GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 15-05-2010, 02:30
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανακοίνωσις :

Η τριμελής εκ των Αθηνών, παρά τις εκ του πονηρού και Πατρινού απαισιόδοξες προβλέψεις, θα βρίσκεται τη Κυριακή και 08.15 πρωινή, στο γνωστό* περίπτερο Χαιδαρίου. Η αυστηρότητα στο εκπονηθέν ολοήμερο πρόγραμμα θα εξαντληθεί στην ώρα αναχώρησης η οποία ορίστηκε στις 8.30
Απο εκεί και πέρα και με δεδομένο οτι τα Πατρινάρια θα βρίσκονται ήδη εκεί, ξεκινάμε...και ό,τι ώρα φτάσουμε. Σίγουρα κάπου ενδιάμεσα της διαδρομής θα χρειαστούμε καφέ και τουαλέτα, άρα όποιος δεν μας προλάβει στο Χαιδάρι μπορεί να μας βρει καθ'οδόν...
Παρακαλώ όπως οι Αθηναίοι δηλώσουν τη συμμετοχή των και αποστείλουν μετά προσωπικού μηνύματος τα τηλέφωνά των, just in case....

*επειδή δεν θα επισυνάψω φωτό του περιπτέρου, ανατρέξατε στη προηγούμενη εκδρομή της τριμελούς και αναζητήστε την ευγενική προσφορά του Λεοντόκαρδου που ανέρτησε πληροφορίες για το πως να προσεγγίσετε το σημείο επαφής....
ο αντρας απο 2 πραγματα ξεχωριζει...
το ενα ειναι οτι ταξιδευει με βροχη.......
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 15-05-2010, 09:01
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

για το άλλο δεν είμαι σίγουρος, αλλά οτι ταξιδεύει στη βροχή σίγουρα ναι, αυτό είναι κριτήριο, εξ αρχαιοτάτων χρόνων.

βουκεφάλας: άλεξ, πάμε να εκπολιτίσουμε τον κόσμο στα βάθη της ανατολής κατασφάζοντάς τους;

άλεξ: μπά, άσε καλύτερα, τώρα βρέχει

η πρόβα τζενεράλε στέφθηκε με επιτυχία. υπο κατακλυσμιαία βροχόπτωση, το τέρας φάνηκε να βρίσκεται στο φυσικό του χώρο

σημείωση: πέραν της πλάκας, οι δρόμοι σήμερα γλυστρούσαν, άρα ούτε βιασύνες, ούτε σφήνες, ούτε παλλικαρισμούς θέλει, μιας και η μάνα του δειλού δεν έκλαψε ποτέ.
το σπρέυ από τα λάστιχα είναι βρωμερότατο,για προσπέραση φορτηγών και λεωφορείων υπολογίστε τρείς φορές το μήκος τους μιας και πάνε γ@μι@ντας, οι μη έχοντες πιν λοκ θα αναγκαστούν να ανασηκώσουν λίγο την ζελατίνα, οι έχοντες φθαρμένα ελαστικά θα τα πούμε στην επόμενη συνάντηση, οι αθηναίοι δεν θα χρειαστεί να γεμίσουν στην ακράτα ανεβαίνοντας, για να μην μεταφέρουν τσάμπα βάρος στο βουνό, ενώ οι εκ των πατρών και περιχώρων, να υπολογίσουν κανα 140km για την επιστροφή από ακράτα-τσιβλού-ζαρούχλα- καλάβρυτα -χαλανδρίτσα-πατρα και κάτι αντίστοιχο για επιστροφή από διακοπτό, άρα καλό είανι να ανεφοδιστούμε όπου βρούμε

Akrata Map | Greece Google Satellite Maps
με το που θα βγούμε στην έξοδο της ακράτας είτε από πάτρα, είτε από αθήνα μεριά, θα πιάσουμε την παλιά εθνική και θα κατευθυνθούμε κάμποσες εκατοντάδες μέτρα προς πάτρα, μέχρι το φανάρι-διασταύρωση που γράφει προς τσιβλού-ζαρούχλα. από κει, υπολογίστε γύρω στα 28Km και φτάσατε

καλά να περάσουμε και όπως έχουμε πεί, όχι σκουπίδια, όχι πλαστικά σε θάλασσες και ακτές, στο βουνό ελεύθερα...
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 15-05-2010, 16:48
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Συμμετοχές Αθηναίοι, Συμμετοχές...;;!!
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 15-05-2010, 16:56
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμμετοχές Αθηναίοι, Συμμετοχές...;;!!


vpentza ...
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 15-05-2010, 17:56
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

aeriko....

Last edited by aeriko; 15-05-2010 at 18:06.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 15-05-2010, 18:19
ALEX1150 Ο/Η ALEX1150 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW 1150 GS
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

παιδια ερχομαι και εγω αυριο από Αθήνα, το project ειναι πολυ καλο

sir Chatzilias will call you later on

Χαιρετισμούς σε όλους
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 15-05-2010, 18:48
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Η τριμελής εκ των Αθηνών, παρά τις εκ του πονηρού και Πατρινού απαισιόδοξες προβλέψεις, θα βρίσκεται τη Κυριακή και 08.15 πρωινή, στο γνωστό* περίπτερο Χαιδαρίου. Η αυστηρότητα στο εκπονηθέν ολοήμερο πρόγραμμα θα εξαντληθεί στην ώρα αναχώρησης η οποία ορίστηκε στις 8.30
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 15-05-2010, 18:50
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμμετοχές Αθηναίοι, Συμμετοχές...;;!!
Καλησπέρα σε όλους!
Σιγά μη σας αφήσω μόνους σας με τα κεφτεδάκια!! Είμαι και εγώ μέσα: steliosx.
Το τηλ. είναι στο profile μου.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
*επειδή δεν θα επισυνάψω φωτό του περιπτέρου, ανατρέξατε στη προηγούμενη εκδρομή της τριμελούς και αναζητήστε την ευγενική προσφορά του Λεοντόκαρδου που ανέρτησε πληροφορίες για το πως να προσεγγίσετε το σημείο επαφής....
Ένα πιο συγκεκριμένο link θα βοηθούσε περισσότερο, καθώς τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα να βρώ την προηγούμενη σχετική ανάρτηση.
Εν πάσει περιπτώσει, φαντάζομαι ότι ως "ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ" αναφέρεσται στην Δημοτική Επιχείρηση με το όνομα αυτό, που είναι μετά από το τέλος της μεγάλης ευθείας μετά από το ΨΝΑ ΔΑΦΝΙ, σχεδόν πάνω στην στροφή που κάνει ο δρόμος καθώς βγαίνει παραλία. Μπαίνεις λίγο σε παράδρομο (10m) και βρίσκεις ένα cafe με μεγάλο parking.
Εάν αυτό που περιγράφω παραπάνω είναι το σωστό, τότε θα είμαι και εγώ εκεί στις 08:15. Θα κάνω βέβαια κύκλο γιατί πρέπει να βγώ από την Αττική Οδό, αλλά θα είμαι εκεί.
Εάν δεν είναι το σωστό και πάω αλλού για αλλού ετοιμαστείτε για επιχείρηση SAR. Θα πετάω και φωτοβολίδες!!!!
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 15-05-2010, 19:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους!
Σιγά μη σας αφήσω μόνους σας με τα κεφτεδάκια!! Είμαι και εγώ μέσα: steliosx.
Το τηλ. είναι στο profile μου.


Ένα πιο συγκεκριμένο link θα βοηθούσε περισσότερο, καθώς τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα να βρώ την προηγούμενη σχετική ανάρτηση.
Εν πάσει περιπτώσει, φαντάζομαι ότι ως "ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ" αναφέρεσται στην Δημοτική Επιχείρηση με το όνομα αυτό, που είναι μετά από το τέλος της μεγάλης ευθείας μετά από το ΨΝΑ ΔΑΦΝΙ, σχεδόν πάνω στην στροφή που κάνει ο δρόμος καθώς βγαίνει παραλία. Μπαίνεις λίγο σε παράδρομο (10m) και βρίσκεις ένα cafe με μεγάλο parking.
Εάν αυτό που περιγράφω παραπάνω είναι το σωστό, τότε θα είμαι και εγώ εκεί στις 08:15. Θα κάνω βέβαια κύκλο γιατί πρέπει να βγώ από την Αττική Οδό, αλλά θα είμαι εκεί.
Εάν δεν είναι το σωστό και πάω αλλού για αλλού ετοιμαστείτε για επιχείρηση SAR. Θα πετάω και φωτοβολίδες!!!!
Σωστός
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 15-05-2010, 19:36
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος

Thanks!!! τα λέμε αύριο το πρωϊ.

Καλό δρόμο στους πατρινούς, και καλή διανυκτέρευση!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ξεκίνησε η γιορτή της Αθήνας για τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά !!!!!!!! riko46 Ελλάδα 2 12-12-2009 10:55
Η αυτοκτονία των μύθων της ποπ και της ροκ μουσικής Alext Πολιτισμός 1 30-09-2009 08:03
Καφεδάκι στην λίμνη ΗΡΑΙΟΥ-ΛΟΥΤΡΑΚΙ * Κυριακή 24 Μαίου 09 essel Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 45 29-05-2009 20:14
Καφεδάκι τη Κυριακή 17 Μα'ί'ου στη λίμνη Μαραθώνα!!! PortoLeone Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 29 18-05-2009 09:29


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!