GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-01-2012, 15:17
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Smile moto και κριση!

Βαλτε λιγο τσιπουρακι ανάψτε τσιγάρο-για τους καπνιστές-και ας φιλοσοφήσουμε λιγο....... μοτο και κρίση εδω και καιρό αρχίζουν να με πιάνουν τα διαολιά μου με όλα αυτά που γίνονται και δεν μπορώ να χαρώ την μοτο μου....!!πάντα υπήρχε η γνωστή ατάκα απο τους άσχετους ,συγκενης ,φίλους...."καλά έδωσες 12.000 για μια μοτο" φανταστείτε τωρα που ολα τα βλέπεις σαν ευρό πόσο πολύ πίεση τρως όταν έχεις ένα τέτοιο εργαλείο να κάθετε....εκδρομές.. ιδρώνεις για να κάνεις,αξεσουάρ με το κιάλι,σέρβις κάθε καθαρά δευτέρα και 30 φεβρουαριανού και για μπενζινών δεν το κρύβω οτι προχθές έβαλα 5.00 εουρος ξεφτίλα!!!
Δεν είναι λήγει αυτοί που δεν το αντέχουν, καταλήγουν στα πωλητήρια είναι πολύ δύσκολο να συντηρείς πλέον και κουτί -αυτοκίνητο- και μοτο!!η μεγάλη δύναμη όμως είναι κάπου μέσα μας αυτό τουλάχιστον ανακάλυψα προχθές που είχα πολύ καιρό να την βάλω μπροστά....η εικόνα της καθώς την ξεσκέπαζα η σπίθα καθώς γύρισα το κλειδί και άκουσα τη ηλεκρ/νικη η εκρήξεις όταν πάτησα την μίζα!! ... ανέβηκα με τόσο ιεροτελεστία και μοναδικότητα και το πέρασμα σε άλλη διάσταση παράλληλη με αυτη που ζούμε ολλα να υπάρχουν μεν αλλά εσύ να τα βλέπεις μέσα από ένα κράνος να τα πιάνεις με δυο γάντια να τα ακούς με χαλί και μπαγκ-ραουν τον ήχο της. Ο αέρας μαζί με το χαζό χαμόγελο ΣΟΥ να ΣΥΝΘΈΤΟΥΝ την εικόνα σου!!βέβαια αυτό το χαζό χαμόγελο υπάρχει ακόμα και εκεί θέλω να ,η δύναμη που πήρα με μια μικρή βόλτα με βοήθησε να πάω στην τράπεζα με χαμόγελο, πλήρωσα τους λογαριασμούς με χαμόγελο και γύρισα γεμάτος στην αγκαλιά της ΑΓΑΠΗΜΈΝΗΣ μου!!! μέσα σε όλοι την κρίση λοιπόν λέω...... ######## νεκροθάφτες εγω δεν την πουλάω και δεν με νιαζει όσα και να μου κόψετε οτι και να μου κάνετε γιατί μπορώ να είμαι απλά ο εαυτός μου και αυτό ειναι που τους πονάει και ξέρετε οτι το να χαμογελάς κάνει τους αλους να ανησυχούν και να φωβουντε!!!αψυχα σηδερα θα πουμε πολύ αλλα εμεις οι λύγη ξέρουμε τη κρύβουν μια μάζα απο βίδες πλαστικά και υγρά....!!!καλές βόλτες να έχουμε στην πίστα της ζωη μας !!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-01-2012, 15:28
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Όμορφα.μ αρεσεις.ετσι με τσαμπουκά ,θα το ξεπεράσουμε έτσι κ αλλοιώς μια κ@βλ@ έχουμε δεν θα μας την κόψουν
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-01-2012, 15:39
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Μαζί σου ζίτσο!
Η μηχανή μου είναι η ψυχοθεραπεία μου! Κάθε φορά που την οδηγώ το κεφάλι μου αδειάζει από αγωνίες, θυμό..... Την αφουγκράζομαι, νιώθω τους κραδασμούς της, ένα ζωντανό μηχανικό σύνολο.... Οταν καμιά φορά μου κάνει κόλπα τη συγχωρώ διότι είναι αυτή που με διατηρεί σε ισορροπία! Είναι αυτή που μου επιτρέπει να γυρίσω σπίτι μου και να απολαύσω τη γυναίκα μου και το παιδάκι μου ανανεωμένος....

Σκέφτηκα ότι πρέπει να τη δώσω και να πάρω κάτι πιό μικρό και συνολικά οικονομικότερο, αλλά δε θα τους κάνω το χατήρι... δε θα χάσω αυτό που δίνει σε μένα και την οικογένειά μου!

Το είπες πολύ σωστά! Το χαμόγελό μας τους "σκοτώνει"!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-01-2012, 15:52
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Ωραίος ο Ζίτσος. Κράτα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lepanto Εμφάνιση μηνυμάτων
Όμορφα.μ αρεσεις.ετσι με τσαμπουκά ,θα το ξεπεράσουμε έτσι κ αλλοιώς μια κ@βλ@ έχουμε δεν θα μας την κόψουν
Πολλές έχουμε γιατρέ
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-01-2012, 16:12
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Κρατατε γερα αδερφια!! Δεν θα τους περασει!!Ε μεις με το χαμογελο θα ειμαστε παντα οταν καβαλαμε τις ερωμενες μας!!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-01-2012, 16:35
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Έτσι ακριβώς παιδιά,
κάποιοι θέλουν βίαια να σβήσουν το χαμόγελο από τα χείλη μας.
Ας μην τους το επιτρέψουμε....
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-01-2012, 17:12
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαλτε λιγο τσιπουρακι ανάψτε τσιγάρο-για τους καπνιστές-και ας φιλοσοφήσουμε λιγο....... μοτο και κρίση εδω και καιρό αρχίζουν να με πιάνουν τα διαολιά μου με όλα αυτά που γίνονται και δεν μπορώ να χαρώ την μοτο μου....!!πάντα υπήρχε η γνωστή ατάκα απο τους άσχετους ,συγκενης ,φίλους...."καλά έδωσες 12.000 για μια μοτο" φανταστείτε τωρα που ολα τα βλέπεις σαν ευρό πόσο πολύ πίεση τρως όταν έχεις ένα τέτοιο εργαλείο να κάθετε....εκδρομές.. ιδρώνεις για να κάνεις,αξεσουάρ με το κιάλι,σέρβις κάθε καθαρά δευτέρα και 30 φεβρουαριανού και για μπενζινών δεν το κρύβω οτι προχθές έβαλα 5.00 εουρος ξεφτίλα!!!
Δεν είναι λήγει αυτοί που δεν το αντέχουν, καταλήγουν στα πωλητήρια είναι πολύ δύσκολο να συντηρείς πλέον και κουτί -αυτοκίνητο- και μοτο!!η μεγάλη δύναμη όμως είναι κάπου μέσα μας αυτό τουλάχιστον ανακάλυψα προχθές που είχα πολύ καιρό να την βάλω μπροστά....η εικόνα της καθώς την ξεσκέπαζα η σπίθα καθώς γύρισα το κλειδί και άκουσα τη ηλεκρ/νικη η εκρήξεις όταν πάτησα την μίζα!! ... ανέβηκα με τόσο ιεροτελεστία και μοναδικότητα και το πέρασμα σε άλλη διάσταση παράλληλη με αυτη που ζούμε ολλα να υπάρχουν μεν αλλά εσύ να τα βλέπεις μέσα από ένα κράνος να τα πιάνεις με δυο γάντια να τα ακούς με χαλί και μπαγκ-ραουν τον ήχο της. Ο αέρας μαζί με το χαζό χαμόγελο ΣΟΥ να ΣΥΝΘΈΤΟΥΝ την εικόνα σου!!βέβαια αυτό το χαζό χαμόγελο υπάρχει ακόμα και εκεί θέλω να ,η δύναμη που πήρα με μια μικρή βόλτα με βοήθησε να πάω στην τράπεζα με χαμόγελο, πλήρωσα τους λογαριασμούς με χαμόγελο και γύρισα γεμάτος στην αγκαλιά της ΑΓΑΠΗΜΈΝΗΣ μου!!! μέσα σε όλοι την κρίση λοιπόν λέω...... ######## νεκροθάφτες εγω δεν την πουλάω και δεν με νιαζει όσα και να μου κόψετε οτι και να μου κάνετε γιατί μπορώ να είμαι απλά ο εαυτός μου και αυτό ειναι που τους πονάει και ξέρετε οτι το να χαμογελάς κάνει τους αλους να ανησυχούν και να φωβουντε!!!αψυχα σηδερα θα πουμε πολύ αλλα εμεις οι λύγη ξέρουμε τη κρύβουν μια μάζα απο βίδες πλαστικά και υγρά....!!!καλές βόλτες να έχουμε στην πίστα της ζωη μας !!!




Last edited by evanb; 28-01-2012 at 17:14.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-01-2012, 17:32
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

Μπράβο ρε Ζίτσο δημιούργησες!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-01-2012, 17:34
andreas 75 Ο/Η andreas 75 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: F650GS
Μηνύματα: 670
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

+1000
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-01-2012, 18:08
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: moto και κριση!

+1200RT
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Καλά & Χιονισμένα Χριστούγεννα...με βίντεο / φωτό από χιονισμένες auto-moto-διαδρομές CPretenteriS Διάφορα 87 16-12-2010 15:22
Οριστικό «λουκέτο» για τη Moto Morini!!! riko46 Άλλες εταιρίες 2 17-06-2010 08:44
Moto GP, Μαλαισία: Αρχηγική εμφάνιση του Rossi! riko46 Αγώνες 3 25-10-2009 20:10
Για την Ελλάδα ρε γα-moto eolos Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 08-10-2009 19:51


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!