GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ
ΠΑΣΟΚ 2 1.90%
ΝΔ 5 4.76%
ΚΚΕ 7 6.67%
ΣΥΡΙΖΑ 18 17.14%
ΛΑΟΣ 0 0%
ΔΗΜΑΡ 6 5.71%
ΔΗΣΥ 0 0%
ΑΝΕΛ 14 13.33%
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ 0 0%
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 17 16.19%
ΔΡΑΣΗ 6 5.71%
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 0 0%
ΑΛΛΟ 12 11.43%
ΛΕΥΚΟ 1 0.95%
ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ 9 8.57%
ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ 8 7.62%
Ψήφισαν: 105. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 05-05-2012, 17:20
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο σίγουρος ήσουν ότι ΔΕΝ θα γίνουν εκλογές.....
Όντως...
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 05-05-2012, 17:33
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 1939, μεσα απο την τοτε οικονομικη κριση η οποια ειναι πανομοιοτυπη της σημερινης στην Ευρωπη, εκλεχθηκε και ο Χιτλερ -''ο ΑΓΩΝ μου'' ειναι το βασικο εγχειριδιο της Χ.Α - και το 1944 ολοι το ειχαν μετανοιωσει αφου ειχε ομως πνιγει ο κοσμος στο αιμα.

Ειναι συνηθες φαινομενο των απατεωνων να χρησιμοποιουν ομορφες εκφρασεις και υψηλες εννοιες προκειμενου να προσελκυσουν θυματα. Μεγαλη σημασια εχουν και οι συμπεριφορες και πρακτικες που χρησιμοποιουν πριν και μετα την προεκλογικη περιοδο. Οπως λεει και ο λαος ''αν θες να διαπιστωσεις την ποιοτητα του χαρακτηρα ενος ανθρωπου δωστου εξουσια''.


Πριν 3 χρονια ο αρχηγος της Χ.Α. ανεκδιηγητος Κος Μιχαλολιακος καταφερε και μπηκε στο Δημοτικο συμβουλιο του Δημου αθηναιων. Σε καθε συνεδριαση του Συμβουλιου εισερχεται στην αιθουσα χαιρετιζοντας με τον γνωστο φασιστικο τροπο.......λαμπρα.
Προσφατως δηλωσε οτι αν μπει η Χ.α στην βουλη θα την κανει μπουρδε.....λο.
Ομορφες δηλωσεις του αρχηγου ενος κομματος που απαρτιζεται απο τραμπουκους, χουλιγκανους,μπραβους, εμπορους ναρκωτικων και αλλους παραβατες του κοινου ποινικου δικαιου......οπως και οι Εθνικοσοσιαλιστες του Χιτλερ.
Επιζητουν την λαικη νομιμοποιηση μεσω της εκλογικης διαδυκασιας αποσκοπωντας στην ασυλια του Κοινοβουλιου.

Τρατζικ.......πολυ τρατζικ......

Οσο για τους ''δεν ψηφιζω'' αυτοι ειναι αλλη ιστορια η οποια λεει ''κρινω τους παντες και τα παντα αλλα παω βολτα και δεν ψηφιζω για να μην με κρινετε και μενα μετα''.....ευθυνοφοβοι αγανακτισμενοι της πλατειας.... ποσο τρατζικ αραγε ειναι αυτο?

Και μετα ερχονται και σου λενε να ψηφισει ο κοσμος κατα συνειδηση...μα κατα ασυνειδητη συνειδηση ψηφισαν και το 1939 στην Γερμανια και μετα συνειδοτοποιησαν τι εκαναν, ηταν ομως αργα.
Συμφωνω μεχρι κεραιας!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι παππούδες πολέμησαν κι άλλους … που βρίσκονται μονίμως στην βουλή… και δεν έχουν αλλάξει νοοτροπία από την εποχή του Τζουγκασβίλι …


Last edited by tsak8; 05-05-2012 at 17:53.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 05-05-2012, 17:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Από την στιγμή που κανένας κατ' ελάχιστο δεν εκφράζει τα δικά μου πιστεύω, και από την στιγμή που όλοι τους είναι καιροσκόποι (αρκεί να ακούς τις δηλώσεις τους τις τελευταίες μέρες) είναι πέρα από τα όρια του γελοίου, εγώ δεν ψηφίζω κανένα και λέτε ότι θέλετε, με το ζόρι να επιδοκιμάσω τον λίγότερο άθλιο δεν γίνεται.

Δεν τους ψηφίζω όχι για να τους κράζω (είναι φοβερός ο Γιώργος στο τρόπο που σκέφτεται ) αλλά γιατί είναι άχρηστοι και το έχουν αποδείξει επανελλημένα. Ότι πιό σάπιο είχε αυτό ο τόπος, όλα αυτά τα χρόνια πήγαινε στην πολιτική.

Και η Χρυσή Αυγή δικό τους δημιούργημα είναι, ο πυρήνας πάντα υπήρχε, αλλά όταν αφήνεις ολόκληρες γειτονιές στην τύχη τους, είναι φυσικό να συμβεί.

Το μίσος είναι και αυτό ανθρώπινο συναίσθημα και μάλιστα πολύ δυνατό..



Καλή Τύχη σε όλους από Δευτέρα....

Καλά βρε Σταύρο, τα διάβασες αυτά που γράφεις?!!?!?!?
Είναι δυνατόν να είναι άχρηστοι αυτοί και οι περισσότεροι από μας χρήσιμοι;;; Και αν είναι έτσι, πόσα χρόνια σου πήρε να το δεις;;; Μέχρι τώρα τι ψήφιζες;;;
"Κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει"
Δηλαδή, αφού είναι άχρηστοι, πως κατάφεραν να πείσουν τόσα εκατομμύρια κόσμο, να τους εμπιστευτούν τις τύχες τους;;;
Πριν αρχίσεις τα τάχα μου, δήθεν κλπ σκέψου πως μέχρι τώρα απευθύνονταν και είχαν την αποδοχή του συνόλου σχεδόν του κράτους. Γιατί λες;; Δεν ήξεραν οι κυβερνώμενοι τι σόι είναι οι κυβερνώντες;;;; Ξαφνικά είδαν το φως?!?!!?!?
Λοιπόν είτε το γουστάρετε είτε όχι, ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!
Και αφήστε κατά μέρος τις μπούρδες "αυτός βρωμάει, ο άλλος ξυνίζει, θα ψηφίσω τον μουρόχαυλο που ανακάλυψα στην τύφλα μου"...
Και δεν μου λέτε ρε λεβέντες, γιατί κάποιος θα έπρεπε να θυσιαστεί, προκειμένου εσείς να μπορείτε να κονομάτε με κάθε τρόπο;;;
Η λύση δεν είναι να βρεθεί κάποιος "έντιμος πατριώτης" και κουραφέξαλα. Ποτέ δεν υπήρξαν τέτοιοι, παρά μόνο στα παραμύθια που σας σερβίριζαν στα κάθε είδους κατηχητικά...
Η λύση είναι, να μην αφήνετε περιθώρια σε κανέναν, να μπορεί να σας εκμεταλλευτεί περισσότερο από όσο θέλετε ή καλύτερα, έχετε ανάγκη. Προσπαθήστε να καταλάβετε το νόημα της φράσης, γιατί έχουμε και δουλειές και δεν αδειάζουμε για χοροδιδασκαλίες!!!!
Αν βέβαια ΕΤΣΙ ήταν και είναι τα πράγματα, ψάξτε να βρείτε γιατί έχετε αυτές τις ανάγκες και πως θα μπορούσατε να τις καλύψετε με πιο πρόσφορο τρόπο.
"Γνώθι σ' αυτόν"!!!!!! Επιτέλους, αφού κάθε τόσο επικαλείστε το κλέος των προγόνων σας, τουλάχιστον ακολουθείστε και καμμιά συμβουλή τους!!!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 05-05-2012, 18:34
eolos Ο/Η eolos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Kyklades
Μoto: r1150gs
Μηνύματα: 209
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Αύριο είναι η ευκαιρία να στείλουμε απο κεί πού'ρθαν, τους προδότες και τα απάνθρωπα μνημόνιά τους.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 05-05-2012, 18:38
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά βρε Σταύρο, τα διάβασες αυτά που γράφεις?!!?!?!?
Είναι δυνατόν να είναι άχρηστοι αυτοί και οι περισσότεροι από μας χρήσιμοι;;; Και αν είναι έτσι, πόσα χρόνια σου πήρε να το δεις;;; Μέχρι τώρα τι ψήφιζες;;;
"Κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει"
Δηλαδή, αφού είναι άχρηστοι, πως κατάφεραν να πείσουν τόσα εκατομμύρια κόσμο, να τους εμπιστευτούν τις τύχες τους;;;
Πριν αρχίσεις τα τάχα μου, δήθεν κλπ σκέψου πως μέχρι τώρα απευθύνονταν και είχαν την αποδοχή του συνόλου σχεδόν του κράτους. Γιατί λες;; Δεν ήξεραν οι κυβερνώμενοι τι σόι είναι οι κυβερνώντες;;;; Ξαφνικά είδαν το φως?!?!!?!?
Λοιπόν είτε το γουστάρετε είτε όχι, ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!
Και αφήστε κατά μέρος τις μπούρδες "αυτός βρωμάει, ο άλλος ξυνίζει, θα ψηφίσω τον μουρόχαυλο που ανακάλυψα στην τύφλα μου"...
Και δεν μου λέτε ρε λεβέντες, γιατί κάποιος θα έπρεπε να θυσιαστεί, προκειμένου εσείς να μπορείτε να κονομάτε με κάθε τρόπο;;;
Η λύση δεν είναι να βρεθεί κάποιος "έντιμος πατριώτης" και κουραφέξαλα. Ποτέ δεν υπήρξαν τέτοιοι, παρά μόνο στα παραμύθια που σας σερβίριζαν στα κάθε είδους κατηχητικά...
Η λύση είναι, να μην αφήνετε περιθώρια σε κανέναν, να μπορεί να σας εκμεταλλευτεί περισσότερο από όσο θέλετε ή καλύτερα, έχετε ανάγκη. Προσπαθήστε να καταλάβετε το νόημα της φράσης, γιατί έχουμε και δουλειές και δεν αδειάζουμε για χοροδιδασκαλίες!!!!
Αν βέβαια ΕΤΣΙ ήταν και είναι τα πράγματα, ψάξτε να βρείτε γιατί έχετε αυτές τις ανάγκες και πως θα μπορούσατε να τις καλύψετε με πιο πρόσφορο τρόπο.
"Γνώθι σ' αυτόν"!!!!!! Επιτέλους, αφού κάθε τόσο επικαλείστε το κλέος των προγόνων σας, τουλάχιστον ακολουθείστε και καμμιά συμβουλή τους!!!!
Έχω να ψηφίσω από το 1996, ο κάθε ένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τα προσωπικά του βιώματα.

Από τα 18 μου το ελληνικό κράτος με ###### χωρίς σάλιο, τους δοκιμάσαμε όλους και αποτύχαμε.

Η ατομική ευθύνη είναι ένα θέμα αλλά είναι σταγόνα στον ωκεανό, ποτέ μου δεν έχω πετάξει σκουπίδι κάτω, έχω πλακωθεί με αγνώστους γιατί τους έκανα την παρατηρήση να μην τα πετάνε, η χώρα μου τελικα είναι ένας απέραντος σκουπιδότοπος...

Ζητώ λοιπόν από τους υπευθύνους να προσπαθήσουν να τηρήσουν τους νόμους και όχι να βοηθούν τους άλλους να παρανομούν όλοι μαζί...

Μετά από 27 χρόνια ενήλικης ζωής με ένα παιδί που χρίζει συνεχούς ιατρικής φροντίδας στο ######### που λέγεται Ελλάδα, έχω αποφασίσει ότι το παιχνίδι είναι χαμένο-στημένο και προτιμώ να χαλάω φαιά ουσία για να κάνω καλύτερη την καθημερινότητά μου από μόνος μου..

Πάντα διαβάζω αυτά που γράφω ......

Καλό βόλι....
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 05-05-2012, 18:43
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Για ρίξτε μία ματιά κι εδώ μπας και...

Μικρά Κόμματα | Τα κόμματα |
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 05-05-2012, 19:12
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Δεν νομίζω πως τα διαβάζεις... και δεν εννοώ την ανάγνωση.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω να ψηφίσω από το 1996, ο κάθε ένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τα προσωπικά του βιώματα.

Από τα 18 μου το ελληνικό κράτος με ###### χωρίς σάλιο, τους δοκιμάσαμε όλους και αποτύχαμε.



Κανένα κράτος δεν σε ###### από μόνο του... εσύ μπορεί να μην είχες τα προσόντα που νόμιζες ή δεν προσπάθησες με τον σωστό τρόπο. Όταν λες πως τους δοκιμάσαμε όλους και αποτύχαμε (sic) !?!?!?!?




Η ατομική ευθύνη είναι ένα θέμα αλλά είναι σταγόνα στον ωκεανό, ποτέ μου δεν έχω πετάξει σκουπίδι κάτω, έχω πλακωθεί με αγνώστους γιατί τους έκανα την παρατηρήση να μην τα πετάνε, η χώρα μου τελικα είναι ένας απέραντος σκουπιδότοπος...



Αν ή πλειοψηφία δεν ήθελε σκουπίδια κάτω... δεν θα υπήρχαν. Αυτό που φαντάζεσαι εσύ, δεν σημαίνει πως είναι κοινή επιθυμία.



Ζητώ λοιπόν από τους υπευθύνους να προσπαθήσουν να τηρήσουν τους νόμους και όχι να βοηθούν τους άλλους να παρανομούν όλοι μαζί...



Ζήτω που χεστήκαμε... Είπαμε πως μόνο όσα μπορείς να κατακτήσεις έχουν αξία... αλλιώς ψήφισε τον Μάνο!!!!! Πάψε να κρύβεσαι πίσω από προσωπικές ουτοπίες. Η ζωή και η φύση έχουν κανόνες αληθινούς και αδυσώπητους.





Μετά από 27 χρόνια ενήλικης ζωής με ένα παιδί που χρίζει συνεχούς ιατρικής φροντίδας στο ######### που λέγεται Ελλάδα, έχω αποφασίσει ότι το παιχνίδι είναι χαμένο-στημένο και προτιμώ να χαλάω φαιά ουσία για να κάνω καλύτερη την καθημερινότητά μου από μόνος μου..


Φίλε, όταν νόμισα το ίδιο (το 1985) πήγα στην Αυστραλία. Αν νομίζεις πως εδώ είναι έτσι και αλλού καλύτερα, πήγαινε εκεί... όμως όπως έλεγε και ο Καβάφης... "Στους δρόμους θα γυρνάς τους ίδιους…. Δεν έχει πλοίο για σε δεν έχει οδό. Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ, σ' όλη τη γη τη ρήμαξες. ..."


Πάντα διαβάζω αυτά που γράφω ......

Καλό βόλι....

Δεν θα ψηφίσω, λόγω απουσίας στο εξωτερικό. Αν και θα μπορούσα λοιπόν μετά να κάνω τον πονηρό... εκτίθεμαι και δηλώνω πως αν ήμουν στην Ελλάδα, θα ψήφιζα το ΚΚΕ. Έχω ξαναπεί γιατί και πως... μην τα ξαναλέμε και δεν έχει σχέση με τις θεωρίες του κoμμoυvισμού ή του χριστιανισμού κλπ
Αλίμονο, αν έζησα μέχρι τώρα μισόν αιώνα και δεν έχω σαφή και τεκμηριωμένη κατεύθυνση... πότε θα την βρω, στα 300!??!?!?!!?



ΥΓ. και μια παραπομπή για κάποιον άλλο... http://lexilogia.gr/forum/showthread...BB%CE%BF%CF%82

Last edited by yannis; 05-05-2012 at 19:29.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 05-05-2012, 19:59
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Τα διάβασα όλα τα ποστ αλήθεια και σέβομαι όλες τις απόψεις !Μπορούμε να βάλουμε την λογική και να βγάλουμε πολλά συμπεράσματα....τα δύο μεγάλα τα απορρίπτω δεν μπαίνω στον κόπο εδώ και χρόνια να τα ακούω καν...βλέπε φούσκες zimense, ακης Βατοπέδι μισθούς!! τα μικρά με πρώην μελοι τους επίσης....γιατί έχουν πει ότι θα συνεργαζόταν με αυτούς...όπως τσιπρας,καμενος,ντορα,κατσελη καρατζαφέρεις......αφού δεν θέλω τα μεγάλα δεν θέλω τους συνεργάτες που κατα καιρούς έχουν ψηφίσει ναι στην μείωση του μισθού μου για να διορθώσουν μια κατάσταση που δεν φταίω εγώ... ΚΚΕ που είναι όχι σε όλα....μπορεί να μην συμφωνώ σε πολλά αλλα είναι οχι σε ολα ....γιατί ολα αυτά τα όχι μας έφεραν εδώ....βλέπε τρόικα, συνθήκη του μααστριχ,πούλημα δημοσίων εργων ,γιατί να πω ναι όταν δεν το πιστεύω και μετά να αλλάξω όπως έχουνε κάνει κατά καιρούς-κουλουτουμπες-πολα κόμματα !!!άπλα και καθαρά δεν εχει έρθει κοντά μου σε καμια διεκδικηση μου...σε καμια σας λέω που εχω κανει μεσα στο χώρο του εργοστάσιου εδώ και 15 χρόνια όσα δελτία τύπου και email που εχω στείλει εκτός απο το ΚΚΕ κανένα κόμμα δεν έχει ενδιαφερθεί ....άρα γιατί να μην κειταξω το συμφέρων μου !!!!θέλω δουλειά, παιδεία, υγεία, που μέχρι τώρα βλέπω να χάνονται.... δεν έχω βιβλία στα σχολεια, ούτε λευφτα για το ικα και μοιωμενω μισθό.....!!!απλά βλέπω γύρο μου και αποφασίζω.....καλή ψήφο και εγώ λέω ότι το να μην πας δεν είναι το καλύτερο αλλά αφού είναι επιλογή την δεχομε!!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 05-05-2012, 20:27
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανένα κράτος δεν σε ###### από μόνο του... εσύ μπορεί να μην είχες τα προσόντα που νόμιζες ή δεν προσπάθησες με τον σωστό τρόπο. Όταν λες πως τους δοκιμάσαμε όλους και αποτύχαμε (sic) !?!?!?!?
Δεν είναι του παρόντος αλλά θα δώσω ένα μόνο παράδειγμα, 1985 περνώ με εισαγωγικές εξετάσεις στα ΤΕΦΑΑ Θεσ/νικής μαζί με 350 ακόμα άτομα.
Ω ! του θαύματος βρεθήκαμε 1100 άτομα πρώτο έτος, (μεταγραφές από την τότε Γιουγκοσλαβία, μπαμπάς μα καρδιά, τσουπ η μεταγραφή..).
Στα 4 χρόνια της φοίτησης μου ενώ έπρεπε να είμασταν περίπου 2000 άτομα οι πτυχιούχοι, βρεθήκαμε περί τις 9000
Πέρνω πτυχίο στα 4 χρόνια, 89-90 φαντάρος και από το 1991 εώς το 1998 ωρομίσθιος & αναπληρωτής κάθε χρόνου αλλού, τα βύσματα δίπλα στο σπίτι τους, τελείωναμε Ιούνιο, πληρωνόμασταν Δεκέμβριο και περιμέναμε το διορισμό με βάση την επετηρίδα, που θα ερχόταν το 1998 οπότε και την καταργεί βάζοντας μας σε αναμονή μέσω νέας επετηρίδας (16μηνο) την ονόμασε. Εγώ εκεί τα μούτζωσα .....
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 05-05-2012, 22:32
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα ψηφίσουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν η Δημοκρατία φεύγει απο την πόρτα, ο φασισμός μπουκάρει από το παράθυρο!
.....
.......
Σημεία των καιρών...
Δημοκρατία και φασισμός ( ολοκληρωτισμός με τυραννικές τάσεις) είναι πολύ κοντά εξ ορισμού και αυτό το είπε Ο Πλάτων στην Πολιτεία ( περί δικαίου)
και σε μια μικρή σύνοψη θα το δείτε εδώ

όσα γράφει το 380 π.Χ είναι ποιό επίκαιρα απο ποτέ μια ανάγνωση τώρα στο παρα πέντε των εκλογών ίσως βοηθήσει και ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα,
έτσι για να σας ιντριγκάρω θα δείξω κάποια σημεία.

Η µετάβαση από το ολιγαρχικό στο δηµοκρατικό πολίτευµα γίνεται εξαιτίας της αυξηµένης
απληστίας για χρήµα και την ανάγκη να είναι κανείς πιο πλούσιος (555b, c). Ξεκινώντας από
την επιδίωξη των πλουσίων να γίνουν πιο πλούσιοι, αυτοί θα βρουν πρόσφορο έδαφος στη
τοκογλυφία δανείζοντας τους φτωχούς που έχουν και αυτοί τις δικές του ανάγκες, που
δηµιουργήθηκαν όµως µε την συγκαλυµµένη παρότρυνση και µε ύπουλο τρόπο από τους
ίδιους τους πλούσιους.


...

Θα αρκεί απλά κάποιος να δηλώνει ότι είναι µε το λαό και η πόλη θα τον
εµπιστεύεται αµέσως για να τη κυβερνήσει. Οι πάντες, ίσοι και µη ίσοι, θα αντιµετωπίζονται
µε ένα είδος εκφυλισµένης ισότητας. Οι κηφήνες τώρα αποτελούν ένα σηµαντικό ποσοστό της πόλης.


"όταν οι φιλόσοφοι βασιλέψουν και οι βασιλιάδες φιλοσοφήσουν, μόνο τότε θα ευτυχήσουν οι λαοί"

Καλή ανάγνωση και καλή ψήφο να έχετε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Να ξεκινήσουμε το '11 με καφέ; και πριν βγει η εβδομάδα το γυρνάμε στα κοκορέτσια; nikos-x Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 22 07-01-2011 16:55
TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα.. hercu Τεχνικά θέματα διάφορα 66 07-01-2010 13:59
Αλλαγή χρώματος...ΟΧΙ με το συνηθισμένο βάψιμο άλλα με μεμβράνες... xurxes Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-12-2009 12:50
Έρευνες: “Γεννηθήκαμε για να πιστεύουμε στον Θεό” skippybi Κόσμος 1 16-09-2009 00:23
Ενέργειες που πρέπει να κάνουμε ενώ περιμένουμε ασθενοφόρο ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Γενικά - Αναβάτης 11 16-04-2009 12:34


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!