GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-09-2012, 15:21
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Question Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

.... ρε παιδες...στο δρομο περπαταμε για αυτα μιλαμε .... τη τηλεοραση ανοιγουμε αυτα ακουμε ...στο ραδιοφωνο τα ιδια ... στο γηπεδο ,στη καφετερια ,στο καθρεπτη ,στη τουαλετα!..παντου!
...δεν μπορουμε να μπουμε σε ενα μοτο φορουμ και να ξεχαστουμε λιγο μιλωντας για μοτοσυκλετες , λαστιχα και γκάζια!...ετσι για αλλαγη!


...διακινδυνεύω να παρεξηγηθω για το ηφος μου και φυσικα ξερω οτι οποιος δεν του αρεσει δεν ανοιγει τα off-topic και το θεμα ληγει ...αλλα καθε φορα που κανω μια ανανέωση ...χανομαι ψαχνοντας αναμεσα στα πολιτικα θεματα να βρω κατι για μοτοσυκλετες!


... ξερω οτι η πατριδα περναει δυσκολες και εγω θα πρεπε να ημουν ο τελευταιος που θα μιλησει καθοτι προς το παρων ζω ακομα στο εξωτερικο ...αλλα σκεφτείτε το λιγο ....


σε τι μας βοηθαει να αντιπαραθετόμαστε καθημερινά σε πολιτικα θεματα ..ακομα και εδω μεσα ...


παντα εντελως φιλικα!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-09-2012, 15:25
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

Έτσι είναι βρε Γιάννο !
Τί να κάνουμε όμως,
η επικαιρότητα μας καίει όλους !
Γιατί καλές οι μοτοβόλτες,
όταν σε τσούζει όμως η βενζίνη ...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-09-2012, 15:30
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι είναι βρε Γιάννο !
Τί να κάνουμε όμως,
η επικαιρότητα μας καίει όλους !
Γιατί καλές οι μοτοβόλτες,
όταν σε τσούζει όμως η βενζίνη ...

Συναινετικό πνεύμα χρειάζεται,
χαμηλούς τόνους
και ανοιχτά αυτιά για να ακούμε κιόλας
και όχι μόνον να "κραυγάζουμε" για τις απόψεις μας !

.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-09-2012, 15:31
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

Ελα μου ντε...........ήμαρτον ποία ρε...ολονών το αίμα βράζει δεν μπορούμε να κρατήσουμε το φορά μακριά απο αυτούς τούς διαπληκτισμους .....?????







Κάθε φορά που θα ξυπνήσει κάποιος κάπως θα έχουμε και ενα κούλο θέμα......
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-09-2012, 15:32
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

... αδελφε Αρκα το ειπα και παραπανω...θα ημουν ο τελευταιος που θα εγραφα τετοιο παραπονο ...απλα δεν το γραφω απο αναισθησία γιατι ειμαι εκτος και δεν με αγγιζει αμμεσα η δοκιμασια που περναει καποιος που ζει στην Ελλαδα ...αλλα απο ευαισθησια βλεποντας μια τοσο μεγαλη και ομορφη παρεα με κοινο παρονομαστη την αγαπη για τη μοτοσυκλετα να μαλωνει στην κυριολεξια και να χαλανε καρδουλες καθημερινα ...για ασυμφωνιες πολιτικου χαρακτηρα!

....πιστευω οτι ειναι κατι που σκαβει κατω απ τα θεμελια αυτου του χωρου και σε βαθος χρονου καταστρεφει και ροκανιζει τα θεμελια ...που εσυ περισσότερο ξερεις τη δουλια ηθελε για να χτιστεί!

... ευχομαι να διαψευτω!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-09-2012, 15:37
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

Γιάννη μου, η ανάγκη για εκτόνωση όλων μας είναι απερίγραπτη !
Λίγο υπομονή
και ανεβάζω σε λίγο θεματάκι
που και εκτόνωση θα μας προσφέρει
και αδρεναλίνη θα γεμίσουμε
και μέσα στο πνεύμα σου θα είναι !!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-09-2012, 15:48
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

να ευχόμαστε πάντα να είμαστε από την safe μεριά γιατί υπάρχουν άνθρωποι που ΠΕΙΝΑΝΕ και εμείς κάνουμε θέμα με το ξύλο τον ΜΑΤ ή με το αν πρέπει να γράφονται τέτοια θέματα
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-09-2012, 17:47
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

δυστυχως δεν γινομαι κατανοητός .... αλλο θελω να πω φιλε! ..καπου δεν μπορεις να καταλαβεις που θελω να το παω!


...αν πεινανε ανθρωποι θα επρεπε στη εχθεσινη απεργια να κατεβαιναν στο δρομο 2 εκατομμυρια τουλαχιστον Ελληνες και να παραμιλουσαν ζωντανοι και νεκροι κατα μηκος και πλατος αυτου του πλανητη!

.. με το να μαλωνεις με τον μεχρι εχθες συντροχο , συμφοριτη, ισως στο μελλον συνταξιδιωτη μοτοσυκλετιστη ...... καθημερινα .... για τα πολιτικα σου πιστευω ... νομιζω δεν σε οφελει και σαν μελος αυτου του moto-ιντερνετικου χωρου ... και σαν πολιτη αυτης της χωρας! Αν και φαινεται οτι απευθηνομαι σε σενα προσωπικα δεν μιλαω για σενα ...αναφερομαι σε ολους που δεν καταλαβαινουν αυτη τη παγιδα ...εγω προσπαθω να μην το κανω!



...δεν θα γινει εδω μεσα η ανατροπη για να αλλαξουν τα πραγματα σε αυτη τη χωρα ... ουτε θα χορτασει καποιος πεινασμένος αν θα μαλωσουμε πισω απ πληκτρολογια εδω μεσα για το μελλον της Χρυσης Αυγης ή για το αν ειναι Εβραιος ο Γιωργακης...

... η μαχη ειναι εκει εξω! σωμα με σωμα.

Εδω μπαινεις για ξεκαρφωμα....να ηρεμησεις ...να ασχολειθεις με κατι που σε φτιαχνει ...σου αρεσει ...σου ανεβαζει τη διαθεση!


...τελος παντων .... κραταω οτι προσπαθησα να επισημανω κατι που ενω φαινεται φυσιολογικο εν μεσω κρισης αντιθετως εχω διαπιστώσει στο τελος καταληγει παντα σε τσαμπουκα και χαλαει καρδιες,μας διαμελίζει αντι να μας ενωσει και μας δινει λογους για να διαχωριζομαστε !

... δεν θα δεχτω φυσικα οτι δειχνω ψυχραιμος γιατι απλα ειμαι safe και οτι μιλαω εκ του ασφαλους ...αλλα δεν θελω να το μεγαλοποιησω αλλο ... εγω μια προταση εκανα!

.... peace!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-09-2012, 18:13
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

...αν πεινανε ανθρωποι θα επρεπε στη εχθεσινη απεργια να κατεβαιναν στο δρομο 2 εκατομμυρια τουλαχιστον Ελληνες και να παραμιλουσαν ζωντανοι και νεκροι κατα μηκος και πλατος αυτου του πλανητη!


...
και ομως δεν κατεβηκαν...
επειδη στις καφετεριες του κορυδαλλου ηταν παρκαρισμενες 10δες μοτο και smart και δεν εβρισκες τραπεζι να καθησεις, παρ'ολο που ο καφες κοστιζει 4 ευρω...
επειδη ο Σκλαβενιτης δεν θα μειωσει μισθους(ευτυχως), επειδη εχει αυξηση τζιρου 8%...
και βγαινουν ολοι ,που δεν εχουν λεφτα, με τα καροτσια ξεχειλισμενα απο χρησιμα και αχρηστα πραγματα...

τελικα , μου φαινεται , εγω δεν εχω λεφτα...(που σκεφτομαι αν μπορω να πιω μια μπυρα στις συναντησεις της τεταρτης...)
οι αλλοι εχουν...

παντως , εγω ,Γιαννη,
συμφωνω με τις αποψεις σου
και εγω δεν θαθελα να ανοιγω το φορουμ και να νομιζω οτι βλεπω τα "παραθυρα" του MEGA...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-09-2012, 19:03
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!

Όσο δεν υπάρχει "γραμμή" από τους υπεύθυνους για το τί πρέπει (ή δεν πρέπει) να γραφεται σε αυτό το forum, σε καλώ να κάνεις αυτό στο οποίο με έχουν πολλάκις εγκαλέσει και εν τέλει εγώ τηρώ : διάβαζε μόνο ό,τι σου κάνει κλικ και ταιριάζει στις αναζητήσεις σου, αφήνοντας τους λοιπούς να αναλώνονται σε συζητήσεις επί συζητήσεων για διάφορα θεματα.
Παράλληλα σκέψου ότι καβαλάμε κινητήρες τετράχρονους που η αρχική ιδέα υλοποίησής του είναι άνω των εκατό ετών και η μοναδική τους εξέλιξη έχει να κάνει με περιφερειακές μηχανολογικές βελτιώσεις και χρώματα στα πλαστικά κουστούμια..... Δεν μιλάμε για διαστημική τεχνολογία που εξελίσσεται ίσως κάθε μέρα και συνεχώς προκύπτουν προβληματισμοί για κουβέντα...
Έχουμε μιλήσει τόσο πολύ πχ για τα λάδια , που μετά από τόσα γιγαμπάιτς κειμένων και ανάλυσης φτάνω να υποστηρίζω αυτό που πρόσφατα κάποιος έγραψε οτι, αν κουβεντιάζαμε τόσο πολύ για τα λάδια φαγητού, θα ζούσαμε 150 χρόνια.....
Δεν ειναι κακό κατά τη γνώμη μου να κουβεντιάζεις και για άλλα θέματα εφόσον μας το επιτρέπουν ενώ παράλληλα κρατάμε μεταξύ μας τους βασικούς κανόνες ευγένειας....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!