GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 25-07-2013, 22:41
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

«Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση»

«Καμπανάκι» από το Γραφείο Προϋπολογισμού του Κράτους για τις υστερήσεις σε δημόσια διοίκηση, Δικαιοσύνη και φορολογικό Πέμπτη, 25 Ιουλίου 2013 19:15
UPD:19:25

Στην έκθεση επισημαίνεται ότι η κατάσταση της οικονομίας την περίοδο Απριλίου – Ιουνίου 2013 «παρέμενε κρίσιμη» και ότι πολλά προβλήματα «δεν έχουν ξεπερασθεί», αν και αναγνωρίζεται ότι «έχει υπάρξει πρόοδος στη δημοσιονομική πτυχή του προγράμματος προσαρμογής».

«Υστέρηση», αλλά και σε ορισμένες περιπτώσεις «προχειρότητα» στην εφαρμογή μεταρρυθμίσεων, διαπιστώνει η έκθεση του Γραφείου Προϋπολογισμού του Κράτους για το δεύτερο τρίμηνο του 2013.
Στην έκθεση επισημαίνεται ότι η κατάσταση της οικονομίας την περίοδο Απριλίου – Ιουνίου 2013 «παρέμενε κρίσιμη» και ότι πολλά προβλήματα «δεν έχουν ξεπερασθεί», αν και αναγνωρίζεται ότι «έχει υπάρξει πρόοδος στη δημοσιονομική πτυχή του προγράμματος προσαρμογής».
«Η χώρα έχει καταφέρει να μειώσει το έλλειμμα και να βρίσκεται πολύ κοντά σε πρωτογενές πλεόνασμα το 2013. Αλλά: οι δημόσιες επενδύσεις περικόπτονται συνεχώς παρασύροντας (μαζί με άλλους παράγοντες) και τις ιδιωτικές προς τα κάτω, βασικά θεσμικά - διαρθρωτικά προβλήματα εξακολουθούν να αποτελούν απειλή για το μέλλον (π.χ.η φοροδιαφυγή και τα ασφαλιστικά ταμεία) και δεν πρέπει να παραβλέπουμε ότι το κράτος εξακολουθεί να μην ανταποκρίνεται στις υποχρεώσεις του έναντι των προμηθευτών και ότι ο ΕΟΠΠΥ και τα ασφαλιστικά ταμεία συσσώρευαν ελλείμματα», τονίζεται στην έκθεση.
Με αφορμή μάλιστα την πρόβλεψη του εκπροσώπου του ΔΝΤ, Τζέρι Ράις, ότι θα υπάρξει μετά τον Ιούνιο του 2014 «χρηματοδοτικό κενό», το Γραφείο Προϋπολογισμού του Κράτους ξεκαθαρίζει ότι το κενό αυτό «δεν υπάρχουν περιθώρια να καλυφθεί με νέα μέτρα λιτότητας».
Όπως σημειώνει επίσης, η περίοδος έως το 2014 είναι η τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση, καθώς διαφορετικά, «η Ελλάδα θα πρέπει μετά τον Ιούνιο του 2014 να προσφύγει στις διεθνείς αγορές και θα αναγκασθεί να πληρώσει υψηλότερα επιτόκια, αν φυσικά μπορέσει να αντλήσει πόρους».
Βάσει πάντως της έκθεσης, «η μεγαλύτερη υστέρηση εμφανίζεται στις μεταρρυθμίσεις». «Στα μέσα του 2013 ο κατάλογος των υστερήσεων ήταν μεγάλος. Πυρήνα των μεταρρυθμίσεων αποτελούν οι στόχοι της μείωσης του κράτους, της αποτελεσματικότερης λειτουργίας του και της παροχής καλών υπηρεσιών», υπογραμμίζεται στα συμπεράσματα της μελέτης, στα οποία διευκρινίζεται ότι οι σπουδαιότερες υστερήσεις σημειώνονται σε Δημόσια Διοίκηση, Δικαιοσύνη, αποκρατικοποιήσεις, φορολογικό σύστημα, υγεία και εκπαίδευση.
Επικαλούμενοι μάλιστα τα παραδείγματα της ΕΡΤ, η εξυγίανση της οποίας –όπως σημειώνεται- ήταν επιβεβλημένη, αλλά και της Δημοτικής Αστυνομίας οι συντάκτες της έκθεσης υποστηρίζουν ότι οι δύο συγκεκριμένες περιπτώσεις έδειξαν ότι «οι υστερήσεις στο τέλος οδηγούν σε κινήσεις που δεν φαίνεται να εντάσσονται σε ένα γενικότερο μακροπρόθεσμο σχεδιασμό».
Τονίζουν ωστόσο ότι οι μεταρρυθμίσεις αυτές, π.χ. η μείωση του αριθμού των δημοσίων υπαλλήλων και ο εκσυγχρονισμός της Διοίκησης, απαιτούν χρόνο, ενώ όπως αναφέρουν η μείωση του αριθμού των δημοσίων υπαλλήλων δεν λύνει ζητήματα διαφθοράς, αναποτελεσματικότητας και σπατάλης.
Η έκθεση επισημαίνει την ανάγκη αξιολόγησης, ενώ στηλιτεύει το γεγονός ότι η συζήτηση σε ό,τι αφορά το Δημόσιο εστιάσθηκε στην «κινητικότητα» και στις απολύσεις, «ενώ λίγα πράγματα έχουν γίνει για την κατάργηση ή αναμόρφωση των κανόνων του ‘παιχνιδιού’, των δομών και των διαδικασιών που αποτελούν το ευνοϊκό έδαφος για διαφθορά και αναποτελεσματικότητα».
Σε ό,τι αφορά το φορολογικό σύστημα, υπογραμμίζεται ότι η αλλαγή του θα έπρεπε να είναι εξ αρχής η πρώτη προτεραιότητα της πολιτικής οικονομικής προσαρμογής. «Στην πραγματικότητα ελήφθησαν στο παρελθόν διάφορα φορολογικά μέτρα αποσπασματικά και με εισπρακτικό στόχο», σημειώνει η έκθεση, εκτιμώντας ότι «η ριζική αναδιάρθρωσή του φορολογικού συστήματος μπορεί να γίνει αντικείμενο μιας διεξοδικής διαβούλευσης με την συντριπτική πλειοψηφία της Βουλής».
Οι συντάκτες της έκθεσης προειδοποιούν ότι αν δεν εφαρμοστούν κρίσιμες μεταρρυθμίσεις, η επιστροφή σε διατηρήσιμη ανάπτυξη θα αποδειχθεί απατηλό όραμα: «Όσο καιρό διαπιστώνεται από παντού εκτεταμένη διαφθορά στο Δημόσιο, η Δικαιοσύνη υπολειτουργεί και το φορολογικό σύστημα παραμένει ασταθές, δύσκολα θα επενδύονται παραγωγικά κεφάλαια στην Ελλάδα», υποστηρίζουν.
Κρίνουν τέλος θετικά την πολιτική προσέλκυσης επενδύσεων στην Ελλάδα με επαφές σε ανώτατο πολιτικό επίπεδο. «Διαπιστώνουμε ότι ο πρωθυπουργός πρωτοστατεί στην οικονομική διπλωματία», αναφέρουν, εκφράζοντας ωστόσο την εκτίμηση ότι οι κινήσεις αυτές «θα αποδώσουν περισσότερο αν υπάρξει ουσιαστική πρόοδος σε ορισμένους μεταρρυθμιστικούς τομείς.

Πηγή : http://www.naftemporiki.gr/finance/story/680203


Τα κόκκινα μαρκαρισμένα από μένα,

δυστυχώς για να στήσεις κάτι σωστά πρέπει να ξεκινήσεις από τα θεμέλια, πρέπει να γκρεμίσεις το παλιό και να ξεκινήσεις το καινούργιο μαθαίνοντας από τα λάθη του παρελθόντος. Αυτό μπορεί να γίνει σε μια οικοδομή, ακόμα και σε μία επιχείρηση, είναι αδύνατο όμως να γίνει στο ελληνικό κράτος, μπάλωμα στο μπάλωμα.

Σήμερα για να πάρω μία βεβαίωση από τον ΟΑΕΕ μετά από 3 επισκέψεις χρειάστηκε να επισκεφτώ 3 ορόφους και 5 γραφεία. Μόνο η μία από τους υπαλήλους ήταν όπως πρέπει να είναι, γνώριζε το αντικείμενο και ήταν ευγενική, οι άλλοι(ες) 4 ήταν για τον λο@τσο. η μία ειδικά ούτε για αυτόν.

Και όλα αυτα για μία βεβαίωση που ζητούσε το ΙΚΑ από τον ΟΑΕΕ, που από την στιγμή που υπάρχει ΑΜΚΑ και μηχανογράφηση θα έπρεπε όλα να γίνουν από ένα γραφείο και μία οθόνη υπολογιστή χωρίς καν την φυσική μου παρουσία.

Last edited by frits; 25-07-2013 at 22:43.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 25-07-2013, 22:54
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όλα αυτα για μία βεβαίωση που ζητούσε το ΙΚΑ από τον ΟΑΕΕ, που από την στιγμή που υπάρχει ΑΜΚΑ και μηχανογράφηση θα έπρεπε όλα να γίνουν από ένα γραφείο και μία οθόνη υπολογιστή χωρίς καν την φυσική μου παρουσία.
Σταύρο εκεί είναι όλη η ουσία!
Αφού με ένα "κλικ" μπορεί μία υπηρεσία να αποστείλει ένα έγγραφο στην άλλη!
Αλλά... πως θα συντηρήσει-δικαιολογήσει έναν "στρατό" από "δικά μας παιδιά", πως θα δικαιολογήσει την φυσική τους παρουσία (όταν υφίσταται...);
Σκέψου, αν η επιχείρησή σου ήταν του Δημοσίου, πόσο προσωπικό θα χρειαζόταν για να λειτουργήσει; Ένας για το ταμείο, άλλος για το λογιστήριο, άλλος στις πωλήσεις, ένας διευθυντής, μία καθαρίστρια κλπ. Κάντο επί δύο βάρδιες (σιγά μην κάνουν συνεχόμενο ή σπαστό ωράριο). Δεν το κάνεις επί τρείς καλύτερα για να καλύπτεις τις άδειες και τις τυχόν εγκυμοσύνες...;

Ξέφυγα λιγάκι απο το θέμα...

Last edited by ckalfas; 25-07-2013 at 22:59.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 25-07-2013, 23:08
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο εκεί είναι όλη η ουσία!
Αφού με ένα "κλικ" μπορεί μία υπηρεσία να αποστείλει ένα έγγραφο στην άλλη!
Αλλά... πως θα συντηρήσει-δικαιολογήσει έναν "στρατό" από "δικά μας παιδιά", πως θα δικαιολογήσει την φυσική τους παρουσία (όταν υφίσταται...);
Σκέψου, αν η επιχείρησή σου ήταν του Δημοσίου, πόσο προσωπικό θα χρειαζόταν για να λειτουργήσει; Ένας για το ταμείο, άλλος για το λογιστήριο, άλλος στις πωλήσεις, ένας διευθυντής, μία καθαρίστρια κλπ. Κάντο επί δύο βάρδιες (σιγά μην κάνουν συνεχόμενο ή σπαστό ωράριο). Δεν το κάνεις επί τρείς καλύτερα για να καλύπτεις τις άδειες και τις τυχόν εγκυμοσύνες...;

Ξέφυγα λιγάκι απο το θέμα...
Σίγουρα δεν είχαν "διαχειριστή γραφική υλής" προχθές που πήγα, έφυγα άπραγος γιατί δεν είχαν έντυπα της βεβαίωσης που έπρεπε να μου δώσουν.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 26-07-2013, 08:48
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα δεν είχαν "διαχειριστή γραφική υλής" προχθές που πήγα, έφυγα άπραγος γιατί δεν είχαν έντυπα της βεβαίωσης που έπρεπε να μου δώσουν.
Καλημέρα.

Είμαι (όπως το έχω ξαναπεί εδώ μέσα) συμβασιούχος στον ΟΑΕΕ.
Εάν θέλεις πάρε με τηλ. ή στείλε μου π.μ. τι ακριβώς θέλεις να βοηθήσω....

Το τηλ είναι στο προφίλ και ναι όντως είναι κρίμα να υπάρχει ταλαιπωρία για τον απλό πολίτη σε δημόσιες υπηρεσίες...

Δεν θα κάνω παραπάνω ανάλυση και γιατί θα βγούμε οφ αλλά και γιατί δεν είναι του παρόντος,αλλά φίλε Χρήστο (Ckalfas) δυστυχώς υπάρχουν πολλοί παράμετροι πάνω στο θέμα που αναφέρεις....



Reply With Quote
  #5  
Παλιό 26-07-2013, 09:25
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spirossam Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.

Είμαι (όπως το έχω ξαναπεί εδώ μέσα) συμβασιούχος στον ΟΑΕΕ.
Εάν θέλεις πάρε με τηλ. ή στείλε μου π.μ. τι ακριβώς θέλεις να βοηθήσω....

Reply With Quote
  #6  
Παλιό 26-07-2013, 13:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο εκεί είναι όλη η ουσία!
Αφού με ένα "κλικ" μπορεί μία υπηρεσία να αποστείλει ένα έγγραφο στην άλλη!
Αλλά... πως θα συντηρήσει-δικαιολογήσει έναν "στρατό" από "δικά μας παιδιά", πως θα δικαιολογήσει την φυσική τους παρουσία (όταν υφίσταται...);
Σκέψου, αν η επιχείρησή σου ήταν του Δημοσίου, πόσο προσωπικό θα χρειαζόταν για να λειτουργήσει; Ένας για το ταμείο, άλλος για το λογιστήριο, άλλος στις πωλήσεις, ένας διευθυντής, μία καθαρίστρια κλπ. Κάντο επί δύο βάρδιες (σιγά μην κάνουν συνεχόμενο ή σπαστό ωράριο). Δεν το κάνεις επί τρείς καλύτερα για να καλύπτεις τις άδειες και τις τυχόν εγκυμοσύνες...;

Ξέφυγα λιγάκι απο το θέμα...
Eννοεις οτι πρεπει να ''ελαφρυνει'' το Δημοσιο απο ''αχρηστους'' υπαλληλους? εννοεις απολυσεις????
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 26-07-2013, 14:49
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spirossam Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.

Είμαι (όπως το έχω ξαναπεί εδώ μέσα) συμβασιούχος στον ΟΑΕΕ.
Εάν θέλεις πάρε με τηλ. ή στείλε μου π.μ. τι ακριβώς θέλεις να βοηθήσω....

Το τηλ είναι στο προφίλ και ναι όντως είναι κρίμα να υπάρχει ταλαιπωρία για τον απλό πολίτη σε δημόσιες υπηρεσίες...



Δεν θα κάνω παραπάνω ανάλυση και γιατί θα βγούμε οφ αλλά και γιατί δεν είναι του παρόντος,αλλά φίλε Χρήστο (Ckalfas) δυστυχώς υπάρχουν πολλοί παράμετροι πάνω στο θέμα που αναφέρεις....




Φίλε σε ευχαριστώ, την πήρα την βεβαίωση τελικά με την τρίτη και φαρμακερή επίσκεψη , τώρα έχουμε το ΙΚΑ μπροστά μας... απλά με αφορμή το άρθρο που ανέβασα, έγραψα και την πολύ πρόσφατη εμπειρία μου από την επαφή μου με ένα τομέα του ελληνικού δημοσίου.

Ειλικρινά περισσότερο από όλους "λυπάμαι" ανθρώπους που μέσα σε ένα τέτοιο περιβάλλον προσπαθούν να δουλέψουν και να βγάλουν έργο.

Μια και είσαι "μέσα" στην συγκεκριμένη υπηρεσία θα μπορούσες να μου εξηγήσεις με ποιά λογική ένα τμήμα λειτουργεί για το κοινό καθημερινά 12:00-14:00 και στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΕ, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έτσι ένας εργαζόμενος χάνει όλη την μέρα του...
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 26-07-2013, 15:00
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε σε ευχαριστώ, την πήρα την βεβαίωση τελικά με την τρίτη και φαρμακερή επίσκεψη , τώρα έχουμε το ΙΚΑ μπροστά μας... απλά με αφορμή το άρθρο που ανέβασα, έγραψα και την πολύ πρόσφατη εμπειρία μου από την επαφή μου με ένα τομέα του ελληνικού δημοσίου.

Ειλικρινά περισσότερο από όλους "λυπάμαι" ανθρώπους που μέσα σε ένα τέτοιο περιβάλλον προσπαθούν να δουλέψουν και να βγάλουν έργο.

Μια και είσαι "μέσα" στην συγκεκριμένη υπηρεσία θα μπορούσες να μου εξηγήσεις με ποιά λογική ένα τμήμα λειτουργεί για το κοινό καθημερινά 12:00-14:00 και στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΕ, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έτσι ένας εργαζόμενος χάνει όλη την μέρα του...
Είμαι στον ΟΑΕΕ Καλλιθέας.Η εξυπηρέτηση σε όλα τα τμήματα είναι 8.00 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι.ΣΕ ΟΛΑ.


Το μόνο ''κομμάτι'' που εξυπηρετείται 12.00-14.00 είναι οι συντάξεις στις διευθύνσεις
.Όχι στα τμήματα ξαναλέω.



Reply With Quote
  #9  
Παλιό 26-07-2013, 15:07
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Ειλικρινά περισσότερο από όλους "λυπάμαι" ανθρώπους που μέσα σε ένα τέτοιο περιβάλλον προσπαθούν να δουλέψουν και να βγάλουν έργο.

Παντού και πάντα και σε όλες τις δουλειές και τους κλάδους υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που προσπαθούν και κάποιοι που ''κρύβονται''(το λέω όσο πιο κομψά μπορώ) και δυστυχώς παίρνει η μπάλα όλους....

Δυστυχώς και εγώ έχω βρεθεί στο σημείο να ντρέπομαι για συναδέλφους με αυτά που βλέπω.
Υπάρχουν και άλλοι που κάνουν ό,τι καλύτερο μπορούν για να εξυπηρετήσουν.


Δεν θέλω ούτε να περι-αυτολογήσω ούτε τίποτα,απλά να πώ από αυτό το νήμα ότι οποιοσδήποτε θέλει κάποια πληροφορία ή το οτιδήποτε για τον ΟΑΕΕ μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου και να βοηθήσω όσο μπορώ.....

Last edited by spirossam; 26-07-2013 at 15:12.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 26-07-2013, 15:19
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τελευταία ευκαιρία για να αποφύγουμε χειρότερη κρίση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spirossam Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι στον ΟΑΕΕ Καλλιθέας.Η εξυπηρέτηση σε όλα τα τμήματα είναι 8.00 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι.ΣΕ ΟΛΑ.


Το μόνο ''κομμάτι'' που εξυπηρετείται 12.00-14.00 είναι οι συντάξεις στις διευθύνσεις
.Όχι στα τμήματα ξαναλέω.

Πράγματι στις συντάξεις πήγα, το θέμα είναι ότι είμαι πολύ μακριά από το να έχω την άνεση χρόνου ενός συνταξιούχου.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!