GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 04-09-2013, 12:12
Ikaros777 Ο/Η Ikaros777 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Stuttgart
Μoto: Vespe F 800 GS
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή 800 GS Αντλία Βενζίνης

Και με μόλις 4.568 χμ το GS μου με άφησε μες τη νύχτα στην εθνική Θεσσαλονίκης - Αθηνών..

Το πρόβλημα ήταν η αντλία βενζίνης..

Εκεί που πήγαινα μου έσβησε ξαφνικά, σταμάτησα, την εβαλα παλι μπροστά και έφυγα..το Βράδυ όμως έσβησε και δεν ξαναπήρε!

Σήμερα λενε πως θα είναι έτοιμη!

Ξενέρωσα απ την ζωή μου και δεν θέλω να ξέρω αν μου είχε συμβεί σε κανα χωριό της Αλβανίας,Ρουμανίας τι θα είχε συμβεί..

Ενδιαφέρον θα ήταν να γνωρίζουμε αν έχει συμβεί σε κάποιον αλλο?
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 04-09-2013, 12:29
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: 800 GS Αντλία Βενζίνης

Έχει συμβεί σε κάνα δυο φίλους αλλά είναι σπάνια περίπτωση.
Εμένα με 53.000 χλμ δεν μου έχει βγάλει τίποτα για παράδειγμα.

Ήσουν άτυχος απλά.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 04-09-2013, 15:45
Specialized Ο/Η Specialized βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: Transalp 700
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή Απάντηση: 800 GS Αντλία Βενζίνης

Κατά 97% ΔΕΝ φταίει η μηχανή σου αλλά οι απίστευτοι βενζινάδες! Έχω Τρανσάλπ 700 και είχα μία από τα ίδια, χωρίς ευτυχώς ακινητοποίηση. Πήγα στην Κρήτη έβαλα βενζίνη σε "ακριβό" κιόλας βενζινάδικο και μετά από μερικά χιλιόμετρα άρχισε να τσιρίζει κάτι. Νόμιζα ότι ήταν κάποιου είδους βεντιλατέρ αλλά τελικά ήταν η αντλία. Έβγαλα τη βενζίνη και την φίλτραρα και είχε μέσα περίπου 2 σφηνοπότηρα νερό! Η τρόμπα με πήγε κανονικά για πολλούς μήνες αλλά την άλλαξα προληπτικά γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα και θα με άφηνε κάποια στιγμή.

Από τότε ανεφοδιασμός ΜΟΝΟ με φίλτρο (Home), που είναι μεν σπαστικό αλλά το τι σκουπίδι και μερικές φορές νερό βρίσκω, ειδικά στην επαρχία,δεν λέγεται! Στην Αθήνα βάζω μόνο σε ένα βενζινάδικο που με το φίλτρο τον έχω τσεκάρει και κατά καιρούς πηγαίνω και τον τσεκάρω ξανά!

Από ότι βλέπω όλες οι μηχανές, το ίδιο πρόβλημα. Και στα αυτοκίνητα τα ίδια αλλά δεν ακούγεται η τρόμπα και τους αφήνει χωρίς προειδοποίηση.

Είμαστε μπανανία σε όλα μας. Τέλος.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!