GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 17-06-2009, 01:46
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

σωστος ο Γιωργος
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 17-06-2009, 19:14
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

:sm5:Γιώργο!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 20-06-2009, 18:58
lykos27 Ο/Η lykos27 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μoto: GS 1200 ADV.
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.
Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου .... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!! .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω........ εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου"..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 20-06-2009, 19:14
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lykos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου .... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!! .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω........ εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου"..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!
απ οτι καταλαβες φιλε μου ημαστε η χωρα τις ταμπελας.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 21-06-2009, 20:06
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Thumbs up Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Τι να λέμε τώρα!Τα πάντα όλα είμαστε.Αν είχαμε άλλο πολίτευμα τι θα έκαναν τα ουράνια
τόξα?Κουνιόνται όλοι γιατί η Ελλάδα έχει γίνει ένα απέραντο χημείο.
Πακιστανέξ....θέλω τζαμί
Ορανοτοξέξ....θέλω γλώσσα
Τουρκέξ....θέλω Θράκη,νησιά,γενικά...κ.α.

Συγγνώμη εμείς τι θα πάρουμε????
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 21-06-2009, 20:26
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε τώρα!Τα πάντα όλα είμαστε.Αν είχαμε άλλο πολίτευμα τι θα έκαναν τα ουράνια
τόξα?Κουνιόνται όλοι γιατί η Ελλάδα έχει γίνει ένα απέραντο χημείο.
Πακιστανέξ....θέλω τζαμί
Ορανοτοξέξ....θέλω γλώσσα
Τουρκέξ....θέλω Θράκη,νησιά,γενικά...κ.α.

Συγγνώμη εμείς τι θα πάρουμε????
Kαλα το πας προχωρα...
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 21-06-2009, 23:58
margot
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 22-06-2009, 12:39
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lykos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου .... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!! .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω........ εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου"..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!




:sm5::sm5::sm5:
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 22-06-2009, 12:40
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από margot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.



Μπράβο Μαργαρίτα !!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 27-06-2009, 20:24
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Γιατί αυτά που γίνονται όμως στη χώρα της Άρειας Φυλής δε πάνε να τα κάνουν φίλοι μου και στα άλλα κράτη.Για να δω πως θα είναι π.χ. το αντίστοιχο χάος στη Γερμανία,Ιταλία κ.λ.π.Θα μπορεί ο πακιστανός να καίει εκκλησία και να μένει ακόμα στη χώρα.Απλή ερώτηση.Και τα νεκροταφεία τα έχουν στον ίδιο χώρο με τα χριστιανικά?Αυτή πάει στους κύριους που το πάνε για ψήφισμα.Και όσοι δε γνωρίζουν ετοιμάζουν χώρο ταφής στο Σχιστό.Γιατί δε το κάνουν στην Κηφισιά?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 09:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 18:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!