GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-03-2010, 20:45
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Μετά από προτροπή του Kwstas_kef είχα βάλει εδώ και καιρό στο μάτι το σετ Rev'IT Dakar. Το είχε αγοράσει από το fc-moto, το είδα από κοντά, μου άρεσε και με έπιασε ο "πυρετός" που λέει και το aeriko....

Πήρα από Ελλάδα το παντελόνι γιατί ο Γερμανός δεν είχε το νούμερό μου...

Έμενε το μπουφάν λοιπόν...
Έλεγα μέσα μου "ασε να περάσει και αυτός ο μήνας" και πέρασε και ο επόμενος και μπαίνω στις 7/3/2009, διαλέγω το χρώμα του Dakar Jacket και το νούμερο που είχα προβάρει στο Ελληνικό μαγαζί (το οποίο δεν ήθελε να μου κάνει τη τιμή του Γερμανού και με έχασε από πελάτη...)

Οκ, μου χρεώνει τη κάρτα και μου λέει το σύστημα ..στις 12/3 σπίτι σου...(4-5 μέρες)

Πριν 1 ώρα άνοιξα το κουτί... τί βλέπω ????΄
Ένα ωραίο REV'IT Jacket που όμως δεν έμοιαζε με αυτό που είχα παραγγείλει... Άρχισα να το ψάχνω και έγραφε πάνω ...Sand Jacket, κοιτάω την απόδειξη και γράφει DAKAR Jacket 002 και σε δίπλα στήλη γράφει SAND JACKET......
Ανοιξα το νετ, μπήκα στο μαγαζί του Γερμανού και βρήκα το SAND JACKET το οποίο το είχε 80 ευρώ ακριβότερο... Έψαξα κι αλλού και ανακαλύπτω ότι το SAND jacket αποτελεί τον αντικαταστάτη του DAKAR για το 2010...
Μένω έκπληκτος με το λάθος του Γερμανού.....
Είναι δυνατόν, σκέφτομαι, αυτός που κατάφερνε και διαχειριζόταν τόσα κεφάλια Εβραίων στα στρατόπεδα συγκέντρωσης (φέρε 1 τραίνο με Εβραίους, πνίξε 2 tolls για να έχουμε χώρο στις 22.34 που θα μπουν τα βαγόνια στο στρατόπεδο κτλ), είναι δυνατόν να έχει κάνει λάθος αποστολή ?
Μετά το είδα πιο ψύχραιμα... σκέφτηκα μήπως μου το έστειλε κατ' ανάγκην.... Μπαίνω ξανά μέσα και κάνω την ίδια παραγγελία...μου λέει λοιπόν ότι ...ο συνδιασμός χρώματος/μεγέθους που ζήτησα δεν υπάρχει....

Αναγκάζομαι λοιπόν να τους βγάλω το καπέλο γιατί μάλλον δεν είχαν ενημερώσει το σύστημά τους όταν έκανα τη παραγγελία και αφού μου είχαν ήδη χρεώσει τη κάρτα μου έστειλαν το αμέσως επόμενο μοντέλο που αντικαθιστά το DAKAR άσχετα αν η διαφορά ήταν 80 ευρώ.

Ίσως είναι ένα μάθημα επαγγελματικής συμπεριφοράς και σεβασμού απέναντι στον πελάτη, ένα μάθημα που αν το ακολουθήσουμε μπορεί και κάποτε μετά από 100 χρόνια αλλάζοντας γενικά τη θεώρησή μας για την πραγματικότητα, να φτάσουμε στο επίπεδο και την ισχύ μιας...Γερμανίας.

(Sorry αλλά η χαρά μου για το γεγονός δεν με άφησε να σκεφτώ καθαρά που να τοποθετήσω το Post.. στα ανέκδοτά ? στα Είδη΄Ενδυσης ? στα Γενικά ? δεν το έψαξα και πολύ.....)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-03-2010, 20:58
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Απόσπασμα:
(Sorry αλλά η χαρά μου για το γεγονός δεν με άφησε να σκεφτώ καθαρά που να τοποθετήσω το Post.. στα ανέκδοτά ? στα Είδη΄Ενδυσης ? στα Γενικά ? δεν το έψαξα και πολύ.....)
...στο μην το πεις ούτε του παπά!!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 12-03-2010, 21:07
sakis656 Ο/Η sakis656 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Δράμα
Μoto: BMW R1200GS '04
Μηνύματα: 267
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Να παραθέσω και εγω μια καλή έκπληξη (όχι τόσο σημαντική όσο του φίλου) απο μια παραγγελία μου, απο το fc-moto, όπου αφού παρήγγειλα ένα μπουφάν (revit) και ένα παντελόνι (revit), μου έστειλαν μόνο το μπουφάν και γράψανε οτι το παντελόνι θα καθυστερούσε 3 μέρες παραπάνω, διότι ενώ το είχαν διαθέσιμο στο site, στην πραγματικότητα δεν υπήρχε διαθέσιμο άμεσα. Για να μην καθυστερήσουν την παραγγελία έστειλαν το μπουφάν και μετά απο 5 ημέρες ήρθε και το παντελόνι χωρίς να μου χρεώσουν έξοδα αποστολής! Δεν είναι κανένα σημαντικό ποσό 9€ - αν θυμάμαι καλα, αλλά μου έκανε εντύπωση η κίνηση, κάτι που δεν νομίζω να το έκανε κανένας Έλληνας!

Αυτά είναι παραδείγματα προς μίμηση...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 12-03-2010, 21:07
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Βασίλη καλοφόρετο, να το δούμε και από κοντά, ετοιμάσου.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 12-03-2010, 21:16
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Οι Γερμανοί Βασίλη είναι πιο οργανωμένοι από τι νομίζεις. Μπήκαν στο forum, σε ταυτοποίησαν, διάβασαν τα post σου, κατάλαβαν με τι είχαν να κάνουν, μέτρησαν τις συνέπειες (αρνητική διαφήμιση, κόστος σε εργατοώρες για να συννενοηθούν μαζί σου) και αφού πήραν και μία τελευταία νομική συμβουλή αποφάσισαν να μην μπλέξουν μαζί σου. Να είσαι σίγουρος όμως ότι σε έχουν καταγράψει στη μαύρη λίστα και δεν πρόκειται να ξανακάνουν λάθος σε παραγγελία σου.

Καλοφόρετο και φέρτο και στον καφέ να το δούμε.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 12-03-2010, 21:41
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

teo71... με προσβάλεις.......
εγώ δεν τους είπα τίποτε.....μόνοι τους τα έκαναν όλα.....
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 12-03-2010, 22:12
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sakis656 Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά μου έκανε εντύπωση η κίνηση, κάτι που δεν νομίζω να το έκανε κανένας Έλληνας!

Αυτά είναι παραδείγματα προς μίμηση...
ΧΕΧΕ...γι'αυτό μην είσαι σίγουρος !! περαν τουτου,το sand (το ειχα δει τον Οκτώβριο στο Μιλάνο στην κεθεση) είναι ενα καταπληκτικό jacket που θα αντικαταστήσει το off-track και dakar . Video review σε περιπου 5-7 ημερες από το live jacket μας ! ερχεται σε καταπληκτικά χρώματα και πραγματικά γίνεται σχεδόν τελείως καλοκαιρινό !!!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 12-03-2010, 22:23
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Σωστός επαγγελματισμός!

Καλοφόρετο Βασίλη!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-03-2010, 22:27
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

στο revit.eu δεν υπάρχει....

εδώ θα το δείτε..
και εγώ, εδώ το είδα γιατί από κοντά δεν μου θύμιζε κάτι...
http://www.webbikeworld.com/r2/rev-it/sand-jacket/

και φυσικά επιλέξτε ... fc-moto.com
(ελπίζω να διαβάζεις το post ανεγκέφαλε Ελληνα έμπορε που δεν ήθελες να μου πουλήσεις το Off Track DAKAR στη τιμή που μου το εδωσε ο Γερμανός, δεν ήθελες να μειώσεις το κέρδος σου, θέλω να ξέρω τους τελευταίους μήνες πόσες μύγες θα βαράς, εκεί στη Βουλιαγμένης είναι άνοιγμα...θα έχει πολλές. Έχασες και τη πώληση και τη κάθε μελλοντική μου αγορά ενώ ο Γερμανός 5.000 χλμ μακρια έκανε διαφήμιση το μαγαζί του και μάλιστα δεν θα το μάθει ποτέ... sorry για το off-topic)

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 12-03-2010, 22:31
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: REV'IT Sand Jacket (ΤΗΝΧ MERKEL)

Βασίλη, για τί οικονομική διαφορά μιλάμε;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προστατευτικά για μπουφαν REV'IT pkar Ένδυση 17 05-03-2010 15:10
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ REV'IT alx_k Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 6 18-11-2009 19:06
Dainese Gore Sport VS Rev'it off track Eplay Ένδυση 5 15-10-2009 17:35
REV'IT catalogue !! S.T Ένδυση 12 22-08-2009 20:46
Airbag Jacket. Arkas Διάφορα 11 22-05-2009 08:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!