GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-06-2009, 10:59
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Από μικρός ακούω για καλύτερες μέρες και σε κάθε εκλογές τρέχουμε να ψηφίσουμε κυνηγώντας το όνειρο έγινα 49 χρονών και ακόμα ακούω για καλύτερες μέρες αλλά το μόνο που βλέπω είναι καλύτερες και μεγαλύτερες μασσες από τους έχοντες και κατέχοντες.
Έχω και κάποιες ερωτήσεις προς τους κυβερνόντες αλλά και σε όλους αυτούς που θέλουν την ψήφο μας.
1) πότε θα αποκτήσει η Ελλάδα πολιτικούς? Και μην μου πείτε ότι έχουμε πολιτικούς …. Ξέρω και ένα με τον τοτο που βγάζει περισσότερο γέλιο.
Αυτοί που έχουμε είναι κάτι σαν βασιλιάδες που πέρανε την εξουσία από τον πατέρα στον γιο – ανιψιό κλπ και το μόνο που ξέρουν είναι το …. Διαιρώ και βασιλεύω και το άλλο που λέει άρπαξε να φας και κλέψε να έχεις…
Όποτε
Μεταξύ του ψεύτη του κλέφτη του λωποδύτη του….. του… κλπ εγώ δεν ψηφίζω κανέναν .
Μόλις η Ελλάδα αποκτήσει πολιτικούς τότε θα είμαι ο πρώτος που θα πάει αν ψήφιση.
Αλώστε σκεφτείτε αυτό….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-06-2009, 11:48
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

και τι καλά που είναι να τους αφήνουμε στη μάσα τους και να πάμε για παραλία...
έτσι θα σταματήσουμε τα σκάνδαλα τις μίζες και την κακοδιοίκηση.
Έτσι θα σταματήσουμε την ΕΕ από το να μας καταδικάζει σε μιά ζωή Βέγγους(συγνώμη από τον ηθοποιό που λατρεύω).
Μήπως αυτό δεν θέλουν, μιά μάζα αδιάφορων ανθρώπων.
Καλό μπάνιο σε όσους δεν ψηφίσουν , να δροσιστούν γιατί οι μεγάλες κάψες έρχονται...

Και συμπληρωματικά , αν αποκτήσουμε σωστούς συνδικαλιστές θα ψηφίσουμε και θα συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις...
αυτές οι λογικές μας κάνανε πρόβατα επί σφαγή...

Last edited by Albatros; 06-06-2009 at 11:51.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-06-2009, 12:10
Anax Ο/Η Anax βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athina
Μoto: r 1200 gs
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
Από μικρός ακούω.....….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.
Φίλε γιαγιά αρκούδα είσαι ειδή καβάλα σε μια μηχανή (σαν συνοδηγός )και το μόνο που σου μένει είναι να διαλέξεις οδηγό. Το να μην ασχοληθείς με το ποιος θα οδηγεί δεν το θεωρώ σώφρον.


Εσύ δεν θα ψηφίσεις για να μπορείς να παραπονιέσαι;;;


Η αδιαφορία δεν είναι διαμαρτυρία…
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-06-2009, 12:12
pits3 Ο/Η pits3 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μoto: F650GS (TWIN)
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Πλεον η αποχη ειναι συνειδητή "ψηφος" κατι σαν το λευκο που δεν παει στο πρωτο κομμα να κανει αυτοδυναμια ....

αδερφε μαζι σου βατραχοπεδιλα, μπρατσακια και καλες βουτιες!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-06-2009, 12:22
Anax Ο/Η Anax βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athina
Μoto: r 1200 gs
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pits3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πλεον η αποχη ειναι συνειδητή "ψηφος" κατι σαν το λευκο που δεν παει στο πρωτο κομμα να κανει αυτοδυναμια ....

αδερφε μαζι σου βατραχοπεδιλα, μπρατσακια και καλες βουτιες!!!

Νομίζω πως η αυτοδυναμία βγαίνει από το σύνολο τον ψήφων στις κάλπες και όχι από το σύνολο του πληθυσμού…… μπορεί να κάνω και λάθος!!!....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 06-06-2009, 13:08
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Αν τα παρατησουμε δεν κανουμε τιποτα πρεπει να βρουμε λυσεις και να αντιδρασουμε στο φαγοποτι και την ασυδοσια των πολιτικων μας.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 07-06-2009, 10:48
Napoleon Ο/Η Napoleon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Peiraias
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
Από μικρός ακούω για καλύτερες μέρες και σε κάθε εκλογές τρέχουμε να ψηφίσουμε κυνηγώντας το όνειρο έγινα 49 χρονών και ακόμα ακούω για καλύτερες μέρες αλλά το μόνο που βλέπω είναι καλύτερες και μεγαλύτερες μασσες από τους έχοντες και κατέχοντες.
Έχω και κάποιες ερωτήσεις προς τους κυβερνόντες αλλά και σε όλους αυτούς που θέλουν την ψήφο μας.
1) πότε θα αποκτήσει η Ελλάδα πολιτικούς? Και μην μου πείτε ότι έχουμε πολιτικούς …. Ξέρω και ένα με τον τοτο που βγάζει περισσότερο γέλιο.
Αυτοί που έχουμε είναι κάτι σαν βασιλιάδες που πέρανε την εξουσία από τον πατέρα στον γιο – ανιψιό κλπ και το μόνο που ξέρουν είναι το …. Διαιρώ και βασιλεύω και το άλλο που λέει άρπαξε να φας και κλέψε να έχεις…
Όποτε
Μεταξύ του ψεύτη του κλέφτη του λωποδύτη του….. του… κλπ εγώ δεν ψηφίζω κανέναν .
Μόλις η Ελλάδα αποκτήσει πολιτικούς τότε θα είμαι ο πρώτος που θα πάει αν ψήφιση.
Αλώστε σκεφτείτε αυτό….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.

Κατα την ταπεινη μου αποψη εισαι 100% ΣΟΣΤΟΣ
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 07-06-2009, 11:34
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

Δεν έχω ψηφίσει τα τελευταία 20 χρόνια.
Τάσσομαι με την άποψη του "γιαγιά Α" .
Θεωρώ ότι δεν ανήκω στο θέατρο του παραλόγου.
Αν με ρωτήσετε για το τι θα γίνει αν δεν ψηφίσουμε όλοι, απλά θα σας απαντήσω μια από τα ίδια! Ακυβερνησία, ρεμούλα, και επιχειρηματίες να στηρίζουν και στηρίζονται από τους πολιτικούς.
Τα βλέπω καθημερινά στη δουλειά μου από το δημοσιογραφικό μετερίζι!
Αστα - βράστα!

Σχεδόν κάθε βδομάδα έχω και από 2/3 προσωπικές συνεντεύξεις/επαφές με υπουργούς, βουλευτές, νομάρχες, δημάρχους και ... "υποψηφίους" για όλα τα προηγούμενα!
Παρασκηνιακά σας λέω ότι είναι χειρότερα από αυτά που βλέπεπετε στις τηλεοράσεις και διαβάζετε στις εφημερίδες.
Μερικοί δημοσιογράφοι πρέπει νάχουμε άντερα για να συνεχίσουμε. Όσοι τουλάχιστον γράφουμε με σκληρή και ανεππηρέαστη πένα.
Αλλοι πάλι "συνάδελφοι", ξεπουλιούνται και αυτοί και όλα καλά. Η ΕΣΗΕΑ είναι γεμάτη από τέτοιους που βάζουν δυστυχώς και αυτοί το χεράκι τους στη μίζερη κατάσταση της χώρας μας.
Πολιτικοί και πάρα πολλοί δημοσιογράφοι ευθύνονται για τα χειρότερα που ακόμα δεν είδαμε. Καιροφυλαχτείτε!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 08-06-2009, 17:22
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλία? Ναι γιατί όχι?

οταν μπισ σε ενα μαγαζι που εχει ριμαδια που θα σε σκοτοσουν τι κανεις?
αγοραζεισ ενα μικρο μιχανακι που απλα θα σε σκοτοσι και θα σου σπασι και το χερι?
αγοραζεισ ενα μεγαλο που θα σε σκοτοσει, θα σου σπασι το χερι το ποδι τα πλευρα το κεφαλι το .... το.... ?

μα αφου και τα δυο θα σε σκοτοσουν τι σιμασια εχει πιο θα σου σπασει και τα περισοτερα κοκαλα? χ****κες αφου σε σκοτοσει αν θα σου σπασουν 1 η 10 κοκαλα . τι σιμασια εχει αφου θα εχεις πεθανει?
οποτε απλα δεν περνεισ και με αυτον το τροπο λες του μαγαζατορα οτι η θα φερεις καλο πραμα η θα περνεις το αναλοχο μηνημα ....
και αυτο το μιν ιμα δεν ειναι SMS ειναι Χεσε ΜεΣ .α και την επομενη φορα προσεχε γιατι μπορει αν εχουμε ολοι διαρια και να σου στιλουμε περιπιημενο μηνημα

Last edited by skippybi; 08-06-2009 at 18:50. Λόγος: αλλαγή σε *******
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Να γιατί πρέπει νάχουμε ενδοσυνεννόηση στο κράνος !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 19 23-06-2009 13:38
ΑΜΚΑ - Τι κάνει και γιατί - Nα το διαβάσουν ΟΛΟΙ !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 21 26-05-2009 00:39
Έ όχι και έτσι! NLS Ανέκδοτα 20 15-04-2009 01:25
Να γιατί πήρα κινητήρα boxer! GS_maniac Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 22 31-03-2009 19:46
Αλκυονίδες μέρες ....(τι και γιατί ;;) ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 12 17-01-2009 15:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!