GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 17-07-2011, 06:58
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Μηπως να συνεχισεις εσυ το ταξιδιωτικο?? το χεις κι εσυ....
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 17-07-2011, 07:06
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days



Αφήστε τη μουρμούρα και γράψτε παλικάρια .





Reply With Quote
  #83  
Παλιό 17-07-2011, 12:58
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

...........και ώρα για Μόναχο!!
Μετα απο ένα πλούσιο πρωινό,η συντροφιά του δαχτυλιδιού σορι η συντροφιά του GS Forum
μπήκε στην αουτοστράντα έτοιμη να να σπάσει τα κοτερ και τα μοτόρια !!!

Σε ένα απότομο φρενάρισμα δικό μου η μηχανή κοκαλώνει!!!
Πανικός!! στενός δρόμος λιγο πριν τον αυτοκινητόδρομο οι Ιταλοί να ωρύονται και η μηχανή με μπλοκαρισμένο το ABS ούτε μπρος ούτε πίσω κόκαλο η πουτ@να !!
Σύραμε την μηχανή με αρκετό κόπο σε ασφαλές σημείο.
Η αφόρητη ζέστη κάτω από τον καυτό ήλιο και τον ιδρώτα να ρέει στα κορμιά μας σε μορφή ντουζ δεν άφηνε το μυαλό να καθαρίσει.

Και ήταν τόσο απλό! Ο χειροφιλακτηρας είχε κατέβει και δεν άφηνε την μανέτα του φρένου ελεύθερη !
Μετά απο 1,5 ώρα καθυστέρηση και τον Στέλιο να προσπαθεί να με ηρεμήσει από τα νεύρα τσατάλια οχι τόσο από την 'βλάβη' όσο ότι δεν το σκέφτηκα αμέσως....συν το κράνος να εξακολουθεί να πεταγεται απο την μηχανή το σταντ να κλείνει τώρα χάλασε και το δεύτερο ΒΤ2
Κερατά νεφελημ εσωχθονιε που έχεις κάνει βουντου θα σε σκίσω !! τελος !μόλις γυρίσω θα πάρω τον Λιακοπουλο να σε βρει και τοτε τα λεμε

Ξεκινήσαμε ο Νίκος δεν άφηνε από τα μάτια του, ο εκνευρισμός μου ήταν εμφανείς οπότε ήταν συνέχεια πίσω μου
Συνεχίσαμε .......μια στάση πριν την Αυστρία για το απαραίτητο σήμα 10 ημερών και το Μόναχο ήταν μπροστά μας το ίδιο και ο Νίκος
Ο δρόμος ξεδιπλώνετε μπροστά μας τα γκάζια λίγο πάνω από το όριο και σε μια "άπειρη" ευθεία τα γκάζια κόλλησαν..
Ο Νίκος μπροστά μου ο Στέλιος και ο Κώστας πίσω μου σε ένα κλειστό σχηματισμό απο μηχανές σε διάταξη ζικ-ζακ ....
..και κάπου εκεί πολύχρωμα χαρτάκια έφευγαν πάνω απ τον Νίκο σαν κομφετί μπλε,κόκκινα ,πορτοκαλί να και ενα πράσινο!! πράσινο?? μεγάλο?? ....ωχ είχε ανοίξει η τσέπη με τα λεφτά
Το ξεπεράσαμε και αυτό ....
Μπήκαμε στο Μόναχο


Το μουσείο και ο ναός της μαμάς ήταν μπροστά μας ώρα για χάζεμα ......







Και τώρα το ξακουστό μουσείο της μπεμπέ

Πως το θέλετε ????

Το μουσείο είναι κλειστό λόγο ηλεκτρολογικής βλάβης!!!!!
^%##@#@!#%^$%*&^(*&)*(*^%$@#
Τρι#####ρατε Νεφελημ δεν θα σε βρω ???????!?!?!?!?


Αργά το απόγευμα αρχίσαμε να ψάχνουμε για ξενοδοχείο..
Ολα γεμάτα !!!!
Είχαν κλείσει τα σχολειά και όλοι οι φριντσ είχαν έρθει διακοπές!!
(και καλα ηταν ανάγκη να έρθουν ούλοι στο μονάχο ?)
Βρήκαμε ενα 13 χιλιόμετρα εκτός οπότε επισκεφτήκαμε το κοντινό χωρίο για δείπνο και να απολαύσουμε τα τοπικα εδέσματα και τις άπειρες μπίρες που ήταν πιο φτηνές από το νερό (πάντα με Ελληνική εγκράτεια που μας διακρίνει λιγο πριν την ακράτεια )

Όλες οι συζητήσεις των ημερών αυτων δεν ειναι ανακοινώσιμες στο φόρουμ γιατί έχουν διαβάθμιση Α.Α
(Άκρως Απόρρητες ή Αυστηρώς Ακατάλληλες αρα και τα δυο δεν γράφονται γιατί θα με μπαναρω)

ώρα για ύπνο γιατί το Salzburg μας περιμένει .....................



Reply With Quote
  #84  
Παλιό 17-07-2011, 13:53
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Δώσε Κυριάκοοοο ... δώσεεεεεεεεε ...

(δεν γελάω με την ατυχία σου, αλλά με τον τρόπο που τ' αφηγείσαι ... )
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 17-07-2011, 14:19
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Ρε καντεμη κατσικοποδαρε μια εκδρομή πηγές και τα κατεστρεψες τα παιδιά
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 17-07-2011, 19:01
NNN Ο/Η NNN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 479
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
...........
και κάπου εκεί πολύχρωμα χαρτάκια έφευγαν πάνω απ τον Νίκο σαν κομφετί μπλε,κόκκινα ,πορτοκαλί να και ενα πράσινο!! πράσινο?? μεγάλο?? ....ωχ είχε ανοίξει η τσέπη με τα λεφτά
......
Ωχ το είχα ξεχάσει αυτό.
Το αναφέρω αναλυτικά γιατί μπορεί να σώσω κάποιον άλλο συμφορούμιτη...

Από την αρχή του ταξιδιού είχα ρίξει "χύμα" όλα τα "ψιλά" (5, 10, και 20 Ευρώ) και κανά δύο πενηντάρικα στην επάνω αριστερή τσέπη του Rally-2. Στα τελευταία διόδια άνοιξα την τσέπη να πληρώσω και ο μ@λ@κ@ς ΞΕΧΑΣΑ να την κλείσω.
Μετά από κάμποση ώρα βλέπω κάποια στιγμή με την περιφερειακή όραση κάτι σαν χαρτάκια να πετάγονται από κάτω (περίπου στο ύψος του Tank Bag) και να φεύγουν πάνω από τον αριστερό μου ώμο. Με παραξένεψε λίγο αλλά δεν έδωσα σημασία ο μ@λ@κ@ς .... Από τον δρόμο θα είναι σκέφτηκα.....

Μετά από λίγα λεπτά ... να σου και πάλι τα χαρτάκια .... Με ξαναπαραξένεψε αλλά πάλι δεν έδωσα σημασία. Βλέπω όμως έναν Χαρλεά όπως ερχόταν από δεξιά με αρκετά χιλιόμετρα παραπάνω, ξαφνικά να κόβει ταχύτητα και να κάθεται δίπλα μου και να με κοιτά. Τον χαιρέτησα και μου ανταπόδωσε τον χαιρετισμό με ένα χαμόγελο λίγο παραπάνω από το προβλεπόμενο για ΜΗ ΕΛΛΗΝΑ. Ξαφνικά κόβει περισσότερο ταχύτητα και έρχεται από πίσω μου. Θα εντυπωσιάστηκε από την μοτοσικλέτα μου και από τον τρόπο οδήγησή μου σκέφτηκα και συνέχισα όλο παρηφάνεια.... Που να ήξερα ότι "πήρε" θέση για να πιάσει κανένα από τα "χαρτάκια" μου που έφηνα σε όλη την Autostrata ο "Γκουβαρντάς" ....


Ευτυχώς, μετά από λίγο κάναμε στάση για καφεδάκι και βγάζοντας το κράνος είδα ΕΝΤΡΟΜΟΣ την "πηγή" από τα χαρτάκια !!!! Δεν θα σας πω πόσα έχασα, πάντως φύγανε όλα τα Μεγάλα και τα Μεσαία και είχαν μείνει μόνο τα Μικρά, και το συνολικό ποσό ήταν διόλου ευκαταφρόνητο !!!!
Έριξα τα μπινελίκια της ζωής μου !!!! Μετά από αυτό τσέκαρα την τσέπη κάθε πέντε λεπτά ....


Reply With Quote
  #87  
Παλιό 17-07-2011, 19:49
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Μπράβο στην τρελοπαρέα!!!!


Νικόλα είσαι λάρτζ τελικά!!!
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 17-07-2011, 23:19
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days



Αναμένουμε τη συνέχεια .

Λυπάμαι Νικόλα .


Reply With Quote
  #89  
Παλιό 18-07-2011, 08:49
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Ένα καφέ και ένα σάντουιτς σε μια πλατέα του Μονάχου ήταν αρκετά για τις απαραίτητες θερμίδες ,για να συνεχίσουμε το ταξίδι .
Το κράνος σταμάτησε να πέφτει το έδενα με το φιδι χεχε
Τώρα άρχισε να πέφτει το κράνος του Νίκου …
Ξεκινήσαμε για μια βόλτα στο Νταχάου πριν εγκαταλείψουμε την Γερμανία
Εεε ναι ρε παιδιά όλο και κάτι τυχαίνει για να μας την σπάσει …..
Σπάει το κράνος του Στέλιου ^%#%^@@ μια μικρή αλλαγή ρότας για αγορά καινούριου από το μαγαζί της μαμάς που δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα !
Μικρότερο από το αναμενόμενο και η ποικιλία ρούχων στα καζουαλ... δραματική
Φτάνοντας στο Νταχάου έριξα και μια φασαρία με ένα βλάκα Γερμανό που νόμιζε ότι επειδή ήταν σε διάβαση πεζών θα τον άφηνα να περάσει!!
Που πας ρε καραβλαχε ?? περνάει Ελληνικό αίμα !! ο δρόμος είναι δικός μου
Με έβρισε ο αλήτης στα γερμανικά και κάτι σκληριές,λες και ανακάλυψε ότι του πηδούσα την γυναίκα
-βρε ουστ.. φακ γιου …του λεω
-φακ γιου του
-ρε φακ γιου θρι μαλ@κα I’m a Moderator !!!!
Πάγωσε ! δεν είπε κουβέντα με κοιτούσε σαν αποσβολωμένος απορημένος φαινεται δεν είχε ξαναδεί Moderator !!!
Απομακρύνθηκα κοιτάζοντας από τον καθρέπτη είχε μείνει εκεί ακούνητος να με θαυμάζει !!!
ΑΑΑΑ να και το Νταχάου το κατασκεύασμα του πιο προοδευτικού λάου της εποχής
Τι να γράψω οι Φώτο μιλάνε




Και αν αυτό το Νταχάου έκλεισε , έχουν ανοίξει αλλα με άλλα ονόματα μπορεί τώρα να μην κάνουν σαπούνια αλλά κάποιοι βασανίζονται όπως και τότε …μπορεί να τα λένε Γκουαντάναμο μπορεί να είναι στην Σιβηρία ή στην έρημο του Αφγανιστάν αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο αν όχι χειρότερο…

Το Salzburg δεν είναι μακριά σχεδόν μπαίνουμε στην πόλη ….και σπάνε όλα τα υπόλοιπα μαξιλαράκια από το κρανος %^$%$^ αν ήταν πιο κοντά το Μοναχο θα πήγαινα να πάρω καινούριο
Στο σαλζ έχουμε όλο το απόγευμα και το βράδυ για βόλτα, καφέ και μάσα στα γραφικά σοκάκια
Το βράδυ μαζί με την γευσιγνωσία των οίνων που έκανα με τον Κώστα ,οι άλλοι, Στέλιος και Νίκος ασχοληθήκαν με ποιο ταπεινά ποτά μπύρες, φιλοσοφήσαμε και επιλύσαμε βασικά προβλήματα της Ελληνικής κοινωνίας και των οποίων οι αποφάσεις κοινοποιήθηκαν στην προεδρία της Δημοκρατίας με φαξ
Κάπου εδώ τελειώνει και αυτή η μέρα με μια καλή ανάπαυλα από την σέλα της μηχανής γιατί η επόμενη μέρα είχε πολλά χιλιόμετρα στις πανέμορφες λίμνες του Salzburg
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 18-07-2011, 08:55
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Garmisch-Partenkirchen ..BMW Motorrad Days

Σήμερα που κοίταξα λίγο ότι έχω γράψει μέχρι τώρα ανακάλυψα πολλά ,αν όχι τραγικά ορθογραφικά λάθη καθώς ότι ο λογαριασμός μου στις φώτο έχει γεμίσει.
Δεν έχω βάλει ενεργα λιγκ όπου χρειάζονται και δεν έχω ποσταρει και τις διαδρομές
Μια από τις επόμενες μέρες θα πρέπει να τα αποκαταστήσω όλα.
Ζητώ συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτι αλλά λίγο υπομονή


ΑΑΑΑΑ ίσως αργήσω λίγο στο επόμενο ποστ γιατί πρέπει να πάω και διακοπές για ξεκουραστώ από τις διακοπές τις προηγούμενες



χαχαχαχαχαχαχαχα




Last edited by EOD-K9; 18-07-2011 at 09:01.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Trainning (two)days...με θερμοκρασία 0 !!! fire red! Χωμάτινες εξορμήσεις 91 18-02-2012 18:56
ktm 450 six days xristoforos Πωλήσεις μοτοσυκλετών 2 17-05-2011 08:42
Winter Days sansiro.sugata Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 10 20-01-2011 10:54
BMW TV-BMW Motorrad antonis1150GSA Γενικά - Μοτοσυκλέτα 5 17-11-2010 12:31
BMW MOTORRAD DAYS 2009!!!!! FOOST Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 13 29-07-2009 14:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!