GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 28-08-2013, 17:46
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
εχετε καταλαβει οτι ενας "προβληματισμος" και καλα ταχα μου ταχα μου αυτου νου του θρεντ και του συντάκτη του εχει βαλει στην πλειοψηφια του ανθρωπους που μονο το "βρακι" που λεει ο λογος δεν εχουμε αλλάξει να τσακωνομαστε...........ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....Σταματηστε τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα θα βαρυνει πολυ η καρδια μας
Συμφωνω........
Πιανεστε απο λεξεις και δημιουργείτε θεμα...

Το ολο πραγμα ειναι πολύ απλο......
Αυτος που θελει να γραψει χλμ και να γνωριστει με κοσμο, έρχεται σε καφέδες, εκδρομες, πιτες και τα ρεστα
Υπαρχουν πολλοι που το καναμε και θα το κανουν.......

Οσους δεν ενδιαφερουν τα παραπανω......θα κανουν την τριχια, τριχαρα
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 28-08-2013, 18:36
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
εχετε καταλαβει οτι ενας "προβληματισμος" και καλα ταχα μου ταχα μου αυτου νου του θρεντ και του συντάκτη του εχει βαλει στην πλειοψηφια του ανθρωπους που μονο το "βρακι" που λεει ο λογος δεν εχουμε αλλάξει να τσακωνομαστε...........ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....Σταματηστε τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα θα βαρυνει πολυ η καρδια μας
Εν τέλει συναντηθήκανε, ήπιανε καφέ, φάγανε κρέπα; Δεν καταλαβαίνω γιατί το συνεχίζουν τουλάχιστον αυτοί οι δύο.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 28-08-2013, 18:39
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη το συνεχιζεις χρισημοποιωντας τον τιτλο που με τιμησαν,, "moderator" και καποιοι αλλοι μαζι με σενα προσπαθουν να μας μειωσουν σε προηγουμενο ποσταρισμα στο ιδιο thred (και οι δυο σας προην moderator) ΑΛΛΑ και αλλοι παλαιοτερα σε αλλα νηματα αποκαλοντας μας με διαφορους χαρακτηρισμους που ΔΕΝ θελω να τους αριθμησω εναν εναν γιατι δεν θα μου φτασει η ωρα,,λεγοντας εν μερη πλην σαφως οτι οι περισσοτεροι ειμαστε"αχρηστοι" εκτος απο εναν Πελοπονησιο (sory σορυ Χαρη μου),, λεγοντας μου οτι ΔΕΝ σεβομαι-δεχομαι τους ορους περι ασφαλειας της εκδρομης του forum η της καθε μοτοσυκλετιστικης εκδηλωσης που απαιτει μεταβαση σε αυτην με μοτοσυκλετα (αν καταλαβα καλα με το λιγο μυαλο που διαθετω).
Κατατασεις τον εαυτο σου σε αυτους που ενδιαφερονται για την ασφαλεια των αλλων απορυπτωντας εναν συμφορουμητη για jet κρανος ΑΛΛΑ βαζεις ανοιχτη προσκληση στον οποιονδηποτε που κατα πασα πιθανοτητα το 60-70% αυτων που θα ερθουν να μην τους ξερεις καν σαν ανθρωπους (που αυτο ειναι το λιγοτερο ) ΑΛΛΑ το συμαντικοτερο σαν οδηγους βαζοντας τους να οδηγησουν στα ασφαλτινα βουνα 2 που οι περισσοτεροι ΞΕΡΟΥΜΕ πως γινανε τα Νο1 και με τι Τ Α Χ Υ Τ Η Τ Ε Σ και μου λες οτι αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ε Π Ι Κ Υ Ν Δ Υ Ν Ο ?????????????????????????????????????????
Ηταν ποιο ασφαλες τα περσινα ασφαλτινα βουνα????που ολοι ειχαν πληρη εξοπλησμο???? Ο Δ Η Γ Η Κ Α



Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε νοημον ανθρωποι και μαλιστα οικογενειαρχες με κουτσουβελα να μεγαλωσουμε ,,πιστεψεμε οτι ο καθενας μας νομιζω σκεφτεται την οικογενεια του και την σωματικη του ακαιρεωτητα πεισσοτερο απο οτι την σκεφτεσαι εσυ για τον καθενα...
Ο μεσος ορος ηλικιας εδω μεσα ειναι ΑΝΩ ΤΩΝ 45 ετων και νομιζω οτι ειμαστε σκεπτωμενοι ανθρωποι...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ .....μαλιστα ειναι ΑΡΕΤΗ κανενας δεν ειναι ασφαλτος
Εγω το συνεχιζω η ο ΑΚΙS21?
Συνελθε φιλαρακο!
Συνεχιζεις να εκτιθεσαι και σε αυτο το ποστ.
Τα κοκκινα γραμματα που εβαλες στην παραθεση
ειναι πρωτης ταξεως δικαιολογια για να ξεχυθουμε
στις εκδρομες του φορουμ με βερμουδες και τσοκαρα.
Και στην πρωτη πτωση να μπουμε στις ειδησεις.
Οταν γραφεις, εκφραζεις τη διοικηση φιλε.
Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΓΙΑ TA ROADTRAINING
εκθειαζει τη πολυτιμη βοηθεια τους
στην ασφαλεια του αναβατη στο δρομο
και σιωπει στο θεμα jet η κλειστο-ανοιγομενο κρανος
στις εκδρομες αυτων!!!!!

Και καλα θα κανεις να το συνειδητοποιησεις !!
Οτι το ποστ του διαχειριστη στα ματια του μελους
ειναι ποστ της διοικησης.
Αν παλι μπηκες εδω μεσα για τη καβλα σου
επεστρεψε τα γαλονια και συνεχισε τις εκδρομες σου.
Αν ειναι να κανεις τη καβλα σου με τα γαλονια...... πασο..


ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ
Μην ξανααναφερθεις σε αν-ασφαλεια των εκδρομων
που σχεδιαζω και ας πουμε κοντρολαρω.

Οδηγω ποντο ποντο ολες σχεδον τις διαδρομες πριν περασω
απο εκει εστω και με δυο συμφορουμιτες η απλα συνταξιδιωτες.
(Ενδεικτικα σου αναφερω οτι την πρωτη μερα
και μετα τη Δροσινη ο δρομος εχει δυο δεξιες που κλεινουν αποτομα μια αριστερη με καθιζηση ενω στη δευτερη μερα εχει εργα και βρωμικο οδοστρωμα πριν τους Καλαρυτες).
κοινως, κατσε πισω μου και φωτογραφιζε

Και ποτε μα ποτε στις παραπανω εκδρομες
-σαφως λογω και μεγαλης τυχης-
δεν εχει σπασει ουτε αυγο!!!

Καποιος να κλειδωσει εδω να παμε να κανουμε που τα να τα
Ασφαλτινα Βουνα παρακαλω
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 28-08-2013, 18:40
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Εν τέλει συναντηθήκανε, ήπιανε καφέ, φάγανε κρέπα; Δεν καταλαβαίνω γιατί το συνεχίζουν τουλάχιστον αυτοί οι δύο.
Για να γνωριστουμε καλυτερα
Καφε ηπιαμε και θα πιουμε κι αλλους.
Την κρεπα την εχασα κυνηγωντας επιταγες
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 28-08-2013, 18:41
V-STRONG Ο/Η V-STRONG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

διαβαζω προσεχτικα και αν και με καλυπτουν σε μεγαλο βαθμο οι παραπανω απαντησεις θα αναφερω τα εξης.
με τον πασχαλη ειμαστε απλα γνωριμοι λογω καφε και οχι φιλοι και δεν καιγεται με την ''αγαπη'' του μην παθω τιποτα. λογια εμφαντικα για ενισχυση των επιχειρηματων του. δεν ειναι κανενας διοργανωτης υπευθυνος για μενα και κανεις δικος μου δεν θα ζητησει ευθυνες απο αυτον (απο ηθικης αποψεως οπως εγραψε γιατι νομικης δεν παιζει) γιατι ειμαι ενηλικος 43 χρονων και υπευθυνος του εαυτου μου. αναγνωριζω τις γνωσεις του πασχαλη, την οργανωτικοτητα του και το κεφι για αυτο που κανει αλλα και την ιδιαιτεροτητα του χαραχτηρα του... στο θεμα κοινωνικη συναναστροφη πασχει ολιγον, το οποιο προσπερνουσα μεχρι προτινος διοτι λογικο σε μια ομαδα να μην ταιριαζουν ολοι αλλα τουλαχιστον υπηρχε σεβασμος και αυτο μεχρι προτινος.

στην εκδρομη αποφασιζω να ερθω γιατι θα ειναι 5 ατομα που γουσταρω και εχω συνταξιδεψει, αλλα5 που γνωρισα στην κοπη της πιτας και θελω να τους δω και αλλα5 ατομα που συνομιλουμε και θελω να γνωρισω απο κοντα και φυσικα για την αξια του οργανωμενου ομορφου touring που επαξια στηνει ο πασχαλης.
ΑΛΛΑ

ενω εχει το τηλ μου και να πει αυτο που θελει προτιμα τηνδημοσιοποιηση και μαλιστα ακομψα.
ΤΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ?

προσωπικα πολλοι λιγοι ειναι αυτοι που με γνωριζουν στο forum οποτε με την αυστηροτητα που το αντιμετωπιζει δινει την εντυπωση ενος καγκουρα, ανεγκεφαλου και επιπολαιου προβληματικου οδηγου που πρεπει να τον αποτρεψει να ερθει στην εκδρομη. αρα δημιουργει εσφαλμενες εντυπωσεις για μενα. ενταξει ρε φιλε θα πουν καποιοι μην τρελαινεσαι.... Ο.Κ. και αυριο καποιος προτεινει μια εκδρομη για εκτος και του ζηταω να παω μαζι του. λογικο ο ανθρωπος να προβληματιστει.
''ποιος ειναι ο v strong"
"o καγκουρας ρε συ που μαλωσε με τον πασχαλη".

στην εκδρομη λοιπον θα παω και οπως το ειπε ο πασχαλης με μποτακια, μπουφαν μηχανης, τζιν με επιγονατιδες και jet κρανος. το κρανος δεν το προτεινω σε κανεναν αλλα το full face μετα απο15 με 20 λεπτα μου φερνει δυσφορια και κατω απο αυτην, η οδηγικη μου ικανοτητα μειωνεται. αυτο για εξηγηση προς τριτους αν και παραμενω στα νομοτυπικα πλαισια.

αν λοιπον με οσους εχω ταξιδεψει εχουν να πουν κατι για την οδηγικη μου παιδεια η για τυχον προβληματικο χαραχτηρα μου φυσικα και μπορουν.

ΤΕΛΟΣ

ΠΑΣΧΑΛΗ θα ειμαι στην εκδρομη, με τον δικο μου τροπο. δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα προς εσε απο την μερια μου. ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΣΕ ΛΕΩ. και για να μην λογοδοτησεις σε καποιο συγγενικο προσωπο μελους καποιοι δεν ειναι χεραδες σαν και σενα ριξε ρυθμο μην αγχωσεις καποιον αργο.
ΑΥΤΟ ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 28-08-2013, 18:49
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Γιαννη μου κοινωνικη συναναστροφη με σπασμενο κεφαλι δυσκολα...
Ουτε και με αγυριστο βεβαια!!
Αφου θα ερθεις στην εκδρομη με το δικο σου τροπο
τυπωσε κι ενα χαρτη και μπες μπροστα.
Θα γραψουν αλλοι για το πως οδηγεις δε βιαζομαι να τα πω.
Εγω θα κατσω πισω με τους αλλους να βγαζω και φωτογραφιες
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 28-08-2013, 20:06
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
εχετε καταλαβει οτι ενας "προβληματισμος" και καλα ταχα μου ταχα μου αυτου νου του θρεντ και του συντάκτη του εχει βαλει στην πλειοψηφια του ανθρωπους που μονο το "βρακι" που λεει ο λογος δεν εχουμε αλλάξει να τσακωνομαστε...........ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....Σταματηστε τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα θα βαρυνει πολυ η καρδια μας

Ρε φίλε, με μένα μόνο κάτι μπουφάν έχεις αλλάξει,
με έχεις αφήσει στην απέξω και είμαστε και γειτονάκια, για πες για πες...
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 28-08-2013, 20:48
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
........
Οταν γραφεις, εκφραζεις τη διοικηση φιλε.
Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΓΙΑ TA ROADTRAINING
εκθειαζει τη πολυτιμη βοηθεια τους
στην ασφαλεια του αναβατη στο δρομο
και σιωπει στο θεμα jet η κλειστο-ανοιγομενο κρανος
στις εκδρομες αυτων!!!!!

Και καλα θα κανεις να το συνειδητοποιησεις !!
Οτι το ποστ του διαχειριστη στα ματια του μελους
ειναι ποστ της διοικησης.
Αν παλι μπηκες εδω μεσα για τη καβλα σου
επεστρεψε τα γαλονια και συνεχισε τις εκδρομες σου.
Αν ειναι να κανεις τη καβλα σου με τα γαλονια...... πασο..
Δεν συνηθίζω να γράφω, ειδικά σε τέτοια θέματα με αντιπαραθέσεις, αλλά....


Διοίκηση??, γαλόνια??? Διαχειριστές? Μέλη, υπάλληλοι, υφιστάμενοι, προϊστάμενοι....

Μάλλον κάποια τεύχη έχω χάσει....

Σόρρυ κιόλας....


Επι του προκειμένου...... ATTGATT είναι ένας όρος που χρησιμοποιούν πάντα και απαράβατα όλα τα forums/λέσχες κλπ στο εξωτερικό σε συναθροίσεις/βόλτες/εκδρομες....

All The Gear All The Time
Ολος ο εξοπλισμός ολη την ώρα....και είμαι απόλυτα σύμφωνος!!!
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 28-08-2013, 21:15
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Προτείνω το πόστ που εγω άνοιξα να το ξαναπεί σκεφτεί ο pashalis μετά την εκδρομή επειδη μάλλον εχει τεντωμένο νεύρα γιατι εκτός απο εμένα δίκαιος αναφέρεται κα σε άλλον που απλα είπε την γνώμη του.
Οταν όμως μιλάς για γαλονια τοτε μάλλον απλα με επιβεβαιωνεις.
Θαθελα να μας ξανά μιλήσεις μετά ομτελος τις εκδρομής που είμαι σίγουρος θα ειναι τέλεια.
Και ελπίζω το πόστ να μη κλειδώσει επειδη εσυ το ζήτησες
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 28-08-2013, 21:19
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Mr Gepol, έχεις απόλυτο δίκιο....
Πρέπει να υπάρχουν κανόνες αναρτημένοι για μεγάλες μοτο-εκδρομές εντος του φόρουμ. Αυτό θα έδινε (και) κύρος στη διαδικασία εκτιμώ...
Μάλιστα, θεωρώ ότι τις πολλών συμμετοχών εκδρομές πρέπει να τις οργανώνουν μόνον οι της διοίκησης ώστε να υπάρχουν δικαίως προαπαιτούμενα στις συμμετοχές των μελών....
Προσοχή, δεν μιλάμε για φιλαράκια που μαζεύτηκαν να γράψουν χιλιόμετρα αλλά ετερόκλητους οδηγούς που ίσως και να μην συμπαθιούνται αλλά ακολουθούν ως μέλη του φόρουμ...
Είναι ακόμα ένα χαρακτηριστικό των κατοίκων αυτής της χώρας, να μη θέλουν να πηγαίνουν by the book αλλά να αποφασίζουν κατά το δοκούν και να απαιτούν "υποταγή" άνευ αντιλόγου....
Μεγάλη εκδρομή = προαπαιτούμενα ασφαλείας 1,2,3 κτλ, καθαρά, αναρτημένα με τη σφραγίδα της διοίκησης και μη αμφισβητούμενα από τα μέλη.....τί πιο απλό ;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!