GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 02-08-2011, 09:45
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

"Μην κρίνετε ίνα μην κριθήτε" ή " εξ ιδίων κρίνετε τα αλλότρια"
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 02-08-2011, 10:16
dionysisgs Ο/Η dionysisgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Κρυονέρι Αττικής
Μoto: R1200RT Sportster 983XL
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Σόρρυ για το σπαμ....

Κι αλλος Πατριώτης απο Φθιώτιδα;

Διονύση θα χαρώ να τα πούμε και απο κοντά έστω και εντός Αττικής

Πρωινή σπαμολογία
Βαγγέλη όποτε θέλεις...τα δημογραφικά μου είναι στο προφίλ...το καλύτερο βέβαια είναι στου Χρήστου (Ράχες) για ουζάκια και γυαλιστερές!!!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 02-08-2011, 12:22
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
"Μην κρίνετε ίνα μην κριθήτε" ή " εξ ιδίων κρίνετε τα αλλότρια"


βρε παιδια συμφωνω οτι η gs/adv ειναι για ταξιδια...αλλα πρεπει να καταλαβετε και αυτο το λεω μιας και η κρητικη σας δειχνει το εντελως αντιθετο, οτι τα πραγματα αλλαζουν απο την μια μερα στην αλλη...

σημερα εχεις δουλεια και αυριο μπορει να μην εχεις...ετσι απλα μπορουνε να σε αφησουνε με το επιδομα...
αυτο ειναι ενα βασικο προβλημα που αντιμετωπιζει η κατηγορια ανθρωπων σαν εμενα...δλδ 30+ με μια καλη δουλεια στον ιδιωτικο τομεα...που απο την στιγμη που εχεις τον μισθο σου επιτρεπονται καποιες "πολυτελειες" αν και για εμενα η μηχανη ειναι καθημερινο εργαλειο...οπως και εγω στην περιπτωση μου εδωσα το παλιο μοτορι μου και θελω να παρω μια πολυχρηστικη μηχανη η οποια να μου δινει την δυνατοτητα (δλδ να μην ειναι ανασταλτικος παραγοντας) να την ταξιδεψω θελω κατι καλυτερο δλδ...απλα δυστηχως σημερα δεν μπορεις να γνωριζεις για ποσο θα εχεις αυτο τον μισθο...αρα και αυτες τις πολυτελιες...!!!

σιγουρα στον χωρο των gs υπαρχουν και αυτοι (οπως και σε καθε αλλο χωρο) οι οποιοι την πηρανε για ποζερα κτλ κτλ...το ιδιο δεν εγινε και με τοσα αλλα πραγματα...δεν βρωμαει η αγορα απο iphone 4 ...500++euro για κινητο που ελαχιστοι ξερουν να χρησιμοποιουν και ακομα πιο λιγοι το χρειαζονται...??? και ποσα αλλα παραδειγματα...

οποτε θα ελεγα οτι το γεγονος οτι οι gs δινονται φθηνα...ειναι οτι υπαρχουν παρα πολλες...απο οτι εχω ανακαλυψει μεσα απο το φορουμ σας δεν ειναι και εντελως απροβληματιστες...μεγαλυτερο ρολο ομως παιζει η σημερινη κατασταση, ...στην οποια και δεν μπορεις να βασιστεις...

τωρα οποιοι ειναι τυχεροι και μετα απο εξυπνη και σκληρη δουλεια (πιστευω οτι ολοι μας δουλευουμε σκληρα απλα καποιοι καταφεραν να τα μαζεψουν)...ή ετυχε να βρεθουν απο την οικογενεια με πολλα λεφτα...και ενα πιο σιγουρο οικονομικο μελλον...τοτε ναι μπορουν να την συντηρησουν καθως και να την ταξιδεψουν κτλ κτλ κτλ...

ολοι, καλα οχι ολοι, αλλα αρκετοι απο αυτους που τις γυαλιζουνε και τις κοιτανε στις καφετεριες...τις κοιτανε και κανουν ονειρα οπως τοτε που ηθελαν να τις αγορασουν και να γυρισουν τον κοσμο...!!!

πωπω λογοδοιαρια...!!!

Last edited by asotosios; 02-08-2011 at 12:32.
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 03-08-2011, 02:40
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???


Όντως μετά τη GS είναι το Χάος.




Προσωπικά δεν μου αρέσει το χάος και οδηγώ μια αξιόπιστη Honda.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 03-08-2011, 02:48
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως μετά τη GS είναι το Χάος.




Προσωπικά δεν μου αρέσει το χάος και οδηγώ μια αξιόπιστη Honda.
Μη μου στεναχωριέσαι... κι εγώ από Beverly ξεκίνησα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 03-08-2011, 02:49
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μη μου στεναχωριέσαι... κι εγώ από Beverly ξεκίνησα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Κάποτε είχες γούστο φίλε. Τι σε πείραξε....
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 03-08-2011, 07:11
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων


Προσωπικά δεν μου αρέσει το χάος και οδηγώ μια αξιόπιστη Honda.
Καλή η χόντα, αλλά την μεγαλύτερη ζημιά που έχω πάθει με μοτοσικλέτα, την έχω πάθει με χόντα
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 03-08-2011, 10:03
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

...μετά το GS... οποιαδήποτε μηχανή θεωρήσω ότι μου κάνει την δουλειά μου καλύτερα σύμφωνα με τις εκάστοτε ανάγκες μου και οικονομικών μου...
από 250άρι μέχρι RT... απλά τα πράγματα... (σκούτερ εξαιρουμένων, δεν τα μπορώ!)
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 03-08-2011, 10:22
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Ισως κι αρκετοί να πήγαν από παπάκι ή σκούτερ ή 250άρι απευθείας σε κάποια μεγάλα κυβικά χωρίς να λάβουν υπόψιν τις πραγματικές τους ανάγκες. Δε θέλησαν να περάσουν από μεσαία κυβικά.... τους έλκυσε η γοητεία του big is beautiful χωρίς να υπολογίσουν τα αυξημένα κόστη.
Θα μου πει κανείς ότι είναι και θέμα ασφάλειας....ναι, αλλά δεν είναι ανάγκη να δώσεις και να δίνεις ένα σκασμό λεφτά......ιδίως όταν δεν τα έχεις....
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 03-08-2011, 10:56
paramedic Ο/Η paramedic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Είδες τι πρόβλημα έχετε όσοι πήρατε GS? Και άντε όσοι πήρατε το απλό έχετε μια επιλογή και ένα όνειρο να πάρετε μια ADV ή ακόμα πιο ωραίο να μετατρέψετε μια απλή σε ADV(η μετατροπή έχει άλλη γλύκα). Ενω όσοι δεν έχουμε έχουμε ακόμα πολλά όνειρα να κάνουμε μπροστά μας(προσωπικα μονο το ADV θα έπαιρνα,η απλή δεν μου αρέσει-αντε ίσως το triple black).
Εγω ξεκίνησα απο παπί,πήγα σε HONDA 250,σε KAWASAKI 750 και τώρα σε APRILIA 1000. Βλέπεται έχω εξελικτική πορεία μιας και αλλάζαν κατα καιρούς οι ανάγκες μου απο μία μηχανή. Τωρα πια έχω στόχο τα ταξίδια και πραγματικά με λυπεί το γεγονός οτι στο δρόμο(εκτός πόλης) βλέπω λίγα GS ενώ θα έπρεπε να βρίθει απο δαύτα. Αντι αυτού τα βλέπω να παλεύουν με τις τριπλέτες μέσα στην πόλη να χωθούν ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα και να ταλαιπωρούν αναβάτες και κινητήρα μιας και οι θρεμοκρασίες που πιάνουν εντός πόλης σίγουρα θα είναι πάντα άνω των 100 C.
Γιατι ρε σεις?? Πάρτε το εργαλείο διασκέδασης και κάντε του αυτό για το οποίο φτιάχτηκε-ΤΑΞΙΔΙΑ!! Μικρά,μεγάλα δεν έχει σημασία. Σηκωθείτε απο τις καφετέριες που πηγαίνετε για να δείξετε τι εργαλείο πήρατε και πάρτε τα βουνά. Ο καφές που πληρώνετε θα σας δώσει κοντά 100 χιλιόμετρα αυτονομίας σε βενζίνη το ξέρετε???
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μεταφορες Μετακομισεις ο Μητσος Πάνος Αστεία Video 8 21-05-2010 09:09
Μετα την πιτα. kokomilko Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 17 06-02-2010 00:07
Νεο Μελος skala Καλώς ήλθατε 23 30-11-2009 18:39
Νεο Μελος στο GS George Καλώς ήλθατε 15 16-05-2009 08:34
Μετεωρολογία yannis Χρήσιμα 8 27-12-2008 20:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!