GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 28-05-2013, 00:08
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νότη μου θα συμφωνήσω μαζί σου στον διαχωρισμό από τα άλογα, όμως μέχρι εκεί.
Επίσης από την αρχή της κρίσης η προτροπή μου ήταν να συμπτυχθούμε σε πυρήνες οικογενειακούς ή άλλους πρόσφορους για να το ξεπεράσουμε με αλληλοβοήθεια (εμείς τουλάχιστον αυτό κάναμε). Την εποχή που οι περισσότεροι φώναζαν τζάμπα στο σύνταγμα και άκουγες ότι τρελή πατάτα κατέβαινε στο μυαλό του καθενός... όταν όλοι τα έβαζαν με "κάποιους άλλους" που τους τα έφαγαν και αυτοί θέλουν αυτά που δικαιούνται, εγώ μαζευόμουνα και αποστασιοποιούμουν από την συνήθη έως τότε "επαναστατική" μου στάση και προσπαθούσα να επιβιώσω. Όλοι στην οικογένειά μου ζορίστηκαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο και επίσης οικογένειες πολύ κοντινές μου έχασαν πάρα πολλά και έφθασαν σε σημείο ένδειας. Με αξιοπρέπεια και υπομονή προσπαθούν να ξεπεράσουν τα δύσκολα, όμως κανένας ισορροπημένος δεν πήγε να αυτοκτονήσει. Και αν όπως λέτε κάποιοι συνάνθρωποι μας δεν άντεξαν την πίεση, σε αυτό φταίει τις περισσότερες φορές η λάθος αντίληψη που είχαν για την κοινωνία. Γιατί λοιπόν πρέπει να καταδικάσουμε τον φυσικό νόμο και όχι να αναθεωρήσουμε την αντίληψη που σχηματίσαμε για την ιδανική κοινωνία;
Η οποία παρεμπιπτόντως από ποιά πλούτη εκπορευόταν;;;
Σωστά λέει ο Νότης για το ποσοστό των πληγέντων στην Ευρώπη, όμως όπως είπα κι εγώ, που τα έβρισκε η Ευρώπη για να μπορεί να τα μοιράζει;;;
Αν λοιπόν πρώτα οι αδύναμοι την πλήρωσαν, γιατί είναι λανθασμένη η άποψη πως πάντα και πρώτοι την πληρώνουν οι αδύναμοι;;
Αν έτσι έγινε στο πιο πολιτισμένο μέρος του πλανήτη σε αντίθεση με την θεωρία, είναι ψέματα η πραγματικότητα που βιώνουμε ή λάθος η θεωρία;;;
Αναρωτήθηκα πιο πάνω για τον πολιτισμό και εξακολουθώ να αμφιβάλλω, κατά πόσον ο στόχος του πολιτισμού είναι η ειρηνική ευημερία...

Επίσης δεν χρειάζεται να αναφέρω οικονομικά μεγέθη και λεπτομέρειες σε σε ένα φόρουμ για μοτο. Μόνο να θυμίσω σε όσους το παραβλέπουν πως στην ναυτιλία έχουμε για 5η χρονιά κρίση. Κυρίως λόγω της στασιμότητας στην αγορά της Κίνας που όμως επηρεάζεται από την ύφεση στην Ευρωζώνη. Αυτό από την μια δείχνει πως ο αγώνας θα είναι σκληρός, αλλά από την άλλη δείχνει πως κανείς δεν θέλει την καταστροφή του αντιπάλου του. Μην ανησυχείτε λοιπόν, μάλλον θα τα καταφέρουμε σε πείσμα των καταστροφολόγων.
Αν μάλιστα, όπως παλιότερα προτρέπαμε τους φίλους να είναι προσεκτικότεροι στις "επαναστατικές" εκφράσεις, το έκανε στο σύνολό της η κοινωνία μας, ίσως τώρα να είχαμε πολύ λιγότερες αυτοκτονίες αφ' ενός και λιγότερα "τάγματα ηλιθίων" αφ' ετέρου!!!!
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 28-05-2013, 00:09
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Παρακολουθώ αυτό το νήμα, όχι από κατινίστικη διάθεση για τις λογομαχίες σας, ούτε για να σας κρίνω σαν άτομα. Δεν πιστεύω πως είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να το κάνω αυτό... Απλά είδα κάτι άλλο μέσα από αυτές τις συζητήσεις, όσο και αν οξύνθηκαν τα πνεύματα κάποιες στιγμές...
Είδα ανθρώπους εδώ μέσα, σκεπτόμενους, με συγκροτημένο λόγο, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους. Είδα ανθρώπους με πολλή συσωρρευμένη ενέργεια, που ήθελαν να τα πούνε δημόσια. Είδα ανθρώπους που έχουν να πουν κάτι, ανεξαρτήτως αν εγώ συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους και που φυσικά έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν. Τέτοιους ανθρώπους βλέπω πολλούς και έξω από το forum μας. Και σκέφτομαι τώρα εγώ... Τι ωραία που θα ήταν, όλη αυτή η ενέργεια, ενωμένη, να "έβγαινε " κάπως αλλιώς. Και όλη αυτή η σκέψη, να είχε σαν σκοπό να αλλάξουμε τα πράγματα, έστω λίγο, στην χώρα μας...
Συγνώμη που μπήκα "σφήνα" στις συζητήσεις σας, αλλά ήθελα να τα πω...
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 28-05-2013, 00:22
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ αυτό το νήμα, όχι από κατινίστικη διάθεση για τις λογομαχίες σας, ούτε για να σας κρίνω σαν άτομα. Δεν πιστεύω πως είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να το κάνω αυτό... Απλά είδα κάτι άλλο μέσα από αυτές τις συζητήσεις, όσο και αν οξύνθηκαν τα πνεύματα κάποιες στιγμές...
Είδα ανθρώπους εδώ μέσα, σκεπτόμενους, με συγκροτημένο λόγο, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους. Είδα ανθρώπους με πολλή συσωρρευμένη ενέργεια, που ήθελαν να τα πούνε δημόσια. Είδα ανθρώπους που έχουν να πουν κάτι, ανεξαρτήτως αν εγώ συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους και που φυσικά έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν. Τέτοιους ανθρώπους βλέπω πολλούς και έξω από το forum μας. Και σκέφτομαι τώρα εγώ... Τι ωραία που θα ήταν, όλη αυτή η ενέργεια, ενωμένη, να "έβγαινε " κάπως αλλιώς. Και όλη αυτή η σκέψη, να είχε σαν σκοπό να αλλάξουμε τα πράγματα, έστω λίγο, στην χώρα μας...
Συγνώμη που μπήκα "σφήνα" στις συζητήσεις σας, αλλά ήθελα να τα πω...




Αυτό λέγεται πολιτική!!!!!!
Να μας λες κατίνες και να νοιώθουμε ευτυχείς!!!!!!

Λοιπόν φίλε μου, επειδή και το φόρουμ είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας, πολύ σωστά βλέπεις κι εδώ ότι και παντού. Γιατί όμως ανησυχείς πως δεν κάνουν όλοι ότι μπορούν για να βελτιώσουν τη χώρα μας;;; Είναι δυνατόν κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη και να μην την εφαρμόζει;; Αν όπως σωστά είπες μπορεί και να διαφωνείς, ίσως εκεί να βρίσκεται το κουμπί... Άλλωστε είπαμε μια ομάδα παίζει σωστά όταν φέρνει αποτέλεσμα (όχι με κάθε τρόπο, μην αρχίσετε πάλι τα σπαρτιάτικα!!). Εκ του αποτελέσματος μπορείς να κρίνεις ποιός περπατάει σε σωστό δρόμο και ποιός στα τυφλά!!!!
Όπως και να 'χει οι παρέες εδώ είναι πολλές και κατά καιρούς ενδιαφέρουσες...

Last edited by yannis; 28-05-2013 at 00:49.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 28-05-2013, 00:31
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων


Αυτό λέγεται πολιτική!!!!!!
Να μας λες κατίνες και να νοιώθουμε ευτυχείς!!!!!!

Λοιπόν φίλε μου, επειδή και το φόρουμ είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας, πολύ σωστά βλέπεις κι εδώ ότι και παντού. Γιατί όμως ανησυχείς πως δεν κάνουν όλοι ότι μπορούν για να βελτιώσουν τη χώρα μας;;; Είναι δυνατόν κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη και να μην την εφαρμόζει;; Αν όπως σωστά είπες μπορεί και να διαφωνείς, ίσως εκεί να βρίσκεται το κουμπί... Άλλωστε είπαμε μια ομάδα παίζει σωστά όταν φέρνει αποτέλεσμα (όχι με κάθε τρόπο, μην αρχίσετε πάλι τα σπαρτιάτικα!!). Εκ του αποτελέσματος μπορείς να κρίνεις ποιός περπατάει σε σωστό δρόμο και ποιός στα τυφλά!!!!
Όπως και να 'χει η παρέες εδώ είναι πολλές και κατά καιρούς ενδιαφέρουσες...
Γιάννη, συγνώμη αν δεν το εξέφρασα σωστά. Δεν είπα εσάς κατίνες. Προς Θεού. Είπα ότι εγώ δεν είχα κατινίστικη διάθεση να σας παρακολουθώ μόνο και μόνο για να κάνω χαβαλέ με τον "καυγά".
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 28-05-2013, 00:45
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη, συγνώμη αν δεν το εξέφρασα σωστά. Δεν είπα εσάς κατίνες. Προς Θεού. Είπα ότι εγώ δεν είχα κατινίστικη διάθεση να σας παρακολουθώ μόνο και μόνο για να κάνω χαβαλέ με τον "καυγά".
Όχι βρε παιδί μου το κατάλαβα, αλλά λίγο πνεύμα για να αλαφραίνουμε ποτέ δεν έβλαψε!!!!!!
Αντιθέτως σε ευχαρίστησα εμμέσως για τα καλά σου λόγια.
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 28-05-2013, 00:55
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι βρε παιδί μου το κατάλαβα, αλλά λίγο πνεύμα για να αλαφραίνουμε ποτέ δεν έβλαψε!!!!!!
Αντιθέτως σε ευχαρίστησα εμμέσως για τα καλά σου λόγια.
Οκ φίλε, δεν το κατάλαβα ότι κατάλαβες...
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 28-05-2013, 19:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ αυτό το νήμα, όχι από κατινίστικη διάθεση για τις λογομαχίες σας, ούτε για να σας κρίνω σαν άτομα. Δεν πιστεύω πως είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να το κάνω αυτό... Απλά είδα κάτι άλλο μέσα από αυτές τις συζητήσεις, όσο και αν οξύνθηκαν τα πνεύματα κάποιες στιγμές...
Είδα ανθρώπους εδώ μέσα, σκεπτόμενους, με συγκροτημένο λόγο, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους. Είδα ανθρώπους με πολλή συσωρρευμένη ενέργεια, που ήθελαν να τα πούνε δημόσια. Είδα ανθρώπους που έχουν να πουν κάτι, ανεξαρτήτως αν εγώ συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί τους και που φυσικά έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν. Τέτοιους ανθρώπους βλέπω πολλούς και έξω από το forum μας. Και σκέφτομαι τώρα εγώ... Τι ωραία που θα ήταν, όλη αυτή η ενέργεια, ενωμένη, να "έβγαινε " κάπως αλλιώς. Και όλη αυτή η σκέψη, να είχε σαν σκοπό να αλλάξουμε τα πράγματα, έστω λίγο, στην χώρα μας...
Συγνώμη που μπήκα "σφήνα" στις συζητήσεις σας, αλλά ήθελα να τα πω...
θα ''πατησω'' πανω σε εσενα λακη για να πω οτι, τις τελευταιες 6 ημερες εγραψα 2800κμ γυρνωντας την Ελλαδα και τα διαφορα λιμανια της για λογαριασμο της Holland america Ltd η οποια ειναι κοματι της Carnival.....o yannis τις ξερει πολυ καλα.
Το ιδιο ταξιδι ειχα κανει και το 2007 οπου ειχα διαπιστωσει οτι για να παει Κρουαζιεροπλοιο στην Ιγουμενιτσα θελει πολλα μιλια δρομο να διανυσει το λιμανι για να γινει Κρουαζιεραδικο...το ιδιο σε Θεσσαλονικη, Βολο και αλλου.
Στο ταξιδι αυτο γνωρισα νεους ανθρωπους του λιμανιου οι οποιοι ειναι διορισμενοι απο το ΤΑΙΠΕΔ σημερα αλλα δουλευαν στο λιμανι σαν χαμηλοβαθμοι υπαλληλοι των οργανισμων Λιμενος απο το 2008 κι αναβαθμισμενοι σημερα......ανθρωποι νεοι, οχι πανω απο 35 χρονων, καποιοι απο αυτους ανεργοι πριν το 2008.
Αυτο που διαπιστωσα ηταν ''οραμα'', ''διαθεση'', πολλες ωρες εργασιας για 900-1500ε οι Προεδροι και αποτελεσματικοτητα.
Αποτελεσματηκοτητα διοτι αυτα τα 7 χρονια η Θεσσαλονικη (το λιμανι) εγινε αγνωριστο, ο Βολος τρεχει με 1000 και η Ηγουμενιτσα ανηκει σε αλλο κρατος.
Η παρουσιασεις που τυχαμε απο αυτους τους νεους ανθρωπους, η φιλοξενια και η ξεναγηση μαζι με το αποτελεσμα που ειδαμε μας αφησε αφωνους...........
Κι ολα αυτα απο νεους των 900ε μικτα(αντιπροεδρος ΟΛΘ υπαλληλος του ΤΑΙΠΕΔ, το ιδιο και Ηγουμενιτσα και Βολο) με οραμα.
Το αποτελεσμα ειναι οτι του χρονου τα λιμαναι αυτα θα φιλοξενουν τα μεγαλυτερα κρουαζιεροπλοια του κοσμου, η Ηγουμενιτσα δε θα εχει την τιμητικη της για πρωτη φορα στην ιστορια της ως λιμανι.......κι αυτο χαριν σε δυο ανθρωπους με μορφωση πανεπιστημιου και μαστερ σε οικονομικες επιστημες.......900 ο ενας 1500 ο αλλος....ΜΙΚΤΑ!
Ανεργοι ηταν (σε ολα τα λιμανια σχεδον) και προσπαθωντας βρηκαν τροπο και τρυπωσαν κι κανουν δουλεια, πολυυυυυυυυ δουλεια. Δεν τους πηρε απο κατω η κριση ουτε κλαψουρισαν σε καποιο φορουμ, απλα δουλεψαν πολυ. Ξερεις τι κοπο και τι δουλεια χρειαζεται π.χ. υπολογισμο κοστους/αποδοσης για κατι που ποτε δεν ειχε δουλεια κρουαζιερας? ξερεις τι κοπο και τι δημοσιες σχεσεις χρειαζεται να κανει κανεις για να φερει δουλεια στο λιμανι? κι ολα αυτα πρεπει να αποδειξεις οτι ΘΑ γινουν για να παρεις Τροικανικη, κυβερνητικη και ευρωπααικη εγκριση και να κτιστουν 2 επιπλεον τερμιναλς επιβατων συν μια προβλητα και τα οποια ξεκινησαν περυσι κι απο φετος μπορουν να λειτουργησουν κανονικα!!!!!

Καταλαβαινεις λοιπον οτι αν θελουμε να κανουμε κατι με την ενεργεια που μας κατεχει ουτε λεφτα πολλα χρειαζονται, ουτε αυτοκτονιες, ουτε απογοητευση. Το μονο που χρειαζεται ειναι οραμα και διαθεση πραγματοποιησης του.

Μην με ρωτησεις τι σχεση εχει αυτο με τις αυτοκτονιες και την αποψη μου για αυτες....θα χρειαζομουνα πολλα μετρα bandwith για να το εξηγησω, κανε ¨η καντε του συνειρμους και θα βρειτε τον λογο.

Γιαυτο και δεν μπορω να συνταχθω με την ανθρωπινη/συναισθηματικη πλευρα της αυτοκτονιας, γιαυτο και δεν μπορω "η δεν θελω να δεχθω οτι ενας ανθρωπος απο αδυναμια χαρακτηρος και για οποιοδηποτε λογο εβαλε τελος στην ζωη του..........για μενα το μονο πραγμα που εχει σημασια ειναι η προσφορα μου στην κοινωνια και το συνολο, αν αυτοκτονησω θα ειμαι ενα μειον και στα δυο και κανεις δεν θα με λυπηθει......περισσοτερο κακο θα κανω παρα καλο.

Υ.Γ. οσοι ηταν στην Βωβουσα το Σ/Κ και προσεξαν ενα μπλε Mitsubishi Lancer στην Βωβουσα "η στον πηγαιμο γιαυτην απο Φλαμπουραρι....ημουν εγω με τον αμερικανο.

Last edited by GeorgeP; 28-05-2013 at 20:04.
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 28-05-2013, 20:01
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
Που αφησα το θεμα και που το βρηκα...χαμος για αλλη μια φορα...

@ GeorgeP, μαμακια μου μπερδεψα την π...α με την βουρτσα...στο σχολιο μου στις 21-05...
θα μεινω στο
"Ενδεικτικό είναι ότι το 2011 κατέγραψε αύξηση κατά 26,52% σε σχέση με το προηγούμενο έτος με τον απόλυτο αριθμό να είναι ο υψηλότερος κατά τα τελευταία 50 χρόνια!" που για μενα...σημαινει οτι 26,52% περισσοτεροι "αδυναμοι" συνανθρωποι μας αυτοκτονησαν...γιατι αραγε...μηπως (σιγουρος ειμαι αλλα λεμε τωρα) οι συνθηκες οπως διαμορφωνονται "βοηθανε" την ολη κατασταση...???...
Αυτο μεταφρααζεται σε +100 ατομα απο τα 377 της προηγουμενης μετρησης, των ιδιων, που ηταν το 2010.
αλλα γιατι τα συνδεεις με την κριση? υπαρχει στην ερευνα καποιο στοιχειο που να το εξηγει?


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα αυτοκτονιων ειναι κατι το οποιο ειναι πολυ λεπτο και δεν πιστευω οτι του αρμοζει μια αντιμετωπιση του τυπου οποιος αντεχει οι αλλοι να πανε να πεθανουν...
Αλλωστε για αυτο ο κοσμος εφυγε απο τις ζουγκλες και κατοικει σε κοινωνιες......
Ο κοσμος αρχισε να αυτοκτονει οταν εφυγε απο τις ζουγκλες κι εφτιαξε κοινωνιες......επιστημονικως τεκμηριωμενο. Ψαξε το.
επισης δεν ειπα ποτε οτι ''οποιος δεν αντεχει να παει να πεθανει'', ειπα οτι δεν λυπαμαι αυτον που αυτοκτονει διοτι ειναι προσωπικη του αποφαση η οποια, οπως ολες οι επι προσωπικου αποφασεις, πρεπει να γινει σεβαστη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα δεν μπορω να μην συνιπολογισω την απογοητευση που μπορει ενας αυτοχειρας να εχει νιωσει για να προβει σε κατι τετοιο ή τα αδιεξοδα τα οποια τον φερνουν σε αυτη την κατασταση...θα μου πεις αλλοι αντεχουν και δινουν μαχες (ισως και πιο σκληρες) καθε μερα...και παρολα αυτα δεν αυτοκτονουν.........
αυτο δεν λεω κι εγω? Η απογοητευση ειναι απογοητευση αλλα οχι και να αυτοκτονουμε και καποιοι αλλοι ζωντες να προσθετουν εκ του αυθαιρετου αλλη μιαν αυτοκτονια εξαιτιας της κρισης. Δεν λεω, θα υπαρχουν κι αυτες οι περιπτωσεις αλλα δεν ειναι δικαιολογια για λυπηση προς τους αυτοχειρες, εξαλλου ουτε οι ιδιοι επιθυμουν την λυπηση και το γραφουν σε ολα τα γραμαμτα που αφηνουν ως εξηγηση στους δικους τους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
το προβλημα ειναι οτι πλεον πολλα στην καθημερινοτητα φανταζουν αδιεξοδα...και αυτο ολο και περισσοτερο πιεζει τους "αδυνατους", εγω θα ελεγα τους περισσοτερο ευαισθητους ανθρωπους...

Γενικοτερα θα ελεγα οτι απο την στιγμη που μιλαμε για ανθρωπους οι χαρακτηρισμοι οφειλουν να ειναι πιο προσεκτικοι και ανθρωπινοι...

Καλημερα...
Δεν εβρισε κανεις κανεναν αυτοχειρα.........
Μεταξυ μας ομως τα καναμε μουσκεμα στους χαρακτηρισμους πραγμα που δεν χρειαζοταν.......
Θα μπορουσαμε να μιλαμε οπως τωρα αλλα, μολις γραψει ο υπογραφων κατι εστω ακραιο πεφτετε να τον φατε χαρακτηριζοντας τον με διαφορα. Δεν ψαχνετε να βρειτε τι εννοειι ο Γιωργος, πιανεστε απο μια φραση του κι ολα τα παραπανω απλα ειναι σαν να μην υπαρχουν. Δεν ξερω αν ειναι αυτο που λεει ο yannis οτι και καλα εχουν καποιοι προηγουμενα μαζι μου λογω πολιτικων αντιληψεων αλλα γενικα υπαρχει ενα θεμα......αντιμετωπισιμο ομως.

Καλησπερα........φευγω για την δεξιωση των Ποσειδωνιων.
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 28-05-2013, 20:55
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Ευτυχως που δεν καταλαβαν οι τυποι που ηταν στην βοβουσα, την παρουσια σου.........γιατι ηταν πολλοί και δυνατοι και θα ηταν αδυνατο να τους συγκρατησω.......
Μιλαμε θα ετρωγες πολλες κλωτσες. .....
Στα εχουν μαζεμενα.........
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 28-05-2013, 21:06
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχως που δεν καταλαβαν οι τυποι που ηταν στην βοβουσα, την παρουσια σου.........γιατι ηταν πολλοί και δυνατοι και θα ηταν αδυνατο να τους συγκρατησω.......
Μιλαμε θα ετρωγες πολλες κλωτσες. .....
Στα εχουν μαζεμενα.........
Σιγα μην λερωναμε τις μποτες μας με γλιτσα.... η λασπουρια ειναι καλυτερη!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!