GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 04-12-2009, 21:01
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
....είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσεις
Κωστα εχεις ορεξη για διαβασμα...............
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 04-12-2009, 21:26
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Πάσο παιδιά! Προτιμώ να διαβάσω τις IP του emix!!!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 04-12-2009, 21:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάσο παιδιά! Προτιμώ να διαβάσω τις IP του emix!!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 04-12-2009, 21:37
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα εχεις ορεξη για διαβασμα...............
ρε παιδια καποιος που εχει κουραγιο ας κανει μια περιληψη!
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 04-12-2009, 21:53
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια καποιος που εχει κουραγιο ας κανει μια περιληψη!
Κωστα τα κανα στο σχολειο αυτα...τωρα βαριεμαι!
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 05-12-2009, 14:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
τότε εξήγησε μου αυτό...
εντάξει..οι μικροί δεν έχουν τα φράγκα...
οι μεγάλοι που το έχουν το οικονομικό βάθος....και θα πάρουν και το επιπλέον ποσο επιχορήγησης απο τις τράπεζες...τα δικά μου φράγκα τι τα θέλουν΄??? αφου έχουν βάθος!

είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσεις
οταν λεω ''βαθος'' εννοω ''προσωπο στην κοινωνια'' αρα αξιοπιστια στις τραπεζες που θα δωσουν τα υπολοιπα της επιχορηγησης!!! Νομιζεις οτι ετσι δινονται τα δανεια (τωρα πια) στον οποιον κι όποιον?????

Και κατι άλλο, δεν θες να πληρωνεις διόδια για τους λογους τους δικούς σου? ΜΗΝ πληρωνεις!!!! Ειπα καθε αποψη σεβαστη και η δικια σου το ιδιο, απλως εγω διαφωνω και τιποτε άλλο!! Τον Απριλιο ομως, ¨η μεχρι τον Απριλιο και συμφωνα με την οδηγια της ΕΕ περι νομιμοτητας φωτογραφησης/ληψης απο τις καμερες στους δρόμους προσωπων/οχηματων για την ασφαλεια και θα καλυπτει(φωτογραφικα) και καποιες ιδωτικες πρωτοβουλειες(=διοδια), η οποια θα ενσωματωθει στην ελληνικη Νομοθεσια - αμα τη δημοσιευση της στην Εφημεριδα των Ευρωπαικων Κοινοτητων και οχι στην Ελληνικη Εφημεριδα της Κυβερνησεως- η αρχη προσωπικων δεδομενων θα εγκρινει (αναγκαστικα)την λειτουργια των καμερων φωτογραφησης στα διοδια (ειναι ηδη εγκατεστημενες, αδεια να λειτουργησουν περιμενουν) αυτων που δεν πληρωνουν διόδια, τοτε θα ηθελα να δω ποσο μαγκες ειναι αυτοι που δεν πληρωνουν τωρα τι θα κανουν τότε????? Τοτε θα δω ποσο μαγκες ειναι!!!!! Γιατι τον Απριλιο δεν προκειται να εχει τελειωσει καμια αμφιβολουμενη Ε.Ο.!!

Last edited by GeorgeP; 05-12-2009 at 14:52.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 05-12-2009, 15:20
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

ρε παλικάρι,το ζητούμενο είναι γιατί πληρώνουμε διόδια για αυτήν την μπίχλα!
δεν στέκομαι στο σκηνικό πληρώνω η δεν πληρώνω σήμερα.γιατί όπως λες θα μου στείλουν το χαρτάκι στο σπίτι και πάω και το πληρώνω και σλάμα.
και σου λέω επίσης,ότι πάντα πληρώνω όταν περνάω,μόνο και μόνο γιατί δεν θέλω να μου χαλάσουν το ταξίδι μου και να μου τρώει τον χρόνο μου ο κάθε παπάρας.

τι έκαναν όμως όλα αυτά τα χρόνια σε συντήρηση μεόλα αυτά τα λεφτά που έχουν εισπράξει μέχρι σήμερα?
περιμέναμε 2 δεκαετίες για να μην θρηνούμε θύματα στον μαλιακό.ακόμη και την έρμη την Εγνατία,με τα ευρωπαικα κονδύλια,την ξεψαχνήσανε τόσα χρόνια...αυτήν και τα λεφτά της.
εγνατία...σκοπός της να διευκολήνει το εμπόριο ανάμεσα σε ανατολή και δύση.
και μέχρι πέρισυ,με το που βγαίναν στο λιμάνι της ηγουμενίτσας οι νταλίκες,έπρεπε να πάρουν τον παλιό δρόμο απο βροσύνα βουτσαρά,####πετινίτσα και να περάσει μέσα απο την κάτω παναγιά,πάνω παναγιά,δώθε παναγιά για να βγεί τουρκια και μετά ιράν.
ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
εσυ τι νομίζεις?? ευρώπη είναι μόνο η αθήνα και η θεσαλονίκη??κοίταξε τις εργολαβίες των μεγάλων εταιριών στην επαρχια,να δεις το μπάχαλο και την αναρχία.


μιλάς για πρόσωπο στην τράπεζα.εσυ τι λές??οι τράπεζες δεν ξέρουν,αν κάποιος -έστω-μικρός ,είναι σωστός επιχειρηματίας και σωστος και συνεπής για να αναλάβει έστω και ένα μικρό κομάτι.δες το και σαν κίνησης καλής συνεργασίας??εδώ ξέρουν τι σώβρακο θα φορέσει απόψε και θα ξέχναγαν τα βασικά?


τραπεζες= εταιρίες=σύστημα=γαριδες και αστακομακαρονάδες πάνω σε ένα falcon yachts 18 m. εις υγείαν των χαμένων απο χέρι...
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 05-12-2009, 17:43
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παλικάρι,το ζητούμενο είναι γιατί πληρώνουμε διόδια για αυτήν την μπίχλα!
δεν στέκομαι στο σκηνικό πληρώνω η δεν πληρώνω σήμερα.γιατί όπως λες θα μου στείλουν το χαρτάκι στο σπίτι και πάω και το πληρώνω και σλάμα.
και σου λέω επίσης,ότι πάντα πληρώνω όταν περνάω,μόνο και μόνο γιατί δεν θέλω να μου χαλάσουν το ταξίδι μου και να μου τρώει τον χρόνο μου ο κάθε παπάρας.

τι έκαναν όμως όλα αυτά τα χρόνια σε συντήρηση μεόλα αυτά τα λεφτά που έχουν εισπράξει μέχρι σήμερα?
περιμέναμε 2 δεκαετίες για να μην θρηνούμε θύματα στον μαλιακό.ακόμη και την έρμη την Εγνατία,με τα ευρωπαικα κονδύλια,την ξεψαχνήσανε τόσα χρόνια...αυτήν και τα λεφτά της.
εγνατία...σκοπός της να διευκολήνει το εμπόριο ανάμεσα σε ανατολή και δύση.
και μέχρι πέρισυ,με το που βγαίναν στο λιμάνι της ηγουμενίτσας οι νταλίκες,έπρεπε να πάρουν τον παλιό δρόμο απο βροσύνα βουτσαρά,####πετινίτσα και να περάσει μέσα απο την κάτω παναγιά,πάνω παναγιά,δώθε παναγιά για να βγεί τουρκια και μετά ιράν.
ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
εσυ τι νομίζεις?? ευρώπη είναι μόνο η αθήνα και η θεσαλονίκη??κοίταξε τις εργολαβίες των μεγάλων εταιριών στην επαρχια,να δεις το μπάχαλο και την αναρχία.


μιλάς για πρόσωπο στην τράπεζα.εσυ τι λές??οι τράπεζες δεν ξέρουν,αν κάποιος -έστω-μικρός ,είναι σωστός επιχειρηματίας και σωστος και συνεπής για να αναλάβει έστω και ένα μικρό κομάτι.δες το και σαν κίνησης καλής συνεργασίας??εδώ ξέρουν τι σώβρακο θα φορέσει απόψε και θα ξέχναγαν τα βασικά?


τραπεζες= εταιρίες=σύστημα=γαριδες και αστακομακαρονάδες πάνω σε ένα falcon yachts 18 m. εις υγείαν των χαμένων απο χέρι...
Πες τα ρε ορεσιβιε.....!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 05-12-2009, 20:33
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Γνώμη μου πως σ αυτή την άθλια ιστορία ενός "Εθνικού" δρόμου καρμανιόλα που.. προπληρώνουμε (άλλη μια Ελληνική πατέντα) άκρη θα βγάλουμε μόνο μέσω Ευρωπαικών Δικαστηρίων.
Έχουν καταφέρει "οι αρμόδιοι" να παρερμηνεύσουν ένα ευρωπαικό διάταγμα για το χαρακτηρισμό μιας οδού ως Εθνικής και κατάλληλης για τη διάβαση μεταφορικών οχημάτων και να μετατοπίσουν τη διαμάχη μεταξύ οδηγών-χρηστών και κατασκευαστικής εταιρείας!! Και μάλιστα διάφοροι τοπικοί άρχοντες ΚΑΙ πολιτικοί συμβουλεύουν τον κόσμο να μην πληρώνει διόδια. Η εταιρεία να είστε σίγουροι είναι απόλυτα νομιμοποιημένη από το ίδιο το κράτος και φυσικά σκοπεύει να κερδίσει χρήματα.
Η διαμάχη με την εταιρεία που εκμεταλλεύεται τα διόδια είναι νομικά χαμένη αν μείνει σε επίπεδο "δεν πληρώνω, φτιάχτε μου πρώτα το δρόμο" και μάλιστα σε επίπεδο Ελλάδας.
Δείτε τη σύμβαση και το χρονοδιάγραμμα της http://www.olympiaodos.gr/index.php?ID=key_Dates_EL
Σχεδόν 3 χρόνια μετά τη σύμβαση θα δούμε τα πρώτα έργα. Όσο για την εξέλιξή τους ? http://www.olympiaodos.gr/index.php?...ks_progress_EL .. φυσικά τίποτε ακόμα!!
Θα έπρεπε να γίνει καταγγελία σε Ευρωπαικό δικαστήριο κατά των αρμοδίων που "βάφτισαν" Εθνική Οδό τον καρόδρομο και επέτρεψαν την τοποθέτηση διοδίων. Kai μάλιστα πρώτα πρώτα από όσους πολιτικούς και ΟΤΑ είναι αντίθετοι με τα διόδια και μετά από τους οδηγούς..
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 06-12-2009, 00:07
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν πληρώνω διόδια!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
............................................
τι έκαναν όμως όλα αυτά τα χρόνια σε συντήρηση μεόλα αυτά τα λεφτά που έχουν εισπράξει μέχρι σήμερα?
περιμέναμε 2 δεκαετίες για να μην θρηνούμε θύματα στον μαλιακό.ακόμη και την έρμη την Εγνατία,με τα ευρωπαικα κονδύλια,την ξεψαχνήσανε τόσα χρόνια...αυτήν και τα λεφτά της....
τοσα χρόνια δεν γινοταν τιποτε διότι πισω απο την υποτιθεμενη κατασκευη το όποιου δρόμου ηταν το κρατος!! τότε πληρωναμε για δρόμους που δεν ειχαμε και για δρόμους που θα κατασκευαζόντουσαν αλλα δεν κατασκευαζοντο!! Παρότι τους πληρωναμε, μεσω των διοδιων, και παρότι δεν κατασκευαζοντο δεν μιλαγε κανεις κι όλοι πλέρωναν!! Τωρα που σε 3 χρόνια (που λεει και ο carduelis) θα δουμε φως θυμυθηκαμε να διαμαρτυρηθουμε μη πληρωνοντας διόδια!!! Γιαυτο μας λεω τσαμπα μαγκες!!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγνατία...σκοπός της να διευκολήνει το εμπόριο ανάμεσα σε ανατολή και δύση.
και μέχρι πέρισυ,με το που βγαίναν στο λιμάνι της ηγουμενίτσας οι νταλίκες,έπρεπε να πάρουν τον παλιό δρόμο απο βροσύνα βουτσαρά,####πετινίτσα και να περάσει μέσα απο την κάτω παναγιά,πάνω παναγιά,δώθε παναγιά για να βγεί τουρκια και μετά ιράν.
ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ....
ε τι μου λες τωρα??? το κρατος 30 χρόνια μας τα ετρωγε και δεν την εφτιαχνε, την πηρε ο ιδιωτης και την τελειωσε (60% υπολυπόταν και ηταν το πιο δυσκολο κομματι) σε 3 χρόνια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ τι νομίζεις?? ευρώπη είναι μόνο η αθήνα και η θεσαλονίκη??κοίταξε τις εργολαβίες των μεγάλων εταιριών στην επαρχια,να δεις το μπάχαλο και την αναρχία.....
Στην επαρχια και στους μικρους περιφερειακους δρόμους εμπλεκονται οι μικροι κατασκευαστες και οχι οι μεγάλοι!! Αυτοι εχουν το προβλημα και τα παρατανε στην μεση!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
μιλάς για πρόσωπο στην τράπεζα.εσυ τι λές??οι τράπεζες δεν ξέρουν,αν κάποιος -έστω-μικρός ,είναι σωστός επιχειρηματίας και σωστος και συνεπής για να αναλάβει έστω και ένα μικρό κομάτι.δες το και σαν κίνησης καλής συνεργασίας??εδώ ξέρουν τι σώβρακο θα φορέσει απόψε και θα ξέχναγαν τα βασικά?.....
Φυσικα και ξερουν, αλλα πως θα σου φαινοτανε να εισαι μικρος κατασκευαστης, να χρωστας κανα δυο εκατομμυρια σε προμηθευτες, να σου καθότανε το λαχειο της αναθεσης ενος δρόμου π.χ. 50κμ με προυπολογισμο π.χ. 30,000,000 δεν θα σκεφτόσουνα να τα αρπάξεις και να εξαφανιστείς δηλωνοντας μια πτωχευση? Εσυ βεβαια οχι αλλα καποιοι άλλοι ναι!!! Αυτο γινοτανε αγαπητε μου!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
τραπεζες= εταιρίες=σύστημα=γαριδες και αστακομακαρονάδες πάνω σε ένα falcon yachts 18 m. εις υγείαν των χαμένων απο χέρι...
Και που ειναι το κακό? Αν γινοσουνα εσυ ¨η εγω ενας απο αυτους θα έλεγες/ελεγα οχι προτιμω τα γίδια????
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Έρχονται φθηνότερα διόδια. georgekostas Επικαιρότητα 1 14-10-2009 18:36
Δεν #####, δεν #####!!! emix Ανέκδοτα 14 06-07-2009 15:38
Κι άλλα διόδια στην Αττική leonidas Επικαιρότητα 5 10-03-2009 09:15
Δεν πειραζει wolferin Ανέκδοτα 5 11-02-2009 19:54
Για τα διόδια arisxios Γενικά - Μοτοσυκλέτα 5 18-01-2009 20:07


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!