GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #671  
Παλιό 04-11-2012, 23:03
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά είναι.
Τι λέγαμε για τα μονοκύλινδρα πιστόνια ?

Μη παρεξηγηθείς νλς αστευόμαστε οκ ? Έκανες τσαγάκι ?
Για να παρεξηγηθώ θα έπρεπε...
α) να καταλάβω τι λες
ή/και
β) να σε παίρνω σοβαρά
...τίποτα από τα δυο δεν συμβαίνει οπότε όλα καλά.
Αρκεί να μην προσβάλεις προσωπικά, μεγάλο φάουλ (και χαζό πίσω από οθόνες, δεν σε έχω για τέτοιο*).

(*) δεν θα είναι πρώτη φορά που κάνω λάθος με άνθρωπο πάντως...
Reply With Quote
  #672  
Παλιό 04-11-2012, 23:11
JohnGS1100 O/H JohnGS1100 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να παρεξηγηθώ θα έπρεπε...
α) να καταλάβω τι λες
ή/και
β) να σε παίρνω σοβαρά
...τίποτα από τα δυο δεν συμβαίνει οπότε όλα καλά.
Αρκεί να μην προσβάλεις προσωπικά, μεγάλο φάουλ (και χαζό πίσω από οθόνες, δεν σε έχω για τέτοιο*).

(*) δεν θα είναι πρώτη φορά που κάνω λάθος με άνθρωπο πάντως...
Συγκεκριμένα με την τηλεόραση έκοψα το μαρκο σεφερλη την πάνια κ τις ειδήσεις της Όλγας τρέμης .

Κ εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μη μας παίρνεις στα σοβαρά να μη καταλαβαίνεις τι λέω κ να κάνεις λάθος με άνθρωπο. Αφού δε προσπαθείς πιστεύεις απόλυτα αυτά που λές, και δεν αφήνεις κανέναν να πει την άποψή του.
Αλήθεια έχεις οδηγήσει άλλα μηχανάκια εκτός του gs ? Για να καταλάβω την αντικειμενικότητα των όσων έγραψες στο παρόν τοπικ για το νέο gs

Last edited by JohnGS1100; 04-11-2012 at 23:16.
Reply With Quote
  #673  
Παλιό 04-11-2012, 23:39
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει λιγο του θεματος αλλα θα πω κατι τελευταιο.δεν υπαρχει κανενα χομπυ που να βγαινεις κερδισμενος στην τσεπη καταρχην.οταν εχεις ενα χομπυ εισαι παντα κερδισμενος στην ψυχη αρα εμενα δεν με νοιαζει ουτε με ποσο δανειζεται η bmw ουτε η χοντα ουτε κανεις.ξερω ατομα που εχουν χομπυ ας πουμε το τσιγαρο και τον καφε.πρεπει δλδ τωρα να αναλυσουμε το κερδος που εχει ο καφες η το κερδος των καπνοβιομηχανιων?η να πουμε οτι αυτοι που καπνιζουν πετανε τα λεφτα τους αφου τα ευρω τους γινονται καπνος?οταν κανεις ενα χομπυ δεν κοιτας τετοια πραγματα παρα μονο την προσωπικη ευχαριστηση!
Reply With Quote
  #674  
Παλιό 05-11-2012, 00:09
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια έχεις οδηγήσει άλλα μηχανάκια εκτός του gs ?
Πολλά και συνεχίζω.

Για την ακρίβεα, είχα μόλις δυο δίτροχα BMW στη ζωή μου. Κανείς δεν λέει ότι θα είναι BMW η επόμενη (ΑΝ έρθει). Πίστεψε με, όλα στη ζυγαριά μπαίνουν. Έχει καλές πιθανότητες να είναι όμως (ξαναλέω ΑΝ έρθει). Επειδή ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ αλλά δεν έχω προσωπικά παράπονο από τις BMW GS που μου έλαχαν (έχω πολλές φορές απολογηθεί για αυτό εδώ μέσα... υπερβολικά πολλές για ΔΗΘΕΝ gsforum).

Επιτρέπεις να γυρίσει το θέμα στο BMW 1200GS του 13 ή θα αναλύσουμε κι άλλο, χαρακτήρες, πορτοφόλια, κοινωνική κατάσταση, τη Μέρκελ, τι κάνουν οι Ρόθτσιλντ κλπ.; (με βάση και με μια τιμή που "ακούσατε" - αυτό είναι η πλάκα)

Πάντως πέρα από αυτά (και ευελπιστώντας πράγματι το θέμα να επιστρέψει), θα πέρναγες καλύτερα αν εκτιμούσες αυτό που έχεις όπως και αν το πήρες. Θα δεις ότι είναι καλύτερο από όσο του έδωσες την ευκαιρία να καταλάβεις.
Άσε που θα ένοιωθες καλύτερα και για αυτά (τα λίγα όπως λες) που έδωσες για να το πάρεις. Αλλά τέσπα, δικό σου θέμα αυτό. Αλλά χαλάρωσε λίγο μεγάλε δάσκαλε. Είχαμε ήδη έναν (όχι δεν εννοώ εμένα, εγώ ποτέ δεν το έπαιξα μοτοειδικός - γιατί απλά δεν είμαι).

Last edited by NLS; 05-11-2012 at 00:11.
Reply With Quote
  #675  
Παλιό 05-11-2012, 00:41
JohnGS1100 O/H JohnGS1100 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
.... Είχαμε ήδη έναν (όχι δεν εννοώ εμένα, εγώ ποτέ δεν το έπαιξα μοτοειδικός - γιατί απλά δεν είμαι).
Πάλι δε σε καταλαβαίνω, αναγνωρίζεις ότι είσαι άσχετος με τις μοτο ή τεσπα δεν είσαι ειδικός, αλλά μπορείς και καταλαβαίνεις ποιος είναι ή δεν είναι δάσκαλος στις μοτοσυκλέτες ? Πως το καταλαβαίνεις από τα ορθογραφικά λάθη ας πούμε ?
Ποιον εννοείς όταν λες "είχαμε ήδη έναν" ?
Reply With Quote
  #676  
Παλιό 05-11-2012, 10:00
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Αυτός ξέρει.
Ναι λέω ότι δεν είμαι ειδικός. Ποτέ δεν είπα ότι είμαι ειδικός. Απλώς έχω όση ειδικότητα έχει ένας "χρήστης" μηχανής πάνω από 15 χρόνια (δεν είναι και πολλά, δεν είναι και λίγα).

Τι σχέση έχει η ειδικότητα στο να δεις μια συνεχή αρνητικότητα και μια διάθεση να κατακριθεί κάτι πριν καν... υπάρξει (έχουν δει και οι άλλοι βασικά όχι μόνο εγώ).
Πάντως αν σου τη σπάει η μάρκα, ξέρεις υπάρχουν πολλές άλλες.
Επίσης αν στην σπάνε οι κάτοχοι τους, είσαι σίγουρα σε λάθος μέρος (και να αποφεύγεις και τους καθρέφτες μέχρι να την πουλήσεις).

Last edited by NLS; 05-11-2012 at 10:11.
Reply With Quote
  #677  
Παλιό 05-11-2012, 11:05
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

ελατε παιδια ψυχραιμια!!!!!
ολες οι αποψεις χωρανε!!!!
και επειτα ολοι αγαπαμε τα bmw απο την μια πλευρα και απο την αλλη ολοι βρισκομαστε σε μια ασταθεια λογο των τζιμανιων που μας κυβερνανε που δεν εχουν αφησει τιποτα ορθιο
Reply With Quote
  #678  
Παλιό 05-11-2012, 13:20
Chrislog Ο/Η Chrislog βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Athens
Μoto: R 1200 GS, '08
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Καλημέρα άνθρωποι και ψυχραιμία!!!


Έχουμε χίλια δυο πράγματα να μας γ@#%νε τη ψυχολογία και έχτε όρεξη να αναλώνεστε σε μικροπρεπή και ανούσια πράγματα??
Η τιμολογιακή πολιτική της κάθε εταιρείας δε διαμορφώνεται βάσει Ελληνικού αγοραστικού κοινού….θα ήταν αστείο να πιστεύαμε κάτι τέτοιο…


Δε με ενδιαφέρει αν κάνει 17, 27 η 37 χιλιάρικα….με ενδιαφέρει να μη ξανασυζητήσω ποτέ σε αυτή τη τιμή για σκασμένες αναρτήσεις, press direct, σπασμένους πύρους κεντρικού stand, καμένες αντιστάσεις σε γκριπ χωρίς χρήση κλπ…χρέωσε με κα. BMW όσα νομίζεις, αλλά δε γουστάρω να ξανατρέχω σε συνεργεία!!!

Υ.γ. το δε με ενδιαφέρει η τιμή δεν υποδηλώνει ότι μου τρέχουν από τα μπατζάκια…. Σχήμα λόγου είναι!!!
Reply With Quote
  #679  
Παλιό 05-11-2012, 13:49
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

οι πληροφοριες μου λενε οτι οι παραγγελιες για το νεο lc boxer εχού φτάση στης 170 χιλιαδες !!
Reply With Quote
  #680  
Παλιό 05-11-2012, 14:27
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
οι πληροφοριες μου λενε οτι οι παραγγελιες για το νεο lc boxer εχού φτάση στης 170 χιλιαδες !!
μονο??
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!