GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 02-03-2011, 10:44
basilis76 Ο/Η basilis76 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

κριμα τα παιδια
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 02-03-2011, 10:55
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε λέω ότι το ένα έχει να κάνει άμεσα με το άλλο.
Οπως έγραψα, διάβασα ότι τις τελευταίες μέρες εισέρχονται στη χώρα μικρές ομάδες ξένων, κάποιοι μιλούν για Κοσσοβάρους κατά κύριο λόγο, αλλά και για άλλους από εξωτικές χώρες. Κατά πόσο είναι φήμες και ράδιο αρβύλα δεν το ξέρω.

Οι απεργοί πείνας λαθρομετανάστες είναι βραδυφλεγής βόμβα. Η κυβέρνηση δε μπορεί να δεχτεί τα αιτήματά τους κι οφείλει να μην το κάνει. Αν πεθάνει κάποιος από αυτούς, ας σκεφτούμε πόσες χιλιάδες λαθρομεταναστών ζουν αυτή τη στιγμή σε όλη τη χώρα και τι μπορεί να προκληθεί.

Ας βγω υπερβολικός, αλλά αυτά μαζί είναι παράγοντες αποσταθεροποίησης, ποιός ο τελικός στόχος; Ελα μου ντε.....

αν είσαι υπερβολικός μάλλον είμαι και εγώ..
απο χθές προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς παίχτηκε ..
αυτά τα πράγματα δεν γίνονται!
είναι πρωτόγνωρα για την ελλάδα μας!
τι λέμε τώρα...να τους κυνηγάνε τα παιδιά και αντί όπου φύγει φύγει,αυτοί στην ψύχρα να κατεβαίνουν και να γαζώνουν?
Αυτό για να το κάνεις ,πρέπει να έχεις βιώσει πολεμικό κλίμα τουλάχιστον.

αν αυτό που λέει ο γιατρός το συνδυάσουμε με το γεγονός ότι οι κοσσοβάροι έχουν και Αλβανικό διαβατήριο εμένα στο μυαλό μου έρχεται αυτό
http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%C...F%CF%85-15330/
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 02-03-2011, 11:58
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Συλλυπητήρια στις οικογενειές τους.
Καλό κουράγιο στους συγγενείς.

Δυστυχώς, όταν καθημερινά στην υπηρεσία σου δεν πιάνεις το όπλο σου γιατί μπορεί να πεταχτεί από κανένα θάμνο κάποιος δημοσιογράφος ή οποοσδήποτε με κάμερα και την επόμενη με μία φωτό σε εφημερίδα να βγεις σε αργία, τότε δεν θα το κάνεις και γρήγορα όταν κινδυνεύσεις, γιατι η κίνηση αυτή πρέπει να είναι αντανακλαστική. Σου έχει γίνει πλέον βίωμα ότι το όπλο δεν το ακουμπάμε γιατί μπλέξαμε

Τέτοια αστυνομία δεν θελουμε?
Θα εχει και απωλειες

Μακαρι να προλαβαίναν τα παιδιά και να μην ζούσαν τώρα τα καθάρματα
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 02-03-2011, 11:59
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Υπέκυψε χθες το βράδυ και ο δεύτερος αστυνομικός...
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 02-03-2011, 12:17
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Κατ' αρχήν να παραθέσω κι εγώ την πραγματική θλίψη μου για το περιστατικό...

Κατά δεύτερον να προσθέσω σε τεχνικό επίπεδο μιας και έγινε μνεία από τον GeorgeP και άλλους, αναφορικά με την βολίδα και την ισχύ της οικογένειας ΑΚ.
Θεωρώ ότι μιλάμε για τα μοντέλα ΑΚ-47, ΑΚ-103 και τα "ξαδερφάκια" του (ΑΚΜ, AKS, ASH κτλ) τα οποία φέρουν το διαμέτρημα 7.62x39mm (σε αντίθεση με το πρώην νατοϊκό που ήταν "λίγο" πιό ισχυρό με 7.62x51mm) και όχι για το ΑΚ-74 που φέρει παραπλήσιο του σημερινού νατοϊκού (5.45x39mm) και άρα λιγότερο "δυνατό".
Η βασική διαφορά της ισχύς του ρωσικού 7.62 ήταν στον πυρήνα της βολίδας που χρησιμοποιείται συνήθως (Μ43) και η οποία αποτελείται από ατσάλι με σκληρότητες που ποικίλουν απο Rc35 έως και Rc45.
Ως αποτέλεσμα η βολίδα δεν έχει χαρακτηριστικά διάσπασης με την προσβολή της σε αντικείμενο αλλά διατηρεί την κινητική της ενέργεια σε μεγάλο βαθμό, το οποίο σε συνδυασμό με την αρκετά υψηλή ταχύτητα εξόδου απο την κάνη και μάζα (περ. 715 μετρα/δευτερόλεπτο, 123 γρ. για FMJ, 154 γρ. για Splitzer SP) αποκτά εξαιρετικά χαρακτηριστικά που αγγίζουν τις προδιαγραφές αντιβαλλιστικής βολίδας (armor-piercing). Εξαίρεση αποτελεί η βολίδα που είχαν αναπτύξει οι Γιουγκοσλάβοι (Μ67) απο την οποία είχαν αφαιρέσει τον ατσάλινο πυρήνα, δίνοντας στην βολίδα αστάθεια κατά την πρόσκρουση σε αντικείμενο (μεταφορά κέντρου βάρους πίσω) προκαλώντας περιστροφή της και μεγιστοποίηση ζημιάς (cavity effect).

Τα βαλλιστικά γιλέκα που αντέχουν αυτού του είδους την ενέργεια ανήκουν στην κατηγορία Type III (προστασία από βολίδα 148γρ. με ταχύτητα 847μ/δ) και Τype IV (166γρ., 878μ/δ).
Το κόστος των υλικών που αποτελούνται όμως (κυρίως κεραμικά) αλλά και το γεγονός ότι συνήθως είναι και αρκετά ογκώδη και βαρειά για καθημερινή χρήση οδηγούν τα περισσότερα σώματα ασφαλείας να υιοθετούν Type II και ΙΙΑ βαλλιστικές λύσεις, τα οποία όμως δεν έχουν καμία ελπίδα ενάντια σε βολίδες όπως η Μ43 σε αποστάσεις δραστικού βελληνεκούς (και όχι μόνο)...

Ολοκληρώνοντας την τεχνική παρατήρηση μου, να σημειώσω κι εγώ ότι διαβάζοντας για το περιστατικό κάτι δεν μου κάνει κλίκ...
α) Τόσος βαρύς οπλισμός για ληστεία σε ... περίπτερο?! Δηλαδή άμα πάνε σε καμιά τράπεζα, θα πάνε με τάνκς?....
β) Πρωτοφανές για την Ελλάδα "πισωγύρισμα" και ενέδρα με αποφασιστικότητα και οργάνωση - που κακά τα ψέματα δεν έχει ο μέσος "ποινικός"...

Και όλα αυτά οδηγούν σε αναπόφευκτα ερωτήματα που δεν θα παραθέσω εδώ...
Μάλλον όμως δεν πρόκειται για απλούς "ληστές περιπτέρων"...

Last edited by Kimwnas; 02-03-2011 at 12:21.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 02-03-2011, 12:57
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Και για την ιστορία το "Καλάσνικοφ" μόνο Ρώσικο δεν είναι...

Ο Μίκαελ Καλάσνικοφ "δανείσθηκε" σε γχμμμ... μεγάλο βαθμό το σχέδιο της Haenel Waffen und Fahrradfabrik η οποία άρχισε να εξελίσει από το 1942 για τον γερμανικό στρατό ένα νέο είδος αυτόματου όπλου εφόδου, το MP43 (MaschinenPistole 43), το οποίο με την σειρά του έγινε MP44 και τελικά απέκτησε την τελική του μορφή ώς StG 44 (SturmGewehr 44) όπου και είδε δράση στο τέλος του πολέμου εντυπωσιάζοντας τους συμμάχους.
Να σημειώσω ότι το StG44 είχε το επαναστατικό για την εποχή διαμέτρημα των 7.92x33mm "Kurz" το οποίο και υιοθετήσαν οι Ρώσσοι σαν φιλοσοφία "κοντού" φυσιγγίου, ανεβάζοντας το κατά 6mm.
Attached Images
File Type: jpg 800px-Sturmgewehr_44.jpg (45.8 KB, 5 views)
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 02-03-2011, 13:00
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ακριβως..........για ενα ####μισθο,ανεκπαιδευτοι
ρε κωστη τι ρολο παιζει η εκπαιδευση οταν σε γαζωνουν και εισαι πανω σε μια μηχανη?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DERTILAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομως αυτα τα παιδια εχουν καταφερει πολλα σε συντομο χρονικο διαστημα...
παρα πολλα!και μονο η παρουσια τους αποτρεπει πολλες ενεργειες!



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστα.......αλλα δεν ειναι για τα δυσκολα
τι ειναι δυσκολο και τι ευκολο?πως το χαρακτηριζεις?
γινεται μια ληστεια και κανουν καταδιωξη!ευκολο η δυσκολο?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει κάποιοι από εδώ μέσα θα ευχαριστήθηκαν κιόλας .............ένας μπάτσος λιγότερος στο δρόμο .

Και πάμε παρακάτω ...


Σύμφωνα με αυτά που διάβασα στο ρεπορτάζ και ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ
Φανερώνουν συγκεκριμένης καταγωγής δράστες οι οποίοι χρησιμοποιούν μεθόδους Μάχης πόλεων - Ανταρτοπολεμου πόλεων .
Από αυτές τις τεχνικές δεν είναι εύκολο να γλυτώσει κανένας γιατί πολύ απλά δεν είναι κανένας προετοιμασμένος πάνω σε μια καταδίωξη από ρουτίνας έως αυξημένης ετοιμότητας να εμπλακεί σε ενέδρα - μάχη.

Εχει κάποιες πιθανότητες ένα περιπολικό με δυο άτομα μέσα αλλά μόνο αν είναι ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ για κάτι τέτοιο (άμεση εμπλοκή σε μάχη )

Όσο για της Μηχανές μάλλον από τύχη δεν έχουμε 4 νεκρούς


ο Θεός ας αναπαύσει την ψυχή του.
ναι ρε κυριακο ετσι ειναι!
και σκεψου και τη συναισθηματικη κατασταση των συναδελφων τους...
οταν αυτα τα παιδια η και αλλα βγουν στους δρομους θα τους ζητανε ολοι να φερονται με το σεις και με το σας σε εγκληματικα και αναρχοκομ#####στικα στοιχεια...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου κανει μεγαλη εντυπωση ο τροπος, ο τοσο συμπονετικος, που εκφραζεστε για τα ιδια παληκαρια που πριν μια εβδομαδα ενας απο αυτους κοντεψε ''να σπασει την μεση'' ενος αναρχοαυτονομου αλητη!!
Ενος αναρχοαυτονομου που καλλιστα μπορει να ειναι ενας απο τους αποψινους δολοφονους αυτων των παληκαριων!! Που ξερετε, μπορει ενας απο τους νεκρους να ειναι ΑΥΤΟΣ ο αστυνομικος!!!!

Διακρινω υποκρισια ¨η μου φαινεται?????

Σημειωστε παρακαλω οτι οι νεκροι αστυνομικοι ειναι ΔΥΟ!
Σημειωστε ακομη οτι μονον ανεκπαιδευτοι δεν ειναι αυτη η ομαδα!!!!!! Αλλα οταν δεχεσαι 100 σφαιρες απο καλασνικοφ στα 20μ ακομα και ο Ραμπο δυσκολα θα γλυτωνε!!!!
ολοσωστος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι'αυτό λέω.... έγραψα κάτι παραπάνω που δεν ξέρω αν αληθεύει.
Το θέμα είναι ο σκοπός αυτών των πράξεων. Εσκεμμένα δε γράφω εγκλημάτων, έγκλημα είναι βέβαια η πράξη αυτή, γιατί δεν είναι απλά φόνος, είναι κάτι άλλο που μάλλον θα διαπιστώσουμε σύντομα.

Αν λάβουμε υπόψη και τους απεργούς πείνας λαθρομετανάστες στο μέγαρο Υπατεία, το πράγμα βρωμάει από παντού....

Προσωπικά είμαι ανήσυχος.
γιαννη συμφωνω ως προς την ανησυχια σου αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν κρυβεται κατι πισω απ αυτο...
μαλλον τα πραγματα εχουν γινει τοσο αγρια που σε λιγο για δεκα ευρω θα σε σκοτωνουν στο δρομο...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακη,

εν πρωτοις να πω οτι τετοιες αναρτησεις στερουνται αξιοπιστιας διοτι ειναι ανυπογραφες και αναρτημενες σε μπλοκ για τα οποια ξερεις την αποψη μου.
Κάλλιστα το παραπανω κειμενο μπορει να το εγραψα κι εγω που τα παω καλα με τον γραπτο λογο και να με βοηθησες κι εσυ λιγο που τα πας καλα με τον πολιτικο λογο και μαζι να το αναρτησαμε στον ''καφενε''!!
Νομιζω οτι καταλαβαινεις τι θελω να πω!

Επι του θεματος τωρα, αυτο της εκπαιδευσης, σχετιζομαι με 2 παληκαρια της ομαδας Δ τα οποια κι αυτα ειναι 23χρονα παιδια 2 μετρα ο καθενας!
Παρα το νεαρο της ηλικιας τους ειναι τοσο προσγειωμενα, στερουμενα επαρσης, που απορει κανεις αν πραγματι ειναι 23 χρονων!
Δεν διεκδικουν τιποτα, κανουν δυο δουλειες για να τα βγαλουν περα αλλα το μερακι τους και η αγαπη τους ειναι η ''Δ''!!!! Οτι άλλο και να κανουν η ''Δ'' ειναι αυτο που θελουν περισσοτερο!
Οταν τους ρωτησα γιατι μου απαντησαν....''γιατι ετσι ζουμε αληθινα αφου νοιωθουμε οτι προσφερουμε περισσοτερο''!!
Και οι δυο κανουν δευτερη δουλεια, οπως ειπα, για να τα βγαλουν περα, και οι δυο αγοραζουν τον εξοπλισμο μοτοσυκλετας (κρανη, μπουφαν, μποτες, γαντια) ΜΟΝΟΙ τους, και οι δυο συντηρουν τις μοτοσυκλετες ΜΟΝΟΙ τους!
Αγοραζουν επισης το προστατευτικο τους εξοπλισμο σαν αστυνομικοι παλι ΜΟΝΟΙ τους διοτι π.χ το αλεξισφαιρο της υπηρεσιας που τους δινεται ειναι για 38αρια colt του 1960 ενω τωρα κυκλοφορουν 9αρια+ πιστολια.

Ολα αυτα ειναι αληθεια, αυτο το οποιο δεν ειναι αληθεια ειναι η ελλατωματικη εκπαιδευση τους που τοσο ευκολα λεμε εμεις εδω και οι άλλοι εξω!
Αυτα τα παιδια περασαν μηνες εκπαιδευομενοι, χωρις να πηγαινουν στην υπηρεσια στην οποια ανηκαν αλλα περνωντας τις ημερες τους στα κεντρα εκπαιδευσης της Αστυνομιας. Μιλαμε για μηνες Ακη! Εκπαιδευτηκαν για μαχες πολεων οι οποιες ειναι και οι πιο επικυνδυνες και οι πιο αιματηρες απο ανθρωπους οι οποιοι ειχαν εμπειρια ΤΕΡΑΣΤΙΑ στο θεμα αυτο και οι οποιοι ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ελληνες, τουλαχιστον οι επικεφαλεις της εκπαιδευσης.

Αλλα, η εκπαιδευση απο μονη της ειναι μια απλη ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ προσομειωση της πραγματικοτητας, δηλαδη μια εικονικη πραγματικοτητα!! Ρεαλιστικη εικονικη πραγματικοτητα αλλα εικονικη, δηλαδη ειναι σιγουρος ο εκπαιδευομενος οτι δεν θα τραυματισθει/σκοτωθει κατα την διαρκεια της!
Η πραγματικοτητα ομως Ακη, η πραγματικοτητα του δρομου δηλαδη ειναι ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ, τοσο διαφορετικη που σε κανει να ξεχνας την εικονικη, αυτη πανω στην οποια εκπαιδευτηκες!! Θελεις το αγχος να φερεις εις περας την αποστολη σου, θελεις ο φοβος, θελεις το νεαρο της ηλικιας των παιδιων αυτων που το διακρινει ο παρορμητισμος αυτης (και ποιος να πηγαινε εγω ¨η εσυ?).....ειχαν αυτα τα τραγικα αποτελεσματα και οχι η ελλειπης εκπαιδευση.
Τι να σου κανει η εκπαιδευση οταν πας για ελεγχο σε ενα αυτοκινητο, πλησιαζεις αργα και συμφωνα με τα προβλεπομενα που εχεις μαθει και μολις φτανεις στο μισο μετρο ο αλητης. απο ασφαλη αποσταση, πυροδοτει την βομβα που αυτο ειναι παγιδευμενο?
Τι να σου κανει η αριστη σου εκπαιδευση οταν βαλεσαι με σφαιρες των 7,62mm (ΑΚ47-καλασνικοφ) αντι των ''νορμαλ'' 9mm απο τα 20m? Ξερεις τι διατρικοτητα εχουν αυτες οι σφαιρες (7,62μμ) σε αυτην την αποσταση? Ποιο ειναι το αλεξισφαιρο που μπορει να τις σταματησει? ΚΑΝΕΝΑ!!!!!
Μιλαμε για 720m/s και δυναμη 1,529.4 ft·lbf!!!!!!!
Οταν μια 9αρα εχει 368m/s και δυναμη 474ft·lbf!!!!!!!
Δες τις φωτο για να καταλαβεις την διαφορα!
Δεν ειναι τυχαιο φιλε Ακη, που το ΑΚ47 ηταν και ειναι ο φοβος και ο τρομος των απανταχου εμπλεκομενων σε πολεμο λαων, κι ενα οπλο που κατασκευαζεται απο την Ρωσσια μεχρι την Κινα ακομη και στην Αλβανια και Σερβια. κανενα άλλο οπλο δεν εχει σπειρει τοσο πανικο οσο το ΑΚ47 απο την ημερα που κατσκευαστηκε! Οι ιδιοι οι Ρωσοι στο Αφγανισταν ετρεχαν και δεν εφταναν οταν ακουγοταν κροταλισμα ΑΚ47 κι ας τους ηταν τοσο γνωριμο οπλο(τα ιδια ειχαν κι αυτοι)...κατι ηξεραν!

Ας μην τα ριχνουμε λοιπόν ολα στην εκπαιδευση των παιδιων αυτων, αν υπαρχουν συναδελφοι τους στο φορουμ αυτο ας βγουν να με διαψευσουν αν καπου δεν τα λεω καλα!!
παλι ολοσωστος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από crazy artist Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ!!! Επιτέλους κι ένας ο οποίος έβαλε τα πράγματα στη θέση τους...

...και να προσθέσω ότι το όπλο που χρησιμοποιήθηκε δεν είναι όπλο μάχης "πόλεων" (όπως αυτά που φέρουν τα όργανα της τάξης). Είναι αμιγώς πολεμικό όπλο που χρησιμοποιείται σε κανονικές στρατιωτικές επιχειρήσεις!!! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΑ ΓΙΛΕΚΑ!!! Κι από τη στιγμή που δόθηκε εντολή καταδίωξης σε ενόπλους, αυτά τα παιδιά ή έπρεπε να τους αφήσουν να ξεφύγουν ή να πράξουν το καθήκον τους πάιρνοντας το ρίσκο. Τιμή λοιπόν στα παιδιά που έπραξαν το καθήκον τους για όλους εμάς και κρεμάλα για τα καθάρματα, τα οποία θα πιαστούν πολύ σύντομα...

(ζητώ συγνώμη για το απότομο ύφος αλλά κι εγώ έχω θρηνήσει πολλούς αδερφικούς φίλους, από άλλη υπηρεσία, βέβαια κι έχω βαρεθεί να ακούω - όποτε πέφτει μαχητικό αεροσκάφος - ότι φταίει η εκπαίδευση)
ετσι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από grivgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Συλλυπητήρια στις οικογενειές τους.
Καλό κουράγιο στους συγγενείς.

Δυστυχώς, όταν καθημερινά στην υπηρεσία σου δεν πιάνεις το όπλο σου γιατί μπορεί να πεταχτεί από κανένα θάμνο κάποιος δημοσιογράφος ή οποοσδήποτε με κάμερα και την επόμενη με μία φωτό σε εφημερίδα να βγεις σε αργία, τότε δεν θα το κάνεις και γρήγορα όταν κινδυνεύσεις, γιατι η κίνηση αυτή πρέπει να είναι αντανακλαστική. Σου έχει γίνει πλέον βίωμα ότι το όπλο δεν το ακουμπάμε γιατί μπλέξαμε

Τέτοια αστυνομία δεν θελουμε?
Θα εχει και απωλειες

Μακαρι να προλαβαίναν τα παιδιά και να μην ζούσαν τώρα τα καθάρματα
τα πες ολα!!!
αρκει να τα συνειδητοποιησουν αυτα ολοι οι κομπλεξικοι με τα χουντικα καταλοιπα...!

ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!
ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ!
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 02-03-2011, 14:07
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Ντινόπουλε,
αν ήταν κοινοί ληστές δε θα έκαναν αυτό που έκαναν. Κατά τη γνώμη μου η ληστεία ήταν παγίδα. Ο περιπτεράς είπε ότι μιλούσαν ελληνικά. Τι συμβαίνει πραγματικά ίσως το μάθουμε ίσως κι όχι.

Θα πω δύο περιστατικά για να καταλάβεις μερικά πράγματα.

Πριν χρόνια, αν θυμάσαι είχαν πει ότι είχαν καεί οι φάκελλοι των πολιτών στην Ασφάλεια. Φίλος αστυνομικός τότε μου είπε το αντίθετο.

Επίσης πριν καμιά δεκαπενταριά χρόνια, ξάδερφος μου με μεσολάβηση βουλευτού προσπάθησε να προσληφθεί σε τράπεζα. Μετά από μερικές μέρες, ο/η βουλευτής τηλεφώνησε στη θεία μου και σχεδόν πανικόβλητος/η της είπε: Δε μπορεί να γίνει τίποτε, γιατί δε μου είπες ότι ο πεθερός σου είναι κομμ0υνιστής;!

καταλαβαίνεις τι θέλω να πω;

και προς όλους....

μπορεί κάποιος να δώσει τον ορισμό του κομπλεξικού;
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 02-03-2011, 14:15
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ντινόπουλε,
αν ήταν κοινοί ληστές δε θ.................................................................
και προς όλους....

μπορεί κάποιος να δώσει τον ορισμό του κομπλεξικού;
Άνθρωποι με διάφορα σύνδρομα.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 02-03-2011, 14:23
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Άνθρωποι με διάφορα σύνδρομα.

Γειά σου Χρήστο μεταφραστή!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Φωτογραφικη μηχανη slr olympus E 500 με 2 φακους η' ανταλλασεται με canon g11-g12 tasosbob Πωλήσεις γενικώς 18 06-01-2011 00:32
Χτύπησαν τον Μπάγεβιτς οπαδοί της ΑΕΚ frits Διάφορα 27 10-08-2010 19:09
TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα.. hercu Τεχνικά θέματα διάφορα 66 07-01-2010 13:59
Αλλαγή χρώματος...ΟΧΙ με το συνηθισμένο βάψιμο άλλα με μεμβράνες... xurxes Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-12-2009 12:50
Επίθεση σε αστυνομικούς στα Εξάρχεια frits Επικαιρότητα 15 06-12-2009 15:09


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!