GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 23-07-2012, 09:44
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Μπουγιουρντι 80ε...

κ εξηγουμαι:με φιλικο ζευγαρι στην ταβερνα `Το χαγιατι της Ελενας` στο Λουτρακι κατσαμε να φαμε 4 ατομα(2ζευγαρια) κ παραγγειλαμε:1 ποικιλια μεσαια-μετα απο ερωτηση αν εχουν ποικιλιες,γιατι στον καταλογο δεν φαινοταν κατι τετοιο εκτος απο ποικιλιες ψαρικων που η μεγαλη κοστιζε 40ε(συγκρατηστε τον αριθμο) κ θετικη απαντηση,τελικα αλλο εννοουσαμε κ αλλο μας εφεραν-θελαμε τη γνωστη ποικιλια που συνοδευεται απο μπυρα,οσοι ειναι κ απο Καλαματα ξερουν,αντ`αυτου μας ηρθε μια ποικιλια κρεατικων.
Ειπαμε αφου την εφεραν,οτι δεν εννοουσαμε κατι τετοιο,αλλα τελως παντων για μην φανουμε `ιδιοτροποι` αποφασισαμε να την δεχτουμε(δεν αναγραφοταν στον καταλογο).
Κ συνεχιζουμε:1 τζατζικι,2 μπυρες,1 ουζο,1 αγγουρακι κομμενο με λαδοξυδο.
Ηρθε η ωρα του λογαριασμου,ητοι...80ε!Η ποικιλια μονη της ειχε 50ε!Φυσικα μολις το ειδα πηρα εναν καταλογο στα χερια την-οχι αποδειξη αλλα ενα χειρογραφο παραγγελιας,πηγα μεσα στο καταστημα κ τους ζητησα να μου εξηγησουν που στην ευχη ελεγε οτι αυτο που πηραμε κοστιζε 50ε..?Aπο την στιγμη κι`ολας που η μεγαλη ποικιλια ψαρικων εκανε 40ε,πως γινοταν η μεσαια με τα κρεατα να κανει παραπανω..?.Η απαντηση ηταν οτι πουθενα δεν αναγραφεται κ οτι προκειται...περι λαθους-παραλειψεως κ... ζητουν συγγνωμη!Αλλα οτι ηταν για 4 ατομα κ αυτος ηταν ο λογος.
Αρνηθηκα να δεχθω την δικαιολογια τους-λεγοντας οτι αν αυτοι με χρεωναν 100-200ε για την ποικιλια λεγοντας μου οτι ειναι για ενα λοχο η για ενα ατομο(πραγμα το οποιο δεν με ενδιεφερε κι`ολας),αν εγω επρεπε να το δεχθω,απο τη στιγμη που δεν αναγραφοταν σε κανενα σημειο του καταλογου.
Κατοπιν αυτων λοιπον,τους ειπα οτι εγω δεν πληρωνω την ποικιλια 50ε κ σηκωθηκα κ εφυγα απο το μαγαζι αφηνοντας 50ε στο τραπεζι,για ολα.
Τοτε ο καταστηματαρχης ηρθε τρεχοντας πισω μου λεγοντας οτι δεν τον ειχα πληρωσει,απαντωντας του ειπα,οτι αισχροκερδει κ οτι αυτα ηταν τα λεφτα που θα επερνε απο μενα σε καθε περιπτωση κ ημουν στη διαθεση του αν ηθελε να καλεσουμε την αστυνομια για να επιλυσουμε τη διαφορα...
Παγωτο ο καταστηματαρχης,μεταβολη κ κατευθυνση στο μαγαζι του.
Ειμαι στην κριση των αποψεων σας,θα με ενδιεφερε να ακουσω πως σκοπευατε να αντιδρουσατε εσεις κ αν θεωρειτε την δικη μου συμπεριφορα καπου λαθος.
Φιλικα,stukas.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 23-07-2012, 09:49
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

A ρε Στούκας!!!!


Πάς που πάς Λουτράκι ,,,



Παε στο Μαιστράλι!!!!!




όσο για την ταβέρνα καλά έκανες
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 23-07-2012, 10:42
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Και πολλά του έδωσες.... αυτά τα λεφτά είναι για 4 μπριτζόλες μια σαλάτα χωριάτικη 4 μπιρες μισου λιτρου και περισσεύουν και ρέστα....

Μήπως το μαγαζί ήταν "δήθεν" ?

Δηλαδή από αυτά τα απροσδιόριστα in, trendy, η πως αλλιώς να το πω,

στην πρωτη μουρη της παραλίας

γεμάτο νεαρόκοσμο που δεν κοιτά τι πληρώνει
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 23-07-2012, 10:43
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
A ρε Στούκας!!!!


Πάς που πάς Λουτράκι ,,,



Παε στο Μαιστράλι!!!!!




όσο για την ταβέρνα καλά έκανες
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 23-07-2012, 10:51
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πολλά του έδωσες.... αυτά τα λεφτά είναι για 4 μπριτζόλες μια σαλάτα χωριάτικη 4 μπιρες μισου λιτρου και περισσεύουν και ρέστα....

Μήπως το μαγαζί ήταν "δήθεν" ?

Δηλαδή από αυτά τα απροσδιόριστα in, trendy, η πως αλλιώς να το πω,

στην πρωτη μουρη της παραλίας

γεμάτο νεαρόκοσμο που δεν κοιτά τι πληρώνει
οχι δεν ηταν δηθενια,μαλλον προς αυτα τα τελειωμενομαγαζα-στυλ80`s-muzaka,tzatziki,suvlaki εφερνε...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 23-07-2012, 10:55
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

αυτό είμαστε μη ψάχνετε
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 23-07-2012, 12:46
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Eπρεπε να επαιρνες τηλεφωνο να ερθει η αστυνομια και μετα να δεις show!!!Nα πανε να .......εγω επαψα να πηγαινω σε ταβερνες που ημουνα ο πρωτος φαν....Ιταλια φιλοι μου με 40 ευρουλακια με επιστροφη για 2 ατομα, και 35 ευρω το δικλινο σε 3 αρο με πρωινο και βλεπουμε και κατι....Αμα πια!!!

Last edited by jarhead; 23-07-2012 at 12:48.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 23-07-2012, 12:54
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
κ εξηγο..................................................................................................ταβολη κ κατευθυνση στο μαγαζι του.
Ειμαι στην κριση των αποψεων σας,θα με ενδιεφερε να ακουσω πως σκοπευατε να αντιδρουσατε εσεις κ αν θεωρειτε την δικη μου συμπεριφορα καπου λαθος.
Φιλικα,stukas.

Και πολύ καλά έκανες.

Θα άφηνα €40.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 23-07-2012, 13:12
samios Ο/Η samios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Δεν μου αρέσει το λαικό δικαστήριο, αλλά μια και το ανέφερες. Η ποικιλία άξιζε κατά τη γνώμη σου;;; Ειλικρινά πές μας. Ήταν για 4 άτομα;;;
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 23-07-2012, 13:48
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από samios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μου αρέσει το λαικό δικαστήριο, αλλά μια και το ανέφερες. Η ποικιλία άξιζε κατά τη γνώμη σου;;; Ειλικρινά πές μας. Ήταν για 4 άτομα;;;
Να φανταστεις το κυριο κυμα επιθεσης προηλθε απο εμενα κ τον ετερο αρσενικο των ζευγαριων-οι γυναικες δεν ηταν κ τοσο `σαρκοβορες` παρ`ολα αυτα οι δυο μας την γονατισαμε-με τεσσερα ατομα ηταν απλα να `τσιμπολογησουν`...Δεν πιστευω η ποσοτητα οτι ηταν επαρκης για 4 ατομα(αν κ αυτο ειναι υποκειμενικο),αυτο ομως δε με πολυαπασχολει.Με απασχολει οτι ενω η αξια των κρεατων δεν ηταν πανω απο 15ε(στην καλυτερη),πως εμενα μου ζηταει να πληρωσω λες κ εφαγα κανα κατσικι ολοκληρο..?!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!