GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-10-2009, 14:12
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Exclamation ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΑΙ = ακούω κάποιον ή κάτι προσεκτικά (εσάς) κρητική διάλεκτος

Μετά από ένα κουραστικό και συνεχόμενο τριήμερο,(έτσι άρχιζα πριν 3 βδομάδες, που να περίμενα ότι θα γινότανε τρι βδομαδο)
απολάμβανα τον καφέ μου περιμένοντας να κτυπήσει το τηλέφωνο για να ξαναφύγω στην δουλειά.
Χάζευα την μηχανή μου μελαγχολικός και στεναχωρημένος μην γνωρίζοντάς πότε θα ξανακάτσω πάνω,για μια βόλτα μεγαλύτερη από αυτή του σπίτι -σχολείο φροντιστήριο σπίτι.
Που και που όμως έσκαγα και κανένα χαμόγελο, (ο γείτονας κουνούσε χαιρέκακα το κεφάλι του του΄στρίψε αυτουνού )θυμόμουνα τις βόλτες μας τους καφέδες μας και τις απίθανες ιστορίες μας από εκδρομές και βόλτες.
Θυμήθηκα πολλές ερωτήσεις και απορίες μελών και μη του φόρουμ.
και μου ήρθε αναλαμπή ! έκατσα και παρατηρούσα την ροή των μελών του φόρουμ ,όσο μου επιτρεπόταν γιατί την ποιο πολύ δουλειά την έκανα από το τηλέφωνο (ζήτω το ασύρματο δίκτυο και σε όλους αυτούς που το έχουν ανοικτό )

και για να αρχίσω το ρεζουμέ ............

Αγαπητοί φίλοι ποιος σας είπε ότι μετράμε τα μέλη και τους συνοδοιπόρους μας από το πλήθος των μηνυμάτων που γράφουν ????
ΟΥΔΕΠΟΤΕ το GS Forum απέστειλε μήνυμα στα μέλη του περί διαγραφής τους λόγο ελάχιστων ή μηδενικών μηνυμάτων
Το ότι κάποιοι έχουν εκατοντάδες μηνύματά γιατί γουστάρουν να γράφουν και έχουν και ελεύθερο χρόνο
δεν σημαίνει ότι είστε υποχρεωμένοι να κάνετε το ίδιο.
Ακόμα και ένα πλαφόν που είχαμε για να μπορείτε να ποστάρετε στις αγορές το έχουμε ανενεργό(προς το παρόν18. Αγγελίες/4) προκείμενου να μπει κάποιος και να μας γνωρίσει στην συνέχεια.
Εγώ (και αρκετοί άλλοι) που έχω πολλά μηνύματα το μεγαλύτερό ποσοστό είναι φατσουλες για χάρη συντομίας ( θα αναφερθώ ποιο κάτω)
Ποιος σας ζήτησε χρήματα για βοήθεια ή που είδατε αρθμ λογαριασμού στο GS Forum ??
Μάλλον το μπερδεύετε με άλλα φόρα που είναι δικαίωμα τους να το κάνουν.
Τα χρήματα που δίνουν οι συν ιδρυτές του φόρουμ είναι πρόβλημα τους !!
Εμένα πάντως δεν μου ζήτησαν τίποτα. (και για αυτό θα γράψω ποιο κάτω )
Μεράκι έχουν και έχουμε για το ίδιο πάθος !!
Ποιος σας έκραξε, γιατί είστε ανορθόγραφοι??
Σας είπε κανείς ότι είμαι ορθογράφος ?? (δεν κατάφερα να μπω στη Ικάρων γιατί έκθεση έγραφα και το όνομά μου λάθος )
Ζήτω ο Firefox με τον ορθογράφο του!!! Και το Word
Εγκαθιστάτε τον Firefox βάζετε τον ορθογράφο και διορθώνετε τα λάθη!! Απλα!!!
Ναι προτιμάμε να γράφετε Ελληνικά και όχι γκρικση είναι δύσκολα να διαβαστούν (εγώ δεν τα διαβάζω καθόλου )και είναι ελεεινά είμαστε Έλληνες ας βάλουμε ένα λιθαράκι για την διάδοση της γλώσσας μας
Λέμε να αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γιατί υπάρχει ένας άγραφος νόμος στο ίντερνετ που χρησιμοποιείς κεφαλαία όταν θέλεις να φωνάξεις.!! Δεν είναι όμως αυτά αιτία μπαναρίσματος !!!!!

Με ρωτάτε ποιος είναι
Αdministrator του φόρουμ και ιδιοκτήτης
Εσείς !!!!! Είναι απλό το θέμα δεν θα βρείτε κανένα να γράφει admin και μπούρδες και κάποιοι που χαρακτηρίζονται σαν Moderator έγιναν μεγάλες συζητήσεις γιατί δεν γούσταραν τίτλους και φανφάρες αλλά για την σωστή λειτουργία του φόρουμ έπρεπε να φαίνονται κάποιοι.
Όλοι είμαστε ίσοι μέσα στο φόρουμ άπλα κάποιοι έχουν μερικές αρμοδιότητες παραπάνω όπως και υποχρεώσεις.
Όποιος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει απλά σταματά και αρχίζει κάποιος άλλος.
Μπορεί σε λίγο καιρό να αδυνατώ να βοηθήσω και να πάρει τη θέση μου κάποιο άλλο ενεργό μέλος
Πολλές φορές έχω εγκλωβιστεί κάτω από τον τίτλο του Moderator σε ποστ που αν απαντούσα σαν Κυριάκος θα είχαμε παρεξηγήσεις δεν το έκανα για ευνόητους λόγους, και σεβόμενος τον καταραμένοπου μου απένειμε τον τίτλο.
Ναι υπάρχει ιδρυτική ομάδα και Moderator αλλά τι να το κάνεις αν εσείς δεν μας είχατε αγκαλιάσει αν εσείς δεν μπαίνετε μέσα να φτάσετε το κοτερ σε τρελά νούμερα

Βλέπω ότι η επισκεψημότιτα του φόρουμ μας είναι υψηλή και αυξανόμενη αλλά δεν με νοιάζει αυτό!!!!
Δεν θέλω αυτό μόνο σαν Κυριάκος!! Έχω γνωρίσει αρκετούς από εσάς που είναι ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ με τρελά χιλιόμετρα στις μηχανές σας και μεγάλη πείρα στα ταξίδια του εξωτερικού και της μηχανής , αλλά με μηδενικά ποστ παρόλο που μπαίνουν μέσα από κάθε μέρα μέχρι και 3 φορές την βδομάδα και για αρκετή ώρα
ΓΡΑΨΤΕΤΑ ρε παιδιά !!!! Γράψετε τις εμπειρίες σας τα ταξίδια τα λάθη !!!
Μην γράψετε μακροσκελή ποστ αν δεν το θέλετε (εμείς το θέλουμε) δεν θα σας βαθμολογήσουμε ούτε για την ορθογραφία ούτε για την έκθεση !!
Αν τα γράψετε όλο και κάποιον άλλο θα βοηθήσετε !!!
Όλοι θέλουμε πληροφορίες και γνώσεις
Γράψετε για τα ξενοδοχεία που πήγατε ήταν καλά ? η διαδρομή που κάνατε ήταν καλή ή μούφα ?????? δεν είναι αμαρτία να την έχετε πατήσει σε ένα σημειο και κάποιος άλλος να την πατήσει στο ίδιο επειδή δεν το γράψατε?? που εάν το είχατε γράψει δεν θα την πατούσε και αυτός!! πχ ένα άχρηστο ξενοδοχείο, ένας κακός δρόμος...κτλ
Μια βλάβη και πως την αντιμετωπίσατε στο εξωτερικό ποια είναι η οδική βοήθεια που χρησιμοποιείτε και που την βρήκατε ??

Άντε γράφετε και εμείς είμαστε εδώ για να διαβάσουμε να ζηλέψουμε και να βοηθήσουμε

Έκτος από την προτροπή να γράψουν οι παρατηρητές έχω και μια προτροπή στου διαχειριστές .
Πως θα σας φαινόταν ενα σημειο στο φόρουμ να ήταν πεδίο δοκιμών. Δηλαδή όποιος θέλει να δοκιμάζει εκεί ένα κομμάτι που θέλει να γράψει να κάνει δόκιμες σε φώτο ,,υπογραφή κτλ αλλά να μην μετράει στα ποστ και να τα σβήνουμε περιοδικά..

εσείς έχετε κάποια ιδέα να προτείνετε ??
Πρόσφατα αποκτήσαμε και άλλες ενότητες
Εσείς έχετε κάποιο βιβλίο να μας προτείνετε ή να μας το απορρίψετε που να μην το πάρουμε και εμείς τσάμπα ??


................................



..........................................ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΠΟΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΊΣΩ .....Μόλις συντονίσω στην κεφάλα μου τις απορίες που μου έχετε εκφράσει ......
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-10-2009, 19:00
geoski Ο/Η geoski βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: GS 1200 Adv.
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΑΙ = ακούω κάποιον ή κάτι προσεκτικά (εσάς) κρητική διάλεκτος

Μετά από ένα κουραστικό και συνεχόμενο τριήμερο,(έτσι άρχιζα πριν 3 βδομάδες, που να περίμενα ότι θα γινότανε τρι βδομαδο)
απολάμβανα τον καφέ μου περιμένοντας να κτυπήσει το τηλέφωνο για να ξαναφύγω στην δουλειά.
Χάζευα την μηχανή μου μελαγχολικός και στεναχωρημένος μην γνωρίζοντάς πότε θα ξανακάτσω πάνω,για μια βόλτα μεγαλύτερη από αυτή του σπίτι -σχολείο φροντιστήριο σπίτι.
Που και που όμως έσκαγα και κανένα χαμόγελο, (ο γείτονας κουνούσε χαιρέκακα το κεφάλι του του΄στρίψε αυτουνού )θυμόμουνα τις βόλτες μας τους καφέδες μας και τις απίθανες ιστορίες μας από εκδρομές και βόλτες.
Θυμήθηκα πολλές ερωτήσεις και απορίες μελών και μη του φόρουμ.
και μου ήρθε αναλαμπή ! έκατσα και παρατηρούσα την ροή των μελών του φόρουμ ,όσο μου επιτρεπόταν γιατί την ποιο πολύ δουλειά την έκανα από το τηλέφωνο (ζήτω το ασύρματο δίκτυο και σε όλους αυτούς που το έχουν ανοικτό )

και για να αρχίσω το ρεζουμέ ............

Αγαπητοί φίλοι ποιος σας είπε ότι μετράμε τα μέλη και τους συνοδοιπόρους μας από το πλήθος των μηνυμάτων που γράφουν ????
ΟΥΔΕΠΟΤΕ το GS Forum απέστειλε μήνυμα στα μέλη του περί διαγραφής τους λόγο ελάχιστων ή μηδενικών μηνυμάτων
Το ότι κάποιοι έχουν εκατοντάδες μηνύματά γιατί γουστάρουν να γράφουν και έχουν και ελεύθερο χρόνο
δεν σημαίνει ότι είστε υποχρεωμένοι να κάνετε το ίδιο.
Ακόμα και ένα πλαφόν που είχαμε για να μπορείτε να ποστάρετε στις αγορές το έχουμε ανενεργό(προς το παρόν18. Αγγελίες/4) προκείμενου να μπει κάποιος και να μας γνωρίσει στην συνέχεια.
Εγώ (και αρκετοί άλλοι) που έχω πολλά μηνύματα το μεγαλύτερό ποσοστό είναι φατσουλες για χάρη συντομίας ( θα αναφερθώ ποιο κάτω)
Ποιος σας ζήτησε χρήματα για βοήθεια ή που είδατε αρθμ λογαριασμού στο GS Forum ??
Μάλλον το μπερδεύετε με άλλα φόρα που είναι δικαίωμα τους να το κάνουν.
Τα χρήματα που δίνουν οι συν ιδρυτές του φόρουμ είναι πρόβλημα τους !!
Εμένα πάντως δεν μου ζήτησαν τίποτα. (και για αυτό θα γράψω ποιο κάτω )
Μεράκι έχουν και έχουμε για το ίδιο πάθος !!
Ποιος σας έκραξε, γιατί είστε ανορθόγραφοι??
Σας είπε κανείς ότι είμαι ορθογράφος ?? (δεν κατάφερα να μπω στη Ικάρων γιατί έκθεση έγραφα και το όνομά μου λάθος )
Ζήτω ο Firefox με τον ορθογράφο του!!! Και το Word
Εγκαθιστάτε τον Firefox βάζετε τον ορθογράφο και διορθώνετε τα λάθη!! Απλα!!!
Ναι προτιμάμε να γράφετε Ελληνικά και όχι γκρικση είναι δύσκολα να διαβαστούν (εγώ δεν τα διαβάζω καθόλου )και είναι ελεεινά είμαστε Έλληνες ας βάλουμε ένα λιθαράκι για την διάδοση της γλώσσας μας
Λέμε να αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γιατί υπάρχει ένας άγραφος νόμος στο ίντερνετ που χρησιμοποιείς κεφαλαία όταν θέλεις να φωνάξεις.!! Δεν είναι όμως αυτά αιτία μπαναρίσματος !!!!!

Με ρωτάτε ποιος είναι
Αdministrator του φόρουμ και ιδιοκτήτης
Εσείς !!!!! Είναι απλό το θέμα δεν θα βρείτε κανένα να γράφει admin και μπούρδες και κάποιοι που χαρακτηρίζονται σαν Moderator έγιναν μεγάλες συζητήσεις γιατί δεν γούσταραν τίτλους και φανφάρες αλλά για την σωστή λειτουργία του φόρουμ έπρεπε να φαίνονται κάποιοι.
Όλοι είμαστε ίσοι μέσα στο φόρουμ άπλα κάποιοι έχουν μερικές αρμοδιότητες παραπάνω όπως και υποχρεώσεις.
Όποιος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει απλά σταματά και αρχίζει κάποιος άλλος.
Μπορεί σε λίγο καιρό να αδυνατώ να βοηθήσω και να πάρει τη θέση μου κάποιο άλλο ενεργό μέλος
Πολλές φορές έχω εγκλωβιστεί κάτω από τον τίτλο του Moderator σε ποστ που αν απαντούσα σαν Κυριάκος θα είχαμε παρεξηγήσεις δεν το έκανα για ευνόητους λόγους, και σεβόμενος τον καταραμένοπου μου απένειμε τον τίτλο.
Ναι υπάρχει ιδρυτική ομάδα και Moderator αλλά τι να το κάνεις αν εσείς δεν μας είχατε αγκαλιάσει αν εσείς δεν μπαίνετε μέσα να φτάσετε το κοτερ σε τρελά νούμερα

Βλέπω ότι η επισκεψημότιτα του φόρουμ μας είναι υψηλή και αυξανόμενη αλλά δεν με νοιάζει αυτό!!!!
Δεν θέλω αυτό μόνο σαν Κυριάκος!! Έχω γνωρίσει αρκετούς από εσάς που είναι ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ με τρελά χιλιόμετρα στις μηχανές σας και μεγάλη πείρα στα ταξίδια του εξωτερικού και της μηχανής , αλλά με μηδενικά ποστ παρόλο που μπαίνουν μέσα από κάθε μέρα μέχρι και 3 φορές την βδομάδα και για αρκετή ώρα
ΓΡΑΨΤΕΤΑ ρε παιδιά !!!! Γράψετε τις εμπειρίες σας τα ταξίδια τα λάθη !!!
Μην γράψετε μακροσκελή ποστ αν δεν το θέλετε (εμείς το θέλουμε) δεν θα σας βαθμολογήσουμε ούτε για την ορθογραφία ούτε για την έκθεση !!
Αν τα γράψετε όλο και κάποιον άλλο θα βοηθήσετε !!!
Όλοι θέλουμε πληροφορίες και γνώσεις
Γράψετε για τα ξενοδοχεία που πήγατε ήταν καλά ? η διαδρομή που κάνατε ήταν καλή ή μούφα ?????? δεν είναι αμαρτία να την έχετε πατήσει σε ένα σημειο και κάποιος άλλος να την πατήσει στο ίδιο επειδή δεν το γράψατε?? που εάν το είχατε γράψει δεν θα την πατούσε και αυτός!! πχ ένα άχρηστο ξενοδοχείο, ένας κακός δρόμος...κτλ
Μια βλάβη και πως την αντιμετωπίσατε στο εξωτερικό ποια είναι η οδική βοήθεια που χρησιμοποιείτε και που την βρήκατε ??

Άντε γράφετε και εμείς είμαστε εδώ για να διαβάσουμε να ζηλέψουμε και να βοηθήσουμε

Έκτος από την προτροπή να γράψουν οι παρατηρητές έχω και μια προτροπή στου διαχειριστές .
Πως θα σας φαινόταν ενα σημειο στο φόρουμ να ήταν πεδίο δοκιμών. Δηλαδή όποιος θέλει να δοκιμάζει εκεί ένα κομμάτι που θέλει να γράψει να κάνει δόκιμες σε φώτο ,,υπογραφή κτλ αλλά να μην μετράει στα ποστ και να τα σβήνουμε περιοδικά..

εσείς έχετε κάποια ιδέα να προτείνετε ??
Πρόσφατα αποκτήσαμε και άλλες ενότητες
Εσείς έχετε κάποιο βιβλίο να μας προτείνετε ή να μας το απορρίψετε που να μην το πάρουμε και εμείς τσάμπα ??


................................



..........................................ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΠΟΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΊΣΩ .....Μόλις συντονίσω στην κεφάλα μου τις απορίες που μου έχετε εκφράσει ......

Φίλε μου Συγχαρητήρια !
Ένα από τα καλύτερα ποστ που έχω διαβάσει
Εύγε !
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 03-10-2009, 10:56
vp_68 Ο/Η vp_68 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Βριλήσσια - Άρτα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,148
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Όντως πολύ καλό Post. Εγώ πάντως εδώ μέσα νιώθω άνετα, χωρίς να πιέζομαι για τίποτα. Έχω χρόνο ,γράφω. Δέν έχω χρόνο δεν γράφω. Το πάν πιστεύω κατά την ταπεινή μου γνώμη σ' ένα forum, είναι να μπορείς να μοιραστείς σκέψεις, ν' ακούσεις γνώμες και να κάνεις παρέες. Για άτομα όπως εγώ, που οι παρέες μου δεν έχουν καμία σχέση με μηχανές, μέσα απο εδώ βρήκα τις παρέες για να κάνω τα πρώτα μου ταξίδια, για την ακρίβεια έχω κάνει μόνο ένα, διαπιστώνοντας τα καλύτερα.
Το μόνο που ελπίζω είναι τα πράγματα να συνεχίσουν όπως είναι.

Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 03-10-2009, 11:48
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Μπράβο,ελπίζω οι πιο εμπειροί που είναι απο παλιά στο forum να ακολουθήσουν την προτροπή,σου να γράφουν τις εμπειρίες τους,τα σχολιά τους ώστε και εμείς οι νεώτεροι να μαθαινούμε.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 03-10-2009, 14:09
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Καλά το πας Κυριάκο!

Περιμένουμε τη συνέχεια....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 03-10-2009, 15:53
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

όσο υπάρχουν φίλοι και όσο οι φίλοι θέλουν να μοιράζονται τις εμπειρίες τους, κερδίζουμε όλοι μας...


Σε ευχαριστούμε φίλε Κυριάκο!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 03-10-2009, 15:54
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

ευγε...ετσι πρεπει να ειναι..κ ετσι ειναι!!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 04-10-2009, 16:34
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Μπορώ να πώ ότι τα γραφόμενα του φίλου είναι πολύ σωστά αλλά αυτό που πάντα δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε ειναι η δυναμη της αγοράς της ζητησης της επιλογής.
Εξιγώ για να μην παρεξιγυθώ οτι και να μου ζητήσουν δεν προκιτε ποτέ να κατηγορίσω κανεναν και λέω αν μου ζητίσουν να κάνω τουμπές να κάνω φούσκες να κάνω πιρουέτες ολα είναι αποδεκτά ....!Οχι δεν είμαι τρελός ούτε μαζόχα αλλα δεχομε το διαφορετικο του άλου αν μου αρέσει είμαι μαζί του αν οχι αποχορώ και ψάχνω κάτι που μου ΑΡΈΣΕΙ εχουμε μια παράξενει λογική ώρες ώρες πάμε να μπούμε σε ένα μαγαζί και μας κάνουν πορτά αντη να φηγουμε και να μην πατήσουμε ξανα την αλη μέρα εκει !! εμεις φτέμε;
το πολυτικο σηστιμα δεν μας αρέσει αλλα δεν το αλάζουμε απλα ξέρουμε να γκρινιάζουμε το ενα και το άλο !! έτσι και τα φώρουμ και λεφτά να ζηταγανε και παππαδες αν μου αρέσει τα δινω και κάνω και τούμπες αν δεν μου αρέσει πάω να κάνω αυτό που θέλω !!
Ετσι λοιπόν γράφω αποτε θέλοω οσο θέλω οτι θέλω αν δεν μου αρέσει δεν το κάνω απλα τα πράγματα εμεις τα κάνουμε δύσκολα!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 05-10-2009, 13:31
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΑΙ = ακούω κάποιον ή κάτι προσεκτικά (εσάς) κρητική διάλεκτος

Μετά από ένα κουραστικό και συνεχόμενο τριήμερο,(έτσι άρχιζα πριν 3 βδομάδες, που να περίμενα ότι θα γινότανε τρι βδομαδο)
απολάμβανα τον καφέ μου περιμένοντας να κτυπήσει το τηλέφωνο για να ξαναφύγω στην δουλειά.
Χάζευα την μηχανή μου μελαγχολικός και στεναχωρημένος μην γνωρίζοντάς πότε θα ξανακάτσω πάνω,για μια βόλτα μεγαλύτερη από αυτή του σπίτι -σχολείο φροντιστήριο σπίτι.
Που και που όμως έσκαγα και κανένα χαμόγελο, (ο γείτονας κουνούσε χαιρέκακα το κεφάλι του του΄στρίψε αυτουνού )θυμόμουνα τις βόλτες μας τους καφέδες μας και τις απίθανες ιστορίες μας από εκδρομές και βόλτες.
Θυμήθηκα πολλές ερωτήσεις και απορίες μελών και μη του φόρουμ.
και μου ήρθε αναλαμπή ! έκατσα και παρατηρούσα την ροή των μελών του φόρουμ ,όσο μου επιτρεπόταν γιατί την ποιο πολύ δουλειά την έκανα από το τηλέφωνο (ζήτω το ασύρματο δίκτυο και σε όλους αυτούς που το έχουν ανοικτό )

και για να αρχίσω το ρεζουμέ ............

Αγαπητοί φίλοι ποιος σας είπε ότι μετράμε τα μέλη και τους συνοδοιπόρους μας από το πλήθος των μηνυμάτων που γράφουν ????
ΟΥΔΕΠΟΤΕ το GS Forum απέστειλε μήνυμα στα μέλη του περί διαγραφής τους λόγο ελάχιστων ή μηδενικών μηνυμάτων
Το ότι κάποιοι έχουν εκατοντάδες μηνύματά γιατί γουστάρουν να γράφουν και έχουν και ελεύθερο χρόνο
δεν σημαίνει ότι είστε υποχρεωμένοι να κάνετε το ίδιο.
Ακόμα και ένα πλαφόν που είχαμε για να μπορείτε να ποστάρετε στις αγορές το έχουμε ανενεργό(προς το παρόν18. Αγγελίες/4) προκείμενου να μπει κάποιος και να μας γνωρίσει στην συνέχεια.
Εγώ (και αρκετοί άλλοι) που έχω πολλά μηνύματα το μεγαλύτερό ποσοστό είναι φατσουλες για χάρη συντομίας ( θα αναφερθώ ποιο κάτω)
Ποιος σας ζήτησε χρήματα για βοήθεια ή που είδατε αρθμ λογαριασμού στο GS Forum ??
Μάλλον το μπερδεύετε με άλλα φόρα που είναι δικαίωμα τους να το κάνουν.
Τα χρήματα που δίνουν οι συν ιδρυτές του φόρουμ είναι πρόβλημα τους !!
Εμένα πάντως δεν μου ζήτησαν τίποτα. (και για αυτό θα γράψω ποιο κάτω )
Μεράκι έχουν και έχουμε για το ίδιο πάθος !!
Ποιος σας έκραξε, γιατί είστε ανορθόγραφοι??
Σας είπε κανείς ότι είμαι ορθογράφος ?? (δεν κατάφερα να μπω στη Ικάρων γιατί έκθεση έγραφα και το όνομά μου λάθος )
Ζήτω ο Firefox με τον ορθογράφο του!!! Και το Word
Εγκαθιστάτε τον Firefox βάζετε τον ορθογράφο και διορθώνετε τα λάθη!! Απλα!!!
Ναι προτιμάμε να γράφετε Ελληνικά και όχι γκρικση είναι δύσκολα να διαβαστούν (εγώ δεν τα διαβάζω καθόλου )και είναι ελεεινά είμαστε Έλληνες ας βάλουμε ένα λιθαράκι για την διάδοση της γλώσσας μας
Λέμε να αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γιατί υπάρχει ένας άγραφος νόμος στο ίντερνετ που χρησιμοποιείς κεφαλαία όταν θέλεις να φωνάξεις.!! Δεν είναι όμως αυτά αιτία μπαναρίσματος !!!!!

Με ρωτάτε ποιος είναι
Αdministrator του φόρουμ και ιδιοκτήτης
Εσείς !!!!! Είναι απλό το θέμα δεν θα βρείτε κανένα να γράφει admin και μπούρδες και κάποιοι που χαρακτηρίζονται σαν Moderator έγιναν μεγάλες συζητήσεις γιατί δεν γούσταραν τίτλους και φανφάρες αλλά για την σωστή λειτουργία του φόρουμ έπρεπε να φαίνονται κάποιοι.
Όλοι είμαστε ίσοι μέσα στο φόρουμ άπλα κάποιοι έχουν μερικές αρμοδιότητες παραπάνω όπως και υποχρεώσεις.
Όποιος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει απλά σταματά και αρχίζει κάποιος άλλος.
Μπορεί σε λίγο καιρό να αδυνατώ να βοηθήσω και να πάρει τη θέση μου κάποιο άλλο ενεργό μέλος
Πολλές φορές έχω εγκλωβιστεί κάτω από τον τίτλο του Moderator σε ποστ που αν απαντούσα σαν Κυριάκος θα είχαμε παρεξηγήσεις δεν το έκανα για ευνόητους λόγους, και σεβόμενος τον καταραμένοπου μου απένειμε τον τίτλο.
Ναι υπάρχει ιδρυτική ομάδα και Moderator αλλά τι να το κάνεις αν εσείς δεν μας είχατε αγκαλιάσει αν εσείς δεν μπαίνετε μέσα να φτάσετε το κοτερ σε τρελά νούμερα

Βλέπω ότι η επισκεψημότιτα του φόρουμ μας είναι υψηλή και αυξανόμενη αλλά δεν με νοιάζει αυτό!!!!
Δεν θέλω αυτό μόνο σαν Κυριάκος!! Έχω γνωρίσει αρκετούς από εσάς που είναι ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ με τρελά χιλιόμετρα στις μηχανές σας και μεγάλη πείρα στα ταξίδια του εξωτερικού και της μηχανής , αλλά με μηδενικά ποστ παρόλο που μπαίνουν μέσα από κάθε μέρα μέχρι και 3 φορές την βδομάδα και για αρκετή ώρα
ΓΡΑΨΤΕΤΑ ρε παιδιά !!!! Γράψετε τις εμπειρίες σας τα ταξίδια τα λάθη !!!
Μην γράψετε μακροσκελή ποστ αν δεν το θέλετε (εμείς το θέλουμε) δεν θα σας βαθμολογήσουμε ούτε για την ορθογραφία ούτε για την έκθεση !!
Αν τα γράψετε όλο και κάποιον άλλο θα βοηθήσετε !!!
Όλοι θέλουμε πληροφορίες και γνώσεις
Γράψετε για τα ξενοδοχεία που πήγατε ήταν καλά ? η διαδρομή που κάνατε ήταν καλή ή μούφα ?????? δεν είναι αμαρτία να την έχετε πατήσει σε ένα σημειο και κάποιος άλλος να την πατήσει στο ίδιο επειδή δεν το γράψατε?? που εάν το είχατε γράψει δεν θα την πατούσε και αυτός!! πχ ένα άχρηστο ξενοδοχείο, ένας κακός δρόμος...κτλ
Μια βλάβη και πως την αντιμετωπίσατε στο εξωτερικό ποια είναι η οδική βοήθεια που χρησιμοποιείτε και που την βρήκατε ??

Άντε γράφετε και εμείς είμαστε εδώ για να διαβάσουμε να ζηλέψουμε και να βοηθήσουμε

Έκτος από την προτροπή να γράψουν οι παρατηρητές έχω και μια προτροπή στου διαχειριστές .
Πως θα σας φαινόταν ενα σημειο στο φόρουμ να ήταν πεδίο δοκιμών. Δηλαδή όποιος θέλει να δοκιμάζει εκεί ένα κομμάτι που θέλει να γράψει να κάνει δόκιμες σε φώτο ,,υπογραφή κτλ αλλά να μην μετράει στα ποστ και να τα σβήνουμε περιοδικά..

εσείς έχετε κάποια ιδέα να προτείνετε ??
Πρόσφατα αποκτήσαμε και άλλες ενότητες
Εσείς έχετε κάποιο βιβλίο να μας προτείνετε ή να μας το απορρίψετε που να μην το πάρουμε και εμείς τσάμπα ??

φιμωτρο δεν βαλαμε ποτε και σε κανενα,δεν κοιταμε τους ανθρωπους απο τα μηνυματα (γιατι ολοι ειμαστε ανθρωποι και οχι αριθμοι)
οτι πληρωνουμε ως ιδρυτικη ομαδα(σε ισα μεριδια ολοι) ειναι επειδη γουσταρουμε αυτο που κανουμε ,και πιστεψτε με θα γουσταρουμε για παααααραααααα πολυ ακομα
δεν ζητησαμε κ ουτε θα ζητησουμε χρηματα απο κανενα μελος γιατι το μονο κερδος που θελουμε απο τα μελη ειναι η ευχαριστηση τους
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 21-11-2009, 11:40
MANDRAX-7 Ο/Η MANDRAX-7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ-ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: F 650 GS
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΜΟΙ και προτροπες

Δεν ξέρω πως προέκυψε το θέμα που συζητάτε γιατί έχω καιρό να μπω.

Μάλλον θα με είχατε διαγράψει

Επειδή έχω μόνο 13 μηνύματα (όχι ρε γαμώτο βαζελοαριθμός, έπρεπε να είχα σταματήσει στα 7)

Αλλά να' μαι πάλι !!! Οπότε τελικά δεν με διαγράψατε

Επίσης δεν έχω πληρώσει την μηνιαία συνδρομή των 1.000.000.000.000.000.000.000 € (καλά πόσο είναι αυτό το νούμερο;;
Την έχω βάλει σε δόσεις των 0,000000000000000001 €/χρόνο, οπότε δεν συντρέχει λόγο ανησυχίας θα πάρετε τα λεφτά σας (
σε μιά άλλη ζωή)

Αλλά πάλι δεν με διαγράψατε !!!


Οπότε πως προέκυψε το Θέμα ;;;;


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!