GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 06-06-2013, 13:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάμερες DVD δεν υπάρχουν πιά, είναι κάτι σαν το Varadero, μουσειακό είδος, .....
Α, OK, καλα που μου το ειπες να ενημερωσω τον φιλο μου απο οπου θα κανω την αγορα....μην μου δωσει κανα μουσειο για μοντερνο......
Οσο για το Varadero μου αρκει που ταξιδευω με 150 και αναβω τσιγαρο ορθιος πισω απο την ζελατινα του.........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως μην ανοίγεσαι, ο Τσίπρας είναι προ των πυλών, ο χειμώνας δεν βγαίνει και το μνημόνιο 4 είναι προς επεξεργασία.....
Ουτε σημερα αν γινοντουσαν εκλογες αλλα ουτε και σε 3 χρονια που θα γινουν θα δει Πρωθυπουργια ο ψευτης!! Ξερεις γιατι? διοτι ειναι ΨΕΥΤΗΣ σαν τον ΑΓΠ..........οι Ελληνες το μαθαμε και το εμπεδωσαμε αυτο, αν ηταν θα ειχε βγει με τοσα που ειχε ταξει και ταζει ακομα.
Αλλα μια το ''να παρουμε παραδειγμα απο την Αργεντινη'' που μετα απο αυτο ξαναχρεωκοπησε, μια το ''αριστερος ανεμος πνεει απο την Γαλλια'' οπου ο αριστερος Ολαντ ακολουθει την δεξια ευρωπη και μια το ''η Κυπρος αντιστεκεται λεγοντας το μεγαλο ΟΧΙ...'' οπου μετα τα μετρα που εφαγε στην μουρη που ειναι 10 φορες χειροτερα απο τα δικα μας θα δεις οτι μεχρι τις επομενες εκλογες θα πεσει κατω απο το 10%.
Α, τωρα ηρθαν και οι αριστερες Σκουριες στην Χαλκιδικη να του πανε κοντρα.........

Μνημονιο 4 ειπες? πολυ Τσιπρα και Καμμενο παρακολουθεις.......
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 06-06-2013, 13:38
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον δεν θες να πιεζεσαι εσυ οχι εγω..........εγω δεν πιεζομαι καθολου διοτι και βλεπω και ακουω ΟΛΕΣ τις αποψεις και διαβαζω ΟΛΑ τα στοιχεια κι οχι επιλεκτικα.
Επισης δεν αρκουμαι στα Ελληνικα στοιχεια, ψαχνω και τα διεθνη........

Το εχουμε ξανασυζητησει αυτο το θεμα και σου εχω πει οτι ΑΝ πραγματικα υπηρχε τοοοοση δυστυχια τοτε μαγαζια σαν το δικο σου που, οπως και να το κανουμε εχει ειδη ''δυσκολα'', θα ανηκε στην ιστορια σημερα.

Η πωλησεις μοτοσυκλετων και αυτοκινητων παρουσιαζουν ανακαμψη, ακομα βεβαια παραμενει (και θα παραμεινει για καιρο) το συνολικο αρνητικο προσημο αλλα βελτιωνεται σιγα-σιγα...........ειναι καλα σημαδια αυτα Σταυρο, εσυ μπορει να πιεζεσαι οταν τα διαβαζεις και να αγχωνεσαι διερωτωμενος ''μα πως αφου......'' εγω οχι....εγω απλα βλεπω κι εχω υπομονη!!!!!!

Εγω δεν ειπα ποτε οτι δεν υπαρχει κοσμος που πειναει λογω κρισης, ειπα μονον οτι δεν ειναι τοσο οσος μας παρουσιαζεται απο τα ΜΜΕ και τα κομματικα οργανα. Υπηρχε αυτο ο κοσμος και υπαρχει αυξημενος ελαχιστα απο το παρελθον........αυτο πιστευω και ειπα δημοσιως.

Σε ότι αφορά τα μαγαζιά με το είδος μου σε διαβεβαιώ ότι τα μισά έχουν κλείσει, 2 μεγάλες αντιπροσωπείες βάρεσαν κανόνι με αποτέλεσμα 150 άτομα περίπου να έχουν μείνει στο δρόμο ( πολλοί από αυτούς είναι γνωστοί και έχουν τεράστια προβλήματα διαβίωσης).

Πιστεύεις δηλαδή ότι από το 27% της ανεργίας που κάποτε ήταν 8% -10 % έχει δημιουργήσει ελάχιστα περισσότερους ανθρώπους που πεινάνε, ξεχνάς ίσως ότι και η σύνταξη των γονιών που πολλές φορές στήριζε τον άνεργο μέχρι να βρει δουλειά έχει πετσοκοπεί...
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 06-06-2013, 13:40
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 900 ευρώ δε ζει τετραμελής οικογένεια με τίποτε! Απορώ γιατί εξακολουθώ και παρακολουθώ το νήμα....
Εισαι βιτσιόζος
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 06-06-2013, 13:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 900 ευρώ δε ζει τετραμελής οικογένεια με τίποτε! Απορώ γιατί εξακολουθώ και παρακολουθώ το νήμα....
Αυτα να τα λες και να τα πιστευεις οσον αφορα τον εαυτον σου...ασε τους αλλους που μπορουν να το πουν οι ιδιοι.
Αν εσυ δεν μπορεις ειναι δικο σου προβλημα οχι των αλλων που μπορουν.......
Ειναι ξεκαθαρος ο τροπος που μπορει να επιτευχθει ζηση με 900ε 3-4 ατομων, αρκει να παραιτηθουμε απο ολες τις πολυτελειες και να ζουμε με τα βασικα. Κι αυτο μεχρι να ξαναπαρουμε μπροστα οχι για παντα. Μπορει να κρατησει χρονια, δεν πειραζει, αρκει τα παιδια μας να ζησουνε την αλλαγη προς το καλυτερο...αυτο πρεπει να μας ενδιαφερει ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ κι οχι το παρον.
Εγραψα πιο πανω εγω τι εκοψα και τα καταφερα, αν εσυ και πολλοι αλλοι δεν μπορουν/αντεχουν να κοψουν τιποτα ειναι προβλημα τους.

το νημα το παρακολουθεις, οπως και τοσοι αλλοι αν δεις τις εμφανισεις, διοτι ειναι πολυ ενδιαφερον κι εχει κατι να πει σε ολους αλλα και σε εσενα.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 06-06-2013, 13:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ότι αφορά τα μαγαζιά με το είδος μου σε διαβεβαιώ ότι τα μισά έχουν κλείσει, 2 μεγάλες αντιπροσωπείες βάρεσαν κανόνι με αποτέλεσμα 150 άτομα περίπου να έχουν μείνει στο δρόμο ( πολλοί από αυτούς είναι γνωστοί και έχουν τεράστια προβλήματα διαβίωσης). ...
Αυτο Σταυρο μου σημαινει οτι ΕΣΥ εισουν σωστος επαγγελματιας και δεν ανοιχτηκες τοσο οσο οι αλλοι πιστευοντας οτι η ευμαρεια ισως να μην ειναι και παντοτινη. Επισης σημαινει οτι εισασταν τοσο πολλοι που η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αγορα - κι οχι αυτη με τα δανεικα - δεν σας σηκωνε ολους κι ετσι επιβιωνουν μονον οι σωστοι και νοημονες επαγγελματιες.
Σε καμια περιπτωση δενε ιναι δεικτης φτωχειας το οτι τα μισα μαγαζια του ειδους σου εχουν κλεισει, διοτι η ευμαρεια δεν ητο πραγματικη αλλα πλασματικη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύεις δηλαδή ότι από το 27% της ανεργίας που κάποτε ήταν 8% -10 % έχει δημιουργήσει ελάχιστα περισσότερους ανθρώπους που πεινάνε, ξεχνάς ίσως ότι και η σύνταξη των γονιών που πολλές φορές στήριζε τον άνεργο μέχρι να βρει δουλειά έχει πετσοκοπεί...
Και αυτο το εχω εξηγησει, πιστευω οτι το 27% ανεργιας ΔΕΝ εχει δημιουργησει πεινασμενους ανθρωπους.
27% ειναι ακομα η ανεργια και οι συνταξεις πετσοκομενες κι ομως οι πωλησεις αυτοκινητων και μοτοσυκλετων αυξανονται οι δεικτες οικονομικου κλιματος βελτιωνονται (δες σχετικο νημα) με την καταναλωση να αυξανεται κι αυτη σιγα-σιγα. Απο ποιους ρε Σταυρο γινονται αυτα?
Η απαισιοδοξια αμβλυνεται και ο κοσμος, μαζι με τους ανεργους, συμβαλλει στην βελτιωση του οικονομικου κλιματος.... απο ολους αυτους τους πεινωντες κατα ΣΥΡΙΖΑ μερια βελτιωνονται σιγα-σιγα ξαναλεω τα πραγματα.
Αν αυτα δεν τα βλεπεις και βλεπεις μονον τα αρνητικα εγω δεν μπορω να κανω τιποτε γιαυτο.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 06-06-2013, 14:01
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Η μ@λ@κία έχει χτυπήσει κόκκινο,αυτοί που έφεραν τους μισθούς στα 550ε και αυτοί που υποστηρίζουν αυτούς που το έκαναν να τα πάρουν να τα βάλουν στον....και όχι να τα δώσουν στον κόσμο με δύο + παιδιά,υποχρεώσεις καθημερινές,φροντιστήρια ξένων γλωσσών,φροντιστήρια ελληνικών σε μεγαλύτερες τάξεις,ένδυση,υπόδηση,++++++++++++++++

Αυτά είναι για να ζείς με τον μπαμπά και την μαμά,να σε ταίζουν και να σε ποτίζουν να έχουν δικό τους σπίτι και εσύ να τα έχεις για να πηγαινοέρχεσαι στη δουλειά άντε να προσφέρεις κάτι στα έξοδα και να πας καμιά βόλτα για πάστα την κοπελιά αφού έχεις πάρει και κανένα παντελόνι και κανα εσώρουχο μην γίνεις και ξεφτίλα,με τους ξεφτίλες που θέλουν οι οικογενειάρχες άνθρωποι να ζήσουν αξιοπρεπώς με αυτά.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 06-06-2013, 14:09
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μ@λ@κία έχει χτυπήσει κόκκινο,αυτοί που έφεραν τους μισθούς στα 550ε και αυτοί που υποστηρίζουν αυτούς που το έκαναν να τα πάρουν να τα βάλουν στον....και όχι να τα δώσουν στον κόσμο με δύο + παιδιά,υποχρεώσεις καθημερινές,φροντιστήρια ξένων γλωσσών,φροντιστήρια ελληνικών σε μεγαλύτερες τάξεις,ένδυση,υπόδηση,++++++++++++++++
οποιος εχει κοντα στην ηλικία του γιου μου θα καταλαβαίνει ......... Αστα φιλε αστα........

αλλα παλι δεν το βαζουμε κατω.....
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 06-06-2013, 14:31
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 900 ευρώ δε ζει τετραμελής οικογένεια με τίποτε! Απορώ γιατί εξακολουθώ και παρακολουθώ το νήμα....
Μαθαίνεις νέα μαθηματικά....
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 06-06-2013, 14:40
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μ@λ@κία έχει χτυπήσει κόκκινο,αυτοί που έφεραν τους μισθούς στα 550ε και αυτοί που υποστηρίζουν αυτούς που το έκαναν να τα πάρουν να τα βάλουν στον....και όχι να τα δώσουν στον κόσμο με δύο + παιδιά,υποχρεώσεις καθημερινές,φροντιστήρια ξένων γλωσσών,φροντιστήρια ελληνικών σε μεγαλύτερες τάξεις,ένδυση,υπόδηση,++++++++++++++++

Αυτά είναι για να ζείς με τον μπαμπά και την μαμά,να σε ταίζουν και να σε ποτίζουν να έχουν δικό τους σπίτι και εσύ να τα έχεις για να πηγαινοέρχεσαι στη δουλειά άντε να προσφέρεις κάτι στα έξοδα και να πας καμιά βόλτα για πάστα την κοπελιά αφού έχεις πάρει και κανένα παντελόνι και κανα εσώρουχο μην γίνεις και ξεφτίλα,με τους ξεφτίλες που θέλουν οι οικογενειάρχες άνθρωποι να ζήσουν αξιοπρεπώς με αυτά.
ΜΑ γιατί τα λες αυτά, το μνημόνιο φρόντισε ξανά για την σύσφιξη των οικογενειακών σχέσεων, 3 γενιές σε ένα σπίτι.........
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 06-06-2013, 14:43
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα να τα λες και να τα πιστευεις οσον αφορα τον εαυτον σου...ασε τους αλλους που μπορουν να το πουν οι ιδιοι.
Αν εσυ δεν μπορεις ειναι δικο σου προβλημα οχι των αλλων που μπορουν.......
Ειναι ξεκαθαρος ο τροπος που μπορει να επιτευχθει ζηση με 900ε 3-4 ατομων, αρκει να παραιτηθουμε απο ολες τις πολυτελειες και να ζουμε με τα βασικα. Κι αυτο μεχρι να ξαναπαρουμε μπροστα οχι για παντα. Μπορει να κρατησει χρονια, δεν πειραζει, αρκει τα παιδια μας να ζησουνε την αλλαγη προς το καλυτερο...αυτο πρεπει να μας ενδιαφερει ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ κι οχι το παρον.
Εγραψα πιο πανω εγω τι εκοψα και τα καταφερα, αν εσυ και πολλοι αλλοι δεν μπορουν/αντεχουν να κοψουν τιποτα ειναι προβλημα τους.

το νημα το παρακολουθεις, οπως και τοσοι αλλοι αν δεις τις εμφανισεις, διοτι ειναι πολυ ενδιαφερον κι εχει κατι να πει σε ολους αλλα και σε εσενα.

Για δώσε αναλυτικό λογαριασμό πως ζει τετραμελής οικογένεια με 900 ευρώ. Κι εννοώ με τα σύγχρονα στάνταρ, τα απολύτως αναγκαία. Ούτε αυτοκίνητο των 2000 κυβικών, με τα 80 τμ που είπες παραπάνω, με ένα από τα δύο παιδιά στο λύκειο και πάει λέγοντας. Και φυσικά να συμπεριλάβεις το χαράτσι και τα τέλη κυκλοφορίας κι ασφάλιστρο για ένα αυτοκίνητο 1400 κυβικών και τα έξοδα για να κινηθεί καλύπτοντας τις ανάγκες αυτής της οικογένειας.

και ρίξε μιά ματιά κι εδώ


IMF Admits Mistakes on Greece Bailout - WSJ.com

Αυτό θα το κάνω άμεσα και νέο νήμα, διότι υπάρχει και κόσμος που τον έχει κουράσει ο δογματισμός σου και δε διαβάζει πλέον στο παρόν νήμα.

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!