GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 31-03-2013, 22:03
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Αγορα bmw 650 dakar

Καλως σας βρηκα παιδια.Ειμαι υποψηφιος αγοραστης του συγκεκριμενου μοντελου και ειπα να ρωτησω και εδω τους ειδικους.
Απ'ολες τις αποψεις το ντακαρακι με βολευει (αν εξερεσεις λιγο το υψος του) και το εχω επιλεξει απ ολες τις αλλες μηχανες της κατηγοριας.Επειδη με χαλανε λιγο τα χρωματα του, ξερει καποιος αν βγαινουν στο εμποριο τετοια πλαστικά ή τα εχει κανει μοντιφα ο τυπος? http://photos.smugmug.com/photos/i-K...-KC3ztZr-L.jpg

Ελπιζω να μην κραξετε αλλα και η εμφανιση παιζει ρολο για την επιλογη μηχανης!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 31-03-2013, 22:10
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Καλωσήρθες! Περιμένουμε να σε καλωσορίσουμε με κάθε επισημότητα και στην αντίστοιχη ενότητα!

Στην ερώτησή σου τώρα! δεν υπάρχει μοντιφιά απ'όσο μπορώ να καταλάβω. Βαμμένη μαύρη ματ είναι κατά τη γνώμη μου η μηχανή κι έχει βάλει αυτοκόλλητα. Τα USD σε αυτές τις μηχανές συνήθως είναι από Yamaha TTR ή μπορεί να είναι και WP. Εχει βάψει και το υποπλαίσιο κόκκινο κι έχει κι αποστάτες στο τιμόνι για να είναι πιό άνετη στην όρθια οδήγηση.


Τίποτε περίεργο φίλε μου, βαψιματάκι και κάνεις ότι θες!

Και για ότι απορία έχεις, εδώ είμαστε!

Κανείς δε θα σε κράξει, η μηχανή είναι love at first sight, όταν βέβαια το αντέχει η τσέπη!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 31-03-2013, 22:27
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση !Ναι οταν ελεγα μοντιφα εννοουσα οτι λογικα το εβαψε αυτος και οτι δεν υπαρχει σαν κοστουμι στο εμποριο.Ενταξει να το βαψεις δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο,απλα επειδη το γουσταρω πολυ το χωμα,και θελω να πηγαινω onoffαδες κτλπ σκεφτομαι οτι αν βαφτει σε μαστορα δεν θα ειναι ανθεκτικο ουτε σε κλαδια ,ουτε σε πετραδακια κτλπ.Κανω λαθος?Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο ειδος βαφης που ειναι για μηχανες τετοιας χρησης?
Α και οταν λες να το βασταει η τσεπη εννοεις για την αγορα του λογικα ε?Γιατι ξερω οτι απο συντηρηση,καταναλωση κτλπ ειναι οικονομικοτατο

Σ'ευχαριστω και παλι.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 31-03-2013, 22:46
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Το βαστάει η τσέπη το είπα γενικά.
Σήμερα πιά βρίσκεις Dakar σε πολύ καλές τιμές κι αν έχεις και το ρευστό σε ακόμη καλύτερη. Στη συντήρηση, ιδίως αν πιάνουν τα χέρια σου είναι πράγματι πολύ οικονομικό. Για τις βαφές δεν έχω γνώσεις για να βοηθήσω, αλλά σίγουρα θα δουν το νήμα σου και συμφορουμίτες με γνώσεις. Για μηχανολογικά όμως όταν με το καλό την αποκτήσεις, ότι θες, δύο είχα μέχρι τώρα.

Σε μονοπάτια θες να το βάλεις το εργαλείο και λες για κλαδιά;

Μην ευχαριστείς, ότι θες ρώτα!

Reply With Quote
  #5  
Παλιό 31-03-2013, 23:05
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Κοίτα το μπατζετ ειναι περιπου στα 3500 ευρω.Κανενα 400αρι θα φυγει σε εξοπλισμο οποτε 3000 για την μηχανη πες.Εχω δει αρκετα μηχανακια σε αυτη την τιμη και χαμηλοτερα.
Καλα εντουρο ΔΕΝ κανει ,αλλα για on off καταστασεις ειναι οτι πρεπει απ οτι ξερω.Ε και σε τετοιες φασεις ολο και καμια στασιμη τουμπα θα φας(σχετικα νεος οδηγος ειμαι),ολο και κανα πετραδακι θα πεταχτει γι αυτο ρωταω.
Οκ κατσε να το παρω με το καλο και θα πεσει φουλ ''πριξημο'' !


Εγινε περιμενω αν ειναι καμια απαντηση απο καποιον που γνωριζει για βαψιματα κτλπ
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 01-04-2013, 14:24
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Sorry που διπλοpostarw παιδια αλλα βρηκα και αυτην την πατεντα http://www.wrapping.gr/index.php/dei...ory/52-v-strom !
Ωραια δουλεια φαινεται να κανουν.Απο αντοχη γνωριζει κανεις τιποτα?
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 02-04-2013, 13:23
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Καμία βοηθεια ρε παιδες?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-04-2013, 14:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Εριξα μιά ματιά στο σάιτ που έβαλες. Ωραία προϊόντα, μπορείς ίσως να κάνεις ένα συνδυασμό! Να βάψεις τη μηχανή στο χρώμα που προτιμάς και μετά αν το κόστος δεν είναι απαγορευτικό να το προστατέψεις με κάποια μεμβράνη.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-04-2013, 16:12
Καγκουρι Ο/Η Καγκουρι βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ξανθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Επικοινωνησα μαζι τους αλλα δεν μπορουν να μου δωσουν μια τιμη κατα προσεγγιση γιατι πρεπει να γνωριζουν τα τετραγωνικα μετρα(?) της επιφανειας καλυψης των πλαστικων.Εψαξα στο ιντερνετ αλλα τιποτα.
Γινεται και αυτο που λες εσυ αλλα στο φανοποιείο θα μου φυγει κανα 300αρι απ οτι το κοβω ,οποτε θα ξεφυγει το κοστος...

Σ'ευχαριστω και παλι να εισαι καλα..
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 13-04-2013, 09:10
sakis f650gs Ο/Η sakis f650gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: f650gs μοντελο:2002
Μηνύματα: 202
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα bmw 650 dakar

Καλημέρα φίλε μου,αν αποφασίσεις να το βάψεις υπάρχει βερνίκι αντιχαρακτικό,το χρησιμοποιούν κυρίως σε φορτηγά νταλίκες κ.λ.π.η μεβράνη δε θα σου κάνει την ίδια δουλειά είναι όμως η ποιο οικονομική λύση,πάνω κάτω να υπολογίζεις 400 με 450,εξαρτάται και τον βαφέα.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!