εντάξει εδώ συζητάμε την 1200GS 2013, όχι το Zeitgeist. Οστόσο αν επιμένεις, ναι σε αυτό το επίπεδο συμφωνούμε.

Το θέμα μου είναι άλλο (και ΔΕΝ έχει ετικέτα GS, ούτε καν BMW)... ΔΕΝ ΣΕ/ΣΑΣ/ΜΑΣ/ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ! Πως να το κάνουμε;

Να σου πω και το άλλο; (αφού εσύ εξήγησες γιατί τα λέω αυτά, να το κάνω και εγώ) Όλη η γκρίνια μου κάνει ως εξής... "γμτ δεν μπορώ να την πάρω γμτ δεν μπορώ να την πάρω ΓΜΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ!". Ε οκ ούτε εγώ. Τι να κάνουμε τώρα. Θα το φιλοσοφήσουμε πολύ;

Θες να δεις "εκμετάλευση"; (σε εισαγωγικά, αφού ούτε εκεί σε υποχρεώνει κανείς να πάρεις) Δες πόσο φέρνουν τη φόλα το iPhone5 στην Ελλάδα. Ενώ πάντα είχαν Ευρώπη σε ευρώ όσο κάναν (σαν νούμερο) στην Αμερική σε δολάρια (υπήρχε δηλαδή μια τεχνιτή υπερκοστολόγιση) τώρα ΠΡΟΣΘΕΣΑΝ και από πάνω! Πρώτα έχτισαν επί χρόνια ένα περιβάλλον κουτόχορτου (μπεεε) και μετά ήρθαν να το θερίσουν (άνθισε). Ας μην πλατιάσουμε λοιπόν. Θες να πεις ότι το κάνει και η BMW με το νέο GS; Ε πες το. Μην πάρεις.

Γιατί διαφωνούμε σε αυτό;
(και παρακαλώ δεν θέλω μυστήριες εξηγήσεις για το γιατί λέω ότι λέω)
Reply With Quote
  #633  
Παλιό 04-11-2012, 00:54
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Ευχομαι να το εχουν 21000 το καινουργιο GS1200 οπως το multistrada για να σταματησει να το παιρνει καθε ασχετος ο οποιος δεν ξερει καν ποσους κυλινδρους εχει και στο τελος οπως λεει και ο φιλος ο NLS το πουλαει για να παρει megascooter.καλα κανει η DUCATI λιγοι και καλοι.
Reply With Quote
  #634  
Παλιό 04-11-2012, 00:59
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Η πλάκα είναι ότι εγώ πιστεύω ότι θα πέσω μέσα στις αρχικές μου εκτιμήσεις και ΔΕΝ θα είναι υπερτιμημένο.
Θα δείξει. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον εβγάλαμε.
(φτάσατε μέχρι θεωρείες συνομωσίας και δικής μου και της BMW, από μια τιμή που ακούσατε ότι μάλλον θα κάνει)
Reply With Quote
  #635  
Παλιό 04-11-2012, 01:07
deros Ο/Η deros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ALEXANDROYPOLH
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ikarian Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα κανει η DUCATI λιγοι και καλοι.
Δηλαδή όσοι δεν είναι φλώροι και δεν έχουν ducati δεν είναι καλοί;;;;
Reply With Quote
  #636  
Παλιό 04-11-2012, 01:50
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Talking Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Μεγάλε κ λεφτά με τη σέσουλα να είχα το μόνο που δε θα έκανα είναι να τα δώκω στους γερμανούς για να πάρω τη μπαχαντέλα. Έχω δει κ οδηγήσει μηχανάκια που ούτε στον google σου τα έχεις δει. Οπότε αυτή τη καραμέλα που λες σε όλους μας "μην τον παίρνετε" (μου θυμίζει την κατίνα στο χωριό που πουλάει τις ακριβές ντομάτες της), άσκοπα την πετάς αφού τελικά ο μόνος που καίγεται για να την αποκτήσει είσαι εσυ, ( το παραδέχεσαι κ όλας). Αλλά θα μείνεις με τις χαρούλες για την τιμή της που επαναλαμβάνω δεν ανεβάζει την δική σου όσο κ αν το πιστεύεις.

Κ δε μας πείθεις ότι δεν είσαι μέτοχος της εταιρίας για να μη πω ότι είσαι κ διορισμένος πράκτορας για την ελληνική αγορά που συνομοτείς εναντίον των ιταλικών κ γιαπωνέζικων μηχανακίων
Μιλάμε είσαι πολύ αφελής αν πιστεύεις ότι γράφω για θεωρίες συνομοσίας σε forum για μηχανές

Last edited by JohnGS1100; 04-11-2012 at 01:57.
Reply With Quote
  #637  
Παλιό 04-11-2012, 01:52
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Τελικα οταν γραφεις κατι το παιρνει οπως θελει ο αλλος!Φιλε ντερος δεν μιλησα για φλωρους μιλησα για ασχετους.Το μηνυμα που ηθελα να περασω
οσο αφορα το παραδειγμα με την ντουκατι ειναι οτι οι περισσοτεροι κατοχοι αυτης της μαρκας(μιας που τυχαινει και ξερω πολλους) ειναι οτι ολοι ξερουν τι αγοραζουν και συνηθως το κρατανε και για αρκετο καιρο.Ετσι ηταν καποτε και οι κατοχοι bmw αλλα απο τοτε που βγηκε το 1200 αλλαξε αυτο.και να σου πω και κατι που αυτο βεβαια ειναι καθαρα προσωπικο γουστο: μου αρεσει να υπαρχουν εξωτικες και ακριβες μοτοσικλετες οι οποιες δεν θα ειναι για ολους.και να μην μπορουσα να εχω bmw στην κατοχη μου παλι θα μου αρεσε αυτο.θαυμαζω τις μηχανες που διαφερουν
και εχουν μια ιστορια ειτε στους αγωνες ειτε καπου αλλου και ας εχουν οσο θελουν σε τιμη.μου αρεσει να υπαρχει φθηνο και ακριβο μου αρεσσει η ποικιλια στα παντα.
Reply With Quote
  #638  
Παλιό 04-11-2012, 02:03
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Φιλε john αφου εχεις οδηγησει τοσα απιστευτα εργαλεια τι χανεις το χρονο σου για το ποσο θα εχει μια μπαχαντελα?
Reply With Quote
  #639  
Παλιό 04-11-2012, 02:04
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Κ για να επανέλθουμε στο θέμα μας, να ξαναπω ότι η μπεβε δανείζεται με -1 για να τη φτιάξει την πουλάει ακριβότερα απ' ότι ορίζει η κοινοτική νομοθεσία κ εσείς-όσοι την λαχταράτε θα δανειστείτε με +9 % για να την πάρετε. Αν αυτό δεν είναι απάτη κ είναι θεωρία συνομοσίας κάτι δε πάει καλά με τα μαθηματικά μου
Σορρυ αλλά αυτό πιστεύω κ έτσι μετράω την τιμή της νέας gs. Δηστυχώς η εποχή που δεν υπολογίζαμε τα συν ή πλην πεντακοσάρικα ευρώ για την αγορά ενός ακριβού αυτοκινήτου ή μοτοσυκλέτας έχει περάσει ανεπιστρεπτί για την ελλάδα μας.
Reply With Quote
  #640  
Παλιό 04-11-2012, 02:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
...
(ξέρει τι έχω οδηγήσει - ξέρει μάλιστα ότι τα δικά του δεν τα έχω δει ούτε στο google -, ξέρει ότι η επόμενη GS είναι μπακατέλα - άλλος ένας που ξέρει τα πάντα... ήδη μάλιστα την έχει δυναμομετρήσει και κλέβει -, με παρομοίασε με κάποια Κατίνα σε κάποιο χωριό με ακριβές ντομάτες και είναι και πεπεισμένος ότι με κάποιο μαγικό - εγώ δεν τον κατάλαβα πως - τρόπο προσπαθώ να ανεβάσω την τιμή της... δικιάς μου)

Ότι πεις.

Αυτό που δεν πιάνω (και τώρα και παλιότερα) είναι η κάψα σου να προκαλέσεις προσωπικά. Έχεις κάτι μαζί μου; Σε χαλάω; Προσπέρνα με.
Γιατί αν έχεις, πάω να το σημειώσω ξέρεις που. Τώρα πριν πάω για ύπνο.


Last edited by NLS; 04-11-2012 at 02:10.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!