GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 06-06-2013, 16:20
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαθαίνεις νέα μαθηματικά....

απο σημερα θα αφηνω ενα δεκαρικο την ημερα στην κυρα-λενη για φαγητο........
θα τους ταιζω μαρμαροσκονη......
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 06-06-2013, 16:20
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα εγω γιατι θυμαμαι πριν κανα χρονο που ησουν ανεργος,και οταν ερχοσουν σε κοντρα με πολλους απο εμας ελεγες...<< ..περνω το διμετρο και παω για ουζα..>> ..ηταν κι αυτο στην λιτοτητα!!!!
Ειπα κι εγραψα οτι σπανιως πηγαινα για καφε...καντο/αλλαξε το σε, σπανιως για καφε ¨η ουζα με το 2μετρο την συζυγο μου!!!!!!!!
Τωρα ομως, θα παω για 3ημερο στην Ανδρο σε 4αστερο....με το 2μετρο εννοειται.......εκει να δεις ουζα, θα γινουμε ντιρλα στο υποσχομαι!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 06-06-2013 at 16:22.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 06-06-2013, 16:21
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω πει χιλιαδες φορες, η ανεργια των νεων 15-30 χρονων ειναι στατιστικο δειγμα αλλα δεν αντικατοπριζει την αγορα εργασιας.
15 ετων ο νεος παει σχολειο.......ποσοι δεν πανε?
18 χρονων ο νεος δινει εξετασεις για ΤΕΙ-ΑΕΙ εκ των οποιων, μεχρι σημερα, το 90% περναει καπου αρα 18-25 σπουδαζει....τι εργασια να κανει??????
Οι νεοι της επαρχιας, οπου και το μεγαλυτερο προβλημα, που δεν εργαζονται και δεν σπουδαζουν και δεν κανουν τιποτα γιατι δεν απαντουν στις αγγελιες για εργασια στα χωραφια παρα πανε οι αλλοδαποι???????

Γιαυτο λοιπον μην παιρνετε τα 550 για να κανετε πολλα κιχ, απεμπολοντας ετσι ΚΑΙ την αξιοπρεπεια σας και φωναζοντες στον βροντο και μεσα απο την καθοδηγουμενη πεινα σας. Διοτι δεν πεινατε γιατι αν πεινουσατε θα τρεχατε, αγαπητοι νεοι, στα 550 στα 250 αλαλ και στα 50!!!
Η αξιοπρεπεια καθε ανθρωπου χανεται οταν αρνειται να δουλεψει, ενω πειναει, κοιταζοντας το προσφερομενο ποσο πρωτα και μετα το πιατο του.


Είσαι σίγουρος ότι με τα 550 που παίρνουν οι γονείς τους όπως λές με τα οποία να είναι και ευχαριστημένοι ότι πάνε σχολείο όπως πρέπει ή σπουδάζουν,χλωμό το βλέπω μάλλον για δουλειά τα στέλνουν τα παιδιά,πάντως κάτι δεν συμβαίνει απο τα δύο,και 550ε και σχολείο όπως πρέπει ή σπουδές ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 06-06-2013, 16:21
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπα κι εγραψα οτι σπανιως πηγαινα για καφε...καντο, σπανιως για καφε ¨η ουζα με το 2μετρο την συζυγο μου!!!!!!!!
Τωρα ομως, θα παω για 3ημερο στην Ανδρο σε 4αστερο......εκει να δεις ουζα, θα γινουμε ντιρλα στο υποσχομαι!!!!!!
καλα να περασεις!!
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 06-06-2013, 16:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Περίμενε και θα σου έρθει η απάντηση! που μου θες και κάθε μέρα ψωμί και γάλα, θες να φοράς κάθε μέρα καθαρά ρούχα. Τηλέφωνο;! Δεν είσαι σοβαρός άνθρωπέ μου! Αφού δεν έχεις όπως λες να βγεις για έναν καφέ μιά στις τόσες, ποιός ο λόγος να μιλάς στο τηλέφωνο με οικογένεια και φίλους!; Κομμένο κι αυτό! Θες να ζεσταθείς το χειμώνα και να μην καείς το καλοκαίρι;! Που πας ρε καραμήτρο με τρεις κι εξήντα;! θες κι άλλα;!
Οπως ακριβως τα λες ειναι, εγω ας πουμε τον χειμωνα δεν αγορασα πετρελαιο για να ζεσταθω.........αυτο ειναι φιλε μου και δεν μπορεις να το αλλαξεις......ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥ βρισκοντας αλλες λυσεις μεχρι να περασει η φουρια. Αλλιως......η Γερμανια ειναι 3 ωρες δρομος.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Γιώργος βέβαια τα κατάφερε! Προφανώς ζει στο νοίκι,δεν έχει κάποιο ακίνητο ώστε να πληρώνει χαράτσι, πινακίδες αυτοκινήτου και μηχανής τις παρέδωσε, ωστόσο κατάφερε να αγοράσει άδεια κι όχημα για ΤΑΞΙ αν έχω καταλάβει σωστά. παρόλα αυτά την έβγαζε με 900 ευρώ το μήνα!

Γιατί ρε Γιώργο μας δουλεύεις;!;!
Χα, εισαι θεοπαλαβος το ξερεις????? και ακινητΑ εχω που πληρωνω χαρατσια και το ταξι δεν το αγορασα αλλα το νοικιασα!!!!! 1200 το μηνα πληρωνα μονο στο νοικι της αδειας αφου το οχημα το ειχα αγορασει με λεφτα του αδερφου μου.....12000 μετρητα παρακαλω. Το ταξι τελειωσε, πουλησα το οχημα 13000 (εβγαλα κι ενα χιλιαρικο) και παρεδωσα την αδεια στον ιδιοκτητη αφου του βρηκα αλλον οικογενειαρχη και σοβαρο ενοικιαστη......ναι με τοσο ηλιθιο ατομο μιλας που εψαξε και βρηκε ενοικιαστη για να μην ζημιωθει ο ιδιοκτητης του ταξι!!!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο τα τελευταία δύο χρόνια ξεκινώ με συν 1400 ευρώ το έτος για τέλος επιτηδεύματος και χαράτσια. Αυτά δε μοιράζονται σε 12 μήνες; Κάπως δεν πρέπει να βγουν; Ακόμη δεν έχω βρει το δέντρο να μαζεύω τα ευρώ...
Για 116ε τον μηνα μιλαμε.................ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥ κοβοντας απο αλλου αν δεν εχεις ετοιμα χρηματα στην παντα. Ελ. επαγγελματιας εισαι υπαρχουν τροποι....το καθε Ελ. Επαγγελμα εχει τους δικους του τροπους
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 06-06-2013, 16:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος ότι με τα 550 που παίρνουν οι γονείς τους όπως λές με τα οποία να είναι και ευχαριστημένοι ότι πάνε σχολείο όπως πρέπει ή σπουδάζουν,χλωμό το βλέπω μάλλον για δουλειά τα στέλνουν τα παιδιά,πάντως κάτι δεν συμβαίνει απο τα δύο,και 550ε και σχολείο όπως πρέπει ή σπουδές ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Με 550 συνολο οχι δεν γινεται...........
Με 1100 ομως και απο τους δυο γινονται πολλα.



Αν ξερεις πολλους γονεις που:
  • ειναι κατω των 25-30 ετων
  • δουλευει ο ενας μονον και
  • αμοιβονται με 550ε.........
................θεωρω οτι δεν ζεις εδω.



διοτι:
  • Για να εχεις παιδια και μαλιστα δυο πρεπει να εισαι τουλαχιστον 30+.........
  • Για να εχεις παιδια και μαλιστα δυο πρεπει να εισαι/ησουν εργαζομενος επι χρονια ουτως ωστε να αισθανοσουν ασφαλης για να κανεις δυο παιδια, αν οχι..........
  • Αν συμπληρωνεις τα πιο πανω δεν αμοιβεσαι με 550ε
Αν παλι εισαι απο τους ατυχους που μετα απο 20 τοσα χρονια δουλειας απολυθηκες κανε υπομονη, οταν ερθει η ωρα πουλα την μεχρι τωρα εμπειρια σου οσο πιο ακριβα μπορεις, δεν εχει σημασια αν εχεις πτυχια ¨η οχι. Αν ομως εχεις πτυχια θα πιασεις καλυτερη τιμη..........

Αλλα επειδη σιγουρα θα υπαρχουν και περιπτωσεις σαν κι αυτη που λες τοτε ειναι στο χερι τους να σκεφτουν τι θα κανουν στην ζωη τους, κατι δικο τους.......θα χρειαστουν ισως χρηματα αν και οχι παντα (π.χ πλασιε της AVON) αλλα θα πρεπει να βαλουν το κεφαλι κατω και να δουν τι θα κανουν κι οχι να κλαιγονται για τα 550 που παιρνουν ¨η δεν παιρνουν.......

Last edited by GeorgeP; 06-06-2013 at 16:51.
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 06-06-2013, 17:08
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 550 συνολο οχι δεν γινεται...........
Με 1100 ομως και απο τους δυο γινονται πολλα.



Αν ξερεις πολλους γονεις που:
  • ειναι κατω των 25-30 ετων
  • δουλευει ο ενας μονον και
  • αμοιβονται με 550ε.........
................θεωρω οτι δεν ζεις εδω.



διοτι:
  • Για να εχεις παιδια και μαλιστα δυο πρεπει να εισαι τουλαχιστον 30+.........
  • Για να εχεις παιδια και μαλιστα δυο πρεπει να εισαι/ησουν εργαζομενος επι χρονια ουτως ωστε να αισθανοσουν ασφαλης για να κανεις δυο παιδια, αν οχι..........
  • Αν συμπληρωνεις τα πιο πανω δεν αμοιβεσαι με 550ε
Αν παλι εισαι απο τους ατυχους που μετα απο 20 τοσα χρονια δουλειας απολυθηκες κανε υπομονη, οταν ερθει η ωρα πουλα την μεχρι τωρα εμπειρια σου οσο πιο ακριβα μπορεις, δεν εχει σημασια αν εχεις πτυχια ¨η οχι. Αν ομως εχεις πτυχια θα πιασεις καλυτερη τιμη..........

Αλλα επειδη σιγουρα θα υπαρχουν και περιπτωσεις σαν κι αυτη που λες τοτε ειναι στο χερι τους να σκεφτουν τι θα κανουν στην ζωη τους, κατι δικο τους.......θα χρειαστουν ισως χρηματα αν και οχι παντα (π.χ πλασιε της AVON) αλλα θα πρεπει να βαλουν το κεφαλι κατω και να δουν τι θα κανουν κι οχι να κλαιγονται για τα 550 που παιρνουν ¨η δεν παιρνουν.......
Εγώ είχα δύο παιδιά στα 29,αυτή την στιγμή αν είχα 550εχ2 αφού υποθέσουμε ότι δουλεύουμε και οι δύο μετά βίας θα καλύπταμε τα 2/3 των εξόδων,όταν φτάσουν τα παιδιά σου στις ηλικίες των δικών μου αν έχεις δύο τότε έλα να μου πείς,όπως επίσης σε αυτούς που σπουδάζουν παιδιά,τους κάνεις τον κριτή και τον τιμητή τότε,όχι τώρα,ότι πρέπει να βρίσκεις δρόμους αυτό ισχύει πάντα,αλλά όχι να μας πείσεις για την ομορφιά της υπόθεσης,έβαλες και την λίστα να συγκριθούμε με την Λετονία,εντάξει είπαμε.
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 06-06-2013, 17:27
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ είχα δύο παιδιά στα 29,αυτή την στιγμή αν είχα 550εχ2 αφού υποθέσουμε ότι δουλεύουμε και οι δύο μετά βίας θα καλύπταμε τα 2/3 των εξόδων,όταν φτάσουν τα παιδιά σου στις ηλικίες των δικών μου αν έχεις δύο τότε έλα να μου πείς,όπως επίσης σε αυτούς που σπουδάζουν παιδιά,τους κάνεις τον κριτή και τον τιμητή τότε,όχι τώρα,ότι πρέπει να βρίσκεις δρόμους αυτό ισχύει πάντα,αλλά όχι να μας πείσεις για την ομορφιά της υπόθεσης,έβαλες και την λίστα να συγκριθούμε με την Λετονία,εντάξει είπαμε.

Aυτό έχει μάλλον να κάνει με το κόλλημα με τις δίμετρες, δεν εξηγείτε αλλιώς.
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 06-06-2013, 17:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ είχα δύο παιδιά στα 29,αυτή την στιγμή αν είχα 550εχ2 αφού υποθέσουμε ότι δουλεύουμε και οι δύο μετά βίας θα καλύπταμε τα 2/3 των εξόδων,όταν φτάσουν τα παιδιά σου στις ηλικίες των δικών μου αν έχεις δύο τότε έλα να μου πείς,όπως επίσης σε αυτούς που σπουδάζουν παιδιά,τους κάνεις τον κριτή και τον τιμητή τότε,όχι τώρα,ότι πρέπει να βρίσκεις δρόμους αυτό ισχύει πάντα,αλλά όχι να μας πείσεις για την ομορφιά της υπόθεσης,έβαλες και την λίστα να συγκριθούμε με την Λετονία,εντάξει είπαμε.
Ειδες που εισαι πολιτικα προκατειλημενος και αναφερεις την Λετονια? την Πορτογαλια δεν την ειδες? την Ισπανια ισως? ¨η μηπως τα +150 της Ισπανιας θα εκαναν διαφορα........? Κανουν μηπως διαφορα στην ιδια την Ισπανια? Κι εκει το κρεας το μοσχαρι, η ελια, εχει 9,5ε το κιλο.....το ταξι εχει 1,20 το κμ οταν εδω 1,20 ειναι η διπλη ταριφα και το χρησιμοποιει ολος ο κοσμος........εκει ημουν.
Στην Ιταλια ρωτας πως ζουνε με τα +200 παραπανω απο την Ελλαδα?
Γιατι μονον οι Ελληνες γκρινιαζουν?

ειδες τι λες? ''ειχα δυο παιδια στα 29 κι αν σημερα επαιρνα 550.......'', αρα σημερα δεν παιρνεις 550 κι ετσι δεν μπορεις να ξερεις γιαυτους με τα 550 αν υπαρχουν, ποσοι ειναι και κυριως πως ζουν. Εκανες τα δυο παιδια -να σου ζησουν φυσικα και να τα δεις οπως επιθυμεις - πως τα εκανες? κατα τυχη ¨η αποφασισες να τα κανεις βαζοντας κατω και τα οικονομικα....προφανως το δευτερο και καλα εκανες.

Ειμαστε 7000 μελη, ας βγει καποιος με αποδειξεις και να πει ''εχω σπιτι με ενοικιο ¨η με δανειο, ειμαι παντρεμενος, εχω ενα/δυο παιδια, εχω μια GS1200, εχω ενα αυτοκινητο 1,4 και παιρνω 550ε....δεν δουλευει η γυναικα μου.......για να δουμε.
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 06-06-2013, 17:32
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό έχει μάλλον να κάνει με το κόλλημα με τις δίμετρες, δεν εξηγείτε αλλιώς.
σταματηστε να μιλατε για μετρα , γιατι καπου εδω ειναι κι ο μανιακος και καιροφυλακτει!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!