GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 06-06-2013, 14:43
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Λοιπόν για να το δούμε λίγο στο περίπου ...τετραμελής οικογένεια.

150 ευρώ την εβδομάδα σουπερ μαρκετ , λαική κλπ = 600 το μήνα

ρεύμα μαζί με χαράτσι κλπ 380 το δίμηνο =190 το μήνα

τηλεφωνία νερό κλπ περίπου = 100 το μήνα

...........φτάσαμε τα 900 ευρώ και δεν βάλαμε.

Μεταφορικά για να πάμε στις δουλειές μας.Βενζίνες , εισητήρια κλπ.
Ασφάλειες για κάποιο όχημα που πιθανόν να έχουμε.
Ρουχισμό , ενδυση κλπ.
Κάποιους γιατρούς που πιθανόν να προκύψουν (οδοντίατρους κλπ)
Προσωπικά έξοδα... άστα.Δεν πίνω δεν καπνίζω.
Πάμε τώρα στα παιδιά.Γιός έφηβος , όπως λεει ο φίλος ο commander πιο πάνω όσοι έχουν εφηβο στο σπίτι ξέρουν (ρουχα , φροντιστήρια , ποδόσφαιρα , έξοδοι κλπ κλπ ο κατάλογος ατελείωτος).
Η κόρη μου μια απο τα ίδια.Φυσικά ακόμα δεν έχω βάλει σπουδές σε κάποιο μέρος εκτος Αθήνας γιατί τότε τα 900 ευρώ θα πάνε εκεί.
Να μην μιλήσω τώρα για προσωπική ζωή , κάποιες εκδρομούλες κάποια ταβέρνα κάποιες μικροαγορές .Αυτά τα αφήνω τελείως στην άκρη.
Σίγουρα έχω ξεχάσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και εσκεμμένα δεν έβαλα μέσα δάνεια φορολογικές υποχρεώσεις κλπ.

900 ευρώ τον μήνα είπατε???????

Last edited by diomiles; 06-06-2013 at 14:52.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 06-06-2013, 15:17
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν για να το δούμε λίγο στο περίπου ...τετραμελής οικογένεια.

150 ευρώ την εβδομάδα σουπερ μαρκετ , λαική κλπ = 600 το μήνα

ρεύμα μαζί με χαράτσι κλπ 380 το δίμηνο =190 το μήνα

τηλεφωνία νερό κλπ περίπου = 100 το μήνα

...........φτάσαμε τα 900 ευρώ και δεν βάλαμε.

Μεταφορικά για να πάμε στις δουλειές μας.Βενζίνες , εισητήρια κλπ.
Ασφάλειες για κάποιο όχημα που πιθανόν να έχουμε.
Ρουχισμό , ενδυση κλπ.
Κάποιους γιατρούς που πιθανόν να προκύψουν (οδοντίατρους κλπ)
Προσωπικά έξοδα... άστα.Δεν πίνω δεν καπνίζω.
Πάμε τώρα στα παιδιά.Γιός έφηβος , όπως λεει ο φίλος ο commander πιο πάνω όσοι έχουν εφηβο στο σπίτι ξέρουν (ρουχα , φροντιστήρια , ποδόσφαιρα , έξοδοι κλπ κλπ ο κατάλογος ατελείωτος).
Η κόρη μου μια απο τα ίδια.Φυσικά ακόμα δεν έχω βάλει σπουδές σε κάποιο μέρος εκτος Αθήνας γιατί τότε τα 900 ευρώ θα πάνε εκεί.
Να μην μιλήσω τώρα για προσωπική ζωή , κάποιες εκδρομούλες κάποια ταβέρνα κάποιες μικροαγορές .Αυτά τα αφήνω τελείως στην άκρη.
Σίγουρα έχω ξεχάσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και εσκεμμένα δεν έβαλα μέσα δάνεια φορολογικές υποχρεώσεις κλπ.

900 ευρώ τον μήνα είπατε???????

Περίμενε και θα σου έρθει η απάντηση! που μου θες και κάθε μέρα ψωμί και γάλα, θες να φοράς κάθε μέρα καθαρά ρούχα. Τηλέφωνο;! Δεν είσαι σοβαρός άνθρωπέ μου! Αφού δεν έχεις όπως λες να βγεις για έναν καφέ μιά στις τόσες, ποιός ο λόγος να μιλάς στο τηλέφωνο με οικογένεια και φίλους!; Κομμένο κι αυτό! Θες να ζεσταθείς το χειμώνα και να μην καείς το καλοκαίρι;! Που πας ρε καραμήτρο με τρεις κι εξήντα;! θες κι άλλα;!

Ο Γιώργος βέβαια τα κατάφερε! Προφανώς ζει στο νοίκι,δεν έχει κάποιο ακίνητο ώστε να πληρώνει χαράτσι, πινακίδες αυτοκινήτου και μηχανής τις παρέδωσε, ωστόσο κατάφερε να αγοράσει άδεια κι όχημα για ΤΑΞΙ αν έχω καταλάβει σωστά. παρόλα αυτά την έβγαζε με 900 ευρώ το μήνα!

Γιατί ρε Γιώργο μας δουλεύεις;!

Φίλε Γιώργο τα τελευταία δύο χρόνια ξεκινώ με συν 1400 ευρώ το έτος για τέλος επιτηδεύματος και χαράτσια. Αυτά δε μοιράζονται σε 12 μήνες; Κάπως δεν πρέπει να βγουν; Ακόμη δεν έχω βρει το δέντρο να μαζεύω τα ευρώ...
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 06-06-2013, 15:46
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
οποιος εχει κοντα στην ηλικία του γιου μου θα καταλαβαίνει ......... Αστα φιλε αστα........



αλλα παλι δεν το βαζουμε κατω.....
κι εγω που νομιζα οτι θα εστιαζες (¨η καποιος αλλος) στους μ@λ@κες που ονομαζει ο φιλος στον οποιο απαντας οσους δεν συμφωνουν μαζι του.......
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 06-06-2013, 15:52
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων


και ρίξε μιά ματιά κι εδώ


IMF Admits Mistakes on Greece Bailout - WSJ.com

Αυτό θα το κάνω άμεσα και νέο νήμα, διότι υπάρχει και κόσμος που τον έχει κουράσει ο δογματισμός σου και δε διαβάζει πλέον στο παρόν νήμα.
Σε πρωτη φαση στεκομαι σε αυτο και σου λεω, και λοιπον ΤΙ ΕΓΙΝΕ???? Μπορεις να τους πεις ''σας απολυω γιατι κανατε λαθος?'' Μπορεις να τους πει ''αει στο διαολα????''
Αν μπορεις φωναξε οσο θες και καντο.........
Αν δεν μπορεις ΛΟΥΦΑΞΕ μεχρι να μπορεσεις να το κανεις.........διοτι αν το τολμησεις ΤΩΡΑ ειναι πολυ πιθανον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να πεθανεις απο την πεινα.
ΣΗΜΕΡΑ ζεις γιατι ΑΥΤΟΙ που εκαναν λαθος σου δινουν χρηματα.......
Ασε λοιπον τους βρυγχυθμους και κοιτα μπροστα σου......το μελλον σου και το μελλον του παιδιου σου, το ΣΗΜΕΡΑ για εμας τους μεγαλυτερους ειναι αυτο που ειναι παει και τελειωσε.

Τοσο απλα....................


Reply With Quote
  #75  
Παλιό 06-06-2013, 15:52
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Εγώ δεν υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 06-06-2013, 16:06
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν για να το δούμε λίγο στο περίπου ...τετραμελής οικογένεια.

150 ευρώ την εβδομάδα σουπερ μαρκετ , λαική κλπ = 600 το μήνα

ρεύμα μαζί με χαράτσι κλπ 380 το δίμηνο =190 το μήνα

τηλεφωνία νερό κλπ περίπου = 100 το μήνα

...........φτάσαμε τα 900 ευρώ και δεν βάλαμε.

Μεταφορικά για να πάμε στις δουλειές μας.Βενζίνες , εισητήρια κλπ.
Ασφάλειες για κάποιο όχημα που πιθανόν να έχουμε.
Ρουχισμό , ενδυση κλπ.
Κάποιους γιατρούς που πιθανόν να προκύψουν (οδοντίατρους κλπ)
Προσωπικά έξοδα... άστα.Δεν πίνω δεν καπνίζω.
Πάμε τώρα στα παιδιά.Γιός έφηβος , όπως λεει ο φίλος ο commander πιο πάνω όσοι έχουν εφηβο στο σπίτι ξέρουν (ρουχα , φροντιστήρια , ποδόσφαιρα , έξοδοι κλπ κλπ ο κατάλογος ατελείωτος).
Η κόρη μου μια απο τα ίδια.Φυσικά ακόμα δεν έχω βάλει σπουδές σε κάποιο μέρος εκτος Αθήνας γιατί τότε τα 900 ευρώ θα πάνε εκεί.
Να μην μιλήσω τώρα για προσωπική ζωή , κάποιες εκδρομούλες κάποια ταβέρνα κάποιες μικροαγορές .Αυτά τα αφήνω τελείως στην άκρη.
Σίγουρα έχω ξεχάσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και εσκεμμένα δεν έβαλα μέσα δάνεια φορολογικές υποχρεώσεις κλπ.

900 ευρώ τον μήνα είπατε???????
Πολυ κιμπαρης εισαι βρε ανθρωπε μου.....ακου 100ε τον μηνα τηλεφωνο και νερο!!!!!
Εγω φιλε μου καλε με σταθερη στον ΟΤΕ με ιντερνετ κ.λ.π, κινητη (καρτοκινητη) στην Κοσμοτε πληρωνω τον μηνα 50ε..........και νερο το 4μηνο 32ε.....δηλαδη 8 τον μηνα..............
Σουπερ Μαρκετ και Λαικη τον μηνα θελω 400ε...δεν τρωω κρεας καθε μερα.....
Στην ΔΕΗ πληρωνω 250 το 4μηνο ητοι 60ε τον μηνα και μαζι με το χαρατσι των 50 τον μηνα 110.
Η κορη μου κανει τενις με 50ε τον χρονο στον δημο Ν.Σμυρνης
Η Κορη μου κανει Αγγλικα με 8ε την ωρα Χ2 ωρες την εβδομαδα=16Χ4εβδομαδες=64ε

Ολα αυτα συνολο εχουμε 682ε.............ειναι τα βασικα.
Περισσευουν αλλα 220ε......θα τα βαλω στην ακρη και ΟΤΑΝ χρειαστω θα ντυθω, θα παω εκδρομη και φυσικα θα πληρωσω την ασφαλεια και τα καυσιμα του αυτοκινητου το οποιο θα χρησιμοποιω ελαχιστα........
Αν εχω νοικι θα κοψω το τενις απο την κορη μου και θα καταθεσω τις πινακιδες απο το αυτοκινητο μου...........ειπαμε δυσκολες ημερες=δυσκολες αποφασεις για να επιβιωσουμε αξιοπρεπως.

Τωρα που ειδες ΠΩΣ μπορει να ζησει καποιος σαν κι εμενα με ενα παιδι σκεψου αν μπορεις να κανεις το ιδιο κι εσυ.........δεν χρειαζεται να ζητας απο το κρατος για να ζησεις, προσαρμοσου μονος σου.

Αν υπαρχει θεληση υπαρχει και ο τροπος αγαπητε μου..........θα στερηθεις ΝΑΙ......αλλα θα ζησεις αξιοπρεπως χωρις να σου λειεπι τιποτε απο τα βασικα.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 06-06-2013, 16:08
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
οποιος εχει κοντα στην ηλικία του γιου μου θα καταλαβαίνει ......... Αστα φιλε αστα........

αλλα παλι δεν το βαζουμε κατω.....


Reply With Quote
  #79  
Παλιό 06-06-2013, 16:15
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

τωρα εγω γιατι θυμαμαι πριν κανα χρονο που ησουν ανεργος,και οταν ερχοσουν σε κοντρα με πολλους απο εμας ελεγες...<< ..περνω το διμετρο και παω για ουζα..>> ..ηταν κι αυτο στην λιτοτητα!!!!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 06-06-2013, 16:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ανεργία των νέων χτυπά «καμπανάκι» | Οικονομία & Αγορές | naftemporiki.gr

Προβληματίζει η ανεργία των νέων | Οικονομία & Αγορές | naftemporiki.gr

Θλιβερές πρωτιές στην ανεργία για τις ελληνικές περιφέρειες | Οικονομία & Αγορές | naftemporiki.gr

Νέο ρεκόρ ανεργίας στην Ευρωζώνη | Οικονομία & Αγορές | naftemporiki.gr

ΕΛΣΤΑΤ: Έρευνα Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Μάρτιος 2013) | Οικονομία & Αγορές | 'Εγγραφα

Γι'αυτό λοιπόν πάρτε 550ε όσοι τα παίρνετε και μην κάνετε κίχ,που θέλετε και αξιοπρέπεια.
το εχω πει χιλιαδες φορες, η ανεργια των νεων 15-30 χρονων ειναι στατιστικο δειγμα αλλα δεν αντικατοπριζει την αγορα εργασιας.
15 ετων ο νεος παει σχολειο.......ποσοι δεν πανε?
18 χρονων ο νεος δινει εξετασεις για ΤΕΙ-ΑΕΙ εκ των οποιων, μεχρι σημερα, το 90% περναει καπου αρα 18-25 σπουδαζει....τι εργασια να κανει??????
Οι νεοι της επαρχιας, οπου και το μεγαλυτερο προβλημα, που δεν εργαζονται και δεν σπουδαζουν και δεν κανουν τιποτα γιατι δεν απαντουν στις αγγελιες για εργασια στα χωραφια παρα πανε οι αλλοδαποι???????

Γιαυτο λοιπον μην παιρνετε τα 550 για να κανετε πολλα κιχ, απεμπολοντας ετσι ΚΑΙ την αξιοπρεπεια σας και φωναζοντες στον βροντο και μεσα απο την καθοδηγουμενη πεινα σας. Διοτι δεν πεινατε γιατι αν πεινουσατε θα τρεχατε, αγαπητοι νεοι, στα 550 στα 250 αλαλ και στα 50!!!
Η αξιοπρεπεια καθε ανθρωπου χανεται οταν αρνειται να δουλεψει, ενω πειναει, κοιταζοντας το προσφερομενο ποσο πρωτα και μετα το πιατο του.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!