GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 27-06-2011, 14:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω μια αφελή ερώτηση ...

Πες ότι, η ΔΕΗ πουλήθηκε σε ιδιώτη ...

Πώς διασφαλίζεται το Ελληνικό κράτος κ κατ' επέκταση ο Έλληνας πολίτης,

ότι σε ένα-δυό χρόνια, ο ιδιώτης δεν θα κάνει μια γενναία αύξηση (επικαλούμενος ότι δεν "βγαίνει") ???

Πώς θάμαστε σίγουροι ότι, σε ένα-δυό χρόνια ο ιδιώτης,

δεν θα κάνει ότι κ οι σημερινοί - να κατεβάζει δλδ τους διακόπτες,

εκβιάζοντας για αύξηση τιμολογίων ???
Εχει γινει κατι τετοιο στον ΟΤΕ? οχι!!!!
Κατι εταιρειες που ξεπροβαλαν πριν μερικα χρονια στις τηλεπικοινωνιες οπως π.χ. η LANET εκλεισαν αντι να κανουν οτιδηποτε απο αυτα που αναφερεις!

Ο ανταγωνισμος απο μονος του ''ανεβαζει'', ''κατεβαζει'' και κλεινει τους κακους διαχειριστες των επιχειρησεων τους!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 27-06-2011, 14:12
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω μια αφελή ερώτηση ...

Πες ότι, η ΔΕΗ πουλήθηκε σε ιδιώτη ...

Πώς διασφαλίζεται το Ελληνικό κράτος κ κατ' επέκταση ο Έλληνας πολίτης,

ότι σε ένα-δυό χρόνια, ο ιδιώτης δεν θα κάνει μια γενναία αύξηση (επικαλούμενος ότι δεν "βγαίνει") ???

Πώς θάμαστε σίγουροι ότι, σε ένα-δυό χρόνια ο ιδιώτης,

δεν θα κάνει ότι κ οι σημερινοί - να κατεβάζει δλδ τους διακόπτες,

εκβιάζοντας για αύξηση τιμολογίων ???
Ωραία ερώτηση..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρώ πως θα παίξει ότι και με τον ΟΤΕ, εταιρίες διάφορες οι οποίες μέσω ανταγωνισμού θα κρατήσουν το κόστος σε χαμηλά επίπεδα. Αν όχι, κλάψε Μάη μου...
Τελικά μπας και δεν πρέπει να πουθηθεί? Οι εταιρίες τηλ. δούλευαν με τα δύκτια του ΟΤΕ, δεν έκαναν δικά του. Θα γίνει κάτι τέτοιο λέτε κ με την ΓΕΝΟΠ?
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 27-06-2011, 14:41
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λέτε κάποια στιγμή να γλυτώσουμε
και το επαχθές χαράτσι της ΕΡΤ;
Αυτο κι αν ειναι χαρατσι!!!!!!!! Αλλα δεν το βλεπω....., τουλαχιστον στο κοντινο μελλον!!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 29-06-2011, 01:39
kriti manoysos Ο/Η kriti manoysos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMWr1200gs 2008
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Σωστά τα λέτε με την Γενοπ και τις άλλες μπουγάδες που γίνονται εσωτερικά.Αυτά και εγώ τα κατηγορώ και είμαι ενάντια.....και πρέπει να γίνει μια κάθαρση στα λαμογια
Οσο για τον εκσυχρονισμο που αναφεραται η Δεη έχει κάνει τεράστια βήματα μπροστά.(Δίκτυα μεταφοράς,Μονάδες παραγωγής ενέργειας.ορυχεία..κ.α)
Και μην ξεχναμε οτι σε αυτην την επιχείρηση εργαζόντανε 18.000 ατομα στην ουσία τρώνε ψωμί περίπου 50.000 άτομα.
Και κάτι τελευταίο η ΔΕΗ είναι μια κερδοφόρος μηχανή για το κράτος, έχει έσοδα τουλάχιστον από ότι ακούμε γύρο 300.εκ ευρώ τον χρόνο.. ποιος ο λόγος λοιπόν?
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 18-07-2011, 14:01
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kriti manoysos Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα θα σου πω οτι αυτη την στιγμη δεν μας συμφερει σαν Ελληνες να φυγει η Δεη απο τα χερια του ΚΡΑΤΟΥΣ.
Ενα απλο παραδειγμα θα σας πω οταν εδω στην Κρητη εχουμε κοστος παραγωγης 0,90λεπτα/kwh και πληρωνουμε 0.12λεπτα/kwh (αυτο ισχύει σε [COLOR=Blue]πολλά νησιά λογου καυσιμου Μαζουτ/diesel[/COLOR]).ποιος ιδιωτης θα αφήσει τις Ιδιες τιμες!!!!!!!!Απλα κανενας..........

Από τις τοποθετήσεις σου καταλαβαίνω ότι τα συμφέροντα σου βρίσκονται στην κρατική ΔΕΗ. Μέχρι εδώ κανένα πρόβλημα και όλα καλά.
Δανειζόμενος όμως ένα επιχείρημα σου θα ήθελα να ρωτήσω;

Γιατί Γ@ΜΩ τη ΔΕΗ μου καίτε ακόμα μαζούτ για την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας;
Σε πια χώρα του κόσμου με τόσο ήλιο και άνεμο θα χρησιμοποιούσαν Μαζούτ.
Σε πια χώρα θα ηλεκτροδοτούσαν νησιά με υποβρύχια καλώδια
τι έκανε λοιπόν τόσα χρόνια το κράτος που διαχειριζόταν ένα μονοπωλιακό γωνιακό μαγαζί;
Το μόνο που έκανε το ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ μας κράτος ήταν να διορίζει για να ενισχύει την θέση του, αδιαφορώντας για την ανάπτυξη, το περιβάλλον και την κερδοφορία.
Σταματήστε λοιπόν να πιστεύετε ότι η ΔΕΗ πρέπει να είναι κρατική,
Ο ιδιώτης που επιχειρεί σε ένα αυστηρά ελεγχόμενο από το κράτος περιβάλλον είναι η μόνη λύση.

Υ.Σ. Η τιμή της ΚWh δεν είναι αυτή που αναφέρεις αλλά η δεκαπλάσια.
Ξέχασες να συνυπολογίσεις τις ζημιές και το παθητικό της ΔΕΗ που πληρώνουμε με την μορφή του ΚΑΠΕΛΟΎ...... ΌΛΟΙ ΜΑΣ.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 18-07-2011, 17:16
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ολες λοιπον οι κυβερνησεις των παρακατω χωρων ειναι ανικανες να διαχειριστουν τις εταιρειες τους?


Σημειωσε οτι ΟΛΕΣ οι πρωην χωρες του Α.Μπλοκ ιδιωτικοποιησαν τις εταιρειες παραγωγης ενεργειας ΑΜΕΣΩΣ μετα το πεσιμο του τειχους και μια απο αυτες (Σλοβακια) μας κανει τον καμποσο σχετικα με το αν θα μας δανεισει ¨η οχι!!!!
Οι υπολοιπες χωρες (της δυσης) ιδιωτικοποιησαν (μερικως ¨η ολοσχερως) τις δημοσιες εταιρειες παραγωγης ενεργειας αμεσως μετα τον Β' Παγκοσμιο Πολεμο!

Ο λογος απλος, ο ιδιωτης ελεγχεται ευκολα και δεν κοστιζει στο κρατος ενω το κρατος ακριβως το αντιθετο!

Γιωργο, μου φαινεται οτι δεν εχεις δει τα καταπληκτικα βιντεακια (στην ουσια ενα ηταν, αλλα "σπασμενο" σε πολλα) που ανεβασε αλλος φιλος με τιτλο
"Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ"!!!

Δες τα, αξιζει πραγματικα τον χρονο που θα διαθεσεις, και προτεινω (με αφορμη το ποσταρισμα σου παντα) σε ολους του φορουμ μας να πραξουν το ιδιο!!!

Εκει θα σου λυθουν ολες οι αποριες (οχι μονο εσενα, αλλα και σε οποιον αλλο το δει) σχετικα με τις... ιδιωτικοποιησεις... τις κυβερνησεις, και ποιος ο ρολος των εταιρεων στο παγκοσμιο στερεωμα γενικοτερα, που αποσκοπουν και τι προσπαθουν να καταφερουν!!!

Last edited by BOXER; 18-07-2011 at 17:19. Λόγος: συμπληρωση κειμενου
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 18-07-2011, 20:53
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο, μου φαινεται οτι δεν εχεις δει τα καταπληκτικα βιντεακια (στην ουσια ενα ηταν, αλλα "σπασμενο" σε πολλα) που ανεβασε αλλος φιλος με τιτλο
"Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ"!!!

Δες τα, αξιζει πραγματικα τον χρονο που θα διαθεσεις, και προτεινω (με αφορμη το ποσταρισμα σου παντα) σε ολους του φορουμ μας να πραξουν το ιδιο!!!

Εκει θα σου λυθουν ολες οι αποριες (οχι μονο εσενα, αλλα και σε οποιον αλλο το δει) σχετικα με τις... ιδιωτικοποιησεις... τις κυβερνησεις, και ποιος ο ρολος των εταιρεων στο παγκοσμιο στερεωμα γενικοτερα, που αποσκοπουν και τι προσπαθουν να καταφερουν!!!
Tι σχέση έχει η παγκόσμια προπαγάνδα για την έλευση του <<μεσσία>> <<σωτήρα της ανθρωπότητας>> παγκόσμιου κυβερνήτη, μέρος της οποίας είναι και το εν λόγο βίντεο με …. το φαγοπότι των λαμόγιων της ΔΕΗ....???

Μπορείς να βρεις (υλοποιήσιμο και όχι ιδεατό) τρόπο σωστής λειτουργίας υπό κρατικό έλεγχο ?

Γνωρίζεις πόσες δεκαετίες πίσω είναι σε τεχνολογία κρατικές επιχειρήσεις- μονοπώλια όπως η ΔΕΗ και ο ΟΣΕ.?
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 19-07-2011, 02:49
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Tι σχέση έχει η παγκόσμια προπαγάνδα για την έλευση του <<μεσσία>> <<σωτήρα της ανθρωπότητας>> παγκόσμιου κυβερνήτη, μέρος της οποίας είναι και το εν λόγο βίντεο με …. το φαγοπότι των λαμόγιων της ΔΕΗ....???

Μπορείς να βρεις (υλοποιήσιμο και όχι ιδεατό) τρόπο σωστής λειτουργίας υπό κρατικό έλεγχο ?

Γνωρίζεις πόσες δεκαετίες πίσω είναι σε τεχνολογία κρατικές επιχειρήσεις- μονοπώλια όπως η ΔΕΗ και ο ΟΣΕ.?

Στα τελευταια ποσταρισματα μιλαμε για την ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ της ΔΕΗ, και με ρωτας τι σχεση εχουν τα βιντεο ;;;

Το ιδιο ακριβως θεμα εχουν, και πως ολα, αργα αλλα μεθοδικα ιδιωτικοποιουνται ΟΛΑ !!!

Και σιγουρα οχι προς οφελος μας, σε βαθος χρονου ή οχι!

Και οσο αφορα τις ερωτησεις σου, ποιος σου λεει εσενα οτι δεν υπαρχει σωστος τροπος λειτουργιας υπο κρατικο ελεγχο;
Εγω συμφωνω μαζι σου και σου λεω οτι υπαρχει, ή τουλαχιστον σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος.

Το ερωτημα ειναι:
Γιατι δεν αφηνουν να δουλεψει ο εκαστοτε οργανισμος, με αυτον τον τροπο, οι οποιοι "υπευθυνοι";
Και η απαντηση ειναι (και εδω ερχομαστε στις ιδιωτικοποιησεις) οτι αν τον αφηναν "οι υπευθυνοι" δουλευει σωστα και με κερδος, τοτε δεν θα μπορουσε να τον ιδιωτικοποιησει κανενας.
Ενω τωρα, ολοι λενε ναι στην ιδιωτικοποιηση του οργανισμου, και πρωτοι και καλυτεροι οι...απλοι πολιτες!

Αυτο ακριβως που θελουν αυτοι δηλαδη.
Μας φτανουν σε σημειο να ζηταμε εμεις οι ιδιοι δηλαδη, αυτο που τοσα χρονια σχεδιαζουν αργα, αλλα μεθοδικα... ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!!! Και με την αδεια της αστυνομιας που λενε...
Αυτα τα παιχνιδια παιζονται παντου ανα τον κοσμο φιλε μου, και ολα οσα αφορα το θεμα μας, καταλληγουν εκει!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 19-07-2011, 05:57
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα τελευταια ποσταρισματα μιλαμε για την ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ της ΔΕΗ, και με ρωτας τι σχεση εχουν τα βιντεο ;;;

Το ιδιο ακριβως θεμα εχουν, και πως ολα, αργα αλλα μεθοδικα ιδιωτικοποιουνται ΟΛΑ !!!

Και σιγουρα οχι προς οφελος μας, σε βαθος χρονου ή οχι! <προφητεια?>

Και οσο αφορα τις ερωτησεις σου, ποιος σου λεει εσενα οτι δεν υπαρχει σωστος τροπος λειτουργιας υπο κρατικο ελεγχο;
Εγω συμφωνω μαζι σου και σου λεω οτι υπαρχει, ή τουλαχιστον σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος. (αυτό ρωτώ, ποιος είναι? έχει εφαρμογή ή έχει αξία μόνο στο <κουβέντα να γίνεται>?)


Το ερωτημα ειναι:
Γιατι δεν αφηνουν να δουλεψει ο εκαστοτε οργανισμος, με αυτον τον τροπο, οι οποιοι "υπευθυνοι";
Και η απαντηση ειναι (και εδω ερχομαστε στις ιδιωτικοποιησεις) οτι αν τον αφηναν "οι υπευθυνοι" δουλευει σωστα και με κερδος, τοτε δεν θα μπορουσε να τον ιδιωτικοποιησει κανενας. (Ιδιωτικοποιήσεις όμως έγιναν και σε κράτη που δούλευαν κερδοφόρα και ρολόι)

Ενω τωρα, ολοι λενε ναι στην ιδιωτικοποιηση του οργανισμου, και πρωτοι και καλυτεροι οι...απλοι πολιτες!

Αυτο ακριβως που θελουν αυτοι δηλαδη.
Μας φτανουν σε σημειο να ζηταμε εμεις οι ιδιοι δηλαδη, αυτο που τοσα χρονια σχεδιαζουν αργα, αλλα μεθοδικα... ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!!! Και με την αδεια της αστυνομιας που λενε...
Αυτα τα παιχνιδια παιζονται παντου ανα τον κοσμο φιλε μου, και ολα οσα αφορα το θεμα μας, καταλληγουν εκει!
Ωραία λοιπόν…. Αφού μετά από δεκαετίες διαμάχης οικονομικών-πολιτικών συστημάτων επικράτησε αυτό που βλέπουμε (και ζούμε) παγκοσμίως , πως εμείς στην Ελλάδα θα μείνουμε στην εποχή του… Χότζα !!!. Όταν ο Κάστρο λέει ότι το σύστημα (κρατικός έλεγχος) δεν δουλεύει πλέον ούτε στην Κουβά… εμείς τι συζητάμε ? Θέλουμε να βρεθούμε σε τέτοια κατάσταση ώστε να αναφέρετε όλος ο κόσμος για την Ελλάδα με τον τρόπο που αναφέρονταν ( κι εμείς) για την Αλβανία πριν 20+ χρόνια ???

Όταν ΚΡΑΤΗ πραγματικά και όχι τύπου Ελλάδας* ιδιωτικοποιούν τις αντίστοιχες κρατικές επιτηρήσεις, τι θα κάνουμε εμείς ? Θα πρέπει να εξακολουθήσουμε να τρέφουμε τους δεινοσαύρους?

Εκτός από την προπαγάνδα που διαδίδουν ομάδες συμφερόντων που έχουν μείνει <<απ’έξω>> ή που προσπαθούν να πάρουν <<το πάνω χέρι >> και … προφητείες καταστροφής, υπάρχουν ουσιαστικά επιχειρήματα υπέρ του κριτικισμού???

*Εδώ διαφωνώ μαζί σου γιατί ΔΕΝ γίνεται παντού στον κόσμο η Ελληνικού τύπου κρατική διοίκηση και αναφέρομαι στην γνωστή διαφθορά, στην διοίκηση ουσιαστικά από συνδικαλιστές και ανίκανους και στην αδυναμία του κράτους να εφαρμόσει τους νόμους.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 19-07-2011, 12:16
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Γ@μ@ την ΔΕΗ μου και γ@μ@ τις διακοπές της

Φίλοι και συνφορουμίτες, εγώ θέλω να θέσω και άλλη μια παράμετρο στο όλο θέμα,
εγώ είμαι υπάλληλος μια εταιρίας παροχής τηλεφωνίας - ίντερνετ, εταιρίες οι οποίες, λόγω των διακοπών ρεύματος είχαν προβλήματα με αποσυνδέσεις πελατών, οι οποίοι με την σειρά τους παραπονιόντουσαν (εάν είχαν ρεύμα αυτοί αλλά δεν είχε το ΚΑΦΑΟ ή αν είχαν αυτοί ρεύμα και δεν είχε ρεύμα ο προηγούμενος εν σειρά συνδεδεμένος πελάτης μισθωμένου κυκλώματος) άλλοι έμειναν χωρίς τηλεφωνικά κέντρα κλπ κλπ κλπ...με λίγα λόγια ΧΑΟΣ....όταν οι πελάτες αρχίσουν και διακόπτουν τις συμβάσεις τους καθώς είναι δύσκολο να τους πείσεις όντας εκνευρισμένοι ότι δεν φταις εσύ...και σαν συνέπεια αυτό θα έχει τα έσοδα της εταιρίας να πέσουν...και οι απολύσεις να αρχίσουν...ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ Η ΔΕΗ???? ή θα μείνω άνεργος προσπαθώντας να εξηγήσω στα παιδιά μου ότι το τιμολόγιο της ΔΕΗ έμεινε χαμηλό ευτυχώς λόγω της απεργίας?
Μήπως θα πρέπει αν τους ευχαριστήσω για τον αγώνα τους?
Γιατί από όσο γνωρίζω αυτοί θα συνεχίσουν να πληρώνονται για να «αγωνίζονται» ενώ εγώ όχι…
Ιδιωτικοποίηση ΤΩΡΑ....για να δουλέψει από εδώ και πέρα όποιος το αξίζει και όχι όποιος έχει μπάρμπα στην Κορώνη!!!!
Εργαζόμουν 7 χρόνια στο Λονδίνο… που έχει πολλούς «εναλλακτικούς παρόχους» σε όλα ..ενέργεια (γκάζι – ρεύμα), τηλεπικοινωνίες κλπ…δεν ένοιωσα ότι με κλέβουν…αντιθέτως ένοιωσα ότι έχω δύναμη και αξία…γιατί ανά πάσα στιγμή παίρνεις το συμβόλαιο σου και πάς σε άλλο πάροχο εάν ο προηγούμενος δεν σε σεβαστικέ ή έγινε ξαφνικά ποιο ακριβός.
Αυτοί είναι εν ολίγης οι προβληματισμοί μου

Last edited by Akyla; 19-07-2011 at 12:18.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Την ΔΕΗ μου μέσα.... gepol Τι μας έτυχε 5 25-05-2011 13:46
Quiz από τις διακοπές villos Χιούμορ 11 22-09-2010 15:48
Εξοπλισμός για τις διακοπές gsrob Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 18-08-2010 01:23
Το σύνδρομο της μελαγχολίας μετά τις διακοπές και πώς να το διαχειριστείτε!!!!!!!!!!! riko46 Χρήσιμα 15 08-09-2009 16:07
Τί έχει τελικά η εξάτμιση της μοτοσικλέτας μου και πρέπει να την αλλάξω;!!!!!!! riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 35 02-09-2009 09:01


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!