GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 22-04-2011, 17:21
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Eίμαι δημόσιος υπάλληλος και χαίρομαι που έφαγα τα λαφτά της Ελλάδας .
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 22-04-2011, 18:04
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Μαγκια σου φιλε μου!!!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 22-04-2011, 18:07
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά τα άλλα, εύχομαι σε εσένα και την οικογένειά σου καλή Ανάσταση!
Η παραθεση του λινκ ειναι γνωστη αλλα ειναι η σημερινη κατασταση!!!!!
Το κρατος μαζευεται, και ολοι ελπιζουμε οτι απο του χρονου τα νουμερα αυτα θα αλλαξουν!! αυτο περιμενουν ολοι, Ελληνες και ξενοι!!!!
Μανι μανι η ΔΕΗ αν φυγει απο τα χερια του κρατους θα ειναι ενα καλο (+) στην ολη ιστορια!! Αναμενουμε για να δουμε!!!
Αλλα με το να αναμενω δεν σημαινει οτι πρεπει να καταστροφολογω!!!
Το μνημονιο εδωσε παραταση ζωης στην ελλαδα για να μην χρεοκωπησει!! Οι περικοπες που γινονται, δικαιως για εμενα κι επρεπε να εχουν γινει 30 χρονια πριν, πρέπει να γινουν πιο βαθιες. Το κρατος περαν απο τα κτηρια που στεγαζει τα Υπουργεια του δεν πρέπει να εχει τιποτε αλλο να ελεγχει!!!
Η Σλοβακια που ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση απο εμας την δεκαετια του '90, σημερα που ειναι πλεονασματικη, δεν δανεισε την Ελλαδα που ηταν απειρως καλυτερη απο αυτην μεχρι το 2008!!!!!!!! Τι να λεμε τωρα!!!!!!

Τελος, οταν το 1993 ειμασταν ακριβως στην ιδια κατασταση και μας εσωσε η υποτιμηση της δραχμης τοτε, γιατι δεν βγηκαμε στον δρομο να φωναξουμε για τους κλεφτες και λωποδυτες πολιτικους?? Διοτι τα σωματεια μας κρατησαν το στομα κλειστο Γιαννη, γιαυτο!!!
Εχεις ακουσει και διαβασει με την ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ τι γινεται και τι μασουλητο υπηρχε απο το 1999-2008!!!!!! Γιατι δεν εβγαιναν οι υπαλληλοι να το καταγγειλουν? απλα διοτι ολοι ειχαν μεριδιο στην πιτα με τον ενα ¨η αλλο τροπο!!
Φταινε οι πολιτικοι? ναι φταινε ΚΑΙ οι πολιτικοι, μα πρωτα απο ολα φταιει η ασυνηδησια μας που νομιζαμε οτι το κρατος παντα θα εχει να πληρωνει διακοπες......στην ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ!!!

Οι επισημοι Γερμανοι οχι, δεν θελουν να αναδιαρθρωσουμε το χρεος μας ΣΗΜΕΡΑ!!!!! Για αυριο δεν ξερω αν και ειναι πολυ ΄πιθανο!!!!
Αλλα τι σε πειραζει μια αναδιαρθρωση? ξερουμε τον τροπο που θα γινει? οχι!!!! Μια αναδιαρθρωση δεν σημαινει απαραιτητα χρεωκοπια!!!!!!! Αναδιαρθρωση ειναι να τα 7 χρονια να γινουν 30 με το ιδιο επιτοκιο και αναδιαρθρωση ειναι να πει η ελλαδα ''δεν εχω τοσα οσα πρέπει να σου δωσω, εχω ομως τοσα τα θες?""
Αναδιαρθρωση ειναι να πουν οικοιοθελως (μετα απο μυστικες διαβουλευσεις) οι πιστωτες που κρατουν τα Ελληνικα ομολογα ''θα σου κανω μια μειωση 30% στην αξια αποδοσης των ομολογων σου αλλα θα μου δωσεις την χρηση και λειτουργια 3 αεροδρομιων για 30 χρονια που προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να γινει!!!! Βλεπω πως δουλευει το Ελ.Βενιζελος και πραγματικα θελω ολη η ελλαδα να γινει ετσι!!!
Την πρωτη και την τριτη παριπτωση δεν τις καταλαβαινεις καν, την δευτερη την ''ακους'' γερα!!!!!

Ας παμε να κανουμε ανασταση ρε Γιαννη και ας τα αφησουμε αυτα, οτι βρεξει θα κατεβασει για ολους μας οποιος και αν φταιει!!

Η επανασταση δεν θα σωσει κανεναν - αν δεν φτιαξουν καποια πραγματα και μπουν οι βασεις να μην ξαναγινουν τα ιδια - γιατι καποιος αλλος ιδιος θα ανεβει εκει που ειναι αυτοι σημερα!!!!

Καλη ανασταση Φιλε μου σε εσενα και την οικογενεια σου...... και το αρνι με μετρο!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 22-04-2011, 18:27
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

ΓιώργοΠ μου το έχεις κουράσει πολύ, δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις.
Ο κόσμος το' χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 22-04-2011, 19:00
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παραθεση του λινκ ειναι γνωστη αλλα ειναι η σημερινη κατασταση!!!!! Τι ακριβώς εννοείς;
Το κρατος μαζευεται, και ολοι ελπιζουμε οτι απο του χρονου τα νουμερα αυτα θα αλλαξουν!! αυτο περιμενουν ολοι, Ελληνες και ξενοι!!!! Δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση φίλε μου να φτιάξουν, όχι με αυτά τα μέτρα.
Μανι μανι η ΔΕΗ αν φυγει απο τα χερια του κρατους θα ειναι ενα καλο (+) στην ολη ιστορια!! Αναμενουμε για να δουμε!!! Αν και διαφωνώ στην αποκρατικοποίηση ενέργειας, νερού κι επικοινωνιών, ας περιμένουμε να δούμε.
Αλλα με το να αναμενω δεν σημαινει οτι πρεπει να καταστροφολογω!!! Από πότε το καθαρό βλέμμα είναι καταστροφολογία;
Το μνημονιο εδωσε παραταση ζωης στην ελλαδα για να μην χρεοκωπησει!! Αυτό ίσως να ισχύει, όχι όμως ότι δε θα μπορούσαν να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις, ΤΟ ψέμμα!Οι περικοπες που γινονται, δικαιως για εμενα κι επρεπε να εχουν γινει 30 χρονια πριν, πρέπει να γινουν πιο βαθιες. Εξαρτάται τι εννοείς περικοπές....Το κρατος περαν απο τα κτηρια που στεγαζει τα Υπουργεια του δεν πρέπει να εχει τιποτε αλλο να ελεγχει!!!
Η Σλοβακια που ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση απο εμας την δεκαετια του '90, σημερα που ειναι πλεονασματικη, δεν δανεισε την Ελλαδα που ηταν απειρως καλυτερη απο αυτην μεχρι το 2008!!!!!!!! Τι να λεμε τωρα!!!!!! Εδώ δε μπορώ να απαντήσω,πρέπει να το κοιτάξω

Τελος, οταν το 1993 ειμασταν ακριβως στην ιδια κατασταση και μας εσωσε η υποτιμηση της δραχμης τοτε, γιατι δεν βγηκαμε στον δρομο να φωναξουμε για τους κλεφτες και λωποδυτες πολιτικους?? Ποιός τα ήξερεςΔιοτι τα σωματεια μας κρατησαν το στομα κλειστο Γιαννη, γιαυτο!!!
Εχεις ακουσει και διαβασει με την ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ τι γινεται και τι μασουλητο υπηρχε απο το 1999-2008!!!!!! Γιατι δεν εβγαιναν οι υπαλληλοι να το καταγγειλουν? απλα διοτι ολοι ειχαν μεριδιο στην πιτα με τον ενα ¨η αλλο τροπο!! Χωρίς να έχω καμία πρόθεση να υπερασπιστώ τη ΓΕΝΟΠ, δεν ξέρουμε ακόμη από που προέρχονται αυτά τα χρήματα.
Φταινε οι πολιτικοι? ναι φταινε ΚΑΙ οι πολιτικοι, μα πρωτα απο ολα φταιει η ασυνηδησια μας που νομιζαμε οτι το κρατος παντα θα εχει να πληρωνει διακοπες......στην ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ!!!

Οι επισημοι Γερμανοι οχι, δεν θελουν να αναδιαρθρωσουμε το χρεος μας ΣΗΜΕΡΑ!!!!! Για αυριο δεν ξερω αν και ειναι πολυ ΄πιθανο!!!!
Αλλα τι σε πειραζει μια αναδιαρθρωση? ξερουμε τον τροπο που θα γινει? οχι!!!! Μια αναδιαρθρωση δεν σημαινει απαραιτητα χρεωκοπια!!!!!!! Αναδιαρθρωση ειναι να τα 7 χρονια να γινουν 30 με το ιδιο επιτοκιο και αναδιαρθρωση ειναι να πει η ελλαδα ''δεν εχω τοσα οσα πρέπει να σου δωσω, εχω ομως τοσα τα θες?""
Αναδιαρθρωση ειναι να πουν οικοιοθελως (μετα απο μυστικες διαβουλευσεις) οι πιστωτες που κρατουν τα Ελληνικα ομολογα ''θα σου κανω μια μειωση 30% στην αξια αποδοσης των ομολογων σου αλλα θα μου δωσεις την χρηση και λειτουργια 3 αεροδρομιων για 30 χρονια που προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να γινει!!!! Βλεπω πως δουλευει το Ελ.Βενιζελος και πραγματικα θελω ολη η ελλαδα να γινει ετσι!!!
Την πρωτη και την τριτη παριπτωση δεν τις καταλαβαινεις καν, την δευτερη την ''ακους'' γερα!!!!! Εδώ συμφωνούμε, αλλά ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει.....χθες, αυτή η κατάσταση παρατεταμένης αβεβαιότητας μας καταστρέφει.

Ας παμε να κανουμε ανασταση ρε Γιαννη και ας τα αφησουμε αυτα, οτι βρεξει θα κατεβασει για ολους μας οποιος και αν φταιει!!

Η επανασταση δεν θα σωσει κανεναν - αν δεν φτιαξουν καποια πραγματα και μπουν οι βασεις να μην ξαναγινουν τα ιδια - γιατι καποιος αλλος ιδιος θα ανεβει εκει που ειναι αυτοι σημερα!!!!

Καλη ανασταση Φιλε μου σε εσενα και την οικογενεια σου...... και το αρνι με μετρο!!!!!!!!!!

Θα μετρήσω χοληστερόλη πριν και μετά!
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 22-04-2011, 19:08
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

θα φερω το χοληστερομετρο....δεν ξερω που θα βρω αλλα δεν την γλυτωνεις!!!Καλο Πασχα!!!
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 22-04-2011, 20:08
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Καλό Πάσχα!!!!! προτείνω holder! να μας μετράει με τις μπουκιές!

Reply With Quote
  #78  
Παλιό 22-04-2011, 22:08
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίμαι δημόσιος υπάλληλος και χαίρομαι που έφαγα τα λαφτά της Ελλάδας .
Σου έχει μείνει τίποτα ή τα έφαγες όλα ;;;
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 23-04-2011, 09:45
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο Παπακωνσταντίνου και η πτήση των 150.000 ευρώ!!!!

Πάντως πέρα απο το χαβαλέ για τα 150000 χιλιαρικάκια....

Ήτανε νομίζω κάπου στο Νοέμβριο 2009 με φεβρουάριο 2010 που "τσακωνόμουνα" με τον Γώργο για τις κινήσεις που έχει κάνει η κυβέρνηση και για υτές που δεν είχε κάνει.....και στο τυέλος κάθε ποστ έγαφα.....κρατήστε το θέμα ψηλά να δούμε μετα από 1 χρόνο τα αποτελέσματα της οικονομικής πολιτικής της νέας μας κυβέρνησης.....

Πέρασε 1,5χρόνος και ποια τα αποτελέσματα........Πείτε μου τα θετικά!!!!!!!! γτ απο αρνητικά έχω να γράψω δεκάδες!!!!!! Σκατά και πάλι όλα #####!!!


Αφού δεν μπορούνε ρε παιδιά φαίνεται αυτό.......δεν μπορούνε κ δεν θέλουνε να χτυπήσουνε το κατεστημένο.......ξέρετε ποιο είναι αυτό....αυτό που έχει σε όλες τις συνδικαλιστικές οργανώσεις του δημοσίου το75%+ ....ξέρουνε τι πρέπει να κάνουνε και δεν το κάνουνε.......ταυτόχρονα δεν έχουνε βρεί την φορμουλα της ανάπτυξης κτλ κτλ κτλ.....

Τόσος χρόνος χαμένος χωρίς τπτ το θετικό.....


ΓΗια τα 150000 φάγανε και άλλοι πολλοί δεν μου κάνει εντύπωση ,,,,,,απο τον Θέμο δεν περιμένω κάτι καλύτερο....έχει βάλει στανταρ ντεντεκτιβ και παρακολουθούνε κάθε κίνηση του "ξεδιάντροπου" (παπακωστακατι......) μιας και ο δευτερος τον έχει κυνηγησει και αυτό για τα καλά.........αμα τα είχανε βρεί ....να δ΄'ις που δεν μαθευότανε τπτ τπτ τπτ
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόστιμο 315 εκατομμύρια ευρώ στο καρτέλ των απορρυπαντικών ortho Κόσμος 5 15-04-2011 18:11
Ποιός είναι ο πρώην υπουργός των 178.000.000 ευρώ;;; babis66 Ελλάδα 25 06-04-2011 18:47
Πληρώνουμε και ιδιωτικά σχολεία των παιδιών των υπαλλήλων του υπουργείου Εξωτερικών ckk Μου τη δίνει που ..... 16 08-03-2011 15:09
'' Γενιά των 1000 ευρώ (η λύση)!!! ''SOS MARK Χιούμορ 14 01-12-2009 16:49
Παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων της μειονότητας των νήσων Ίμβρου και Τενέδου. georgekostas Κόσμος 9 11-11-2009 00:22


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!